Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Propuneri pentru îmbunătățirea circuitului AmaTur România 2019!

Adună
Acest topic este închis
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi


  • Cam in halul asta ar trebui sa fie Amaturul

    Comentariu


    • Postat în original de GeluBv Vezi post
      Măi Țigău, tu chiar bati câmpiile , șezi putin si nu abera. Tu esti primul care sare de fund, chiar si la masă de joc. Mă mir că la București nu te-a scos afară tatăl lui Luca. Si cu copilul ăla vrei sa te cerți.
      Posturile tale sunt mai mult un draft, te contrazici în tot , vrei regulamente pentru fair play si te doare capul de un paragraf din cel actual. Chestia ca doi jucători din aceiași localitate , în superioare, sa joace primul meci te doare rau de tot. A fost o propunere a unui membru cu g?ndire și aprobată. Las o asa!!!
      Domnule Vlădoiu
      Nu iti permit sa mi te adresezi cu Mai Tigau si sa ma jignesti .
      Nu bat câmpiile si nu aberez.
      Nu va înțelegeți, nu respectați reguli,interesele voastre sunt obscure si meschine, politica voastră este de a-i ridiculiza si jigni pe cei care propun schimbari .O faceti voi sau prin postacii de serviciu.
      Poate ca ai dreptate cu educatia dar ai respect si nu vorbi de altii.
      De nici un membru Amatur.
      Nu ai acest drept.
      Nu ai dreptul de a jigni pe cineva in spatiu public ,pe Forum.
      Te rog raspunde la subiect, nu mai jigni !
      As ruga responsabilii forumului sa te baneze daca vei continua.
      A iti cere scuze pentru gestul de la Brăila era pentru tine ,nu pentru noi .
      Dar dumneata nu te respecți suficient ca sa admiți că ai greșit.
      Este trist ,urat ,dezolant daca dumneata vei reprezinta in vreun fel si pe altcineva decât propria persoana.
      Imi pare rau pentru tine !

      De acum poti sa scrii orice,oricât de urat despre mine ,vei face asta împreună cu cei care te sustin ,eu nu mai raspund ,e prea multa mizerie .
      Dan Tigau





      Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

      Comentariu



      • Dar el este asa

        Comentariu


        • Postat în original de dantim Vezi post

          Cam in halul asta ar trebui sa fie Amaturul
          L-am vazut pe Noro la minutul 0.30

          Comentariu


          • Postat în original de dantim Vezi post
            P...la lui Gelu a cumparat pe banii lui 20 de mese ca sa tina un turneu final,sa vad cit esti de viril sa sustii tu Amaturul ca mingile alea de pistol ai vazut ca nu prea le agreaza
            nici macar cele trei categorii care dupa conceptia ta nu au treaba cu tenisul,elitul cred ca nici atit
            Ti-a dat vreo masa sau sunt ale lui ?

            Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

            Comentariu


            • Postat în original de dantim Vezi post

              Dar el este asa
              Dane ,la minutul 1.26 erai tu? nu te-am recunoscut

              Comentariu


              • Postat în original de Dan Tigau Vezi post
                Domnule Vlădoiu
                Nu iti permit sa mi te adresezi cu Mai Tigau si sa ma jignesti .
                Nu bat câmpiile si nu aberez.
                Nu va înțelegeți, nu respectați reguli,interesele voastre sunt obscure si meschine, politica voastră este de a-i ridiculiza si jigni pe cei care propun schimbari .O faceti voi sau prin postacii de serviciu.
                Poate ca ai dreptate cu educatia dar ai respect si nu vorbi de altii.
                De nici un membru Amatur.
                Nu ai acest drept.
                Nu ai dreptul de a jigni pe cineva in spatiu public ,pe Forum.
                Te rog raspunde la subiect, nu mai jigni !
                As ruga responsabilii forumului sa te baneze daca vei continua.
                A iti cere scuze pentru gestul de la Brăila era pentru tine ,nu pentru noi .
                Dar dumneata nu te respecți suficient ca sa admiți că ai greșit.
                Este trist ,urat ,dezolant daca dumneata vei reprezinta in vreun fel si pe altcineva decât propria persoana.
                Imi pare rau pentru tine !

                De acum poti sa scrii orice,oricât de urat despre mine ,vei face asta împreună cu cei care te sustin ,eu nu mai raspund ,e prea multa mizerie .
                Dan Tigau





                Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk
                Da-l in judecata ,spune-i la avocat ca este prea inalt si nu poti sa ii dai doua picioare in cap(cum mi-ai spus mie)asta asa ca l-ai speriat pe Buzatu,crede-ma ca pe mine ma doare de mi se rupe dar nu de acest circuit ,pina la coada vrei si tu sa cistigi ceva din Amatur sau ...(asta a fost pentru replica ta ca si la gradinita)

                Comentariu


                • Postat în original de Dan Tigau Vezi post
                  Ti-a dat vreo masa sau sunt ale lui ?

                  Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk
                  Simpaticule de cind particip in circuitul asta am fost neutru si voi fi

                  Comentariu


                  • Postat în original de dantim Vezi post
                    Da-l in judecata ,spune-i la avocat ca este prea inalt si nu poti sa ii dai doua picioare in cap(cum mi-ai spus mie)asta asa ca l-ai speriat pe Buzatu,crede-ma ca pe mine ma doare de mi se rupe dar nu de acest circuit ,pina la coada vrei si tu sa cistigi ceva din Amatur sau ...(asta a fost pentru replica ta ca si la gradinita)
                    Ok,te rog sa nu iti ceri scuze a 4-oara ca nu le mai accept.
                    Nu ma mai jigni ,prefer să nu mi te mai adresezi,imi faci rau ,iti faci rau si ii plictisim pe oameni.
                    Te rog sa ma lasi in pace ,nu te deranjez,nu iti vorbesc ,închidem aici ,acum .
                    Te rog nu mai scrie nimic despre mine si nu mi te mai adresa.
                    Sa ai o viata frumoasa si sa fii multumit de ea!



                    Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • Ieri parca scria-i cu nu mai scri,daca tu nu mai scri sa imi f...ut una daca mai scriu si eu

                      Comentariu


                      • buna seara si scuze pentru deranj.sunteti oameni maturi cu afaceri,bani copii acasa unii chiar si cu nepoti.de ce trebuie sa va razboiti public?cine si ce castiga ?va considerati curati suta la suta?nici unul dintre voi acuzati , acuzatori sau chibiti nu a gresit?poate ca fiecare asteapta un pesches,poate ca orice greseala poate sa fie indreptata si zau ca de patru ani de cand am revenit in amatur am vazut destule si destule interese de la cei care acuza sau sunt acuzati.cel care are sufletul curat sa arunce primul piatra.scuze pentru deranj si o seara buna !

                        Comentariu


                        • De doua ori ti-am cerut scuze,prima data dupa episodul de la Topoloveni cind va-ti luat tu si amicul tau dam...degeaba de Tomita care este un om extraordinar si scuzele au fost reciproce si a doua oara la TTA unde (nea Nicu Pietris ma rugat sa ne impacam)asa ca mai piaptana broasca

                          Comentariu


                          • Postat în original de dantim Vezi post
                            Daca tot ati marit taxele dupa bunul plac 10 la suta din taxa sa fie alocata pentru premiile de sfirsit de an si pentru organizatorii care nu ies pe profit dar au bunavointa sa organizeze turnee(daca credeti ca am plusat bagati 5 la suta ca tot este bine)
                            Cu asta nu prea am glumit,sa zicem ca este o propunere

                            Comentariu


                            • Dar domnilor nu se poate regului și regulamente mai puține și mult mai mult tenis de masă. Se pare ca ușor, ușor ne îndepărtăm de tenisul amator și vrem afilieri și reguli FRTM. HAI SA ?NCERCĂM SA MAI JUCAM ȘI CUM JUCAM ODATĂ ?N FAȚA BLOCULUI.

                              Comentariu


                              • Măi Țigău, care este diferenta intre "voi Consiliul de Conducere" si "Măi Țigău"!? Aparent niciuna, în schimb Comitetul (Consiliul) nu scrie aici pentru aberațiile tale. Te-ai pronunțat ca nu mai postezi nimic, )) te-ai facut din nou de băcănie. Mi-ar fi rusine să mă intălnesc cu colegii după asemenea atitudine. Ori esti "bărbat" ori esti banat. Nu mi-am permis să spun ce cred.

                                P?nă nu ai inceput cu jignirile am fost f atent, acum pt tine nu mai am respect.

                                Răm?i cu pocnitorile alea ștanțate pe genunchi, nu-ti mai bate joc de noi cu OSN-urile tale.

                                Mai scrie un post "ultimul" si gata timp de o ora))

                                Postat în original de Dan Tigau Vezi post
                                .....

                                De acum poti sa scrii orice,oricât de urat despre mine ,vei face asta împreună cu cei care te sustin ,eu nu mai raspund ,e prea multa mizerie .
                                Dan Tigau




                                Ultima editare de GeluBv; 19.sep.2018, 22:09.
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • Am început să joc ping-pong în anii comunismului, pe mesele de beton de pe lângă blocuri,(cu fileu improvizat dintr-o țeavă și st?nd pe cărărămizi atunci când ploua și se formau bălți), perfecționându-mă în pauzele de la școală, pe catedră, jucând cu culegerea de Gheba (pour les connaisseurs) pe post de paletă. Am vrut să mă înscriu la ?cercul? de tenis de masă din oraș, dar antrenorul m-a refuzat pentru că eram prea mare ca vârstă (aveam 11 ani) și mi-a recomandat înscrierea la grupa condusă de antrenoare, o fostă voleibalistă care avea jumătate de normă. M-am înscris fără să stau pe gînduri, era minunat să joc pe masă de lemn (ELLA-Reghin), chiar dacă apucam să joc doar aprox. 10-15 minute minute (eram 25-30 de copii aștept?nd să le vină rândul la masă într-o ședință de 1-2 ore). Au urmat anii de liceu și facultate, am continuat să joc de câte ori am avut ocazia, pe beton, lemn sau alte materiale. Din 2011 am descoperit Amaturul, topspinul, ?materialele?, orgoliile, legitimații (foști sau actuali) și mi-a plăcut mult (?mi place mult și acum).
                                  PROPUN :
                                  1. Să nu dispară Amaturul!;
                                  2. Cât mai multe meciuri jucate minim posibil, ( astfel încât toată lumea să aibă de câștigat : organizatori și participanți) - la latitudinea organizatorilor, nu stipulat în regulament;
                                  3. Cu/fara grupe superioare ? la latitudinea organizatorilor, nu stipulat în regulament;
                                  4. Fără fețe interzise ITTF (suntem amatori, dar totuși...am văzut pe YouTube pe niște unii jucând cu sat?rul...ce-ar fi dacă...?), dacă nu ,vin la concursuri cu culegerea de Gheba!!!!;
                                  5. Distanța minimă 200 de km între concursurile A;
                                  6. Categoria ?elite? de la MP 35 ;
                                  7. Posibilitatea înscrierii în orice categorie (?n limita locurilor disponibile), DAR cei legitimați (B, A, Superligă sau mai știu eu ce) DOAR La ?ELITE?.
                                  Voi juca ping-pong în Amatur de câte ori voi putea, indiferent de lumină sau aglomerație, indiferent de ?STOP!? sau condens, e.t.c..
                                  VIVAT Amatur!
                                  P.S. 8. La Turneul final/Turneul campionilor sa aiba drept de inscriere doar cei care au grila completa la concursurile A, B ;i minim 2 concursuri A+.
                                  Ultima editare de MrTed; 19.sep.2018, 23:01.

                                  Comentariu


                                  • Propun achizitionarea site-ului ce gazduieste forumul si care apartine acum dlui Rozescu,daca ne incadram in banii ce sunt in contul Amatur.
                                    Ca alternativa,poate fi creat un site nou pe care sa fie mutate conturile actuale,pentru a nu mai avea surprize precum cea de acu cateva luni?-se poate apela la un colectiv de softisti ,contra cost evident
                                    Apropos: cati bani sunt in cont?
                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                    Comentariu


                                    • Propun urmatoarele:
                                      1.Sa se sintetizeze cele mai serioase probleme care s au dezbatut public pana acum,in functie de importanta lor.
                                      2.Aceste probleme sa fie supuse la vot public, pe forum.
                                      3.Rezultatele votului public sa fie dezbatute in Consiliul Director al Amatur.
                                      4.Sa se initieze pe viitor un sistem de dezbatere publica a modificarilor prin vot.Acesta evita scandalurile si atacurile la persoana.
                                      5.Membri Consiliului Director al Amatur sa se aleaga prin vot, pe forum de jucatori.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de cata_60 Vezi post
                                        Propun achizitionarea site-ului ce gazduieste forumul si care apartine acum dlui Rozescu,daca ne incadram in banii ce sunt in contul Amatur.
                                        Ca alternativa,poate fi creat un site nou pe care sa fie mutate conturile actuale,pentru a nu mai avea surprize precum cea de acu cateva luni?-se poate apela la un colectiv de softisti ,contra cost evident
                                        Apropos: cati bani sunt in cont?
                                        Eu credeam si ma plangeam de lipsa de transparenta intre organizatori si coordonatori,dar se pare ca este ceata totala acolo in comitetul coordonatorilor.Cat despre bani Cata ,eu cred ca e simplu,aduna la ultima suma care era la buget ultima oara,la turneul final Sf.Gheorghe,stiu ca Oli nu a primit nimic si din incasari nu s-a incadrat cu cheltuielile,uni au ramas in pierdere,dar deh de dragul amaturului,si restul de materiale au fost sponsorizate ,sper integral nu ca in alti ani,si taxele turneelor achitate pana acuma si iti da suma.(Am uitat ,apropo mai scade vreo 4 banere cu Amatur care am vazut ca se plimba exclusiv preferential doar la turneele lui Marcel si Claudiu Vela(Krazilec),doar deh propaganda privata pe bani amaturului.Si sper ca chieltuielile pt B + nu au fost din bani nostri,ca am inteles ca au fost sponsori,daca da e grav.

                                        P.S.Apropo Marcele o galerie foto pe Amatur .ro,sau pe fb ca drept recunostiinta fata de sponsorii de-a lungul anilor ai zis ca faci ,sau iti lipsesc anumite poze.

                                        P.S.Daca apare cineva cu intrebarea in ce calitate pun aceste intrebari ,ca s-a mai trezit unul sa ma intrebe,in calitate de organizator cu cele mai multe turnee si implicare directa si cu cea mai mare cotizatie anuala in Amatur.

                                        Comentariu


                                        • Pe mine ma deranjeaza foarte tare aceasta tacere din partea sefului Amatur, Giosan Marcel, care se face ca ploua de ceva vreme. S-au cerut aici niste raspunsuri la care se pot da raspunsuri concrete si rapide. Daca nu se pot da aceste raspunsuri, sa zicem din cauze de Fisc, sa se spuna. Raspunsurile pe care le asteptam de la coordonatorul Amatur sunt cele referitoare la transparenta cheltuielilor in Amatur, ma gandesc ca exista un Excel cu incasarile din taxe, sponsorizari etc respectiv cheltuieli. Eventual Sorin Botarca ne poate da aceste raspunsuri. Macar pe anii 2017 si 2018.
                                          Apoi repartizarea meselor Amatur, inclusiv a acelora primite de la ITTF.
                                          Daca d-l Giosan nu da aceste raspunsuri poate ca ar trebui sa ne lase, nu cred ca este de neinlocuit, ce se intampla acum la nivel decizional mi se pare balamuc. De fapt inca de anul trecut d-l Giosan promite ca se retrage dar inca se mai gandeste. Dupa cate stiu eu munca in folosul Amatur nu este remunerata la nivelul conducerii. Oare ce il tine pe d-l Giosan acolo de nu vrea sa plece cu nici un chip? Sunt interese financiare? Adaptam si interpretam regulamentul Amatur in functie de aceste interese?

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                                            Când ai dat Brăila ca prim exemplu de Turneu A+ la care s-a încălcat Regulamentul AmaTur 2018, desfășurându-se pe două zile, m-am dus direct la Regulament, așa cum fac de fiecare dată când vreau să mă asigur că memoria nu-mi joacă vre-o festă.



                                            Și Regulamentul menționează că în anumite condiții se pot organiza turneele A+ în două zile consecutive, și, în același timp, nu interzice organizarea Turneelor A+ în orașe distincte (cazul Topoloveni/Pitesti).

                                            Dar ai dreptate când aduci în discuție rezultatul votului din 2016, unde se observă că s-a votat împotriva organizării turneelor A+ în două zile sau în două orașe distincte.
                                            De ce anume nu a fost transpus acest vot în Regulament, sincer, nu îmi aduc aminte! Dar a fost fără intenție.
                                            Cert este că de fiecare dată când am redactat Regulamentul în ultimii 3 ani, l-am discutat și răs-discutat cu toți Coordonatorii, am modificat formulări, expresii, fraze în ideea de a nu crea confuzii, iar Varianta finală care apare pe forum e citită de multe ori de toată lumea. Cu toate acestea, tot mai sunt amănunte care să mai fie discutate, reglate, reformulate.
                                            Și așa cum noi 16 Coordonatori n-am sesizat în 2016 că Regulamentul trebuia modificat în ideea ca Turneele A+ să nu se desfășoare pe parcursul a 2 zile sau în două orașe apropiate, nimeni altcineva n-a observat chestia asta până acum.
                                            Nici măcar tu!
                                            O să propun ca la ședința din Noiembrie sa se discute din nou modul de organizare a Turneelor A+, iar Regulamentul să fie modificat în consecință.

                                            Cât privește organizarea Turneului Campionilor din acest an, propunerea prezentată ?i aparține Dl-ui Pralea care a luat în calcul un număr de mese cuprinse între 12-14, 12-16 și 16-20 la cele trei săli. Comitetul Director n-a omologat încă numărul maxim de mese.
                                            Vom încerca să facem acest lucru cât mai repede ca să nu existe dubii referitoare la condițiile de joc. De preferat ar fi să avem acel spațiu de joc de 9 x 5m.
                                            Marcele imi spui ca nu am observat anumite modificari.Uite ca am gasit un post si sigur mai am si altele in care imi exprim nemultumirea fata de astfel de procede cand tu faci anumite modificari ,si sunt ferm convins ca aceste definitii nu au fost discutate in sedinta si nici cu coordonatorii.Procedurile tale si ale lui Vela de a folosi aceasta jucarie ,Forumul,dupa bunul plac al vostru este deja arihcunoscuta si de mai multe ori reclamata.Degeaba imi trimiti mail-uri cu anumite schite ale paragrafelor modificate ca nu ma intereseaza sa intru in detali,ce este esential pentru mine si cred ca pentru toti forumisti cumpatati,ATI INCALCAT REGULI ALE CONDUITEI ETICE SI ATI INTRAT ABUZIV IN POSTURILE ALTORA SI BANUIESC CA SI IN MESAJELE PRIVATE ALE LOR.Nu ma mai provoca la dovezi ca am destule.

                                            Tu Marcele si cu Vela cred ca ati inceput sa intreceti masura in tot ceea ce inseamna implicare in moderarea forumului,in moderarea amaturului,in gestionarea fondurilor amatur,in conducerea amatur in tot ceea ce faceti pentru amatur.
                                            Aveti amandoi tot respectul meu pt implicarea in organizarea turneelor si gestionarea lor ,cu mici exceptii,dar in ceea ce inseamna moderare si conducere amatur am mari semne de intrbare,si asta nu numai eu ci si multi alti coordonatori si organizatori,nu uitati ca sunt inca in relatii apropiate cu majoritatea.

                                            Si apropo daca tot s-a deschis subiectul buget il rugam pe Sorin Botarca sa ne prezinte si noua organizatorilor cam ce s-au facut cu bani nostri si cine a aprobat chieltuielile daca un membru coordonator activ nici macar nu stie nimica,sau poate sa ii intrebam pe cei care au parasit coordonatorii,Lazaroiu,Pali,Sevraj,Gogu,Chirap ,CE ATI FACUT CU BANII AMATUR ?Ca mai peste tot se da vina pe cei ce nu mai sunt.

                                            Postat în original de Zosim1
                                            Pali imi e foarte greu sa mai tin pasul cu toate interventile in anumite posturi si imi e aproape imposibil sa mai urmaresc modificarile dar pe langa stergerea posturilor si deschiderea anumitor posturi inchise si interventile ne anuntate in anumite posturi imi declar deschis nemultumirea acestor proceduri si va rog sa incetati cu aceste.

                                            O asemenea modificare nu o inteleg cum nu inteleg multe altele.

                                            Anexa VII - Definiții
                                            Organizator Local sau Principal: Persoană care are experiență în organizarea turneelor de tenis de masă, deține sau închiriază un spațiu adecvat pentru desfășurarea turneelor de tenis de masă, răspunde de toată activitatea sportivă, fiscală și sanitară și se supune regulilor corespunzător legale. Vârsta minimă 18 ani.
                                            Organizatorul Tehnic: Persoană desemnată de organizatorul principal care ajută fără pretenții, răspundere penală sau pecuniară la înscrierea participanților, realizarea grupelor inferioare, superioare, tabloului eliminatoriu și postarea clasamentului. Organizatorul local sau principal poate fi și Organizator Tehnic.
                                            Coordonator Principal: Persoana care urmărește, îndrumă și coordoneaza activitatea AmaTur, aduce la cunoștinta Comitetului Director orice fel de problemă apărută în cadrul circuitului și care trebuie rezolvată cu celeritate. își desfășoara activitatea pe baza de voluntariat.
                                            Comitetul Director: Este format din Coordonatorul Principal și doi Coordonatori Zonali și se ocupă pe bază de voluntariat de bunul mers al competițiilor de tenis de masă organizate de AmaTur România, iar la propunerea/sesizarea Comisiei de Disciplina trebuie să ia măsurile regulamentare.
                                            Comisia de Disciplina: Este formata dintr-un președinte și doi membri care pe baza de voluntariat veghează la bunul mers al circuitului AmaTur, iar în condițiile de încălcare a Regulamentului AmaTur propune sancțiuni împotriva oricărui membru al circuitului, Organizator sau Coordonator. întru-cât sancțiunile nu pot fi definite pentru fiecare paragraf din regulament, acestea, în funcție de gravitatea lor pot fi:
                                            1. Avertisment;
                                            2. Suspendare;
                                            3. Orice metodă prin care se restabilește bunul mers pentru desfășurarea competițiilor sportive.
                                            Coordonatorii Zonali: Persoanele care cunosc problemele comunității, în special în zona de care aparțin. își desfășoară activitatea pe bază de voluntariat, propun sau revocă, prin vot, orice persoană care nu corespunde activitătii sale. Anual, de regulă înaintea Turneului Final, se întrunesc și supun la vot propunerile de âmbunătațire ale Regulamentului pentru următorul an competițional. Prin excepție, în cursul anului, au dreptul și obligația de a se pronunța, mai ales dacă Comisia de Disciplina sau Comitetul Director nu-și îndeplinesc obligațiile. La orice ședința live sau online participă în mod egal, cu drept de vot individual, toate persoanele (Comitet Director, Comisie de Disciplină și Coordonatori Zonali).
                                            Ultima modificare făcută de marcelgiosan; 18.05.2017 la 08:41.

                                            de ce modific un post as de vechi,

                                            Comentariu


                                            • Nu as dori sa se rastalmaceasca ultima mea postare cum ca am acuzat sau am vreo suspiciune asupra cuiva,vreau doar sa fim in siguranta daca proprietarul actual al site-ului are chef sa-l inchida din diverse motive...Macar sa avem un back-up
                                              of all the things i lost i miss my mind the most

                                              Comentariu


                                              • O veche vorba din batrini, spune: cele rele sa se spele cele bune sa se adune...

                                                Acest post a fost deschis de catre Marcel cu rugamintea de a posta sugestiile de imbunatatire ale circuitului, pentru ca regulamentul pe 2019 sa fie cit mai complet. Nu are rost sa dezgropam mortii, si sa vedem de ce acum nu stiu citiva ani nu s-a respectat nu stiu ce paragraf...

                                                Din cite observ sunt tot felul de contre si polite de platit, de parca am fi in Parlamentul Romaniei ..e jenant, suntem totusi o comunitate de sportivi, si vreau sa cred ca ne putem ridica peste mizeriile ce se discuta acolo.

                                                Referitor la Regulament, ajung la concluzia lui Adrian Lazaroiu, in sensul ca trebuie sa fie pe o pagina, eventual fata verso. Cu cit este mai stufos, cu atit apar circotasii si spun ca nu s-a respectat aliniatul x din paragraful y. In principiu ar trebui lasat organizatorului libertatea de a alege daca face grupe superioare sau nu, daca sunt grupe de 6 sau de 4 si se califica toti, daca face pe 2 zile sau mai multe, etc.

                                                Si ca sa confirme afirmatiile mele, va dau un exemplu concret de la ultimul turneu international la care am participat, cel de la Albena din iulie 2018.
                                                In fiecare an, turneele de la Albena erau asa cum zicea Dan Tigau: grupe de 4 si se calificau primii 2 in eliminatoriu
                                                Anul acesta, cu toate ca anuntul initial era ca si in ceilalti ani (grupe de 4 si se califica primii 2) turneul a fost cum a spus Cornel Dena, in sensul ca s-au inspirat din modul de desfasurare al Amaturului....grupe de 6 si s-au calificat primii 4 in eliminatorii....
                                                Acum ce sa facem..sa ne certam cu organizatorii, sa ne cerem banii inapoi (si nu sunt putini..sunt 50 Euro)?

                                                Cum va fi la anul? Cum vrea organizatorul....asa ca haideti sa-i lasam mina libera....

                                                Comentariu


                                                • Dezbina si cucereste!!!

                                                  Asta a fost scopul acestui post - ca sa se certe lumea,sa se tiganeasca ca la usa cortului.
                                                  In spatele acestor certuri , unii isi fac treaba.

                                                  Asa se face.
                                                  Ultima editare de arjen_robben; 20.sep.2018, 10:19.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de florin toma Vezi post
                                                    O veche vorba din batrini, spune: cele rele sa se spele cele bune sa se adune...

                                                    Acest post a fost deschis de catre Marcel cu rugamintea de a posta sugestiile de imbunatatire ale circuitului, pentru ca regulamentul pe 2019 sa fie cit mai complet. Nu are rost sa dezgropam mortii, si sa vedem de ce acum nu stiu citiva ani nu s-a respectat nu stiu ce paragraf...

                                                    Din cite observ sunt tot felul de contre si polite de platit, de parca am fi in Parlamentul Romaniei ..e jenant, suntem totusi o comunitate de sportivi, si vreau sa cred ca ne putem ridica peste mizeriile ce se discuta acolo.

                                                    Referitor la Regulament, ajung la concluzia lui Adrian Lazaroiu, in sensul ca trebuie sa fie pe o pagina, eventual fata verso. Cu cit este mai stufos, cu atit apar circotasii si spun ca nu s-a respectat aliniatul x din paragraful y. In principiu ar trebui lasat organizatorului libertatea de a alege daca face grupe superioare sau nu, daca sunt grupe de 6 sau de 4 si se califica toti, daca face pe 2 zile sau mai multe, etc.

                                                    Si ca sa confirme afirmatiile mele, va dau un exemplu concret de la ultimul turneu international la care am participat, cel de la Albena din iulie 2018.
                                                    In fiecare an, turneele de la Albena erau asa cum zicea Dan Tigau: grupe de 4 si se calificau primii 2 in eliminatoriu
                                                    Anul acesta, cu toate ca anuntul initial era ca si in ceilalti ani (grupe de 4 si se califica primii 2) turneul a fost cum a spus Cornel Dena, in sensul ca s-au inspirat din modul de desfasurare al Amaturului....grupe de 6 si s-au calificat primii 4 in eliminatorii....
                                                    Acum ce sa facem..sa ne certam cu organizatorii, sa ne cerem banii inapoi (si nu sunt putini..sunt 50 Euro)?

                                                    Cum va fi la anul? Cum vrea organizatorul....asa ca haideti sa-i lasam mina libera....
                                                    Nea Toma ,ai dreptate 100% ,dar ca sa stim ce facem pe mai departe trebuie sa stim ce am facut in anul precedent si ce e de imbunatatit,daca nu invatam din greseli ,si bineinteles greselile trebuie sa le recunoastem,cum vrei sa ne imbunatatim.Eu consider acest post total hilar atata timp cat nu avem o perspectiva a ceea ce am propus acum doi ani si anul trecut am respectat,pana nu avem o perspectiva in ceea ce priveste viitorul,tinem totul secret dar nimeni nu stie.Eu cand imi fac in plan ,ori care ar fi el in primul rand ma duc la buget si vad cat imi permit ca daca nu o iau in barba.Daca stau dupa cai verzi pe pereti nu o sa fac nimic
                                                    .Iti dau un exemplu simplu.La turneul Final m-a contactat Oli pt o logistica de 20-30 de mese si 200-300 de garduri.Mi-am facut un calcul sa vad in ce buget ma incadrez cu chieltuielile incarcat,descarcat,drum,cate drumuri sofer,hotel,mancare.Undeva la 2000 lei.M-am uitat in buzunar si ii aveam dupa care l-am sunat pe Oli si i-am comunicat ca totul ne incadram in 2000 lei.Eu am platit oameni ,motorina si hotelul si am scapat de cei 2000 calculati pt chieltuieli,si la sfarsit Oli cand a tras linie era pe minus asa ca am consimtit si m-a platit cu o masa de tenis in loc de bani.Ce concluzie trageti voi de aici?Care vreti ,dar daca noi comunitatea suntem invitati sa hotaram destinele Amaturului atunci trebuie sa cunoastem toate detalile ,chiar si cele financiare.
                                                    Si Nea Toma sa nu imi spui ca nici tu nu sti cum s-au chieltuit bani in ultimi 2 ani ,ca vad ca pe cine am intrebat si am discutat in ultimele 2 zile nu stiu nimic,si daca sti te rog informeaza-ne si pe noi.

                                                    Si cu liberarizarea sistemelor de joc sunt primul militant si cred ca am reusit in astia 5 ani de teste in limita regulamentului sau chiar daca i-am fortat granitele lui nu a comentat nimeni,dar tot timpul s-a trezit careva sa contracareze ca deturnez sistemul clasic si au incercat sa m-a blocheze cu fel si fel de reguli, chiar si revizia a 3 este o rabufnire de-a lui Kralizec in Asociatie ca Emi face ce vrea si sa interzicem sa faca grupe de 4 la A+ si asa a aparut revizia 3 special si cu dedicatie pentru Emi,si pe mai departe a murit rata in cotet.

                                                    Asa e cum spui Matale ,e jenant ca suntem o comunitate de sportiv si lasam sa fim tarati in astfel de mizerie,si la asta ma refer ca,cu o conducere liberala,si regulamente clare suntem toti mai bine protejati,noi organizatori si deasemena si participantii.Definitii clare si respectarea (si la asta ma refer si la transcrierea corecta a celor hotarate prin vot,care chiar daca au fost neintentionat uitate,chiar incalcarea lor prin turneul de la Brăila il acuza categoric pe Marcel de rea intentie,pe care eu am sesizat-o de mai multe ori) regulamentelor pentru toata lumea,si transparenta TOTALA in decizii si chieltuirea banilor.
                                                    Ultima editare de Zosim1; 20.sep.2018, 17:07. Motiv: o virgula uitata

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X