Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Amatur 2016-2017

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Nu serios, te rog frumos sa mi explici. de ce ai face un fisier separat cu ce scriu eu aici?

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de Barbulescu Dan Vezi post
      Ce spuneți domnilor? începătorii să fie lăsați să joace cu paletele pe care le au și dacă trec într-un stadiu superior să se supună regulilor legate de echipament...!La început de drum să ?i ceri unui jucător o anumită paletă este mai degrabă descurajant, dacă acesta dorește să continuie, de la un anumit nivel (avansați...) să i se impună respectarea regulilor ITTF!
      Cred ca glumiti...Cei care vor sa joace tenis de masă in acest circuit trebuie sa se supuna unui Regulament in ceea ce priveste jocul, echipamentul, etc.
      Daca nu, puteti sa jucati si altfel de tenis de masă in parcuri, cluburi, pe la prieteni, nu va obliga nimeni sa respectati acest Regulament si sa jucati in circuitul Amatur.
      Oare acesti oameni din clipul de mai jos au inceput sa joace tenis de masă asa cu ce au avut la indemana???


      Oare acesti oameni au inceput sa joace tenis de masă cu ce au avut???
      blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
        Nu serios, te rog frumos sa mi explici. de ce ai face un fisier separat cu ce scriu eu aici?
        Te-ai dat dracu

        ---------- Post added 30.12.2016 at 14:37 ----------

        Daca tot nu va ajung banii propun sa facem cheta pinguinii pentru premiile de campioni doar la amatori si incepatori, 10 lei de persoana

        Comentariu


        • #79
          Postat în original de gpopescu Vezi post
          Cred ca glumiti...Cei care vor sa joace tenis de masă in acest circuit trebuie sa se supuna unui Regulament in ceea ce priveste jocul, echipamentul, etc.
          Daca nu, puteti sa jucati si altfel de tenis de masă in parcuri, cluburi, pe la prieteni, nu va obliga nimeni sa respectati acest Regulament si sa jucati in circuitul Amatur.
          Oare acesti oameni din clipul de mai jos au inceput sa joace tenis de masă asa cu ce au avut la indemana???


          Oare acesti oameni au inceput sa joace tenis de masă cu ce au avut???
          Poate sunt eu mai nostalgic! Nu vreau să contrazic pe nimeni dar mă gîndesc la bucuria de a face mișcare...Să ne uităm la paletele din magazin, cu ce sunt ele de vină? Când ajungi la o anumită dexteritate și performanță, ok! Dar nu luați bucuria de a veni la tenis, este totuși pentru amatatori!
          O poză de care sunt mîndru!
          Ultima editare de Barbulescu Dan; 30.dec.2016, 14:50.

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
            Nu serios, te rog frumos sa mi explici. de ce ai face un fisier separat cu ce scriu eu aici?
            Mihai ,am constatat ca foarte multe postari au suferit modificari si am vrut sa ma conving de treaba asta .De exemplu Regulamentul de unde au disparut cateva pasaje fara sa stie nimeni,aceea regula cu primul inscris ,primul servit de care nici macar coordonatorii care au sarit pe mine la turneeul de la Vintu nu stiau.Si te miri de ce lumea e satula de lipsa asta de transparenta.

            P.S.Sunt multe de vorbit pe aceasta tema .

            Comentariu


            • #81

              O poză de care sunt mîndru!

              Comentariu


              • #82
                Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                Cam la fel imi raspunde si mie Gelu cu aerele astea de superioritate. Nu cred ca are motive sa se considere superior cam la nici un capitol legat de tenis de masă, poate doar daca ne numaram banii sa iasa net castigator. Asa ca te rog stimate domn Gelu sa fii un pic mai smerit, eu unu nu stiu cum ai ajuns acolo in varful Amatur, nu meriti deloc acest lucru. Fii un pic mai uman, nu sunt angajat pe vreo plantatie de-a ta. Ai unele apucaturi de vataf, de stapan asa. Nu eu fac rau amaturului tu insa iti aduci din plin contributia la asta.
                Tu sa-ți rezolvi problemele pe fight, unde tu ai început și tot tu te miri ca ce are lumea cu tine. Asa și aici, tu începi și tot tu ceri smerenie.

                Un lucru e cert: când ma spăl pe scalp nu dau părul la ignor. Asta asa ca tot am apucături de vataf măcar sa am parul curat.
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • #83
                  Postat în original de dantim Vezi post
                  Te-ai dat dracu

                  ---------- Post added 30.12.2016 at 14:37 ----------

                  Daca tot nu va ajung banii propun sa facem cheta pinguinii pentru premiile de campioni doar la amatori si incepatori, 10 lei de persoana
                  De acord cu aceasta propunere.

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de GeluBv Vezi post
                    Tu sa-ți rezolvi problemele pe fight, unde tu ai început și tot tu te miri ca ce are lumea cu tine. Asa și aici, tu începi și tot tu ceri smerenie.

                    Un lucru e cert: când ma spăl pe scalp nu dau părul la ignor. Asta asa ca tot am apucături de vataf măcar sa am parul curat.
                    Probabil ti se pare ca as avea probleme pe fight, nu am nici un fel de problema, cel putin una care sa te priveasca pe tine.

                    Comentariu


                    • #85
                      Postat în original de Zosim1 Vezi post
                      Deci sa intelegem ca propunerile propuse si votate nu sunt singurele puncte ce se implementeaza in noul regulament.
                      Exista si discutii purtate pe diferite teme de care nu stie nimeni in afara de coordonatorii si o sa avem un regulament modificat surpriza.
                      Eu vreau sa ne respectam, si chiar sa te ajut sa intelegi ca nu a facut cineva "surpriza"

                      Postat în original de Zosim1 Vezi post
                      Propunere 2017.

                      "8 Deschiderea Open-ului pentru toți jucătorii (Div. A, SLG); 2 15"
                      .......
                      Chiar tu ai spus mai sus ca a fost o propunere.
                      A fost analizata corect propunerea, in sensul ca la asa text nu se putea sa ramana separat 'fetele', ci este clar "toti jucatorii". Eu zic ca este bine evaluata problema si nu cred ca merita...
                      Hobby: Motoare si ski !
                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                      Comentariu


                      • #86
                        Sa imi f-t una daca baietii astia care au acaparat Amaturul nu sint tari,pai nici Iliescu la revolutie nu a facut atitea diversiuni.
                        Cum a inceput lumea sa scrie hop pagina cu calendarul,insructori de tenis (Dane Bodeanu te-ai stricat si tu)clasamentul; ce mai urmeaza.
                        Eu zic sa scoate-ti si leul ala de la turnee ca sa nu mai avem ce comenta,si turneele sa fie private ca sa nu va mai deranjeze nimeni

                        ---------- Post added 30.12.2016 at 17:59 ----------

                        Leul care la-ti scos pentru premii si mese acum o sa intre in buzunarul organizatorilor,eu zic sa scoate-ti si ultimul leu si apa aia de 50 de bani
                        Apropo daca nu va place ce scriu puteti sa ma excludeti in acest circuit care la-ti acaparat

                        ---------- Post added 30.12.2016 at 18:00 ----------

                        Din acest Circ uit

                        Comentariu


                        • #87
                          Propunere pe ordinea de zi a sedintei de sfarsit de an.

                          "8 Deschiderea Open-ului pentru toți jucătorii (Div. A, SLG); 2 15"

                          Propunerile ce le-am spicuit din topicul propuneri asemanatoare.

                          Propunere Cian Lu
                          "Toti copii sub 17 ani sa aiba drept de joc indiferent de divizia in care activeaza. Pentru cei ce sunt la curent cu starea tenisului de masa in randul copiilor si juniorilor, motivele sunt evidente..."

                          propunere Shosho 2206

                          "Pentru 2016-2017 propun ca accesul in cadrul AmaTur sa fie nerestrictionat,sa poata juca si jucatorii din Divizia A si Superliga.Oricum sunt destui de putini care ar participa iar pe jucatorii de Open nu cred ca i-ar deranja(sa se faca un sondaj printre jucatorii de Open daca sunt de accord sau nu) ci dimpotriva."

                          Propunere Ion Marius

                          "Daca tot suntem amatori,eu sunt de parere ca nici macar cei din divizia B nu ar trebui sa aiba drept de joc,corect?Ori toti,ori nici macar unul."

                          Propunere Ion Marius

                          "Propun ca incepand cu anul acesta sa fie primiti si jucatorii de divizia A care au avut de cateva ori contact cu Amatur-ul.Multumesc."

                          Propunere GeluBv

                          "2.Legitimatii
                          Sa se infiinteze o categorie numai pentru legitimati, numita "Masters"

                          Asa cum "astazi" se joaca amestecat, chiar si o singura categorie (incepatori + amatori+Open) , asa se poate face si cand un organizator nu se pliaza pe 3-4 categorii,adica face un open/amestecat, dar daca organizatorul poate sa desfasoare un turneu pe 3-4 categorii sa se tina cont de categoria "Masters", si asta in ideea ca atunci cand se tine "Masters" curat/neamestecat, sa aibe drept de participare atat cei din divizia B cat si cei din ligile superioare."


                          Propunere Zosim1

                          "3.4 Master toti legitimatii activi indiferent de rasa,sex,varsta, fara drept de participare la celelalte categorii. "

                          Daca din toate propunerile s-a sintetizat una si anume "Deschiderea Open-ului pentru toți jucătorii (Div. A, SLG);" in momentul in care Regulamentul Amatur are urmatorul paragraf pt aceasta sectiune
                          Citat Regulament 2016
                          4.1. Participanții
                          4.1.1. Jucătorii legitimați într-o divizie superioară diviziei B (divizia A și SuperLigă) pot participă în circuitul AmaTur imediat după ce fac dovada că au retrogradat și/sau nu mai sunt legitimați în diviziile superioare, iar acceptul de intrare în această competiție va fi verificat și acordat de către Comitetul Director AmaTur;
                          Excepție de la această regulă fac persoanele de sex feminin care pot participa necondiționat, iar categoria acestora este stabilită de medie, prima participare fiind la Open;
                          Pentru a se evita posibilitatea de joc a eventualilor jucători ce doresc să participe numai pe perioada de vacanță se va interzice a doua participare de acest gen pe o perioadă de doi ani de la data ultimei activități în divizia A sau SL;
                          4.1.2. Orice organizator poate organiza competiții de tip Masters cu concurenți din toate categoriile, inclusiv jucători profesioniști (Div. A și SuperLigă), cu condiția ca acestea să nu afecteze buna desfășurare a turneului de bază, acestea nefiind punctate în clasamentul AmaTur;



                          Atunci eu asa vad aceasta interpretare.NU este open-ul deschis tuturor jucatorilor din divizia A si SLG.Propunere respinsa.Paragraful 4.1.1.ramane nemodificat.

                          Orice alta interpretare nu este elocventa.
                          Ultima editare de Zosim1; 30.dec.2016, 19:26.

                          Comentariu


                          • #88
                            Așteaptă puțin, citeste regulamentul nou și mai vorbim.
                            Hobby: Motoare si ski !
                            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                            Comentariu


                            • #89
                              Postat în original de GeluBv Vezi post
                              Eu vreau sa ne respectam, si chiar sa te ajut sa intelegi ca nu a facut cineva "surpriza"
                              Si eu vreu sa ne respectam dar deja vad ca misto-ul si jocurile de culise sunt problemele Coordonatorilor si interpretarile dupa bunul lor plac.Nu rascolesc prea mult ca deja sunt destule ce ma fac sa imi intareasca opinile.Continuati cu aceeasi aroganta si ignoranta fata de restul amatorilor si fata de aceei ce se pare ca deranjeaza prin aducerea adevarului pe tapet.

                              Revizuiti propunerile de anul trecut si vedeti cate ati respectat si cate nu,ca daca si acuma aceste sunt doar praf in ochi ati votat de ochi lumii,dau un exemplu votat cu 10-0 si ce s-a intamplat ,nu am auzit decat cand ati cersit un tricou sau ceva in rest numai blabla.Daca nu v-a puteti asuma o responsabilitate lasati pe alti ,care au facut-o si o vor face incontinuare.

                              25 Participarea sponsorilor la ședința de sf?rșit de an competițional 10-0

                              Comentariu


                              • #90
                                Daca jucatorii din divizia A si SL nu vor juca intr.o sectiune distincta de celelalte categorii si vor juca la Open, o sa aveti surpriza ca foarte multi dintre avansati sa se inscrie la Open...

                                Oricum diferenta de valoare dintre Avansati si Open este una mica, si tocmai de asta multi avansati au inceput sa migreze la categoria superioara chiar daca nu au media pt. aceasta categorie. Si viceversa!
                                Ultima editare de gpopescu; 30.dec.2016, 19:52.
                                blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                                Comentariu


                                • #91
                                  Postat în original de GeluBv Vezi post
                                  Așteaptă puțin, citeste regulamentul nou și mai vorbim.
                                  Chiar sunt nerabdator.Mersi

                                  P.S.Poate sunt prea ambalat ca e prima data cand sa lalaie atata cu Regulamentul.Si atata transparenta (telefonica)

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Domnul marcelgiosan a scris: ”folosirea fețelor aprobate de către ITTF începând cu 1 Iulie 2016” .Folosirea fețelor aprobate intră în vigoare de la 1 ianuarie 2017? Dacă un meci s-a disputat fără verificarea fețelor, se mai poate face acest lucru după terminarea lui? Dacă adversarul nu este interesat de fețele cu care joci mai intervine obligativitatea acestora? Mulțumesc!

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      1 iulie 2017.
                                      Fetele trebuie verificate înainte de începerea meciului.
                                      Adversarul trebuie sa acccepte paleta. Daca el nu are obiectiuni, putem juca cu aproape orice fel de paleta.
                                      In timpul meciului intervine doar obligatia neschimbării paletei.
                                      FH: Butterfly Tackiness Matsushita Pro Model BH: Dr. Neubauer Diamant
                                      Tel : 0742 257 995

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Vom posta azi Regulamentul AmaTur 2017 într-un topic dedicat, topic care v-a rămâne închis dintr-un singur motiv: pentru a ușura accesul participanților la textul acestuia, fără a fi sufocat de postările ulterioare. Pentru comentarii, explicații, clarificări putem folosi acest topic.
                                        Ne cerem scuze pentru ?nt?rzierea postării Regulamentului, dar a fost o lună grea pentru toți colegii și l-am discutat intens, cu argumente pro și contra, înainte de a da votul final, tocmai pentru a veni cu o variantă cât mai clară și explicită.
                                        Vă mulțumim pentru înțelegere și vă dorim un An Nou cu ?mpliniri pe toate planurile.
                                        La Mulți Ani!
                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Totusi, sa intelegem ca "retragerea inainte de termen" reprezinta o retragere inainte de joi, 12.01.2016, ora 21,00 iar o "retragere dupa termen", inseamna retragere dupa joi, ora 21,00? Asta inseamna ca daca, totusi ai motive obiective si independente de vointa ta, cand ar fi ok sa te retragi ca sa nu fii penalizat cu R1, R2,etc? Sau nu mai exista aceasta posibilitate a retragerii fara a fi depunctat?
                                          Ultima editare de Kralizec; 04.ian.2017, 20:52.
                                          Nittaku Acoustic
                                          FH - Xiom Omega V Tour
                                          BH - Xiom Omega V Tour

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Spargem gheata pe anul 2017?! Oancea Marian, din Bacău, la amatori. La multi ani!Multumesc!

                                            ---------- Post added 02.01.2017 at 23:13 ----------

                                            Totusi, sa intelegem ca "retragerea inainte de termen" reprezinta o retragere inainte de joi, 12.01.2016, ora 21,00 iar o "retragere dupa termen", inseamna retragere dupa joi, ora 21,00? Asta inseamna ca daca, totusi ai motive obiective si independente de vointa ta, cand ar fi ok sa te retragi ca sa nu fii penalizat cu R1, R2,etc? Sau nu mai exista aceasta posibilitate a retragerii fara a fi depunctat?
                                            Nittaku Acoustic
                                            FH - Xiom Omega V Tour
                                            BH - Xiom Omega V Tour

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Se pare ca noul regulament a sadit o circumspectie destul de evidenta in randul celor care obisnuiau sa se inscrie la concursuri!
                                              Dupa parerea mea este si bine (pentru organizatori) si nu prea (pentru doritorii de a lua parte la concursuri).
                                              Spun asta pentru ca, dupa cate se observa, lumea nu se mai inscrie cu atata ardoare cum o facea anul trecut, dovada si faptul ca la acest concurs abia suntem 3-4 persoane inscrise dupa mai bine de 24 ore de la postarea turneului!!! Ceea ce pare foarte putin!
                                              Stim cu totii insa, din experienta anilor trecuti, ca nu era prea placut sa fie foarte multi inscrisi si ,ulterior, retrasi de la turnee din motive mai mult sau mai putin obiective....
                                              Acum, vorba aia : "Unde e lege nu e tocmeala" dar, totusi....ramane de vazut daca nu cumva acest regulament va determina si o scadere semnificativa a numarului de participanti la turnee, ceea ce cu siguranta nu ne-am dori!!
                                              Chiar si eu, dupa ce m-am inscris la acest turneu, mi-am pus multe intrebari: " oare o sa pot cu adevarat sa particip? daca intervine ceva neasteptat? oare ma vor depuncta, oare ce s-ar putea intampla daca Doamne-fereste nu reusesc sa ajung?"
                                              Sa ramanem, totusi optimisti! Timpul le va rezolva pe toate.
                                              Ultima editare de marian oancea; 03.ian.2017, 20:04.
                                              Nittaku Acoustic
                                              FH - Xiom Omega V Tour
                                              BH - Xiom Omega V Tour

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Postat în original de marian oancea Vezi post
                                                Chiar si eu, dupa ce m-am inscris la acest turneu, mi-am pus multe intrebari: " oare o sa pot cu adevarat sa particip? .
                                                [emoji3] Dacă vre-o data vei avea 'chef' sa te arunci în gol, e bine sa te gîndești înainte, nu după
                                                T05-ALC-T05
                                                Adrian Gorum

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Postat în original de kdt123 Vezi post
                                                  [emoji3] Dacă vre-o data vei avea 'chef' sa te arunci în gol, e bine sa te gîndești înainte, nu după
                                                  Mda, aveti dreptate, au trecut 48 ore de la postarea turneului si suntem APROAPE 4 persoane inscrise !!! Probabil, oamenii "nu stiu sa zboare" si le e frica sa se arunce in gol... Dar, cine stie?? Poate, dupa noul regulament, cei mai multi participanti vor dori sa se inscrie cu 2 zile inainte de concurs pentru a putea sti sigur ca pot participa si nu exista riscuri de retragere intempestiva..Ramane de vazut, e optiunea fiecaruia..


                                                  Pana atunci, sa mai salvam putin aparentele si sa-l inscriem si pe Leteanu Marius, la amatori !
                                                  Ultima editare de marian oancea; 04.ian.2017, 16:43.
                                                  Nittaku Acoustic
                                                  FH - Xiom Omega V Tour
                                                  BH - Xiom Omega V Tour

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de kdt123 Vezi post
                                                    [emoji3] Dacă vre-o data vei avea 'chef' sa te arunci în gol, e bine sa te gîndești înainte, nu după
                                                    Sa nu exageram, totusi ! Daca a te inscrie intr-un concurs de amatori, este sinonim cu a te arunca in gol, atunci inseamna ca am ajuns prea departe cu jocul asta....
                                                    Care joc nu este altceva, decat o activitate de AMATOR ( conf. DEX. amator= diletant, neprofesionist).
                                                    Se pare ca, incet incet ne indepartam de valoarea de amatori si din dorinta de a organiza "ca la carte" (adica profesionist) orice turneu, uitam de ce ne place tenisul de masa, mai ales cand nu mai esti deloc tanar.
                                                    Iar daca totul trebuie organizat, planificat,inregistrat, catalogat si inseriat profesionist, inseamna ca denumirea noua a formei de organizare a tenisului de masa de la noi se va numi "PROFITUR". Caci asa arata acum AMATUR. Ca un circuit profesionist cu jucatori prosesionisti.
                                                    DECAT ASA MAI BINE LIPSA.....

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X