Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Tabara de tenis de masa BRASOV Emi TT 11-16 august 2014

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Fac flotări în m?na dreaptă si imediat joc cu el abia aștept să vină acasă,mai ales că începe si Bogdan să vină la sala (să auzi zgomotul scos de lemne)

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de csabazedler Vezi post
      Asa cum bine ai punctat si tu,Emi,rolul acestor stagii este de a comleta pregatirea participantilor cu integrarea lor in marea familie a pasionatilor de tenis de masă!Dupa cele ce mi-au povestit copii la intoarcerea spre casa,obiectivul a fost indeplinit cu succes!
      Felicitari tuturor ,organizatori si colaboratori,pentru pasiunea,profesionalismul si grija parinteasca de care ati dat dovada in pregatirea,desfasurarea si gestionarea acestui eveniment.CHAPEAU!!!
      """""rolul acestor stagii este de a comleta pregatirea participantilor cu integrarea lor in marea familie a pasionatilor de tenis de masă"""""......"""""obiectivul a fost indeplinit cu succes!"""""

      Aceste fraze ma duce cu gandul la vremurile trecute,dar nu pot decat sa confirm ca reprezinta purul adevar.De la tabara la tabara obiectivele sunt tot mai bine indeplinite,si asta cred ca se datoreaza echipei care sta in spatele acestor pregatiri, care este formata ,sau la care participa ,mult mai multi oameni decat se vad,(aproape la fel de multi ca si participantii)de aceea tin sa le multumesc si eu ,si in numele colegilor mei pentru sprijinul acordat.Iar celor care au fost direct aproape de mine ,GELU,GEORGE,DORU,DORA,ANA multumesc frumos pentru implicarea de care ati dat dovada,si tuturor participantiilor care ati facut ca acest eveniment sa fie trecut la mine in agenda vietii ca o fila frumoasa de care o sa-mi aduc aminte cu placere.

      MULTUMESC EMI

      Comentariu


      • #53
        Am ajuns si eu acasa..
        Dupa 5 tabere la activ pot spune cu mana pe inima ca avem un real progres. De la tabara la tabara totul este mai bine, mai legat, incercam sa ne adaptam cerintelor participantilor si nu in ultimul rand sa facem cat mai multe lucruri posibile in scurtul timp de o saptamana.
        O a 2-a editie a taberelor organizate de EMI si GELU in Brașov, unde zic eu ca am reusit sa imbinam intr-un mod placut "greul" incalzirea de dinaintea antrenamentelor si strechingul de dupa antrenament cu voie buna, cum s-ar zice "? la carte"
        Parerea mea este ca fiecare dintre participantii din aceasta tabara au avut cate ceva de invatat, unii mai putin altii mai mult, in 5 zile nu se pot face minuni, dar daca o sa se incerce ce s-a facut in tabara in timpul petrecut la sala cu siguranta o sa avem reale progrese.
        Vreau sa ii multumesc pe aceasta cale lui Doru Simon antrenor la Electrica Sf. Gheorghe pentru timpul petrecut impreuna, pentru sfaturile date si pentru profesionalismul de care a dat dovada.
        Ca sa raman tot la multumiri tin sa nominalizez urmatoarele persoane fara de care aceste tabere nu ar putea fi posibile :
        Beltechi Emi (Maestru logistica si organizari tabere nationale si internationale), Vladoiu Gelu (Maestru organizator concursuri si tabere Brașov) , Simon Theodor (Antrenor Electrica Sf. Gheorghe), Tiberiu Tanase (Manager Viva Sport Club), Sala Sport Primaverii, Hotel Stop si nu in ultimul rand tuturor PARTICIPANTILOR fara de care aceste tabere nu ar fi fost posibile !
        Stiu ca nu toata lumea a fost pe deplin multumita, dar pe viitor o sa incerc sa fiu mai bun ! Daca ar fi fost toata lumea multumita as fi fost perfect, iar acest lucru nu este posibil in lumea noastra si nu m-ar mai fi chemat Durdun Gheorghe.
        Am primit sfaturi de la multi participanti foarte utile si le multumesc pentru curajul de care au dat dovada ! In general oamenii ezita sa spuna ceea ce simt, dar la aceasta tabara am avut cativa oameni cum ar spune un mentor al meu "cu coloana vertebrala" !

        Toate cele bune si cum ar spune logo-ul Pingpongpro "Reusim impreuna" !
        Sa ne vedem sanatosi si la urmatoarele tabere !

        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

        Comentariu


        • #54
          Imi pare rau ca s-a terminat tabara. Multumiri organizatorilor, antrenorilor, participantilor.
          Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de Dan_s Vezi post
            Imi pare rau ca s-a terminat tabara. Multumiri organizatorilor, antrenorilor, participantilor.
            Dane,daca stiam mai devreme ca o sa-ti para rau ,o mai prelungeam 2-3 zile. Sper ca ai avut parte de o companie placuta in acest sejur,la fel cum ne-ai oferit-o si tu.Mi-a facut mare placere sa te cunosc.

            EMI

            Comentariu


            • #56
              Multumesc organizatorilor si antrenorilor pentru timpul placut petrecut impreuna cu dansii si ceilalti colegi de tabara. Imi cer scuze fata de colegii de antrenament pentru stangaciile mele (un ierbar de 2 bani a vrut sa se antreneze numai cu soft, in ideea de a prinde loviturile de baza pentru a renunta la iarba). Daca voi castiga o suma importanta la 6 din 49, anul viitor voi contribui substantial pentru a elimina inconvenientele aparute:
              - pauza intre antrenamente prea mica 12-14, dar fiind chiria cu ora nu s-a putut ca al II-lea antrenament sa fie de la 16 la 18;
              - cazarea la camera fara balcon, in conditiile in care de 2 ori pe zi vii cu echipamentu transpirat, iar prosoapele schimbate o singura data in 5 zile (3 stele!).
              Dar in rest totul a fost OK.
              Pozele le voi posta diseara.
              Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
              FH: Butterfly - Dignics 80
              BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

              Comentariu


              • #57
                Doresc sa multumesc si eu tuturor (organizatori, antrenori si colegi de antrenament) pentru saptamana care a trecut si pe care am petrecut-o intr-un mod placut si totodata nou cel putin pentru mine. Ma bucur ca am avut ocazia sa va cunosc pe toti, de la cel mai mic copilas prezent in tabara pana la cel mai in varsta, si mi-a facut placere sa va am parteneri de antrenament. In privinta organizarii si al programului de antrenament i-as lasa pe cei experimentati si pregatiti in acest domeniu sa analizeze ce a fost bine si ce nu, si spun doar ca din punctul de vedere al unui "amaturist" as fi facut mai multe jocuri intre participanti, poate dimineata sa fie antrenament tehnic iar dupa amiaza tactic, sau doar in ultimile 2 zile sa avem jocuri organizate intre toti participantii(nu ce a fost vineri cand a fost cam haos) in asa fel ca si cei mai putin talentati sa aiba ocazia sa joace cu cei mai buni pentru ca la turneele din circuitul amatur grupele se fac in ordine valorica.
                Va doresc sanatate si sa ne vedem cu bine si la alte tabere si turnee.

                Comentariu


                • #58
                  Iata imaginile in legatura cu tabara. Gelu, ai gasit ochelarii?
                  Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0026.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	97,0 KB 
ID:	771197Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0027.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,8 KB 
ID:	771198Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0028.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,3 KB 
ID:	771199Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0029.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,6 KB 
ID:	771200Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0030.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	97,6 KB 
ID:	771201
                  Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                  FH: Butterfly - Dignics 80
                  BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                  Comentariu


                  • #59
                    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0031.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,0 KB 
ID:	771202Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0032.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,8 KB 
ID:	771203Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0033.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,4 KB 
ID:	771204Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0040.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,5 KB 
ID:	771205Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0041.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	90,9 KB 
ID:	771206
                    Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                    FH: Butterfly - Dignics 80
                    BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                    Comentariu


                    • #60
                      Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0045.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	95,4 KB 
ID:	771207Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0046.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,5 KB 
ID:	771208Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0047.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,9 KB 
ID:	771209Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0048.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	95,4 KB 
ID:	771210Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0049.jpg 
Afișări:	2 
Mărime:	95,4 KB 
ID:	771211
                      Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                      FH: Butterfly - Dignics 80
                      BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                      Comentariu


                      • #61
                        Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0049.jpg 
Afișări:	2 
Mărime:	95,4 KB 
ID:	771212Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0050.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,4 KB 
ID:	771213Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0050.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	96,4 KB 
ID:	771213Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0051.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,6 KB 
ID:	771214Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0054.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,8 KB 
ID:	771215
                        Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                        FH: Butterfly - Dignics 80
                        BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                        Comentariu


                        • #62
                          Vreau sa ii multumesc si eu lui EMI si GELU pentru toata organizarea acestei tabere , pentru buna dispozitie si pentru ca au facut tot posibilul sa ne simtim minunat la Brașov .
                          Vreau sa aduc multumiri si antrenorilor din aceasta tabara GEORGE si DORU , sfaturile lor au fost de folos si vor fi in continuare daca le voi respecta si le voi pune in practica la antrenamente si in meciuri in turnee . Am avut o saptamana plina si de antrenamente dar si de voie buna , in aceasta tabara am cunoscut multi copii talentati care practica tenisul de masa din placere si vor sa ii cunoasca toate tainele .
                          Multumesc si dl. STOICA MIHAI ca m-a avut pasager constant in masina si la dus si la intors de la antrenamente !
                          A fost o saptamana minunata petrecuta alaturi de niste oameni minunati iubitori ai acestui sport !



                          In continuare imagini ......
                          Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0055.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,6 KB 
ID:	771216Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0056.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	95,8 KB 
ID:	771217Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0057.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	95,1 KB 
ID:	771218Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0058.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,5 KB 
ID:	771219Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0059.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	92,9 KB 
ID:	771220Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0060.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,4 KB 
ID:	771221Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0061.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,2 KB 
ID:	771222Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0062.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	90,6 KB 
ID:	771223Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0063.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,1 KB 
ID:	771224Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0069.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	87,3 KB 
ID:	771225Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0072.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	78,1 KB 
ID:	771226Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0082.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,2 KB 
ID:	771227Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0083.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	89,7 KB 
ID:	771228Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0085.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	83,2 KB 
ID:	771229Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0086.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	84,2 KB 
ID:	771230Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0088.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	88,9 KB 
ID:	771231Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0090.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	87,6 KB 
ID:	771232Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0091.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	52,2 KB 
ID:	771233Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0092.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	97,6 KB 
ID:	771234Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0093.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	93,7 KB 
ID:	771235Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0094.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	79,2 KB 
ID:	771236Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0095.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	97,3 KB 
ID:	771237Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0096.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	92,7 KB 
ID:	771238Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0097.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	92,7 KB 
ID:	771239Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0098.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,0 KB 
ID:	771240Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0099.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,8 KB 
ID:	771241Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0100.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	87,8 KB 
ID:	771242Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0101.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,7 KB 
ID:	771243Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0102.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,3 KB 
ID:	771244Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0103.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	94,9 KB 
ID:	771245
                          Blade: XIOM Feel ZX3
                          Bh: XIOM OMEGA VII ASIA
                          Fh: XIOM OMEGA VII ASIA

                          Comentariu


                          • #63
                            Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	100_0104.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	93,7 KB 
ID:	771246
                            Din cauza oboselii, banuiesc, nu mi-a venit ideea de a face o poza de grup afara, in fata salii, unde este mai multa lumina .... Poate data viitoare vom fi si mai multi ...
                            Multumesc tuturor, organizatori si participanti ..... ce repede a trecut o saptamana. Poate ca mai bine ar fi o tabara de 2 saptamani, una inaintea concursului si una dupa ....
                            Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                            FH: Butterfly - Dignics 80
                            BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                            Comentariu


                            • #64
                              Gelu ..... "nu am ce sa-ti fac" ... a fost bine.
                              Emi - auzisem de tine dar nu te cunosteam personal, ma bucur ca te-am cunoscut.
                              George, Doru - niste antrenori rabdatori si cu simtul umorului.
                              Eu m-am simtit foarte bine (cu exceptia cazarii de la gara - prietenii stiu de ce).

                              - - - Actualizat - - -

                              Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de Dan_s Vezi post
                                Gelu .....
                                Eu m-am simtit foarte bine (cu exceptia cazarii de la gara - prietenii stiu de ce).
                                Poate iti faci timp sa ne povestesti de ce te-ai cazat la "Elegance"...sau ai vrut sa te urci in tren cu motocicleta
                                Hobby: Motoare si ski !
                                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                Comentariu


                                • #66
                                  "Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic"
                                  Sunt de acord cu tine Dane, frumoasa semnatura, merci!
                                  Hobby: Motoare si ski !
                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Nu povestesc nimic. Nu aveti voi nici un "merit" pentru acea teapa. A fost alegerea mea gresita.

                                    - - - Actualizat - - -

                                    Postat în original de GeluBv Vezi post
                                    "Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic"
                                    Sunt de acord cu tine Dane, frumoasa semnatura, merci!
                                    "Nu am ce sa-ti fac", daca-ti place semnatura mea continua ceea ce faci pentru ca faci bine - chiar daca uneori, cand te mai supara unul, altul, zici ca nu mai faci nimic.
                                    Ultima editare de Dan_s; 19.aug.2014, 09:49.
                                    Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      foarte frumos.

                                      se poate și așa...

                                      ...și încă se mai poate!

                                      un mare BRAVO de la mine... știu ce vorbesc, am văzut deja un copil de la Agnita după ce s-a ?ntors din această tabără.
                                      e în clasa a 5-a și acum vreo 2 ani încă r?deam cu el la masă, dar acum mi-e frică să-l mai chem la un set (pentru mine mi-e frică)

                                      de-ar fi mai mulți data viitoare, poate le vine mintea la cap și lasă naibii celularele și facebookul deoparte

                                      - - - Actualizat - - -

                                      visez la o zi în care părinții vor cere la ședința cu părinții conducerii școlii să introducă o oră de tenis de masă obligatoriu la sport pe săptăm?nă...

                                      visez ur?t? cred că nu

                                      iar profesorii de sport să se descurce... să meargă la specializare, că și așa nu prea are de lucru Federația de Tenis de Masă.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Felicitari gazdei Gelu BV, lui Emi si George, precum si colaboratorilor acestei actiuni, pentru inca o tabara tt bifata cu laude si aprecieri. La mai multe, tot mai bune si interesante !
                                        Salutul meu adresat celor nominalizati.
                                        Sa auzim numai de bine !

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                                          Felicitari gazdei Gelu BV, lui Emi si George, precum si colaboratorilor acestei actiuni, pentru inca o tabara tt bifata cu laude si aprecieri. La mai multe, tot mai bune si interesante !
                                          Salutul meu adresat celor nominalizati.
                                          Sa auzim numai de bine !
                                          Salut Iuliu,felicitarile,aprecierile si feedback-urile voastre m-au incurajat intotdeauna ,si m-au facut sa ma pregatesc mai bine pentru urmatoarea actiune,de aceea vom fii consecventi in ceea ce inseamna experienta pozitiva,iar din experientele negative incercam sa gasim solutii benefice pt toata lumea.Pentru acest an incercam sa mai pregatim o tabara ,dar va voi anunta la momentul adecvat.
                                          Multumesc EMI

                                          Comentariu

                                          Who has read this thread:
                                          Procesare...
                                          X