Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A Sibiu - Cupa "EMI-TT & Aria Sport" - 04 Octombrie 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Felicitari Feri, Cristi, Istvan, Bence si Pelaghie Nelutu!
    Lemne: DHS Hurricane Long W997
    FH: DHS Hurricane Neo 3 nationala blue sponge 2,1/ 40
    BH: DHS GoldArc 8

    Comentariu


    • Postat în original de csabazedler Vezi post
      Felicitari Fery!Te-ai rabunat pentru data trecuta la Sibiu!
      Bravo Cristi,cu clasarile tot mai bune din ultima vreme prevestesti un loc I in curand,esti in grafic!
      Bravo Romica pentru prima victorie in Amatur la un "A"!
      Bravo fratello,se pare ca superioarele sunt de-acum o obisnuinta!
      Bravo Aria si Emi TT pentru succesul turneului si lui Adimucu pentru lansare!
      Baci Feri plecand asa devreme de acasa (numai pasiunea il mana),pe intunecate cred ca s-a intalnit cu "norocul" in drum ,nu la vazut sigur si a calcat in "el" si uite asa a ajuns Cupa Aria-Emi TT la Praid. BRAVO FERI

      Pe Cristi,Romica si Iuliu parca ne-am intalnit pe undeva ,unde mi-au promis ca vor progresa,progresa,progresa.BRAVO

      EMI

      Comentariu


      • S-au filmat finalele si eventual lansarea carti AmaTuR ?

        Comentariu


        • Cristi esti cel mai bun !

          Comentariu


          • Poze cu castigatorii de la open.
            Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20141004_225140.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	98,5 KB 
ID:	771495
            Voi reveni si cu alte poze.

            - - - Actualizat - - -

            Si inca una.
            Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	20141004_225100.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,1 KB 
ID:	771496

            Comentariu


            • Toate bune si frumoase asa cum ne-a obisnuit Aria Sport ( organizare , atmosfera , ambianta de Ambient , relaxare imbinata cu lupta si ardoare ) , dar am descoperit pe propria piele un "bug" al programului care creaza pozitiile bye de la nivelul de 24 de calificati spre cel de 16 si anume primesc bye cei din primele 8 grupe si cei din grupele 9-12 joaca eliminatorii . mie mi se pare ca ar fi fost corect sa primeasca bye cei care s-au clasat pe prima pozitie in grupele superioare cu cel mai bun setaveraj . sunt sigur ca acest "bug"poate fi usor remediat de IT-istii cunoscatori care se ocupa de program pt o corectitudine desavarsita a competitiei . in rest , salutari cordiale tuturor celor care au participat la aceasta intalnire de sport si suflet si '' la buna revedere '' cat mai curand posibil . o sa revin si cu niste "chipuri" (imagini-fotografii) putin mai tarziu .

              Comentariu


              • Nu este bug, ar fi a treia regula daca am face altfel; prima a fost dupa clasament, a doua dupa numarul grupei ... pot sa mai urmeze si altele daca se justifica.

                Pe de alta parte ... Adonis - stiu ca poti mai mult - mai scoate din liniutele alea de la eliminatorii, mie-mi face impresia ca nu prea se intelege care cu care joaca.
                TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                Comentariu


                • In curand vin si filmarile de la ambele finale.

                  Comentariu


                  • Din tabloul Eliminatorii -Open eu nu am inteles cine si cu cat au fost eliminati Vardi Dan, Dragan Valentin si altii .... Probabil ca inteleg eu mai greu ...
                    Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                    FH: Butterfly - Dignics 80
                    BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                    Comentariu




                    • https://www.youtube.com/watch?v=ruOb...ature=youtu.be

                      https://www.youtube.com/watch?v=ftUY...ature=youtu.be

                      https://www.youtube.com/watch?v=vm3F...ature=youtu.be

                      https://www.youtube.com/watch?v=_xG_...ature=youtu.be
                      Ultima editare de FlorinBN; 05.oct.2014, 18:50.

                      Comentariu


                      • Multumim Aria sport si organizatorilor! A fost un turneu minunat si norocos pentru mine! Sala este absolut senzationala si personal mi-am facut multi prieteni noi pe care astept cu nerabdare sa-i revad si sa povestim. M-am simtit ca acasa iar nivelul de la open a fost unul foarte ridicat (si din ce am vazut si la amatori). Voi reveni cu mare drag la Sibiu. Multumesc inca o data.
                        Using Tapatalk

                        Comentariu


                        • Postat în original de cristicp Vezi post
                          Multumim Aria sport si organizatorilor! A fost un turneu minunat si norocos pentru mine! Sala este absolut senzationala si personal mi-am facut multi prieteni noi pe care astept cu nerabdare sa-i revad si sa povestim. M-am simtit ca acasa iar nivelul de la open a fost unul foarte ridicat (si din ce am vazut si la amatori). Voi reveni cu mare drag la Sibiu. Multumesc inca o data.
                          Felicitari pentru cistigarea turneului si,mai ales, pentru comportament !

                          Comentariu


                          • Moldovan Cristi , cred ca te-ai lamurit din filmare ca am fost atent si nu a fost vorba de net la ultima minge . stiu ca iti doreai foarte mult victoria , dar timpul lucreaza pt tine , asa ca nu va mai trece prea mult pana vrei reusi . bafta . si apropo , un sfat de la un fost sportiv de performanta : fair-play-ul hraneste sufletul pt totdeauna , performanta doar pe moment ( mai ales cand esti la nivel de amatori ) .

                            Comentariu


                            • Postat în original de marius1964 Vezi post
                              Moldovan Cristi , cred ca te-ai lamurit din filmare ca am fost atent si nu a fost vorba de net la ultima minge . stiu ca iti doreai foarte mult victoria , dar timpul lucreaza pt tine , asa ca nu va mai trece prea mult pana vrei reusi . bafta . si apropo , un sfat de la un fost sportiv de performanta : fair-play-ul hraneste sufletul pt totdeauna , performanta doar pe moment ( mai ales cand esti la nivel de amatori ) .
                              Frumos spus Marius.Nu am stiut ca ai calitati de filozof.Astept pozele pe care cu placere le postezi de fiecare data.Si te mai astept si la antrenamente.Am nevoie de un "ierbar" sa ne antrenam.

                              Comentariu


                              • Nu mai am cuvinte pentru a elogia turneele care se organizeaza la Sibiu. Am mai cautat si in dictionar, dar nu am gasit...Mai trebuie inventate cuvinte pentru Ei !
                                Felicitari Fery ! Imi pare rau ca nu te-am putut invinge acum, inainte de a trece la open .
                                Felicitari Gabi ! Ai jucat exceptional si in semifinala si in finala,dar, din pacate, remarca mea la 2-0 pentru tine in finala, se pare ca te-a scos din mina si ai pierdut. Imi pare rau ca am facut din nou o gafa. Sper sa nu-mi porti pica pentru asta. Eu am facut-o pentru ca era prea mare stresul pentru toata lumea si am vrut sa mai descretesc fruntile.
                                Ultima editare de mateidumitru; 05.oct.2014, 15:35.

                                Comentariu


                                • Buna ziua "Frumosi Nebuni" ai tenisului de masa AmaTur.
                                  Tin sa multumesc tuturor participantilor pentru ambianta placuta care au creat-o in acest turneu.A fost din nou o sambata frumoasa din circuitul AmaTur.In afara de cateva aspecte neplacute sper si cred ca turneul organizat de noi , Aria Sport TDM , a fost unul apreciat de dvs.E drept ca mai exista setari care trebuie reglate.Una peste alta sunt fericit ca turneul -Cupa Emi TT&Aria Sport a fost o reusita!
                                  Felicitari castigatorilor dar si invinsilor!
                                  Va asteptam la antrenamente.

                                  Cu stima,
                                  Alex Mureșanu

                                  Comentariu


                                  • si asa cum am promis ceva poze de la turneu :
































                                    Ultima editare de FlorinBN; 05.oct.2014, 18:49.

                                    Comentariu


                                    • Felicitari Nea Denes pentru locul 1.



                                      ,,,si ptr. Cristian locul 2 ... ,,, dar care și-a pierdut controlul din cauza nervilor a pierdut meciul ,,, ,,, inca ai timp sa ai grija de ei, foarte repede ?ți sare muștarul



                                      Felicitari tuturor participantilor!!!
                                      Ultima editare de leo33; 05.oct.2014, 17:27.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                        Felicitari Gabi ! Ai jucat exceptional si in semifinala si in finala,dar, din pacate, remarca mea la 2-0 pentru tine in finala, se pare ca te-a scos din mina si ai pierdut. Imi pare rau ca am facut din nou o gafa. Sper sa nu-mi porti pica pentru asta. Eu am facut-o pentru ca era prea mare stresul pentru toata lumea si am vrut sa mai descretesc fruntile.
                                        Multumesc Titi pentru felicitari!
                                        Nu ai ce sa iti reprosezi ... pt pierderea finalei de catre mine, dupa ce am condus cu 2-0!
                                        Vina pt aceasta infrangere imi apartine in totalitate!
                                        Bineinteles, a contribuit la acest lucru si ... Cristian Popa, pe care il felicit si pt stapanirea de sine de care a dat dovada. Mi-a demonstrat clar, ca trebuie sa joci si sa lupti pana la finalul meciului. Evident ca, stiu acest lucru (si cred ca demoonstrez constant acest lucru ), ... insa m-a luat valul si ... m-am vazut castgator mult prea repede!

                                        Despre sala Aria si despre organizatorii acestui concurs, am numai cuvinte de lauda si aprecieri, asa cum am avut si dupa editia inaugurala din primavara acestui an, fapt ce ma determina sa afirm in continuare ca, voi participa cu mare placere si la urmatoarele editii.

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                          Pe de alta parte ... Adonis - stiu ca poti mai mult - mai scoate din liniutele alea de la eliminatorii, mie-mi face impresia ca nu prea se intelege care cu care joaca.
                                          am să ma gindesc cum sa fac
                                          arata asa din cauza "Bye" cind am făcut afișarea eliminatoriilor nu stiam de "Bye"

                                          Comentariu


                                          • Multumesc frumos pentru felicitari.
                                            Am ajuns cu bine, m-am simtit bine si am terminat turneul cum nu se poate mai bine.
                                            Multumiri organizatorilor pentru efortul depus ca noi sa ne simtim bine. Multumesc lui Alin (AdiMucu), pentru carte si cuvintele frumoase la adresa mea, multumesc adversarilor, care au apreciat atat de mult deplasarea mea aventuroasa, incat s-au lasat invinsi. Multumesc tuturor participantilor care au schimbat cu mine o vorba buna, un zambet, contribuind la o zi de neuitat. Nu in ultimul rand doresc sa-i multumesc domnului sponsor (din pacate nu i-am retinut numele), care m-a dus cu masina la iesirea spre Mediaș. Pana la ora 23 am reusit sa ajung pana la Dumbraveni, unde am fost preluat de fiul meu , care a venit in intampinarea mea insotita de nevasta-mea. Astfel am ajuns acasa la ora 01 si dimineata la opt eram apt la servici.
                                            Sa ne vedem sanatosi !!!

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de AriaSportTDM Vezi post
                                              aceste inscrieri au fost pe forum

                                              la sala s-a mai înscris un jucator nou

                                              asa este..dar dupa cate stiu eu..sunt 2 nemotivati..enumeratii... in gr.7 inferioara amatori
                                              Ultima editare de cule; 05.oct.2014, 20:31.
                                              Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                                              Pe spate: Tenergy 80
                                              Pe fata.: Tenergy 64

                                              Comentariu


                                              • 05 Viscaria 05

                                                Comentariu




                                                • Am visat ca o sa fiu aproape de podium la acest concurs ....

                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  Excelente fotografiile. Felicitari !

                                                  Comentariu


                                                  • Felcitari Feri, felicitari la toti participantii si felicitari la organizatori, cunoscandu-i pe Alexandru si pe Adonis sunt sigur ca a fost un turneu super si cu atat mai mult regret ca nu am reusit sa ajung la Sibiu. Frumoase si pozele...

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X