Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU B" - CUPA "PINGPONGPRO" EDITIA a I-a - BUCURESTI - AMATORI "A" - 29.12.2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Pavel Bogdan

    Pavel Bogdan - București NOU
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #27
      Baluta Silviu -din București, sector 6

      Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	mini-table-tennis-game_500_copyright.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	10,4 KB 
ID:	766628

      Comentariu


      • #28
        Gabor Matei - București - NOU

        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

        Comentariu


        • #29
          Bucur Bogdan-bucuresti-874
          Saulescu Dimitrie-bucuresti-929
          Tanasa Razvan-București-nou
          B?cu Pavel-București-nou

          Comentariu


          • #30
            Baluta Dan - București - NOU

            www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
            www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
            Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
            https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

            Comentariu


            • #31
              Goretchi Claudiu - 1298
              DHS Hurricane Hao II
              BH: TSP Ventus Spin
              FH: TSP Ventus Spin

              Comentariu


              • #32
                Pata Andrei
                Pata Mihaela
                Adresa: Sos. Oltenitei nr. 103, Bucuresti / Program: Luni-Vineri intre 11-19 / Telefon: 0722.678.078 / Mail: contact@vivasportshop.ro
                http://www.VivaSportShop.ro

                Comentariu


                • #33
                  filmati si voi cateva meciuri daca puteti

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de danr Vezi post
                    filmati si voi cateva meciuri daca puteti
                    Promit ca am sa incerc sa fac atat filmulete cat si poze, urmand ulterior sa le postez aici !

                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                    Comentariu


                    • #35
                      Dan Ionita - Nou

                      Comentariu


                      • #36
                        Secu Valeriu - 1449 București. Nu ma gaseam caci eram trecut Valentin in loc de Valeriu

                        Comentariu


                        • #37
                          Soare Vasile - București - NOU
                          Manole Dragos - București - NOU
                          Mutu Emilian - București - NOU

                          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                          Comentariu


                          • #38
                            On 29.12.2012 at 08:23:13

                            Inscrieri
                            1. Poenaru Adrian - București - 224
                            2. Matei Razvan - București - 267
                            3. Dima Nicu - București - 290
                            4. Tudor Emil - București - 520
                            5. Bucur Bogdan - București - 874
                            6. Saulescu Dimitrie - București - 929
                            7. Secu Valeriu - București - 1449
                            8. Baluta Silviu - București - 1932
                            9. Tanase Dan - București - 2202
                            10. Cernicenco George - București - 2567
                            11. Ionita Gabrieli - București - NOU
                            12. Serban Silviu - București - NOU
                            13. Marinescu Razvan - București - NOU
                            14. Nitescu Gabriel - București - NOU
                            15. Ghinet Lucian - București - NOU
                            16. Necu Alexandru - București - NOU
                            17. Cerbu Neculai - București - NOU
                            18. Lungescu Adrian - București - NOU
                            19. Stancu Alexandru - București - NOU
                            20. Lelutiu Bogdan - București - NOU
                            21. Adaniloaei Constantin - București - NOU
                            22. Mihai Eugen - București - NOU
                            23. Neagoe Costin Adrian - București - NOU
                            24. Giurgica Alexandru - București - NOU
                            25. Secu Valeriu - București - NOU
                            26. Pavel Bogdan - București - NOU
                            27. Gabor Matei - București - NOU
                            28. Tanasa Razvan - București - NOU
                            29. Bicu Pavel - București - NOU
                            30. Baluta Dan - București - NOU
                            31. Goretchi Claudiu - București - NOU
                            32. Pata Andrei - București - NOU
                            33. Pata Mihaela - București - NOU
                            34. Ionita Dan - București - NOU
                            35. Soare Vasile - București - NOU
                            36. Manole Dragos - București - NOU
                            37. Mutu Emilian - București - NOU

                            Comentariu


                            • #39
                              Felicitari pentru turneu George!
                              A fost un turneu foarte reusit,cu competitori echilibrati.
                              Sper sa aiba loc cat mai des astfel de concursuri,dau incredere multor persoane de a-si depasi conditia si de a progresa!
                              Sarbatori fericite!La multi ani! :d
                              Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                              FH: Tenergy 05
                              BH: Dignics 05

                              Comentariu


                              • #40
                                Acum fiind acasa, cu o oboseala care.. nu o credeam atat de mare, nemaiavand posibilitatea de a organiza un turneu, consider ca impreuna cu toti cei implicati am reusit sa organizam un turneu, zic eu reusit !
                                Doresc sa multumesc in numele staff-ului Pingpongpro (Durdun Gheorghe, Cionoiu Cristian, Fodoran Cosmin) in primul rand voua, celor care ati participat, dl. Dan Bodeanu, fara de care munca de la inceput m-ar fi ingreunat, iar experienta dumnealui si-a spus cuvantul dand drumul foarte repede la grupe, lui Horia Tanase pentru ajutorul din grupele superioare, user-ului Kralizec caruia ii multumesc pentru cadourile oferite tuturor participantilor si anume brelocuri cu sigla AMATuR, dar si calendare pe anul 2013 si vitamine pentru cei mici !
                                Sistemul pe care l-am implementat in eliminatoriu, cel cu recalificari Looser/Winner Bracket de la dl. dr. Toma Iulian, am reusit impreuna cu Cristi Cionoiu dupa foarte multa consultanta telefonica sa il adaptam, s-a dovedit a fi d.p.m.d.v mult mai interesant, dand ocazia mai multor meciuri, dar si surprizelor !
                                Ceea ce regret este faptul ca elevii mei, cat si ai altor colegi, in numar consistent la concurs, nu au reusit sa se claseze in primii 4/8 si astfel nu au reusit sa se claseze pentru accederea in grupele superioare ale competitiei ! Ceea ce a rezultat ca obiectivul meu principal, acela ca elevii mei, cat si restul elevilor sa joace meciuri echilibrate cu altii impatimiti ai acestui sport a esuat, nivelul fiind destul de ridicat !
                                Deoarece acest turneu a fost un succes avand 47 participanti, luna ianuarie va beneficia de o noua Cupa Pingpongpro, doar ca aceasta va fi cu reguli mai stricte in privinta nivelului de joc !
                                Fiind foarte obosit nu am sa fac astazi clasamentul final si am sa postez doar primele 4 locuri, urmand ca in cursul zilei de maine, cel tarziu luni sa postez clasamentul final !
                                Asadar :
                                Cupa Pingpongpro, editia a I-a, 29.12.2012
                                Locul 1 : Baluta Silviu
                                Locul 2 : Secu Valeriu
                                Locul 3 : Tudor Emil
                                Locul 4 : Negoita Edward

                                www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                Comentariu


                                • #41
                                  Foarte tare concursul si plin de invataminte. Rezultate spectaculoase cu surprize multe ca si rezultate ale jocurilor. Multumitor pt mine si sper pt noii veniti , pe care i-am auzit ca vor sa mai participe pe viitor. Bravo initiatorului si ajutoarelor sale.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Cateva filmulete !

                                    Tudor Emil - Matei Razvan



                                    Secu Valeriu - Procopie Andrei


                                    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                                    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                                    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                                    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      felicitari pentru concurs si felicitari tuturor participantilor
                                      poate reusesc si eu sa vin in ianuarie
                                      mai pune mai pune filme !
                                      din ce vad eu de prin ce ai postat cred ca trebuie sa-i antrenezi contra ierbii.....
                                      daca veneau 3 mosi ierbari cred ca tot podiumul era luat hi hi hi, ai grija pe viitor
                                      serios acuma cred ca la viitoarele criterii trebuie sa te gandesti cumva si la chestia cu materialele
                                      ca amator realizez ca orice concurs de amatori pur sange e ca si luat daca vin 2-3 ierbari medii, nici macar nu trebuie neaparat sa fie cine stie ce de ei
                                      Ultima editare de danr; 30.dec.2012, 18:30.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Salut initiativa lui George!As dorii pe viitor un-A-dedicat amatorilor in exclusivitate.

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Este imposibil sa impaci si capra si varza daca vrei sa incluzi turneul in Amatur.
                                          Daca nu vom primi o dispensa pentru a putea primi la turneu numai jucatorii incepatori si fara fete interzise, probabil ca si acest turneu va fi organizat in afara Amatur, asa cum s-a intamplat cu "Liga Nationala Viva Sport".
                                          Oricum pana la urmatorul turneu PingPongPro "comitetul de organizare" va va comunica modul de desfasurare, care va fi in mod sigur unul mult imbunatatit.
                                          Am si o propunere pentru cei care conduc destinele Amatur-ului:
                                          JUCATORII CARE FOLOSESC FETE INTERZISE DE ITTF SA POATA PARTICIPA DOAR LA TURNEELE OPEN.
                                          Acolo vor putea sa demonstreze ca au si talent.
                                          Pana atunci PingpongPro si Viva Sport va ureaza cu sinceritate:
                                          "LA MULTI ANI"
                                          Postat în original de Adrian Lazaroiu Vezi post
                                          Salut initiativa lui George!As dorii pe viitor un-A-dedicat amatorilor in exclusivitate.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Unul din scopurile importante pentru care a aparut Amaturul a fost si este ajutorul oferit incepatorilor. Programarea turneelor pentru incepatori sper sa devina una din prioritatile coordonatorilor Amatur in intreaga tara.
                                            Parerea mea este ca organizarea unor turnee in cadrul Amatur poate aduce mai multe foloase incepatorilor, decat organizarea sporadica a cate unui turneu dupa reguli proprii.
                                            Este important sa gasim insa cele mai potrivite solutii pentru ca aceste turnee sa fie utile in primul rand celor care vor sa participe si sa-si imbunatateasca jocul.
                                            Am participat la turneu, atat cat mi-a permis timpul, mai ales pentru a intelege mai bine ce doresc participantii de la un astfel de turneu. Poate ca si interventiile participantilor in acest topic ar ajuta la imbunatatirea formatului.
                                            Punctul meu de vedere, fata de cele doua probleme, constatate de George si de d-l Tanase:
                                            1 Turneul a avut o dificultate prea mare pentru unii participanti:
                                            Din cei 47 de participanti, 35 au fost jucatori noi, necunoscuti ca valoare si care nu puteau fi refuzati la participare. Primii 3 clasati in Amatur nu au aparut in clasamentul turneului, iar dintre cei care s-au clasat pe podium doar Emil Tudor are vechime in Amatur.
                                            Cred ca, mai degraba, pentru primii clasati a contat experienta unor turnee anterioare . Pentru jucatorii noi, experienta acestui turneu ii va ajuta cu siguranta ca la urmatoarele turnee sa joace mai bine si sa avanseze in fazele superioare.
                                            Pentru anul 2013, vom lua in calcul si o scadere a limitei de participare.
                                            2 Participarea jucatorilor cu fete interzise.
                                            Deoarece turneele sunt rezervate incepatorilor, si eu cred ca utilizarea acestora poate fi restrictionta, . Printre participantii la turneu nu cred ca au fost asemenea situatii, probleme au creat fetele cu iarba omologate (nu cele interzise) si utilizatorii acestora nu pot fi sanctionati, chiar daca nu suntem incantati.

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Postat în original de Dan2 Vezi post
                                              Unul din scopurile importante pentru care a aparut Amaturul a fost si este ajutorul oferit incepatorilor. Programarea turneelor pentru incepatori sper sa devina una din prioritatile coordonatorilor Amatur in intreaga tara.
                                              Parerea mea este ca organizarea unor turnee in cadrul Amatur poate aduce mai multe foloase incepatorilor, decat organizarea sporadica a cate unui turneu dupa reguli proprii.
                                              Este important sa gasim insa cele mai potrivite solutii pentru ca aceste turnee sa fie utile in primul rand celor care vor sa participe si sa-si imbunatateasca jocul.
                                              Am participat la turneu, atat cat mi-a permis timpul, mai ales pentru a intelege mai bine ce doresc participantii de la un astfel de turneu. Poate ca si interventiile participantilor in acest topic ar ajuta la imbunatatirea formatului.
                                              Punctul meu de vedere, fata de cele doua probleme, constatate de George si de d-l Tanase:
                                              1 Turneul a avut o dificultate prea mare pentru unii participanti:
                                              Din cei 47 de participanti, 35 au fost jucatori noi, necunoscuti ca valoare si care nu puteau fi refuzati la participare. Primii 3 clasati in Amatur nu au aparut in clasamentul turneului, iar dintre cei care s-au clasat pe podium doar Emil Tudor are vechime in Amatur.
                                              Cred ca, mai degraba, pentru primii clasati a contat experienta unor turnee anterioare . Pentru jucatorii noi, experienta acestui turneu ii va ajuta cu siguranta ca la urmatoarele turnee sa joace mai bine si sa avanseze in fazele superioare.
                                              Pentru anul 2013, vom lua in calcul si o scadere a limitei de participare.
                                              2 Participarea jucatorilor cu fete interzise.
                                              Deoarece turneele sunt rezervate incepatorilor, si eu cred ca utilizarea acestora poate fi restrictionta, . Printre participantii la turneu nu cred ca au fost asemenea situatii, probleme au creat fetele cu iarba omologate (nu cele interzise) si utilizatorii acestora nu pot fi sanctionati, chiar daca nu suntem incantati.
                                              Daca nu ma insel,chiar castigatorul turneului a avut ceva "linolee" pe paleta.
                                              Pentru un invatacel este frustrant sa vada ca tot ceea ce invata la antrenament se naruie in fata unuia care nu respecta nici o regula.
                                              De exemplu:
                                              Durdun spune:"-lasa-te pe picioare"; sau " -trage de mana".Iar cel de vis a vis sta la masa ca batul si loveste ca la Padell.Iar tu jucand cum te-a invatat domn' profesor dai numai in fileu sau peste masa.
                                              Cred ca sunt multi incepatori care au parasit turneul Amatur tocmai din cauza sentimentului de frustrare pe care il ai cand te vezi neputincios in fata acestor "materialisti".Si atunci incepi sa te gandesti "sa-ti bagi picioarele" sau sa trisezi si tu tenisul de masa si sa apelezi la "interzise".
                                              Nu vreau sa fiu gresit inteles,nu am nimic impotriva celor care apeleaza la materiale intrezise din dorinta de a castiga cu orice pret.Dar dupa parerea mea locul lor de concurs trebuie sa fie la turneele "OPEN".Vor incurca si acolo destul de multi jucatori dar ca sa poata castiga un meci trebuie sa munceasca mult.
                                              In ceea ce priveste "valoarea crescuta" a unor participanti nu cred ca a fost cazul.Este bine ca la orice tip de turneu sa ai si modelele pe care trebuie sa-ti propui sa le ajungi din urma.Nu cred ca este "educativ" sa participi penrtu prima data la un turneu si sa il si castigi.

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Postat în original de DAN T Vezi post
                                                Daca nu ma insel,chiar castigatorul turneului a avut ceva "linolee" pe paleta.
                                                Pentru un invatacel este frustrant sa vada ca tot ceea ce invata la antrenament se naruie in fata unuia care nu respecta nici o regula.
                                                De exemplu:
                                                Durdun spune:"-lasa-te pe picioare"; sau " -trage de mana".Iar cel de vis a vis sta la masa ca batul si loveste ca la Padell.Iar tu jucand cum te-a invatat domn' profesor dai numai in fileu sau peste masa.
                                                Cred ca sunt multi incepatori care au parasit turneul Amatur tocmai din cauza sentimentului de frustrare pe care il ai cand te vezi neputincios in fata acestor "materialisti".Si atunci incepi sa te gandesti "sa-ti bagi picioarele" sau sa trisezi si tu tenisul de masa si sa apelezi la "interzise".
                                                Nu vreau sa fiu gresit inteles,nu am nimic impotriva celor care apeleaza la materiale intrezise din dorinta de a castiga cu orice pret.Dar dupa parerea mea locul lor de concurs trebuie sa fie la turneele "OPEN".Vor incurca si acolo destul de multi jucatori dar ca sa poata castiga un meci trebuie sa munceasca mult.
                                                In ceea ce priveste "valoarea crescuta" a unor participanti nu cred ca a fost cazul.Este bine ca la orice tip de turneu sa ai si modelele pe care trebuie sa-ti propui sa le ajungi din urma.Nu cred ca este "educativ" sa participi penrtu prima data la un turneu si sa il si castigi.
                                                Eu am propus ca din cand in cand, de cateva ori pe an (5-6) sa se organizeze turnee in amatur in care iarba, superblock sau superdefense sa fie interzise complet (chiar daca sunt omologate) si de asemenea sa se organizeze turnee numai pentru ierbari daca cineva doreste acest lucru. Eu neorganizand turnee nu pot sa fac acest lucru dar d-voastra d-le Tanase o puteti face, chiar in afara circuitului Amatur. Eu unul sunt sigur ca cei care nu sunt acomodati cu iarba vor da buluc la un astfel de turneu, nu sunt convins insa ca si ierbarii vor fi foarte fericiti sa joace intre ei dar ma rog, pot incerca.
                                                Despre propunerea d-voastra ca ierbarii sa joace la open eu zic ca vreti sa le stricati sarbatorile openistilor, sunt putini openisti care sa nu aiba probleme in fața unui ierbar bun, zic asta pentru ca ei nu prea au jucat contra lor nu ca nu ar avea valoare, norocul lor este ca ierbarii nu intind coarda prea tare si raman sa joace la amatori

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  "de cateva ori pe an (5-6) sa se organizeze turnee in amatur in care iarba, superblock sau superdefense sa fie interzise complet (chiar daca sunt omologate) si de asemenea sa se organizeze turnee numai pentru ierbari daca cineva doreste acest lucru"
                                                  haha
                                                  ca si cum la fotbal niste atacanti slabi suparati pe fundasi ca nu-i lasa sa dea gol ar propune sa se faca turnee in care sa joace doar atacantii fara fundasi
                                                  ref la amatur, cred ca este evident ca cine vrea sa mearga la un concurs trebuie sa fie pregatit sa joace si contra aparatorilor cu diverse materiale
                                                  si dom profesor inainte sa-si scoata elevii la concurs trebuie sa-si puna diverse ierburi pe paleta si sa-i antreneze putin, cu "lasa-te pe picioare" si "trage de mana" nu merge
                                                  referitor la concursurile pentru superamatori, cum sunt si eu de exemplu, discutia e deschisa
                                                  eu de exemplu de abia joc decent contra altor amatori, ce sa merg la un concurs sa intalnesc 5 insi cu cine stie ce inventii pe paleta din care nici macar ei nu stiu cum vine mingea la mine daramite eu de unde sa stiu
                                                  pana te obisnuiesti putin a zburat meciul
                                                  daca vrei sa te enervezi cred ca e solutia ideala
                                                  pana la urma probabil ca singura solutie daca vrei concurs este: fata omologata ITTF obligatoriu la aparatori, si minim antrenament contra lor pentru aspirantii la concursuri daca vor sa nu se enerveze si merg sa se distreze
                                                  ref. la concursuri non amatur, probabil ca fiecare organizator il poate face cum vrea el
                                                  eu de exemplu as merge la un concurs unde regulile ar trebui sa contina obligatia ca fiecare participant sa aiba 3 beri la bord si sa nu fi fost sportiv legitimat niciodata
                                                  daca tot e sa ne distram......

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Postat în original de danr Vezi post
                                                    "de cateva ori pe an (5-6) sa se organizeze turnee in amatur in care iarba, superblock sau superdefense sa fie interzise complet (chiar daca sunt omologate) si de asemenea sa se organizeze turnee numai pentru ierbari daca cineva doreste acest lucru"
                                                    haha
                                                    ca si cum la fotbal niste atacanti slabi suparati pe fundasi ca nu-i lasa sa dea gol ar propune sa se faca turnee in care sa joace doar atacantii fara fundasi
                                                    ref la amatur, cred ca este evident ca cine vrea sa mearga la un concurs trebuie sa fie pregatit sa joace si contra aparatorilor cu diverse materiale
                                                    si dom profesor inainte sa-si scoata elevii la concurs trebuie sa-si puna diverse ierburi pe paleta si sa-i antreneze putin, cu "lasa-te pe picioare" si "trage de mana" nu merge
                                                    referitor la concursurile pentru superamatori, cum sunt si eu de exemplu, discutia e deschisa
                                                    eu de exemplu de abia joc decent contra altor amatori, ce sa merg la un concurs sa intalnesc 5 insi cu cine stie ce inventii pe paleta din care nici macar ei nu stiu cum vine mingea la mine daramite eu de unde sa stiu
                                                    pana te obisnuiesti putin a zburat meciul
                                                    daca vrei sa te enervezi cred ca e solutia ideala
                                                    pana la urma probabil ca singura solutie daca vrei concurs este: fata omologata ITTF obligatoriu la aparatori, si minim antrenament contra lor pentru aspirantii la concursuri daca vor sa nu se enerveze si merg sa se distreze
                                                    ref. la concursuri non amatur, probabil ca fiecare organizator il poate face cum vrea el
                                                    eu de exemplu as merge la un concurs unde regulile ar trebui sa contina obligatia ca fiecare participant sa aiba 3 beri la bord si sa nu fi fost sportiv legitimat niciodata
                                                    daca tot e sa ne distram......
                                                    Eu nu am spus sa se limiteze accesul celor cu "materiale" in general.Ma refeream doar la cele interzise.
                                                    Apropos de atacanti si aparatori;exista un sport in care de dragul spectacolului s-a schimbat regulamentul.
                                                    In liga de baschet nord americana s-a interzis apararea in "zona" tocmai pentru a creste dinamicitatea jocului.
                                                    Apararea in zona din baschet seamana destul de mult cu folosirea interziselor din tenisul de masa.
                                                    Oricum pentru a intelege mai bine diferenta va invit pe toti cu drag pe 18 si 19 Ianuarie 2013, la VIVA SPORT ARENA unde veti putea vedea live pe cei mai buni 12(sportive si sportivi) din Romania.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X