Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TABERE SI STAGII DE PREGATIRE .''EMI-Tenis De Masa" 2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • TABERE SI STAGII DE PREGATIRE .''EMI-Tenis De Masa" 2018

    Tabere si stagii de pregatire.EMI-TT 2018

    Pentru acest an 2018 EMI-TT impreuna cu parteneri si colaboratori au pregatit cateva evenimente care cred ca va vor trezi interesul la fel de mare ca si in ani precedenti.De aceea am hotarat sa va anuntam din timp cu calendarul programat pentru anul urmator .

    4-11 februarie 2018-Locatie Mediaș Club Romgaz Mediaș "Tabara de tenis de masă EMI-TT & Romgaz"
    Aproximativ 20 de locuri

    30 Martie-3 Aprilie 2018- SIMPOZION EMI-TT-JOOLA
    Doar pe baza de invitatie

    16 iunie-30 iunie 2018 -Locatie Gura Humorului "Tabara de tenis de masă in Bucovina " Club Sportiv Dakiro-EMI-TT
    Aproximativ 50 de locuri

    17 August-24 August 2018 -Locatie Mediaș Cantonament de pregatire Divizia B
    Aproximativ 20 de locuri

    2 - 9 sept 2018- Locatie Mangalia "Tabara Saptmana de tenis de masă la Mangalia" Viorel Chiurtu,Viorel Sterea
    Aproximativ 30 de locuri.

    28 oct-5 nov 2018- Locatie Dumbravita Cantonament Minicadeti +Cadeti
    Aproximativ 20 de locuri

    Pentru fiecare in parte o sa incercam sa prezentam detalile evenimentului cu cel putin 2 luni inainte.De aceea pentru tabara de la Mediaș speram ca pregatirile noastre nu au intarziat si de aceea o sa postam afisul si aici cat mai repede posibil.

    Inscrierile ,sau rezervarile pentru oricare din evenimente se pot face deja de pe acuma si direct aici sau pe mp (zosim1) sau pe mail db@emi-tt.ro sau telefonic 0747630959.
    Va Asteptam cu drag aceeasi echipa Emi-tt.
    Ultima editare de Zosim1; 04.iul.2021, 12:14.

  • #2
    Anul acesta in colaborare cu citiva organizatori voi programa cel putin 4 Tabere de Tenis De Masa in Romania si 3 Tabere in strainatate(Croatia).Programul celor 4 Tabere din tara va fi pus la punct pina cel tarziu 31.03.2014 si va fi aici postat.Localitatiile sunt deja stabilite ,Oradea,Cluj,Gura Humorului si Brașov,ramine de stabilit datele.
    Avind o colaborare foarte buna cu firma ''TT-xpert" specializata in produse tenis de masă, avind si o Scoala de tenis de masă ,am reusit pentru acest an obtinerea a 8 locuri pentru jucatori din Romania in una din cele mai indragite Tabere de tenis de masă din Europa,care va avea loc in Croatia in localitatea Porec pe malul marii cu durata de o saptamina.Tabara de la Porec este programata in 3 perioade.
    Perioadele sunt:14-21.06.2014
    24-31.08.2014
    31.08-7.09.2014

    Pentru mai multe detalii o sa postez pliantul in original(Limba germana) ,iar in decursul acestei saptamini o sa fac traducerea formei digitale a pliantului si va aparea si in limba romana cel tarziu in 23.02.2014.Pentru prima perioada 14-21.06.2014 costurile antrenamentelor pt participantii din Romania sunt negociate de la 215 euro intregul antrenament dimineata -dupamasa la 180 euro si jumatate de antrenament(dimineata sau dupamasa) de la 145 euro la 99 euro.Fiind doar cele 8 locuri rezervate si ultima zi de rezervare este 1 .06.2014 am hotarit postarea din timp pentru o mai buna organizare a concediului dumneavoastra.Detalii si informatii pe Mesaj privat user''Zosim1",email '' dumitrubeltechi(at)yahoo.de''

    Spor la antrenamente va ureaza al vostru EMI
    Ultima editare de Zosim1; 19.dec.2014, 20:10.

    Comentariu


    • #3
      Prima pagina a fost usoara,pentru tiparire in limba romana prima pagina apare cu fotografia grupului prezent la cele 2 tabere de anul trecut.
      Ultima editare de Zosim1; 17.feb.2014, 02:25.

      Comentariu


      • #4
        Am tradus pagina 3 la mai multe solicitari in regim de urgenta.Pina la sfirsitul saptaminii asa cum am promis le postez si pe celelalte.Sunt doar citeva preturi de referinta si preturi pentru participantii taberei,care la rindul lor pot sa isi rezerve individual in Porec sau in zona.Localitati in apropiere pentru a ajunge pe calea aerului le aveti aici.,,
        ,,Die n?hesten Flugh?fen um Poreč sind:Urmatoarele aeroporturi in apropiere de Porec sunt,,

        Aeroport Pula (KRO) Kroatien - 52 km
        Aeroport Pleso, (KRO) Zagreb, Kroatien - 264 km
        Aeroport Ronchi dei Legionari, (ITA) Trst, Italien - 112 km
        Aeroport Marco Polo, Venedig, (ITA) Italien - 220 km
        Aeroport Brnik, Ljubljana, (SLO) Slovenien - 190 km

        Comentariu


        • #5
          Scoala de tenis de masă "TT-xpert" are in tematica ei si tema "Jocul contra materialelor".Daca exista solicitari, la una din taberele din tara vom pregati si aceasta tema unde vom invita ca Sparringpartener citiva din renumiti ierbari ai amaturului.Noi suntem deschisi la orice sfat si cerere.

          Comentariu


          • #6
            E cam scumpa cazarea... O cazare all inclusive, la o pensiune, ceva, ar fi mai ok... (cum a fost la Gura Humorului) Adica sa ai 3 mese asigurate.

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Kralizec Vezi post
              E cam scumpa cazarea... O cazare all inclusive, la o pensiune, ceva, ar fi mai ok... (cum a fost la Gura Humorului) Adica sa ai 3 mese asigurate.
              Am intrat pe '' booking.com'' si am vazut o lista mare de posibilitati de cazare ,dar cele mai ieftine sunt deja toate ocupate.Poti sa cauti ceva in zona Porec,este o statiune foaret renumita cu foarte multe complexe de cazare.Ce mai pot sa spun ca perioada de vara este in proportie de 70-75 % ocupata,europeni isi fac din timp rezervari,de aceea m-am grabit sa postez tabara.Eu de exemplu am rezervat un apartament la vila cu 4 paturi si autogospodarire cu 440 euro,adica in jur de 15 euro pe noapte de persoana.Cazarea nu este obligatorie sa fie rezervata din exemplele de mai sus ,o parte merg pe cont propriu.Eu am negociat orele de antrenament.

              Comentariu


              • #8
                Evident ca toti putem cauta pe booking sau alte site-uri de rezervari . Era o sugestie . Una e sa stam toti in acelasi loc si alta sa fim toti imprastiati. Doar iti amintesti si tu cum ne strangeam la gratare in curtea interioara a pensiunii, la Gura Humorului . Si Gelu injura in fiecare seara ca i-a trebuit lui hotel in loc sa fie cu noi toti, acolo ).
                Eu nu ma refer la "all inclusive" ca sa fie acces la bar si la nu stiu ce facilitati ale hotelului. Pur si simplu sa ai trei mese asigurate. Si iti stii si costurile din start, pe langa socializarea si prieteniile care se pot lega in cadrul grupului.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Kralizec Vezi post
                  .......... Doar iti amintesti si tu cum ne strangeam la gratare in curtea interioara a pensiunii, la Gura Humorului . Si Gelu injura in fiecare seara ca i-a trebuit lui hotel in loc sa fie cu noi toti, acolo ).
                  .......
                  Ai dreptate, dar până la urma tot cu voi am stat, chiar daca am vrut mai mult confort. Ciupercile gatite de tine m-au atras cel mai mult ). ...glumesc, mai era si tanti Jeni cu colăcei pt Lulu....

                  Emi, mai bine anunti ca se va lua cazare dupa ce ai certitudinea ca cele opt pers s-au inscris ....poate se inscriu numai sase, apoi cauti o viluță cu trei camere, cu gospodarire proprie (sau trei mese). Ma gandesc ca printre straini este fain sa joci tenis, dar si mai fain este sa stai seara la o suieta cu un sultan sau cu o Jeni la gratar, unde sa nu te chinui sa intelegi ce zic altii in germana sau in croată.
                  Hobby: Motoare si ski !
                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de Kralizec Vezi post
                    Evident ca toti putem cauta pe booking sau alte site-uri de rezervari . Era o sugestie . Una e sa stam toti in acelasi loc si alta sa fim toti imprastiati. Doar iti amintesti si tu cum ne strangeam la gratare in curtea interioara a pensiunii, la Gura Humorului . Si Gelu injura in fiecare seara ca i-a trebuit lui hotel in loc sa fie cu noi toti, acolo ).
                    Eu nu ma refer la "all inclusive" ca sa fie acces la bar si la nu stiu ce facilitati ale hotelului. Pur si simplu sa ai trei mese asigurate. Si iti stii si costurile din start, pe langa socializarea si prieteniile care se pot lega in cadrul grupului.
                    Este unul din farmecele taberelor de tenis de masă sa poti petrece timpul impreuna cu cei care au acelasi hoby cu tine.Pe linga timpul petrecut la masa de joc cu folos,buna dispozitie si distractia fac parte din telurile mele in organizarea acestor tabere.Chiar si de la cei care au ramas cu febra musculara sau cu dureri de spate feetback-urile au fost bune datorita frumoaselor clipe petrecute impreuna.Porec este o statiune foarte vinata de europeni si de aceea atractia este mare,numarul participantilor se ridica an de an la 50-80 participanti in tabara(vara mai mult) .
                    Pentru mine nu este de loc usor sa gestionez aceste tabere din strainatate deoarece ele sunt organizate de "TT-xpert" si care este direct raspunzator pentru reusitele lor si pastrarea renumelui dobindit,de aceea am primit un nr limitat de locuri pentru a vede cum decurg lucrurile la inceput.Werner Nowey antrenorul principal si coordonatorul taberelor a fost placut impresionat de Tabara de la Brașov la care a luat parte si el pt 3 zile,si de aceea a fost de acord cu rezervarea acestor locuri doar pentru jucatorii din amatur si din Romania.
                    Sper intr-o colaborare buna cu aceast renumita scoala de tenis de masă si asta datorita si concursului dumneavoastra prin participarea la aceste tabere.

                    Sunt deschis la orice propunere.EMI

                    Comentariu


                    • #11
                      Va rog postati aici ,un pret aproximativ pentru perioada 14-21-iunie 2013,numai cazare si masa pentru o singura persoana(3 mese pe zi).Bineinteles si daca puteti asigura acest lucru pentru cei din Romania.
                      Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                      Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                        Va rog postati aici ,un pret aproximativ pentru perioada 14-21-iunie 2013,numai cazare si masa pentru o singura persoana(3 mese pe zi).Bineinteles si daca puteti asigura acest lucru pentru cei din Romania.
                        Domnu Ciobanu,am vorbit cu organizatorul principal si din experienta lui majoritatea participantiilor seara vor sa iasa la terase ,la o bere cu baieti ,la distractie si atunci au considerat ca demipensiunea este mai potrivita,este totusi o statiune renumita care traieste de pe urma turismului.Din informatile primite am inteles ca preturile sunt accesibile si servirea impecabila.In cel mult 2 zile va comunic si o alternativa pt All inclusiv.Sa ne vedem cu bine EMI

                        P.S. Daca nu gasim variante il rog pe Dan Chirap sa ne dea gratarul de la Pensiunea Nadianca ,sau ciaunul care la avut la A+,si ne ocupam noi de masa de seara,de o sa va placa.

                        Comentariu


                        • #13
                          In perioada 22-26 aprilie va avea loc in localitatea Victoria un stagiu de pregatire tenis de masă pentru copii,incepatori si amatori.Programul si alte detalii le voi posta pina in data de 22.03.2014.
                          EMI

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Zosim1 Vezi post
                            In perioada 22-26 aprilie va avea loc in localitatea Victoria un stagiu de pregatire tenis de masă pentru copii,incepatori si amatori.Programul si alte detalii le voi posta pina in data de 22.03.2014.
                            EMI
                            Numai pentru copii sau si pentru adulti, incepatori si semiavansati ?

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                              Numai pentru copii sau si pentru adulti, incepatori si semiavansati ?
                              Pentru copii separat,si pentru adulti impartiti in 2 categori incepatori si ceilalti .

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de Zosim1 Vezi post
                                In perioada 22-26 aprilie va avea loc in localitatea Victoria un stagiu de pregatire tenis de masă pentru copii,incepatori si amatori.Programul si alte detalii le voi posta pina in data de 22.03.2014.
                                EMI
                                Noutati?

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de Kralizec Vezi post
                                  Noutati?
                                  Acum lucrez la program ,sunt in Victoria ,am primit acordul si pretul pentru sala de sport,la ora 13 primesc informatii de cazare.Deci astazi postez si datele,si conditiile.Pentru celelalte Tabere am stabilit datele si locatiile si le voi afisa in timp util.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Ma refeream la asta de acum, ca-i in vreo 3 saptamani . Celelalte... mai este timp .

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Salutare Emi,

                                      Sper sa primesc un raspuns cat mai repede posibil in ce perioada mergi tu la Porec, eu cred ca aleg varianta din ultima saptamana a lunii august, atunci imi iau concediu.
                                      Personal apreciez foarte mul, efortul pe care-l depui pentru acest sport frumos si greu totodata.

                                      Toate bune sa se adune.....

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Inca de la inceput trebuie sa imi cer scuze,fata de cei ce au asteptat vesti de la mine legate de tabere si stagii de pregatire, referitor la datele ce am promis ca voi posta ceva.Am incercat sa planific totul in amanunt dar se pare ca pe termene asa indepartate aproape toti se feresc sa vina cu vreun raspuns categoric(mai vedem pina atunci) si totusi am stabilit cite ceva.


                                        1.23-26 Aprilie Stagiu de antrenamente cu testare echipamente specifice tenisului de masa.Victoria
                                        -Program Miercuri 21 antrenament 2 ore
                                        Joi 2 antrenamente 2+2ore
                                        Vineri 2 antrenamente 2+2ore
                                        Sambata Turneu Amatur
                                        Se poate participa si la un singur antrenament,(in prealabil anuntat)sau preferential dimineata sau dupa masa .
                                        In functie de inscrieri si solicitari pt cazare putem discuta ulterior.
                                        Costul antrenamentelor si testariilor.Gratis


                                        2.30 mai-3 iunie Tabara de tenis si pescuit Cluj -Stefan Dobai
                                        Locuri limitate.


                                        3. 14-21 Iunie Tabara de tenis din Porec-Croatia-TT-xpert
                                        Datele in primele posturi.

                                        4. 14-19 Iulie Tabara de tenis in Bucovina Editia a 2-a -Gura Humorului-Dan Chirap
                                        19 iulie Turneu A Gura Humorului

                                        5. 28 iulie-2 August Tabara de tenis"Pingpongmania"-Oradea-Marius Sferlea
                                        2 August Turneu A Oradea

                                        6.11-16 August Tabara de tenis Brașov Editia a 2-a Brașov Gelu Vladoiu
                                        16 August Turneu A Brașov.


                                        Pentru fiecare tabara in parte se va deschide la momentul respectiv un post special dedicat.
                                        Emi si colaboratori lui va asteapta cu drag in numar cit mai mare.
                                        Multumim de atentia acordata pina acuma.
                                        Ultima editare de Zosim1; 08.apr.2014, 00:47.

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          14-21 Iunie Tabara de tenis din Porec-Croatia-TT-xpert


                                          Referitor la sesiunea de antrenamente din august de la Porec - Croatia, mai mergi atunci sau inca nu ai un raspuns definitiv deocamdata.......? Am intrebat ca sa stiu cum imi creez posibilitatile de transport si de cazare.
                                          Multumesc si aprecieri inca o data pentru tot ce faci.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de mariomoro Vezi post
                                            14-21 Iunie Tabara de tenis din Porec-Croatia-TT-xpert


                                            Referitor la sesiunea de antrenamente din august de la Porec - Croatia, mai mergi atunci sau inca nu ai un raspuns definitiv deocamdata.......? Am intrebat ca sa stiu cum imi creez posibilitatile de transport si de cazare.
                                            Multumesc si aprecieri inca o data pentru tot ce faci.
                                            Tabara de la Porec-Croatia are 3 stagii pe an ,14-21 iunie,24-31 august si 1-7 septembrie,pentru 14-21 iunie am primit pentru participantii din Romania 8 locuri si este un inceput ,in functie si de rezultatele acestui stagiu putem sa vorbim despre celelalte stagii care sunt in principiu rezervate de cluburi cu mult inainte(un an sau cel tarziu in lunile ian si feb.)Am discutat aceasta problema si voi primi un raspuns exact in decursul acestei saptamini.

                                            EMI

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Prea multe actiuni de genul acesta, mai bine răm?i cu cele din Romania. Ce vad aici cu Porec si cu ce ai mai anuntat la Cluj, G.H., Brașov, Victoria, plus turneele unde vei fi organizator mă face să cred că la finele anului tragi linie si iti bagi picioarele in el de tenis (familie neglijata, busines neglijat, insatisfactii mărunte care se vor aduna, etc), asa că daca tot nu se ingramadeste lumea la Porec nu cred ca merita sa pleci pe acolo pt vreo doi insi.

                                              Faci cum vrei, numai sa nu te aud ca ne parasesti pe motiv de insatisfactie, pe care nu cred ca l-ai luat in calcul. Puteam sa dau mp, puteam sa te sun, dar am preferat sa scriu aici, poate ca participantii vor fi ingaduitori cu tine si vor intelege ca nu-i usor sa pleci din Germania in toate directiile, si sa nu mai vorbesc de cei care se vor supara ca nu-i vei servi cu o eventuala cerere de echipare logistica turneu.

                                              Ai grije ce faci, dozeaza efortul ca mai avem nevoie de tine.
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Ok, multumesc

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Postat în original de GeluBv Vezi post
                                                  Prea multe actiuni de genul acesta, mai bine răm?i cu cele din Romania. Ce vad aici cu Porec si cu ce ai mai anuntat la Cluj, G.H., Brașov, Victoria, plus turneele unde vei fi organizator mă face să cred că la finele anului tragi linie si iti bagi picioarele in el de tenis (familie neglijata, busines neglijat, insatisfactii mărunte care se vor aduna, etc), asa că daca tot nu se ingramadeste lumea la Porec nu cred ca merita sa pleci pe acolo pt vreo doi insi.

                                                  Faci cum vrei, numai sa nu te aud ca ne parasesti pe motiv de insatisfactie, pe care nu cred ca l-ai luat in calcul. Puteam sa dau mp, puteam sa te sun, dar am preferat sa scriu aici, poate ca participantii vor fi ingaduitori cu tine si vor intelege ca nu-i usor sa pleci din Germania in toate directiile, si sa nu mai vorbesc de cei care se vor supara ca nu-i vei servi cu o eventuala cerere de echipare logistica turneu.

                                                  Ai grije ce faci, dozeaza efortul ca mai avem nevoie de tine.
                                                  Vazut din afara ,asa este,bazindu-te pe cele intimplate anul trecut,ca eforturile mele au fost rasplatite nu intocmai cum se cuvine(intr-o mica masura),si ca timpul meu alocat amaturului ma tine departe de casa,am cugetat aceste luni si am hotarit ca ceea ce voi face in continuare sa fie alaturi de cei cu care ma simt bine si cu care a-si vrea sa imi petrec cit mai multe clipe placute din aceasta scurta viata.Dupa cum spuneai si tu familia este f.importanta pt mine ,si de asemenea si prietenii adevarati (printre ei si tenismeni),si de aceea in cele 2 saptamini de Pasti sunt alaturi de mine,in tabara de la Porec vor fii alaturi de mine,si in tabara de la Brașov vor fii alaturi de mine.Deci familia e alaturi de mine.In celelalte 3 tabere vor fii prieteni alaturi de mine.Iar satisfactia eforturilor mele de ani trecuti vor fii zimbetele si cheuniturile copiilor care au placerea sa participe la turneele de copii organizate de mine.Daca la vreun turneu ai sa ma vezi singur in sala sa sti ca o sa fiu f.trist si o sa cataloghez eforturile mele intr-un mare insucces,dar atita timp cit o sa fiu rasplatit cu prezenta unui suflet nevinovat de copil, sa sti ca voi continua sa ma lupt pt ei.

                                                  Tabara din Porec am gindit-o ca un schimb de experienta cu alta cultura si alta mentalitate,pentru cei ce antreneaza,promoveaza si dezvolta tenisul de masa la orice nivel cred ca aceasta experienta este o oportunitate,de a combina utilul cu placutul.


                                                  Dupa cum bine sti busines-ul meu de anul acesta se va imparti in 2,unul isi urmeaza cursul in Germania dar cu un tact mai redus,am selectat contractele mai profitabile in defavoarea celor cu un volum mare de munca,si sper ca rezultatele sa fie aproximativ aceleasi(financiar),iar al doilea dupa cum bine sti am inceput o afacere in domeniul tenisului de masa in Romania,cu un partener din Sibiu,pe care vreau sa o cladesc ca o afacere sanatoasa de unde toata lumea sa fie cu folos,clienti sa fie serviti ca atare si cerintele pietii sa fie acoperite,iar eu ca furnizor sa obtin un profit din care afacerea sa se poata dezvolta normal si eu sa fiu multumit.Spirala pretului,politica de dumping,imbogatire peste noapte sunt pentru mine expresi pe care a-si vrea sa le scot din vocabularul meu si bineinteles din gandire.


                                                  Nu mi-a fost,nu-mi este ,si nu cred ca imi va fi vreodata rusine sa stau drepti in fata unui partener de afaceri care imi va cere detali amanuntite despre afacere."EMI-TT","EMI-tenis de masă" este o afacere din care sportul,tenisul de masa,tenismenii si eu vrem sa cistigam,in primul rind respect uni fata de ceilalti si pe viitor sa ne bucuram uni de ceilalti ca existam si continuam.

                                                  EMI

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X