Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propunere campionat pe echipe 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Propunere campionat pe echipe 2014

    Avand in vedere ca se preconizeaza suspendarea campionatului pe echipe, consider ca ar fi o pierdere mare. Din anul 2006 se tine acest turneu si in 2014 consider ca trebuie sa se tina iarasi. PROPUN ca in anul 2014 sa se tina DIRECT turneul final la REGHIN, fara calificari. Totodata se tine si campionatul la DUBLU. Propun in luna octombrie sau noiembrie. pana acum 2 ani tot mereu asa s-a tinut. Cate echipe vor veni atatea vor juca. Se fac grupe in functie de media aritmetica a primilor 4 jucatori din echipa( dupa clasamentul la zi). Se poate tine in sala mare din Reghinsi se poate juca pe 16-20 de mese.
    IN acest sens doresc sa aflu opinia celorlalti colegi si in caz afirmativ echipele se pot inscrie. Cred ca vom gasi o zi in calendar in care sa se organizeze. STIMA Ocsi Kantor.
    Ultima editare de Kantor Imre-Zoltan; 16.iun.2014, 13:27.

  • #2
    Din punctul meu de vedere nu e nici o problema...Probabil echipele din zona vor fi prezente.Deschideti un topic nou ,luati din Regulamentul Echipe 2014 ce credeti ca e OK,restul adaptati dupa necesitati.Banuiesc ca macar 8 echipe se vor aduna
    of all the things i lost i miss my mind the most

    Comentariu


    • #3
      Eu propun ca la acest turneu pe echipe, echipele de amatori sa fie formate doar din jucatori cu media mai mica de 18. Astfel, nu se vor mai isca discutii.

      Comentariu


      • #4
        Am studiat calendarul pt oct si nov, se pare ca este prea plin pt a renunta cineva in favoarea TFE.

        Propun:
        -sa se tina la Brașov in locul turneului A (Sala Sporturilor, pt atractie) sau cedez data de 17 august pt a se tine in Reghin acest turneu pe echipe;
        -turneul sa se desfasoare pe categorii separate (open si amatori) cu precizarea ca la amatori sa participe numai cei cu medie pana la 18 ,iar la open toti cei care doresc;...nu ca pana acum "la amatori poate participa un openist"
        -poate ar fi bine ca echipele sa se completeze cu participanti din acelasi judet, pt a nu mai exista diferente de valoare si maine poimaine aducem jucatori din alta tara.
        -taxa de turneu sa fie egala cu cea a unui turneu A.
        Hobby: Motoare si ski !
        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de GeluBv Vezi post
          Am studiat calendarul pt oct si nov, se pare ca este prea plin pt a renunta cineva in favoarea TFE.

          Propun:
          -sa se tina la Brașov in locul turneului A (Sala Sporturilor, pt atractie) sau cedez data de 17 august pt a se tine in Reghin acest turneu pe echipe;
          -turneul sa se desfasoare pe categorii separate (open si amatori) cu precizarea ca la amatori sa participe numai cei cu medie pana la 18 ,iar la open toti cei care doresc;...nu ca pana acum "la amatori poate participa un openist"
          -poate ar fi bine ca echipele sa se completeze cu participanti din acelasi judet, pt a nu mai exista diferente de valoare si maine poimaine aducem jucatori din alta tara.
          -taxa de turneu sa fie egala cu cea a unui turneu A.
          Daca NU ESTE efort mare pentru tine, atunci turneul sa se tina la BRASOV!!!

          Comentariu


          • #6
            Mie, sincer sa fiu, aceste concursuri de echipe intr-un sistem initiat si conceput special pt un demers individual mi se par cumva niste... struto-camile... Este f greu sa se poata pune limitari privitoare la componenta echipelor, la valoarea lor (se poate vedea, chiar din mesajele de mai sus) etc. De ex, cine in lumea asta i-ar putea impiedica pe Viorel Sterea, Cosmin Lungu, Lulu Roman si Gabi Gogu sa faca impreuna o echipa? Si cine ar putea incerca sa le faca fata in acest caz? Vorbesc strict ipotetic, dar raspunsul este evident.

            Oricum, de aceea am ales sa NU particip la astfel de concursuri si sa ma multumesc numai cu cele individuale, atunci cand reusesc sa gasesc timp.

            Normal, pentru cei ce vor sa joace in echipa, un astfel de concurs este binevenit, cu toate beneficiile pe care le poate aduce, asa ca urez succes atat organizatorilor, cat si participantilor. Doar ca ar fi bine sa aveti in vedere un loc unde sa se traga linia...

            SUCCES !!
            Iulian Toma

            Comentariu


            • #7
              Tomita daca ai fi citit regulamentul ai fi vazut ca jucatorii divizionari nu au voie sa joace.
              Acum 2 ani sa facut o mare greseala la premiere si la turneul final pe echipe care vroia sa se dispute in doua locatii (gandire comerciala)
              A fost foarte frumos in fazele zonale dar sa stricat pana la final si de accea lumea nu mai este curioasa.
              S-au promis niste premii si s-au dat doar la locul 1,restul erau frectii (2si 3 materiale sportive si 1 masa de tenis).dar 2si 3 au primit o bucata de hirtie.
              Anul trecut a fost de placere la Brașov (chiar a fost fain ).
              Apropo daca tot ma pune dracu sa scriu,parca domnii reprezentanti zonali au hotarit in marea adunare nationala din decembrie sa nu mai F(regulamenteze)
              banii din taxe pe mese de joc ,treaba lor ca pinguini nu mai platesc taxa directa mai mica dar unii o platesc indirecta mai mare.
              O mare greseala din partea voastra a organizatorilor ati facut-o prin micsorarea distantei intre turnee si o sa ajungeti (cred ca deja ati ajuns)
              un turneu A+ cu nr de participanti de un A si un A de un B si B o sa il faceti C

              Comentariu


              • #8
                GELU! Avand in vedere faptul, ca anul trecut Turneul din vara de la BRASOV a avut un succes enorm, consider ca si anul acesta ar avea succes. Ar fi pacat sa privam multa lume de un asemenea turneu. La sfarsitul lui AUGUST avem in calendar Memorialul KOOS GYULA la REGHIN care ar putea fi transformat in turneul final la echipe si dublu. Acuma Ramane sa stabilim una dintre cele doua localitati care sa gazduiasca turneul pe echipe si la dublu. Data libera avem asa ca ramane de stabilit numai locatia . Cred ca in maxim 2 zile compatibilizam locatia concursului, precum si conditiile de participare( AMATORI si OPEN) precum si la dublu. Multumesc.

                Comentariu


                • #9
                  Subscriu total.
                  De nu era ieri o zi prea incarcata la discutii, as fi scris deja si eu acest argument al lui Ocsi:

                  Postat în original de Kantor Imre-Zoltan Vezi post
                  GELU! Avand in vedere faptul, ca anul trecut Turneul din vara de la BRASOV a avut un succes enorm, consider ca si anul acesta ar avea succes. Ar fi pacat sa privam multa lume de un asemenea turneu.
                  FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                  Tel : 0742 257 995

                  Comentariu


                  • #10
                    Ar fi super tuneul pe echipe,programata din timp(august) chiar ar trebui luata in considerare eventual si a doua zi

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de Antal Denes Vezi post
                      Ar fi super tuneul pe echipe,programata din timp(august) chiar ar trebui luata in considerare eventual si a doua zi
                      Turneul se va tine in aceeasi zi, dar daca vreti sa tinem doua zile vom prelungi turneul pana dimineata la ora 2.00. Eu tin minte un turneu final la Zalău care s-a terminat dimineata la ora 4.

                      Totusi la 16 mese vom termina la o ora decenta. Multumesc.

                      Comentariu


                      • #12
                        Sa vedem cate echipe vor fi interesate?
                        Cel putin cati am fost data trecuta la Reghin.

                        Comentariu

                        Who has read this thread:
                        Procesare...
                        X