Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sondaj jucatori divizia A

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
    Sa fie lasati sa joace la un numar limitat de turnee Amatur pe an.
    Regulamentul actual permite exact acest lucru (si aceasta posibilitate ar trebui sa dea de gandit tuturor celor care opineaza/voteaza pro in aceasta chestiune, dar in special organizatorilor de turnee):

    Postat în original de GeluBv Vezi post
    Regulament 2014
    4.1.2. Orice organizator poate organiza competitii de tip Masters cu concurenti din toate categoriile, inclusiv jucatori profesionisti (Div. A si SuperLiga), cu conditia ca acestea sa nu afecteze buna desfasurare a turneului de baza, acestea nefiind punctate in clasamentul AmaTuR;
    Ultima editare de PaliHR; 19.feb.2014, 14:18.
    FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
    Tel : 0742 257 995

    Comentariu


    • Numai 107 de voturi din mii de jucatori?Ce faceti fratilor de nu votati?

      Comentariu


      • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
        Numai 107 de voturi din mii de jucatori?Ce faceti fratilor de nu votati?
        Nu jucam la open

        Comentariu


        • Postat în original de lauritheone Vezi post
          Nu jucam la open
          scurt si la obiect )
          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
          BH : Tenergy 05Fx
          FH : Tenergy 05Fx

          Comentariu


          • Lauritheone -joci la Open daca ti aducem lautari.Manelele iti plac?
            La MP 12 poate faci balet clasic.

            Comentariu


            • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
              Numai 107 de voturi din mii de jucatori?Ce faceti fratilor de nu votati?
              Lasa-i in pace ca sunt romani si le e frica sa nu le fure cineva boii de la bicicleta

              Comentariu


              • Adevarul ca e cel mai greu sa scoti romanul la vot frate.Daca nu i pui in traista faina malai orez zahar ala de ce sa ti bage tie
                in urna votul?N are nici un smen!!!Au mai incercat si alti politicieni sa i scoata si nu iesea nimeni afara din casa .

                Comentariu


                • Eu cred ca nu voteaza colegii pentru ca se antreneaza...ca sa joace cu cei din divizia A, de la egal la egal.
                  Hurricane III (by Nittaku)
                  Jun Mizutani ZLC
                  Nittaku Hammond Z2

                  Comentariu


                  • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                    Adevarul ca e cel mai greu sa scoti romanul la vot frate.Daca nu i pui in traista faina malai orez zahar ala de ce sa ti bage tie
                    in urna votul?N are nici un smen!!!Au mai incercat si alti politicieni sa i scoata si nu iesea nimeni afara din casa .
                    Ai auzit de vot de blam , dl. ?
                    Am impresia ca astazi esti pus pe jigniri (precum in postul 105)
                    T05-ALC-T05
                    Adrian Gorum

                    Comentariu


                    • Topicul asta a fost creat sa va exprimati niste pareri si voturi legate de divizionarii A,nu e site de gramatica, limba romana sau vreun site de bancuri.
                      Daca ati avea respect fata de oamenii care au propus sondajul nu i ati mai fi interpelat cu alte lucruri.
                      Eu atat am avut de spus nu am sa mai intervin cu nimic.

                      Comentariu


                      • Postat în original de lauritheone Vezi post
                        Nu jucam la open
                        poate o sa ajungi si la open
                        Blade: Dr. Neubauer-SPECIAL
                        Fh: JOOLA X-PLODE SENSITIVE
                        Bh: Dr. Neubauer-SUPER BLOCK

                        Comentariu


                        • Postat în original de mmroglobalnet Vezi post
                          Adevarul ca e cel mai greu sa scoti romanul la vot frate.Daca nu i pui in traista faina malai orez zahar ala de ce sa ti bage tie
                          in urna votul?N are nici un smen!!!Au mai incercat si alti politicieni sa i scoata si nu iesea nimeni afara din casa .
                          Am auzit si eu ca la dvs e altfel. E celebru judetul pentru voturi corecte.

                          Postat în original de DANIEL_SAN Vezi post
                          poate o sa ajungi si la open
                          O sa am o parere pana atunci.

                          Comentariu


                          • nu, deoarece denumirea turneului '' AMATUR '' cred ca vine de la cuvantul amator+turneu=amatori , deci sa joace doar amatorii

                            Comentariu


                            • Postat în original de popaleus Vezi post
                              nu, deoarece denumirea turneului '' AMATUR '' cred ca vine de la cuvantul amator+turneu=amatori , deci sa joace doar amatorii
                              De fapt Amatur este un joc de cuvinte, s-ar putea scrie A MATUR , unde A vine de la divizia A, deci pot participa si cei din A cu conditia sa aiba un joc MATUR, adica gandit bine.

                              Comentariu


                              • Atata timp cat jucatorii respectivi sunt proveniti din amatur, atunci nu vad de ce nu ar putea sa joace in continuare in amatur. Daca ajung in divizia A, ajung acolo pentru ca au muncit mai mult decat ceilalti sau pentru ca au niste abilitati pe care ceilalti nu le au. Nu vad rostul mentalitatii asteia... daca unul ajunge sa joace bine, atunci sa fie dat la o parte pentru ca ceilalti nu ii mai fac fata. Mi se pare frustrare, dar fiecare cu parerea lui. Eu nu prea joc la concursuri, dar daca joc la un concurs si ma bate cineva, ma bate pentru ca joaca mai bine decat mine. Solutia este sa ma antrenez mai mult, nu sa il dau la o parte...

                                Comentariu


                                • Alegerea asta cu provenitul din Amatur va fi foarte dificil de facut iar in unele cazuri e interpretabila. Un pusti de 14 ani care se inscrie la un club si se antreneaza zilnic iar clubul il trimite la concursuri in Amatur (pentru ca n-are alte variante), provine din Amatur sau nu?!?
                                  Eu as spune ca ori joaca toti divizionarii, ori niciunul.

                                  Comentariu


                                  • Privind din perspectiva asta si mergand pe firul logicii,se poate considera Amaturul un fel de Divizia C a tenisului de masa?

                                    - - - Actualizat - - -

                                    Un fotbalist de divizia A,daca nu mai are valoare de divizia A,logic ca se transfera in divizia B.Si acolo sunt contracte convenabile.

                                    - - - Actualizat - - -

                                    Iar in Cupa Romaniei la fotbal se poate ajunge ca sa joace o echipa de divizia C cu una de divizia A.
                                    Vezi Sanatatea Cluj-Dinamo sau alte cazuri.Mergand pe ideea asta ,poate ca ar fi normal sa aiba drept de joc si divizionarii A
                                    in Amatur.

                                    Comentariu


                                    • La fotbal cupa incepe cu echipele din campionatul de Onoare !
                                      Se poate inscrie toate echipele doritoare,dar la tenis nu!
                                      Diferenta mare de statute.

                                      Comentariu


                                      • O mai buna informare despre acest sondaj cred ca ar aduce mai multi votanti.Se poate trimite la toti cei care nu au votat un mesaj ,mail,in care sa li se ceara o parere despre problema in cauza.Cred ca o clarificare a relatiei cu FRTM ar fi de mare ajutor.Daca cei din AMATUR nu pot participa la competitiile organizate de FRTM nu vad ce AMATURUL nu procedeaza la fel? Daca se afiliaza la FRTM atunci nu va mai exista nici o restrictie. Daca sunt jucatori exceptionali de valoare de nivelul celor din divA.care-si doresc ca jucatoriii din divA sa joace in Amatur ,ma intreb de ce nu merg ei sa joace in divA cum ar fi normal ?Sectiunea OPEN cred ca se refera strict circuitului AMATUR care deocamdata nu face parte din FRTM.Este doar parerea mea ca amator.
                                        ?Mințile luminate discută idei, mințile medii discută evenimente, iar mințile mici discută oamenii.? ? Eleanor Roosevelt

                                        Comentariu


                                        • Marius te rog laso mai usor cu nu mi placele la cei care nu sunt de acord. Doar isi exprima parerea.

                                          Comentariu


                                          • DA.

                                            Comentariu


                                            • Sondajul este bine venit ,dar daca acesti jucatori nu vor ramane in randurile noastre sa stiti dragii mei ca noi avem de suferit .DE CE ,este simplu ,acesti oameni talentati v-a creste si creste valoarea noastra ca jucatori ,ei la randul lor vor pregati cu voia lor sau fara voia lor pe altii care ii intalnesc la masa sau ii privesc de pe margini.Eu personal la fiecare meci in care au jucat jucatori de valoare din randurile noastre am avut de fiecare data cate ceva de invatat.Un serviciu.o lovitura ,este imposibil sa nu-ti placa ceva la ei si sa nu te antrenezi pana ce ai invatat pe deplin acea miscare.
                                              Ar fi mare pacat sa inlaturam ce este f.bun dintre noi,sa-i lasam sa-si faca meseria incontinuare asa cum le place lor si ne incanta pe noi.
                                              Am spus si voi spune un DAAAAAAAA hotarat pentru ei si ii voi respecta intotdeauna pentru-ca merita .BRAVO VOUA si cinste noua ca va avem aproape.CU STIMA SI RESPECT AL DUMNEAVOASTRA PRIETEN MARCUcel cu ARCU
                                              Blade . PHOTINO
                                              Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                              Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                              Comentariu


                                              • Eu personal as fi foarte curios sa aflu psihologia (modul de gandire) a unui jucator divizionar A,atunci cand decide sa joace in Amatur.DE CE doreste cu tot dinadinsul s-o faca?
                                                E nevoie sa va dau si variante probabile de raspuns?Poate cu aceasta ocazie ne raspunde domnul mariusik in loc de a acorda calificative de ?nu-mi place?.
                                                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de sevraj Vezi post
                                                  Ma bucur ca am intrat in circuit acum 3 ani, adica relativ tarziu, ptr ca astfel am avut ocazia sa vad sportivi ca Marinescu, Durdun, Craioveanu si Rusu Cristian castigand turnee si nu oameni in bustul gol si slapi sau oameni care ameninta cu bataia copii la masa de joc.
                                                  Apreciez si eu frumusetea jocului sportivilor amintiti, dar spun raspicat ca nu aveau drept de joc in Amatur!! Acum pricepi, d-le Sevraj? Daca nu, poate te ajuta altii mai inteligenti.
                                                  Nici mie nu-mi place sa joc in slapi si fara tricou (vezi Amatur 2006-2007), dar sant nevoit (dpdv medical) din cauza supraincalzirii - motiv pt care evit sa joc acolo unde deranjez privirile unor fandositi.
                                                  Poate ca-n Sud, copiii obraznici, care urla si-ti arata pumnu', sunt pupati in dos. Noi, ardelenii, santem invatati sa-i punem la punct!
                                                  Fara fals respect: SR
                                                  Ultima editare de stefan_rusu23; 19.feb.2014, 13:24.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Dan2 Vezi post
                                                    COMUNITATII AMATUR

                                                    Suntem prozelitii SPORTULUI, în forma cea mai pura. Suntem publicul ce joaca cu încrîncenarea campionilor, când acestia se afla în tribuna. Ne gasesti în arenele închise, rejucând finale demult apuse.
                                                    Suntem cei necuprinsi în statistici, nescrisi în ziare, neavenitii concursurilor, neprinsi în clasamente. Suntem platitorii de bilete la propriul spectacol, cei care își ?nseala consoartele cu paleta si își cresc copii în infamul spirit de fair-play.
                                                    Suntem cei care lupta pâna la epuizare cu armele lepadate de zei, gladiatori altruisti atât cu victorile cât si cu înfrângerile. Suntem jucatorii si antrenorii unei echipe unice, care nu are alt scop decât de a te initia, amatorule, în tainele cele mai sacre ale acelei performante singulare,in care tu esti si învingator si învins.
                                                    Suntem cei ce cladesc refugiile celor exilati în cenusa sportului, veghind apoi la renasterea lor. Suntem cei care dau totul, din putinul lor, suntem constiinta unitara si fantomatica pe care o surprinzi cu coada ochiului când, amestecati printre voi, propovaduim la mesele verzi, demult uitata credinta în sine.
                                                    Vei stii, amatorule, ca ai ajuns în locurile noastre sfinte, atunci când pasii ?ti vor aluneca pe podelele ude de sudoarea noastra, când te va umple de beatitudine mirosul aurolatic al toluenului iar resturile de celuloid ?ti vor calauzii cararea spre Golgota noastra.
                                                    postat de cianlu in 2008-11-05 14:45
                                                    Din 2008 de cand dl. Lucian Iacob a scris acest text lucrurile s-au schimbat (eu sper ca in bine). Nu stiu cat din acest text mai este de actualitate. Cred ca din momentul in care au aparut primele clasamente ale Amaturului, multi dintre participanti au pierdut din esenta acestui juramant.
                                                    Datorita faptului ca nu sunt participant activ in competitiile Amaturului consider ca nu am dreptul sa votez dar dupa parerea mea, daca este adevarat ceea ce am citit printre postarile legate de aceasta tema, cum ca majoritatea jucatorilor legitimati vin la concursurile Amatur ca sa socializeze si sa se simta bine, cred ca Regulamentul le permite si acum sa faca acest lucru, adica sa joace in afara concursului.
                                                    BUTTERFLY Romania
                                                    Tel. Rasvan: 0721-223501; Magazin: 0263-214505
                                                    E-mail: office@prosoftbn.ro
                                                    BUTTERFLY Store Bucuresti
                                                    Tel. Mihai: 0736-887467
                                                    E-mail: bucuresti@prosoftbn.ro
                                                    Facebook: https://www.facebook.com/ButterflyRomania/
                                                    Instagram: @butterflyromania
                                                    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCi...bjtiYaVxGQamQA

                                                    http://www.tt-shop.ro
                                                    http://www.butterfly.tt
                                                    http://www.tenisdemasa.ro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X