Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Emi, te rog, lasa neamtul din tine sa preia comanda( cel care e atat de corect si drastic pe forum si in sălile de concurs si cere sa se respecte regulile) si cand esti la volan si lasa telefonul din mana si fi atent la drum! Nu de alta, dar chiar e mai important asta, fiind viata ta si a altora in joc!

    Comentariu


    • Postat în original de sevraj Vezi post
      Emi, te rog, lasa neamtul din tine sa preia comanda( cel care e atat de corect si drastic pe forum si in sălile de concurs si cere sa se respecte regulile) si cand esti la volan si lasa telefonul din mana si fi atent la drum! Nu de alta, dar chiar e mai important asta, fiind viata ta si a altora in joc!
      Ieri mi-am instalat handsfree in masina mica. si in buz am pus incarcatorul in partea dreapta langa torpedou,dupa ce m-au oprit Politia de frontiera la control prin zona de granita si vorbeam la telefon si mi-au spus ca s-a modificat legea si nu mai e un punct penalizare si 60 de euro amenda ,ci 240 de euro amenda si 2 puncte si o luna suspendare,si daca sunt in registru cu inca o abatere se mareste la 3 luni si daca sunt cu 2 la 6 luni.Eu am 3 abateri de vb la telefon.
      Mersi de atentionare,am promis ca nu mai fac.

      Comentariu


      • Postat în original de Zosim1 Vezi post
        Continui cu analizele facute pe marginea subiectelor aprinse in acest circuit si ajung la cel mai controversat punct la Circuitului .Turnele A+ si Turnele Finale care au creeat mai multe probleme decat satisfacti de toate partile,si asta din cauza nerespectari hotararilor ,a regulamentului si a multor compromisuri.



        Aici mai jos e vorba de votul coordonatorilor 5 Da si 11 Nu la punctul 22 si 23

        22 Turnee A+ organizate în zile diferite; 5 11
        23 Turnee A+ organizate în orașe diferite 5 11
        24 Continuarea programului mese pentru AmaTur în forma actuală, formă modificată sau renunțare; 6 9
        25 ?nființarea Asociației AmaTur, cu toate consecințele ce decurg din acest lucru; 8 8
        26 Alegerea Coordonatorilor AmaTur prin vot de către organizatorii din fiecare zonă; 3 14
        27 Votul Coordonatorilor AmaTur să fie public, transparent și nominal; 6 10
        28 Desființarea titlului de Campion Județean la categoria Amatori. 14 0






        In citatele de mai sus aduc in discutie ceea ce s-a hotarat decatre toti si nu s-a respectat de catre chiar conducerea Amatur.Dupa atatia ani in care Turneele A+ au ridicat probleme se trece la luarea catorva masuri dupa cum vedeti,
        1.Omologarea Turneelor de Comitet dupa o prealabila analiza,(singurul a fost Mediașul,care a intrunit toate conditile regulamentare si nu a creeat atatea probleme ca celelalte)
        2.Stabilirea de conditii optime de joc prin reglementari clare in Regulament dupa cum se vede mai sus,dar aproape la toate turneele incalcate aceste reguli
        3.Stabilirea prin vot majoritar cu 11 la 5 a interziceri desfasurari Turnelor A+ pe 2 zile,dar de asemeni incalcate chiar de la inceput cu A+ de la Brăila,Blejoi si București si deasemeni cu interzicerea cu vot majoritar tot 11 la 5 , de desfasurare in 2 localitati diferite ,deasemeni incalcat cu A+ de la Topoloveni,Pitești.
        4. Mentiunea cu care s-au tot batut tam-tam-ul ,A+ -lor ,# Turneele A+, care trebuie să devină un etalon de calitate și principala motivație a amaturiștilor de a participa la cât mai multe turnee# ,s-a dovedit doar o propaganda politica si din contra s-a mers in directia opusa.



        PROPUNERE

        1.a STABILIREA CLARA A REGULILOR DE DESFASURARE A TURNEELOR A+ SI FINAL SI RESPECTAREA INTRUTOTUL A LOR SI RESPONSABILIZAREA ECHIPEI TEHNICE DE A ELABORA PLANUL DE DESFASURARE IMPREUNA CU ORGANIZATORUL LOCAL SI NU INVERS.





        P.S. Eu personal sunt complet dezgustat de modul cum s-au desfasurat Turneele A+ din ultimi 2 ani ,si asta din cauza decizilor proaste a Comitetului Director care se pare ca persevereaza in incalcarea a oricaror reglementari ,chiar si pt urmator turneu Final propus,Sala Nastase cu 2 randuri ,20 de mese cand regulamentul prevede 16, etc,etc.Si cu asta v-a anunt oficial ca eu nu voi mai sprijini si organiza nici un turneu incepand din data de 23 Septembrie si pana cand celelalte puncte propuse de mine nu se vor implementa in Circuit.Renuntare la turnee am auzit din aceleasi motive si prin alte parti.Cluj ,Bistrița ,Brașov,Mediaș etc.etc.


        Succes tuturor in restabilirea normalitatii in acest frumos Circuit unde au contribuit nenumarati voluntari care cand au trebuit au facut loc si la alti sa isi daruiasca disponibilitatea.
        Acelasi Emi.
        Altii cand au avut curajul sa spuna in fata neregulile facute au fost banati. Zau asa,ce curaj!
        Liviu Petrescu

        Comentariu


        • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
          Altii cand au avut curajul sa spuna in fata neregulile facute au fost banati. Zau asa,ce curaj!
          Nea Liviu ,nu cred ca e vorba de curaj ,jena sau frica, mai degraba e vorba de exprimare libera ,a ceea ce gandim si a ceea ce vrem sa se intample in jurul nostru , eu traiesc cu speranta ca odata o sa reusesc sa vin si eu la un turneu Amatur si sa nu am nici un fel de griji ca totul e reglementat si nimic nu se poate intampla rau ca toate trebuie sa mearga ca pe roate si pot sa ma destind si eu cu amici din amatur ,dar inca suntem pe departe de aceste visuri daca nu luam atitudine si nu incercam sa modelam viata cum ne place.Stresul si tensiunile suportate de organizatori in ultimi 2 ani crede-ma ca sunt enorme si multi pe care ii cunosc eu nu mai au aceea energie de la inceput.Crede-ma ca nu exista un tipar care sa multumeasca pe toata lumea si de aceea avem nevoie de mai multa libertate si nu atata incrancenare la a gasi unele solutii.

          P.S.De cine sa imi fie frica in viata asta Nea Liviu ,de moarte?,nici atat ca stiu ca trebe sa vina sa ma ia ,de vreun sef?nu am avut niciodata ca de la 15 ani am plecat de acasa si am fost propriul partener si sef ,cu exceptia unui singur an din 30 cand am vrut sa testez cu e ca subaltern si am invatat multe si nu mi-e frica nici de prosti si orgoliosi ,am infruntat destui si tot teafar sunt.
          Oricum multumesc de aprecieri.Sa ne vedem cu bine.#Berea o dau eu#
          Ultima editare de Zosim1; 19.sep.2018, 17:28.

          Comentariu


          • Postat în original de Zosim1 Vezi post
            3. Stabilirea prin vot majoritar cu 11 la 5 a interziceri desfasurari Turnelor A+ pe 2 zile, dar de asemeni incalcate chiar de la inceput cu A+ de la Brăila, Blejoi si București si deasemeni cu interzicerea cu vot majoritar tot 11 la 5 , de desfasurare in 2 localitati diferite ,deasemeni incalcat cu A+ de la Topoloveni, Pitești.
            Când ai dat Brăila ca prim exemplu de Turneu A+ la care s-a încălcat Regulamentul AmaTur 2018, desfășurându-se pe două zile, m-am dus direct la Regulament, așa cum fac de fiecare dată când vreau să mă asigur că memoria nu-mi joacă vre-o festă.

            Postat în original de Regulament AmaTur 2018
            5.3.3.Organizarea turneelor tip A+.
            Se organizează în săli care permit desfășurarea turneului pe minim 20 de mese, pentru un minim de 120 + 60 participanți, în condițiile nedepășirii sub nici o formă a unui număr de 6 jucători la masă în grupele inferioare. La turneele A+ nu se acceptă sistemul de joc cu grupe inferioare de 4 jucători. Condițiile de desfășurare a turneelor A+ vor trebui omologate de către Comitetul Director AmaTur, înainte de postarea turneului pe forum, acestea fiind standardizate în funcție de tipul de sală de sport avută la dispoziție. Numărul maxim de mese ce pot fi amplasate într-o sală de sport se stabilește astfel:
            Sală Polivalentă - maxim 20 mese;
            Sală de sport tip Năstase cu 2 rînduri de scaune - maxim 16 mese;
            Sală de sport tip Năstase fără tribune - maxim 12 mese;
            În cazul în care organizatorii nu au la dispoziție o sală polivalentă, pentru asigurarea numărului minim de locuri/mese se pot folosi două săli de capacitate mai mică sau se pot organiza categoriile în două zile consecutive. Pentru asigurarea fluenței de desfășurare a concursului, organizatorul local va solicita ajutorul tehnic a cel puțin doi Coordonatori AmaTur sau Organizatori AmaTur cu experiență pentru organizarea tehnică a celor 4 categorii. Fiind turnee cu participare națională, organizatorii vor avea în vedere posibilitățile de cazare, de masă și de petrecere a timpului liber al participanților. în situația depășirii numărului de locuri rezervat turneului, prioritate au jucătorii din categoria respectivă, în ordinea clasamentului. Turneele A+ se desfășoară, obligatoriu, pe patru categorii, după cum urmează: Elite, Open, Avansați și începători.
            Și Regulamentul menționează că în anumite condiții se pot organiza turneele A+ în două zile consecutive, și, în același timp, nu interzice organizarea Turneelor A+ în orașe distincte (cazul Topoloveni/Pitesti).

            Dar ai dreptate când aduci în discuție rezultatul votului din 2016, unde se observă că s-a votat împotriva organizării turneelor A+ în două zile sau în două orașe distincte.
            De ce anume nu a fost transpus acest vot în Regulament, sincer, nu îmi aduc aminte! Dar a fost fără intenție.
            Cert este că de fiecare dată când am redactat Regulamentul în ultimii 3 ani, l-am discutat și răs-discutat cu toți Coordonatorii, am modificat formulări, expresii, fraze în ideea de a nu crea confuzii, iar Varianta finală care apare pe forum e citită de multe ori de toată lumea. Cu toate acestea, tot mai sunt amănunte care să mai fie discutate, reglate, reformulate.
            Și așa cum noi 16 Coordonatori n-am sesizat în 2016 că Regulamentul trebuia modificat în ideea ca Turneele A+ să nu se desfășoare pe parcursul a 2 zile sau în două orașe apropiate, nimeni altcineva n-a observat chestia asta până acum.
            Nici măcar tu!
            O să propun ca la ședința din Noiembrie sa se discute din nou modul de organizare a Turneelor A+, iar Regulamentul să fie modificat în consecință.

            Cât privește organizarea Turneului Campionilor din acest an, propunerea prezentată ?i aparține Dl-ui Pralea care a luat în calcul un număr de mese cuprinse între 12-14, 12-16 și 16-20 la cele trei săli. Comitetul Director n-a omologat încă numărul maxim de mese.
            Vom încerca să facem acest lucru cât mai repede ca să nu existe dubii referitoare la condițiile de joc. De preferat ar fi să avem acel spațiu de joc de 9 x 5m.
            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

            Comentariu


            • Postat în original de petrescu liviu Vezi post
              Altii cand au avut curajul sa spuna in fata neregulile facute au fost banati. Zau asa,ce curaj!
              Banatul ca banatul dar mai mult decat atat mi-am pierdut calitatea de organizator pentru cateva zile si a fost pusa in discutie retragerea definitiva a dreptului meu de a organiza turnee, si doar pentru ca nu am acceptat sa stau in pozitie de drepti. Pana la urma ratiunea majoritatii a invins si am ramas organizator in continuare.

              Comentariu


              • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                O să propun ca la ședința din Noiembrie sa se discute din nou modul de organizare a Turneelor A+, iar Regulamentul să fie modificat în consecință.
                Da, nicio problema, se poate rediscuta, insa pana atunci, mai ales ca a fost o scapare, trebuie sa apara in Regulament, asa este corect!

                Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                Cât privește organizarea Turneului Campionilor din acest an, propunerea prezentată ?i aparține Dl-ui Pralea care a luat în calcul un număr de mese cuprinse între 12-14, 12-16 și 16-20 la cele trei săli. Comitetul Director n-a omologat încă numărul maxim de mese
                Ce trebuie sa facem? Ce sa mai omologam (?) daca scrie ca numai Sala Polivalenta este in masura sa "primesca " 20 mese!?Trecem peste Regulament? In concluzie "cei patru Evangehelisti au fost trei, Luca si Matei", adica din cele 50 mese ,care sunt in discutie, cate raman "omologate"? Sper sa nu ramana mai putine ca la Brașov, aici unde eu am pus la dispozitie 36 mese, cu o Sala Polivalenta de cea mai buna calitate, si una tip "Nastase" , plus ca era in Centru tarii si asta este cel mai important aspect.

                Vreau sa vad barbatia de care dau dovada cei implicati, sa-si asume raspunderea fata de initierea acestui "proiect" numit Turneul Campionilor, (nu ma refer la Dl. Pralea!) sa iasa in fața si sa spuna Da, eu am vrut schimbarea acestei locatii , din Brașov in Alba Iulia . Nicio locatie nu se potriveste mai bine decat in centrul tarii. Daca in altii ani s-a facut pe ici pe colo, a fost dintr-un singur motiv, Nu a existat brasovul (oferta), pe cand acum brasovul a avut oferta buna.

                Nu cred ca este vreun secret ca , 90% din Coordonatori au spus Da pentru Brașov, si hop ca a venit chipurile centenarul. Parca nu se stia de la 01 ian ca este acest Centenar. Marcel trebuia sa vina cu o contra oferta( numai) inainte de vot. Tardiv dar adevarat!


                Acum s-a revotat locatia (ok), s-a stabilit Alba Iulia, trebuie sa ne conformam cu totii, succes!
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • Si eu zic ca Brașovul ar fi fost o locatie cu mult mai potrivita pentru turneul final. Vad ca la Alba Iulie se urmareste mai mult o mediatizare decat sa jucam tenis in conditii demne de un turneu final. Dar mediatizarea cui? A politicienilor din Alba Iulia? A coordonatorului principal Amatur?

                  Comentariu


                  • Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                    Banatul ca banatul dar mai mult decat atat mi-am pierdut calitatea de organizator pentru cateva zile si a fost pusa in discutie retragerea definitiva a dreptului meu de a organiza turnee, si doar pentru ca nu am acceptat sa stau in pozitie de drepti. Pana la urma ratiunea majoritatii a invins si am ramas organizator in continuare.
                    Exagerezi, mi-aduc aminte ca ai fost atentionat, suspendat pe o perioada limitata de administrator (nu de coordonator) pentru insistenta si agresivitate verbala, expirata, evident, dupa 24 de ore urmata de o resuspendare din nou 24 ore pentru acelasi motiv. Iar cauza mie mi s-a parut minora, era o neintelegere peste care se putea trece cu bunavointa.

                    Comentariu


                    • ...se refac jocurile ! ...se ascut cutitele ! ...se atata cu degetul ! Pentru ce ?




                      Pacat ca nu reusim sa ne ridicam desupra starii natiei !☹

                      Comentariu


                      • Postat în original de GeluBv Vezi post
                        Da, nicio problema, se poate rediscuta, insa pana atunci, mai ales ca a fost o scapare, trebuie sa apara in Regulament, asa este corect!



                        Ce trebuie sa facem? Ce sa mai omologam (?) daca scrie ca numai Sala Polivalenta este in masura sa "primesca " 20 mese!?Trecem peste Regulament? In concluzie "cei patru Evangehelisti au fost trei, Luca si Matei", adica din cele 50 mese ,care sunt in discutie, cate raman "omologate"? Sper sa nu ramana mai putine ca la Brașov, aici unde eu am pus la dispozitie 36 mese, cu o Sala Polivalenta de cea mai buna calitate, si una tip "Nastase" , plus ca era in Centru tarii si asta este cel mai important aspect.

                        Vreau sa vad barbatia de care dau dovada cei implicati, sa-si asume raspunderea fata de initierea acestui "proiect" numit Turneul Campionilor, (nu ma refer la Dl. Pralea!) sa iasa in fața si sa spuna Da, eu am vrut schimbarea acestei locatii , din Brașov in Alba Iulia . Nicio locatie nu se potriveste mai bine decat in centrul tarii. Daca in altii ani s-a facut pe ici pe colo, a fost dintr-un singur motiv, Nu a existat brasovul (oferta), pe cand acum brasovul a avut oferta buna.

                        Nu cred ca este vreun secret ca , 90% din Coordonatori au spus Da pentru Brașov, si hop ca a venit chipurile centenarul. Parca nu se stia de la 01 ian ca este acest Centenar. Marcel trebuia sa vina cu o contra oferta( numai) inainte de vot. Tardiv dar adevarat!


                        Acum s-a revotat locatia (ok), s-a stabilit Alba Iulia, trebuie sa ne conformam cu totii, succes!
                        Deci voi Consiliul Director nu puteti sa respectati nici o regula.
                        Nici macar intre voi.
                        Atunci cum veti impune Regulamentul in Amatur?
                        Si cum veti fi aleși?
                        Inseamna ca toate propunerile noastre sunt inutile.
                        E trist!

                        Dan Tigau

                        Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

                        Comentariu


                        • Ha-ha-ha!!! ))) =
                          Asta e tare, "manuitorul" sef se plange de m?nării.
                          Ha-ha-ha!!! )))
                          P. S. Si eu zic ca centrul tarii trebuie sa fie criteriul cel mai important

                          Comentariu


                          • Postat în original de Dan2 Vezi post
                            Exagerezi, mi-aduc aminte ca ai fost atentionat, suspendat pe o perioada limitata de administrator (nu de coordonator) pentru insistenta si agresivitate verbala, expirata, evident, dupa 24 de ore urmata de o resuspendare din nou 24 ore pentru acelasi motiv. Iar cauza mie mi s-a parut minora, era o neintelegere peste care se putea trece cu bunavointa.
                            Știu prea bine ce vorbesc, nu am văzut zona organizatorilor vreo 3 zile. Și a fost și o discuție în zona coordonatorilor pe care o puteți vedea. Și violenta mea verbala nu a fost decât un răspuns. Nu eu am amintit de PSD.

                            Comentariu


                            • Postat în original de sevraj Vezi post
                              Ha-ha-ha!!! ))) =
                              Asta e tare, "manuitorul" sef se plange de m?nării.
                              Ha-ha-ha!!! )))
                              P. S. Si eu zic ca centrul tarii trebuie sa fie criteriul cel mai important
                              Se vede ca minuitorul si-a cam luat mana de pe Amatur de aceea se intampla ce se intampla(si eu l-am blamat uneori dar cred ca este singurul din conducere care nu are nici un interes financiar)

                              Comentariu


                              • Postat în original de Dan Tigau Vezi post
                                Deci voi Consiliul (care Consiliu!?) )) Director nu puteti sa respectati nici o regula.
                                Nici macar intre voi.
                                Atunci cum veti impune Regulamentul in Amatur?
                                Si cum veti fi aleși? (Stai lin, nu este nevoie!)
                                Inseamna ca toate propunerile noastre sunt inutile.
                                E trist!

                                Dan Tigau

                                Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk
                                Probabil si din cauza demagogiei! Vad ca tot ai timp, te rog sa faci o sinteza pe data de 15 oct , data la care se inchide subiectul, si ai sa ajungi la o concluzie. Asa cum multi fac voluntariat presupun ca esti cel mai in masura sa faci o sinteza si un tabel cu toate propunerile. Abia comparam sinteza ta cu a celui care se ocupa in paralel.
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • https://www.youtube.com/watch?v=VzzA...99Fz98&index=3

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                    Probabil si din cauza demagogiei! Vad ca tot ai timp, te rog sa faci o sinteza pe data de 15 oct , data la care se inchide subiectul, si ai sa ajungi la o concluzie. Asa cum multi fac voluntariat presupun ca esti cel mai in masura sa faci o sinteza si un tabel cu toate propunerile. Abia comparam sinteza ta cu a celui care se ocupa in paralel.
                                    Nu trebuie să mă " rogi" sa fac o munca inutilă ca sa o supun atenției conducerii.
                                    Chipurile ar fi democratic: s-au discutat niste reguli,chiar si cele propuse de Tigau,la o masă dar ghinion nu s-au aprobat.
                                    Vorbeam de altceva: de regula Amatur si a conducerii:nu se respecta nici o regula.
                                    Tu aici trebuie să mă convingi.
                                    Pentru ca nu exista vot democratic privind aceste reguli propuse.
                                    Conducerea Amatur votează daca se aproba sau nu.
                                    Actuala conducere tocmai demonstrează că nu are coeziune ,ca deciziile sunt arbitrare și de ultim minut in functie de interese politice ,de campanie si banesti, ca nu se respectă regulile nici macar in grupul vostru .
                                    Eu nu sunt de acord ca voi sa luati decizii atâta timp cât nu exista transparenta,nu sunt motivate fie logic fie prin vot al membrilor Amatur.
                                    In mod normal voi nu sunteti sefi ,ci va asumati niste responsabilitati fata de colectivitate.
                                    Din ce postati se vad alte interese ,conflicte si atitudine total eronată.
                                    Voi chiar va considerati sefi fără raspundere.
                                    Schimbați-va atitudinea si convingeti ca faceti o munca in folosul comunității nu ca luati decizii arbitrare " asa cum vrea p... lui Gelu" .
                                    Te citez in memorabilă ta atitudine de la Brăila cand ai spus-o clar si răspicat in fata a peste 50 de oameni.
                                    Nu a spus nimeni nimic pentru ca am fost toti șocați si rușinati de atitudinea ta .
                                    Nu pentru că suntem noi prosti si tu puternic.
                                    Nu e frumos Gelu si zău asteptam scuze daca poti sa o faci.
                                    Multumesc!
                                    Dan Tigau


                                    Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                      Când ai dat Brăila ca prim exemplu de Turneu A+ la care s-a încălcat Regulamentul AmaTur 2018, desfășurându-se pe două zile, m-am dus direct la Regulament, așa cum fac de fiecare dată când vreau să mă asigur că memoria nu-mi joacă vre-o festă.



                                      Și Regulamentul menționează că în anumite condiții se pot organiza turneele A+ în două zile consecutive, și, în același timp, nu interzice organizarea Turneelor A+ în orașe distincte (cazul Topoloveni/Pitesti).

                                      Dar ai dreptate când aduci în discuție rezultatul votului din 2016, unde se observă că s-a votat împotriva organizării turneelor A+ în două zile sau în două orașe distincte.
                                      De ce anume nu a fost transpus acest vot în Regulament, sincer, nu îmi aduc aminte! Dar a fost fără intenție.
                                      Cert este că de fiecare dată când am redactat Regulamentul în ultimii 3 ani, l-am discutat și răs-discutat cu toți Coordonatorii, am modificat formulări, expresii, fraze în ideea de a nu crea confuzii, iar Varianta finală care apare pe forum e citită de multe ori de toată lumea. Cu toate acestea, tot mai sunt amănunte care să mai fie discutate, reglate, reformulate.
                                      Și așa cum noi 16 Coordonatori n-am sesizat în 2016 că Regulamentul trebuia modificat în ideea ca Turneele A+ să nu se desfășoare pe parcursul a 2 zile sau în două orașe apropiate, nimeni altcineva n-a observat chestia asta până acum.
                                      Nici măcar tu!
                                      O să propun ca la ședința din Noiembrie sa se discute din nou modul de organizare a Turneelor A+, iar Regulamentul să fie modificat în consecință.

                                      Cât privește organizarea Turneului Campionilor din acest an, propunerea prezentată ?i aparține Dl-ui Pralea care a luat în calcul un număr de mese cuprinse între 12-14, 12-16 și 16-20 la cele trei săli. Comitetul Director n-a omologat încă numărul maxim de mese.
                                      Vom încerca să facem acest lucru cât mai repede ca să nu existe dubii referitoare la condițiile de joc. De preferat ar fi să avem acel spațiu de joc de 9 x 5m.
                                      Marcele trebuie sa iti dau partial dreptate,si in ceea ce spun sper sa vin cu argumente clare sa nu cad in derizoriu,(memoria externa unde am salvate o mare parte din posturile din forumul Amatur ,de pe vremea conflictului cu Dan Bodeanu si pana anul trecut cand mi s-a busit hard-ul,unde am salvate circa 36 de giga doar cu subiectul Amatur unde este si regulamentul 2017 unde nu apare acel paragraf cu reglementarea turneelor A+ si era specificat acel vot,si mai tarziu cand mai multi m-au muscat de fund ca nebunul de Emi face ce vrea si o sa adopte un sistem la urmatorul A+ s-a facut sedinta extraordinara si a aparut subit aceasta obligare de omologare care a aparut ca o anexa(revizia 3 din 18.05) la regulament (pe harddisk am si discutile din sectiunea ascunsa a Asociatiei in care Mai Marele sef de Trib propus la misto ca si virgula coordonator ma ataca pe toate partile si incerca sa ma contracareze,si cand spun asta trebuie sa reamintesc tuturor amaturistilor ca la sedinta de la Focșani ,unde am fost presedinte de sedinta si am toate notitele,unde Nea Aurica m-a certat foarte tare ca eram prea sever,se cauta o solutie a compensarii locurilor vacante ramase libere in zona lui Apian si Roman ,prin retragerea lui Shuni si refuzul lui Sferlea,a doi organizatori locali ,cand in acel moment au ciocanit la usa sali de sedinta Gogu si Vela cautand receptia ,si Gelu la misto a zis ca uitei pe cei 2 ,dar necunoscand-ul pe Vela ,pe care eu i-am facut lobi ,cunoscandu-l de la Tabara din Humor,am stat cu el in camera,pentru a tremina discutile si a inchieia problema organizatorilor

                                      Dupa care tu Marcele ai venit si ai facut o modificare in regulament direct in post fara ca lumea sa bage de seama ca doar ai aceasta facilitate sa modifici in posturile tuturor fara sa apara vreo insemnare cum aparea la Apian cand imi modifica sau muta un post,si acuma vi si intrebi de ce nu a fost transpus,uite ca ti-am adus eu aminte.

                                      Cat priveste organizarea turneului final o sa -l omologhezi la fel ca si pe cel de la Brăila si Blejoi? Intreb doar sa ma asigur ca nu iti scapa ceva.

                                      Hai sa ramana asa ca daca e vorba de dezgropat arhivele am cea mai buna dotare,si pe langa asta eu stiu sa aplec capul cand am gresit fata de cineva ,pe cind voi din conducerea forumului si a Amaturului nu.
                                      Ultima editare de Zosim1; 19.sep.2018, 20:56.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Dan Tigau Vezi post
                                        Nu trebuie să mă " rogi" sa fac o munca inutilă ca sa o supun atenției conducerii.
                                        Chipurile ar fi democratic: s-au discutat niste reguli,chiar si cele propuse de Tigau,la o masă dar ghinion nu s-au aprobat.
                                        Vorbeam de altceva: de regula Amatur si a conducerii:nu se respecta nici o regula.
                                        Tu aici trebuie să mă convingi.
                                        Pentru ca nu exista vot democratic privind aceste reguli propuse.
                                        Conducerea Amatur votează daca se aproba sau nu.
                                        Actuala conducere tocmai demonstrează că nu are coeziune ,ca deciziile sunt arbitrare și de ultim minut in functie de interese politice ,de campanie si banesti, ca nu se respectă regulile nici macar in grupul vostru .
                                        Eu nu sunt de acord ca voi sa luati decizii atâta timp cât nu exista transparenta,nu sunt motivate fie logic fie prin vot al membrilor Amatur.
                                        In mod normal voi nu sunteti sefi ,ci va asumati niste responsabilitati fata de colectivitate.
                                        Din ce postati se vad alte interese ,conflicte si atitudine total eronată.
                                        Voi chiar va considerati sefi fără raspundere.
                                        Schimbați-va atitudinea si convingeti ca faceti o munca in folosul comunității nu ca luati decizii arbitrare " asa cum vrea p... lui Gelu" .
                                        Te citez in memorabilă ta atitudine de la Brăila cand ai spus-o clar si răspicat in fata a peste 50 de oameni.
                                        Nu a spus nimeni nimic pentru ca am fost toti șocați si rușinati de atitudinea ta .
                                        Nu pentru că suntem noi prosti si tu puternic.
                                        Nu e frumos Gelu si zău asteptam scuze daca poti sa o faci.
                                        Multumesc!
                                        Dan Tigau


                                        Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk
                                        P...la lui Gelu a cumparat pe banii lui 20 de mese ca sa tina un turneu final,sa vad cit esti de viril sa sustii tu Amaturul ca mingile alea de pistol ai vazut ca nu prea le agreaza
                                        nici macar cele trei categorii care dupa conceptia ta nu au treaba cu tenisul,elitul cred ca nici atit

                                        Comentariu


                                        • Măi Țigău, tu chiar bati câmpiile , șezi putin si nu abera. Tu esti primul care sare de fund, chiar si la masă de joc. Mă mir că la București nu te-a scos afară tatăl lui Luca. Si cu copilul ăla vrei sa te cerți.
                                          Posturile tale sunt mai mult un draft, te contrazici în tot , vrei regulamente pentru fair play si te doare capul de un paragraf din cel actual. Chestia ca doi jucători din aceiași localitate , în superioare, sa joace primul meci te doare rau de tot. A fost o propunere a unui membru cu g?ndire și aprobată. Las o asa!!!
                                          Hobby: Motoare si ski !
                                          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                            Eu sunt pentru pastrarea regulii actuale in care organizatorul are libertatea sa decida daca se joaca grupe superioare, iar participantii au libertatea sa aleaga la ce turneu le convine sa participe. Cred ca in felul acesta, intr-un an de zile, raspunsul la intrebarea: cum e mai bine ?, va veni de la sine.
                                            De acord!

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de GeluBv Vezi post
                                              Măi Țigău, tu chiar bati câmpiile , șezi putin si nu abera. Tu esti primul care sare de fund, chiar si la masă de joc. Mă mir că la București nu te-a scos afară tatăl lui Luca. Si cu copilul ăla vrei sa te cerți.
                                              Posturile tale sunt mai mult un draft, te contrazici în tot , vrei regulamente pentru fair play si te doare capul de un paragraf din cel actual. Chestia ca doi jucători din aceiași localitate , în superioare, sa joace primul meci te doare rau de tot. A fost o propunere a unui membru cu g?ndire și aprobată. Las o asa!!!
                                              De ce esti rau,el nu le bate ,a inceput sa le are(tot sint araturile de toamna)

                                              Comentariu


                                              • Ridem ,glumim ,mai spunem si realitatea dar dupa mintea mea de ..(nu conteaza) aici mi se pare ca vreti sa jucati la dublu ,adica doi Dani,nici o problema,sa postati un inventar cu mesele achizitionate pe banii pinguinilor si rolul lor in acest circuit

                                                Comentariu


                                                • Daca tot suntem la subiecte aprinse ,vad ca explodeaza forumul,si asta din cauza lipsei de transparente de care suntem de vreo 2 ani cuprinsi.
                                                  Subiect .Conflicte personale din cauza diferentelor de opinie.
                                                  Eu personal am avut mai multe astfel de conflicte de opinie ,de cele mai multe ori online ,dar si in realitate,dar majoritatea le-am incheiat cu o plecare de cap sau o strangere de mana fara a purta vreo dusmanie pe mai departe,dar cand e vorba de un scop comun,sustinerea si functionarea pe mai departe a acelui care ne ocupa o parte din viata,Amaturul,haideti sa lasam orgolile si sa cautam cea mai buna solutie.

                                                  Ce se intampla in ultimi 2 ani nu este ok si cu toate plusurile conducerii,pot sa numesc acesti 2 ani ,ani negrii ai Amaturului,de la retragerea lui Adi Lazaroiu,a lui Dan Chirap,a lui Pali,a lui Mihai Vranceanu,a lui Gogu ,la cererea in retragere din functie de trezorier a lui Sorin Botirca ,si la prezenta lui aproape nula pe firmamentul Amaturului ,ma intreb ce mai urmeaza.

                                                  Comentariu


                                                  • Daca tot ati marit taxele dupa bunul plac 10 la suta din taxa sa fie alocata pentru premiile de sfirsit de an si pentru organizatorii care nu ies pe profit dar au bunavointa sa organizeze turnee(daca credeti ca am plusat bagati 5 la suta ca tot este bine)

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X