Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Cupa Prahova", Blejoi - 02-03.06.2018

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Clasament Elite

    1. Roman Iulian - Brașov
    2. Petrescu Liviu - Pitești
    3 -- 4
    Tudorache Viorel - București
    Ion Marius - Brăila
    5 -- 8
    Dinca Daniel - București
    Fratila Robert - Filipestii de Targ
    Caloianu Iuliana - Ploiești
    Lukasz Klimas - Ploiești
    9 -- 16
    Cristache George - București
    Macarenco Andrei - București
    Enciu Alexandru - Slobozia
    Pavunev Dan - București
    Mutrescu Eugen - Timișoara
    Chiscop Bogdan - Galați
    Dumitru Gheorghe - București
    Sumanaru Catalin - Iași
    17 -- 30
    Sufletel Radu - Alba Iulia
    Aron Darie - Sibiu
    Navacioiu Marian - București
    Put Gabriel - Oravita
    Tic Ioan - Oradea
    Macovei Liviu - Brașov
    Buzatu Vasile - Buftea
    Dumitrescu Cornel - București
    Zarinschi Catalin - Galați
    Toma Florin - Pitești
    Savu Cristian - Oradea
    Farkas Gabor - Targu Mureș
    Tigau Dan - București
    Banescu Dragos - Pitești
    31 -- 1v gr.sup.
    Welker Ivan - Sfantu Gheorghe
    32 -- 45 0v gr.sup.
    Corcoz Costin - Focșani
    Govoreanu Florin - Cisnadie
    Constantinescu Rares - Brăila
    Marola Mihai - Bacău
    Daneliuc Gabi - Selimbar
    Vlase Gheorghe - Slobozia
    Grigore Alexandru - Campina
    Incze Levente - Miercurea Ciuc
    Neagoe Costin - București
    Hagatis Andrei - Vatra Dornei
    Georgiu Dragos - Vatra Dornei
    Constantin Teodor - București
    Vaida Sorin - Oradea
    Fratea Aurel - Constanța
    46 -- 49 2v gr.inf.
    Cozma Catalin - Fălticeni
    Morosanu Vasile - Suceava
    Mihalescu Dinu - Timișoara
    Pal Zoltan - Miercurea Ciuc
    50 -- 58 1v gr.inf.
    Ditu Daniel - Onesti
    Boraciu Claudiu - Urziceni
    Panaitescu Stefan - Izvoarele
    Leolea Andrei - Constanța
    Curut Gabriel - Timișoara
    Motoroi Costin - București
    Miklos Imre - Miercurea Ciuc
    Oprea Adrian - Lugoj
    Migea Cornel - Sibiu
    59 -- 66 0v gr.inf.
    Sinita Eugen - București
    Munteanu Octavian - Tecuci
    Ciuca Dan - Pitești
    Creinicean Liviu - Oravita
    Birtalan Robert - Oradea
    Bocaniala Norocel - București
    Kaposta Victor - Arad
    Istrate Cristian - București

    Comentariu





    • Sent from my iPhone using Tapatalk
      "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
      George Bernard Shaw

      https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


      https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

      Comentariu


      • Postat în original de Bogdan V Vezi post
        Clasament Open

        1. Bivolaru Marius - Ploiești
        2. Voicu Ionut - Ploiești
        3 -- 4
        Polotca Stefan - Sangeorgiu de Padure
        Dragan Petru Ioan - Iași
        5 -- 8
        Marian Bogdan - Ploiești
        Sorescu Mircea - Paulesti
        Puiu Dragos - Urlati
        Corbu Mihai Cosmin - Pitești
        9 -- 16
        Gherasim Iulian - Tulcea
        Nistor Florin - Comănești
        Solcan Florin - Constanța
        Antal Denes - Brașov
        Pantelimon Andi - București
        Avram Nicolae - Nedelea
        Rasid Aihan - Constanța
        Baiburi Levent - Tulcea
        - FELICITARI CAMPIONILOR DE LA OPEN -

        - Dupa o zi plina de controverse si surprize... castigatorii turneului la categoria Open ajung la final...

        - Bivolaru Marius - Felicitari maxime - Sunt convins ca in "Grupul tau de apropiati"... Marian Bogdan - Sarbu Dan si ceilalti este mare sarbatoare... - Felicitari inca o data

        - Felicitari si celor care au fost foarte aproape de reusita... - Marian Bogdan - Sorescu Mircea - Iulian Gherasim - Baiburi Levent - Avram Nicolae sau Antal Denes... (care a batut campionul in Gr Sup.)...

        - Asta da "Sarea si Piperul" unei competitii - asta face frumosul - sublimul si spectaculozitatea unui turneu... - "Sa nu stii cine ajunge campion... oricate cupe ar avea la activ" - La turneele Amatur ..."Totul si Orice este posibil..." - Niciodata nu stii cand te intorci cu o cupa acasa... - Sau o cupa care "O si vedeai la tine in mana... Te uiti si... nu e... "

        - Toate turneele sunt speciale - frumoase si deosebite prin ceva anume... chiar daca au aceias structura de organizare...

        - Organizatorilor numai ganguri de bine si sa aiba parte de tot ce este mai bun pentru ca merita... truda lor a facut atat de multi jucatori sa se simta super ok...

        - Sa ne vedem sanatosi si dornici de meciuri frumoase si tenis de calitate la urmatoarele Turnee Amatur

        Comentariu


        • Lumina,?ntuneric,patinaj si derapaj,caldura mare mon cher! remuneratie mare pt 2 stele. Cand e de laudat....laudam dar acum cu toate indulgenta ....un Cartonas Galben

          Comentariu


          • FELICITĂRI Cosmin !
            Rezultatul este foarte bun

            Comentariu


            • Postat în original de Bogdan V Vezi post
              Clasament Elite

              1. Roman Iulian - Brașov
              2. Petrescu Liviu - Pitești
              3 -- 4
              Tudorache Viorel - București
              Ion Marius - Brăila
              - FELICITARI CAMPIONILOR DE LA CATEGORIA ELITE... - Forta superioara a Amaturului...

              - Roman Iulian - Asul din pachetul de carti al Amaturului... a confirmat inca o data ca la turneele la care participa... "Locul Unu ... este Rezervat"... si batalia incepe de la locul doi mai departe... Multa Felicitari ...

              - Petrescu Liviu - Felicitari pentru locul Doi... - este multa tehnica adunata in ce jucati voi la Elite...

              - Ion Marius si Tudorache Viorel ... Felicitari pentru locul Trei...

              - Toata categoria Elite merita multe laude pentru "Nivelul Superior" la care au ridicat tenisul din Amaturul Romanesc...

              - Si ca o gluma... Fiti milosi cu proaspatul avansat de la Open la Elite - Cristian Istrate... ca am vazut ca i-ati rupt capul inca din Gr.Inf.

              - Singurul avansat de la Open la Elite care m-a impresionat prin rezultate bune este Boraciu Claudiu care dupa castigarea turneului de la Slobozia a trecut la Elite si a facut o gramada de surprize frumoase...

              Comentariu


              • Desfasurarea unui concurs important intr-o sala in care nu s-au mai facut astfel de turnee poate fi imprevizibila.La Blejoi,organizatorii au facut tot posibilul sa asigure fluiditatea acestuia dar sala le-a jucat feste..Caldura a fost (cel putin primele meciuri) greu de suportat mai ales pt cel mai in varsta si/sau corpolenti,parca eram intr-o etuva .Mesele 1-4 s-au aflat timp de vreo ora jumatate sub o puternica lumina solara ceea ce a determinat concurentii sa joace cu mana streasina la ochi sau sa isi caute sepci cu cozoroc.Cu cateva zile in urma discutasem cu unul din coordonatorii circuitului exact despre acest lucru,din fotografiile salii aparute in avanpremiera turneului se putea vedea ca expunerea solara este mare,,Am primit asigurari ca totul va fi in ordine dar nu a fost sa fie asa...in fine...
                of all the things i lost i miss my mind the most

                Comentariu


                • Felicitari Marius, felicitari Ionut, pt finala de la Open

                  Comentariu


                  • O sala polivalenta de cel mult o stea,improprie desfasurarii sportului numit tenis de masă,asa se intampla cand unii construiesc sali de sport cu dimensiuni identice cu salile tip Nastase si apoi le denumesc cu mare fast "polivalente".Inainte de a si da acordul desfasurarii unui turneu A+ mai marii Amaturului ar trebui sa vada cu ochii lor daca aceste sali denumite de unii "Polivalente" pot gazdui un turneu pe 20 de mese,inghesuiala mare fapt ce a facut ca unii sa ineapa sa joace duminica si sa termine de jucat finala lunea.Spor la astfel de turnee si ca o ultima parere zic doar atat----ne meritam soarta.☺
                    Ultima editare de ADN; 04.iun.2018, 06:29.
                    FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                    BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                    BH:Stiga Energy Absorber

                    Comentariu


                    • Ole, ole,olee! Bravoo baietii mei! Felicitari Marius, Ionut pentru finala jucata. Felicitari Bogdan, Sorescu si Dragos.
                      Si cand te gandesti ca n-ati jucat vreodata in sala din Blejoi. Hai Ploieștiul!

                      Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
                      "Be your self, everyone is already taken"- Oscar Wilde

                      Comentariu


                      • Ii felicit si eu pe Bivolaru Marius si Voicu Ionut pentru locurile fruntase obtinute.

                        Comentariu


                        • Felicitari Roman Iulian.

                          Comentariu


                          • întrebare: s-a găsit cumva la sală un prosop ca cel din imaginea de mai jos? Dacă da, rog găsitorul să mă contacteze la telefon 0763655666. Mulțumesc

                            Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	andro-towel-spike-greygreen.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	85,9 KB 
ID:	776150
                            Andro TP Ligna CI Off
                            Fh: Andro Rasanter R37 ultramax (neagră)
                            Bh: Der Materialspezialist Spectre OX (mov)

                            Comentariu


                            • Felicitari Grigore Marian pentru locul I la categoria ,,Incepatori,,. Iata ca ajunge si un loc I la Cocorastii Mislii. Felicitari tuturor prahovenilor clasati pe un loc meritoriu (mai ales Marius Bivolaru!). Nu in ultimul rand, felicitari organizatorilor pentru toata munca si efortul depus. Nu este deloc simplu sa organizezi un turneu cu participare asa de numeroasa!

                              Comentariu


                              • Postat în original de ADN Vezi post
                                O sala polivalenta de cel mult o stea,improprie desfasurarii sportului numit tenis de masă,asa se intampla cand unii construiesc sali de sport cu dimensiuni identice cu salile tip Nastase si apoi le denumesc cu mare fast "polivalente".Inainte de a si da acordul desfasurarii unui turneu A+ mai marii Amaturului ar trebui sa vada cu ochii lor daca aceste sali denumite de unii "Polivalente" pot gazdui un turneu pe 20 de mese,inghesuiala mare fapt ce a facut ca unii sa ineapa sa joace duminica si sa termine de jucat finala lunea.Spor la astfel de turnee si ca o ultima parere zic doar atat----ne meritam soarta.☺
                                Sala in sine este plivalenta pentru ca are terenuri omologate pentru mai multe sporturi,insa numarul de mese a fost prea mare si atunci a aparut aglomeratia. Intotdeauna am militat pentru conditii optime de desfasurare(chiar daca multi au zis ca sunt prea pretentios)Tenisul de masa cere numai lumina artificiala,nu si naturala,condensul este un dusman feroce pentru orice fata de paleta.Parchetul a fost ok,numai ca trebuie sa invatam sa folosim pantofii de tenis numai in sala si nu sa mai iesim afara in praf,iar apoi revenim pe parchet.Talpa pantofului ar trebui protejata ca si fata de paleta. In concluzie conditiile de joc pot afecta in mod serios rezultatele jucatorilor.In rest,organizatorii s-au straduit si in mare parte au reusit sa duca la sfarsit un turneu GREU,din tote punctele de vedere.Recomandarea mea ar fi ca turneele care se desfasoara duminica sa inceapa dimineata toate categoriile.Finala la elite a inceput exact la miezul noptii. Valoarea turneului a fost de un nivel ridicat si se vede cu ochiul liber ca progresul este grozav! Felicitari lui Roman Iulian care se dovedeste a fi o nuca tare in Amatur!Ii doresc sa o tina tot asa!Sa ne vedem sanatosi la urmatorul turneu!
                                Liviu Petrescu

                                Comentariu


                                • Felicitari tuturor participantilor,dupa o zi istovitoare si grea a mai trecut o sarbatoare a tenisului festival.

                                  Felicitari organizatorilor pentru ospitalitate si munca depusa in decursul a celor trei zile.
                                  Un mare minus in conditilevde joc ,nu mai are rost sa le mai detailez,s-a scris despre aceste aspecte.
                                  Trebuie luat in considerare si aspectul ca ziua de duminica nu e propice pentru A +suri,nici macar pentru regionale unde totusi distantele sunt cosiderabil mai mici.

                                  Comentariu


                                  • Daca a gasit cineva .... am pierdut pe la masa 14 ...... 3 meciuri (de prost ce sunt) ..... as vrea eu sa le declar nule ..... dar ii felicit pe competitorii mei ...... care mi-au tras parchetul de sub picioare ..... Sa ne vedem cu bine si alta data!
                                    Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                    FH: Butterfly - Dignics 80
                                    BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                                      Daca a gasit cineva .... am pierdut pe la masa 14 ...... 3 meciuri (de prost ce sunt) ..... as vrea eu sa le declar nule ..... dar ii felicit pe competitorii mei ...... care mi-au tras parchetul de sub picioare ..... Sa ne vedem cu bine si alta data!
                                      Iartă-mă Mihai! Promit că o să se mai întâmple. Răm?nem prieteni în continuare!
                                      Blade: Nittaku Acoustic;
                                      FH: Butterfly Tenergy 05;
                                      BH: Victas Stiff.

                                      Comentariu


                                      • Felicitări Roman Iulian !!!
                                        Felicitări Bivolaru si Voicu !!!!
                                        Prahovenilor !!!
                                        Organizatorilor !!!

                                        Comentariu


                                        • Felicitări Blejoi,felicitări Iancu George si Vișan Bogdan.Un turneu greu,bine gestionat si cu meciuri frumoase.Multumesc frumos si sa ne vedem sănătoși la următoarele turnee.

                                          Ps:Sper sa reusim sa facem cumva cu superioarele de la categoria Elite.E greu sa joci la ora 24.00 tenis.Consider că la noi dupa inferioare direct eliminatoriu ar fi super.

                                          Comentariu


                                          • Felicitări băieților de la Cocorastii Mislii pentru rezultatele obtinute!!!Comuna cât un Județ , jucători valoroși !!!!

                                            Comentariu


                                            • Felicitari Bivolaru Marius. A avut un inceput de concurs mai greu dar a turat motoarele si nu a putut sa-l mai opreasca nimeni pana la final. Inca o data felicitari.
                                              Felicitari tuturor concurentilor si organizatorilor. A fost un concurs greu de gestionat dar s-au descurcat multumitor din punctul meu de vedere.
                                              Am intalnit oameni minunati pe parcursul turneului si am atins obiectivul meu de la fiecare concurs = m-am simtit foarte bine si m-am distrat in compania lor.
                                              Sa ne revedem sanatosi.
                                              Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                                              Comentariu


                                              • Jucam tenis de masă în aceste sălii , sincer astea raman mostenire !!!
                                                Bine mai sunt oameni care mai construiesc gen Victor la Prahova si mai sunt .
                                                Nu va forțat nimeni sa participanți!!!
                                                Respectele mele !!!

                                                Comentariu


                                                • Si eu cred ca la Elite ar fi bine fara grupe superioare! De 2 ani tot propun asta ,dar mi se spune ca lumea vine sa joace mult,parca ar fi antrenament!
                                                  Liviu Petrescu

                                                  Comentariu


                                                  • George Iancu antrenează într-o fostă hală , strungarie , etc .
                                                    Dar iubitorii vin fara sa se sclifoseasca !!!

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X