Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dandoy

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Dandoy

    Ce se mai plateste in plus fata de preturile afisate? Ceva taxa de import, 20 EUR sau alte asemenea? Sau e numai valoarea produselor si doar atat?
    Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
    FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
    BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

  • #2
    eu am comandat acum 2 zile.
    pt lemn, fete nu se plateste transport
    pt o punga AluBag CO2 am paltit taxa transport4,5 euroi.
    nu platesti tva pana la 1 ian 2007.
    comanda inca nu a ajuns asa ca nu iti pot spune ce se mai plateste la ridicarea coletului.
    In permanenenta schimbare

    Comentariu


    • #3
      Vre-o 2 RON la ridicarea coletului si atat.
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • #4
        Cu ce se plateste la Dandoy? Metoda, nu moneda.
        Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
        FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
        BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

        Comentariu


        • #5
          Credit card Visa sau Mastercard.
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #6
            De ce imi afiseaza cand sunt loginat alt pret mai mic decat atunci cand nu sunt ? Stie cineva ?
            Blade DHS PG 2
            FH: DHS Hurricane 3
            BH: Stiga Airoc Astro M

            Comentariu


            • #7
              Marketing
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #8
                De unde se pot cumpara produse Dr. Newbauer in Romania?

                Stie careva vreun sit autohton?
                Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
                FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
                BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

                Comentariu


                • #9
                  A intrebat si POLI intr-un topic anterior daca exista vre-o firma care desface produse Neubauer in București. Nu exista si nu am cunostintza sa existe nici prin tzara. Dar au la Dandoy, in Belgia. O comanda la ei vine intr-o saptamana-doua maxim.
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu


                  • #10
                    Nu am reusit sub nici o forma sa fac plata on line catre Dandoy. Am folosit mastercard, le-am dat si security code, si degeaba. Imi da nush ce eroare, iar unu de la Dandoy tot imi zicea ca sa-i dau lui datele cardului si sa-mi faca el plata. O fi el de buna credinta, dar nici nu am vrut sa ma trezesc cu cardul gol. Stiti cumva daca astia de la Buzău ofera si "bat asemble"? Ca is rookie si nush daca ma pricepla taiat fețe, la lacuit lemn si la lacuit fete pentru prima data.
                    Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
                    FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
                    BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

                    Comentariu


                    • #11
                      Sa nu dai datele cardului niciodata, nimanui. Ala de la "Dandoy" nu vrea sa-i dai lui cardul si sa te-nfieze, mai bine?
                      Cel mai bine este daca copiezi textul care apare in momentul in care-ti este refuzata tranzactia si-l pui aici sa vedem despre ce este vorba. O problema poate fi daca grasesti o singura cifra din numarul cardului sau al codului de siguranta sau daca nu dai pauzele dintre grupurile de cifre corect. Sau cardul poate fi sa nu fie "activat" pentru plati externe, cum am mai auzit pe aici pe forum sau altceva. Pentru asta trebuie sa te adresezi bancii emitente a cardului tau. Mai da-ne amanunte.
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #12
                        Mama, ce promt ai fost Visco...am activat cardul, deci am facut TOTUL pentru a putea realiza plata...still ciuciu. Am vazut ca se mai poate plati si prin transfer bancar. Desi am intrebat, nu mi-au raspuns cum fac ei legatura intre comanda pe care vreau sa o fac si transferul de bani. As cumpara de la Dandoy pentru asembling service, otherwise as cumpara din tzara. Asta si ca sugestie pentru cei care afirmau ca nu incurajam comertul intern si rulajul de marfa al autohtonilor. Oferiti servicii dragilor si venim la voi cu cea mai mare placere. Stii cum e, pentru un profan, e ca si cum te-ai duce sa-ti iei un computer, iar vanzatorul ti-ar pune toate cutiile in brate si ar trebui sa te kinui tu acasa sa le pui cap la cap. La fel si cu paletele. O alta intrebare...paletele de la Dandoy...vin gata asamblate, corect....in cazul asta exista siguranta ca produsele sunt noi?
                        Blade: Butterfly Schlager Carbon off+
                        FH: Butterfly Tenergy 19, 2.1
                        BH: Dr. Neubauer Superblock Extreme, OX

                        Comentariu


                        • #13
                          offtopic : eu asa cumpar calculatoarele (da' nu ma chinui)
                          In me the WishMaster
                          Blade : 729
                          FH : Donic Coppa
                          BH : Donic Coppa

                          Comentariu


                          • #14
                            As putea sa-ti spun ca da, produsele sunt absolut noi, dar eu i-ti raspund altfel: Pana acum nu am auzit pe nimeni sa se planga ca a primit produse uzate sau cu probleme. In afara de asta au o rubrica care se numeste "Testimonials" unde poti vedea parerile multora care au primit marfuri de la ei. Bineinteles ca si asta poate fi masluita prin eliminarea mesajelor incomode. Pot sa-ti spun o alta problema pe care am avut-o cu ei: Am facut o comanda si mi s-au lungit urechile asteptand-o. Uitandu-ma pe site am avut surpriza sa constat ca era inca in processing in loc sa fie dispatched. Cand am luat legatura cu Romain Dandoy, mi-a motivat ca nu mai avea produsul pe stoc si a trebuit sa faca comanda la randul lui la furnizor, adica la Butterfly. Normal era sa scoata produsul din oferta pana cand il avea din nou. A trebuit sa mai astept si acum in sfarsit l-am primit.
                            Eu nu apelez la serviciul gratuit de taiere si lipire a fețelor deoarece am alte strategii de lipire mai ales la fețele cu efect "speed glue" incorporat.
                            Deoarece nu ai mai taiat fețe trebuie sa apelezi la ei pentru acest serviciu gratuit si mai ales la cel de lacuire al lemnului care este grozav. Nici nu se cunoaste ca a fost lacuit. Bafta
                            Lemn- Bty Viscaria
                            FH - TENERGY 05
                            BH - TENERGY 80

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de VISCO
                              Marketing
                              Al dreacu astia ! Credeam ca numa romanii is smekeri :P
                              Blade DHS PG 2
                              FH: DHS Hurricane 3
                              BH: Stiga Airoc Astro M

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de kimbao
                                Mama, ce promt ai fost Visco...am activat cardul, deci am facut TOTUL pentru a putea realiza plata...still ciuciu. Am vazut ca se mai poate plati si prin transfer bancar. Desi am intrebat, nu mi-au raspuns cum fac ei legatura intre comanda pe care vreau sa o fac si transferul de bani. As cumpara de la Dandoy pentru asembling service, otherwise as cumpara din tzara. Asta si ca sugestie pentru cei care afirmau ca nu incurajam comertul intern si rulajul de marfa al autohtonilor. Oferiti servicii dragilor si venim la voi cu cea mai mare placere. Stii cum e, pentru un profan, e ca si cum te-ai duce sa-ti iei un computer, iar vanzatorul ti-ar pune toate cutiile in brate si ar trebui sa te kinui tu acasa sa le pui cap la cap. La fel si cu paletele. O alta intrebare...paletele de la Dandoy...vin gata asamblate, corect....in cazul asta exista siguranta ca produsele sunt noi?
                                Daca te temi ca o dai in bara cu lipitul vezi aici cum se lipeste - is si niste filmuletze
                                http://www.colestt.com/howto.php

                                In cel mai rau caz comanda-ti de la presports niste fețe de 5 euro si fa practica pe ele.
                                Blade DHS PG 2
                                FH: DHS Hurricane 3
                                BH: Stiga Airoc Astro M

                                Comentariu


                                • #17
                                  Dar uite ce zic cei de la Dandoy :

                                  In cazul :

                                  > Butterfly Bryce
                                  > Art.nr: 1400 31.82 EUR Excl. VAT
                                  > 38.50 EUR Incl. VAT

                                  "The real price are 38.50 INCL VAT but you must only pay 31.82 euros
                                  because
                                  you have not to pay the VAT. "
                                  Blade DHS PG 2
                                  FH: DHS Hurricane 3
                                  BH: Stiga Airoc Astro M

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Acum cu introducerea tva-ului ar fi bine sa consultati si alte site-uri de comercianti de produse de tenis de masă mai ales ca Dandoy nu e cel mai ieftin de pe piata si probabil nici cel mai serios (mie au uitat sa-mi trimita un lemn din comanda din decembrie si nici acum nu a venit).

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Eu am comandat anul asta lemn si fețe de la Dandoy si mi-au calculat pretul fara TVA, mi-au facut si reducerea de 5% ptr. suma respectiva si nu am mai platit nici transportul (ptr. lemne si fețe transportul e gratuit). Dupa ce am facut comanda a mai durat 5 zile pana mi-au confirmat trimiterea, probabil datorita timpului necesar lacuirii lemnului si lipirii fețelor, iar din momentul trimiterii pana au ajuns la Bistrița a mai durat 12 zile.
                                      Pana aici toate bune si frumoase.
                                      Ce le-as putea reprosa e faptul ca am cerut doar lacuirea lemnului si chiar am mentionat ca ii rog sa NU imi taie NICI sa-mi lipeasca fețele pe lemn, iar cand am despachetat coletul am gasit paleta gata facuta. Adevarul e ca arata foarte bine, a treaba facuta "profi".
                                      In final, pot spune ca sunt multumit.
                                      Lemn: Xiom Solo
                                      FH: Joola Rhyzm-P
                                      BH: Joola Maxxx-P

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Dandoy taie frumos fețele dar din pacate "strategia" de taiere si lipire este una deficitara. Ei lipesc fețele patrate pe lemn, cand sunt sub efectul maxim al adezivului si pe urma le taie folosind ca sablon insusi lemnul. Asta face ca atunci cand vei dezlipi fețele de pe lemn (sau cand se vor dezlipi singure ), acestea sa ramana mai mici decat lemnul. Daca adezivul pe care-l vei folosi tu pentru relipire, nu va reusi sa le expandeze la fel de mult, rezultatul va fi ca vei avea fețele putin mai mici decat lemnul. Stiu ca ti-ai luat "Plasma", care nu se relipesc toata ziua, dar un singur strat de adeziv, cat au pus ei, nu este suficient si se vor dezlipi dupa un timp, pe margini. Pregateste-te cu un "Basic"
                                        Lemn- Bty Viscaria
                                        FH - TENERGY 05
                                        BH - TENERGY 80

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Visco are perfecta dreptate , asa am patit si eu , s-au dezlipit in prima ora de jok .
                                          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                                          Fete de palete tenis de masa
                                          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Deocamdata joc cu paleta de 2 saptamani si nu observ tendinte de dezlipire. Sper sa ma mai tina o vreme.
                                            Lemn: Xiom Solo
                                            FH: Joola Rhyzm-P
                                            BH: Joola Maxxx-P

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Bafta. Sooner or later...
                                              Lemn- Bty Viscaria
                                              FH - TENERGY 05
                                              BH - TENERGY 80

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de filo
                                                Acum cu introducerea tva-ului ar fi bine sa consultati si alte site-uri de comercianti de produse de tenis de masă mai ales ca Dandoy nu e cel mai ieftin de pe piata si probabil nici cel mai serios (mie au uitat sa-mi trimita un lemn din comanda din decembrie si nici acum nu a venit).
                                                Da si tu niste adrese
                                                Blade DHS PG 2
                                                FH: DHS Hurricane 3
                                                BH: Stiga Airoc Astro M

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Dandoy

                                                  Am comandat de la astia in decembrie, nu mi-au trimis un lemn nici in ziua de azi si dupa ce am auzit nu as fi primul...........halal seriozitate. Le-am trimis destule mail-uri, la unele mi-au raspuns la altele nu. Acum daca vrei sa faci testimonials la ei pe site, il citesc ei inainte si numai care vor ei apar pe site...........deci numai alea de bine...........

                                                  Valentin cred ca ar fi cazul sa stergi link-urile de la firma asta de pe site..........

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X