Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Eforie Nord- Vila OZON : cazare si locatie antrenament-masa ittf

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Maine s-ar putea sa plece cei de la șah. Aflam dimineață!
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • Postat în original de Manitiu Florin Vezi post
      Dar in altă parte nu se poate închiria masă de tenis în Eforie,cat timp e ocupat cu șah-ul joi sau vineri?

      Trimis de pe al meu LT26i folosind Tapatalk
      E foarte simplu,Florine,"inchiriati" masa(din curtea) lui George de la Ozon si faceti "invingatorul" la masa......gazda buna (cum il cunosc eu),George nu va contesta nici "materialele" interzise...si nici prelungirile impuse de "Sultan" sau "Dulgher"!!!!!Have fun,Guys!
      I love table tennis !

      Comentariu


      • D-nul Csaba de pe 15 am eu grija de ei, înlocuim paletele pe masa din curte cu sticlele de bereeee si învingătorul rămâne la masa pana la moarte))
        Blade Buterfly Apolonia Tiago
        FH Tenergy 80
        BH Tenergy 05 FX

        Comentariu


        • Postat în original de Nomak Vezi post
          D-nu Gelu, vin eu cu ceva bun la pachet sa va treaca supararea pe sahisti
          Atentie ca este bun si la sah si la table,intre doua sedinte de tenis pana goliti sticlele,va ascutiti si mintea.
          Spor la treaba.

          Comentariu


          • De ieri s-a dat drumul la tenis!
            Am facut deja doua sesiuni...ieri seara cu GeluBv si Mitzi, azi cu Mircea Neagu, GeluBv si Ionut (Noni)-Galați. A fost o placere sa joc cu fiecare dintre ei !!
            D-le Manitiu, din pacate maine dimineata sunt prin Constanța cu treaba... abia dupa-amiaza ajung. Va astept cu drag cu proxima ocazie!
            Xiom -Mitzutani - Xiom

            Comentariu


            • Nenea , George vedeți ca vin lansat m?ine ))
              Blade Buterfly Apolonia Tiago
              FH Tenergy 80
              BH Tenergy 05 FX

              Comentariu


              • M?ine si sâmbătă aveți iarbă de cosit oricand doriți. George, abia astept sa văd dacă ți-a mai crescut părul.
                Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                Comentariu


                • A fost odata ca-n povesti!Asa ar trebui sa fie titlul acestei povesti.
                  Cand scriam cu diverse ocazii ca imi place aceasta comunitate a pasionatilor de tenis de masă nu stiam ca drumul ma va duce departe ,pe litoralul Marii Negre la Eforie Nord.
                  Acolo la Vila Ozon ,am intalnit si indragit un alt "Nebun frumos" al tenisului de masa Amaturistic.Acesta este George Lica,gazda primitoare ce iti pune la dispozitie "casa ta de la mare".
                  Si am avut de toate!Vila Ozon este pe departe locatia pe care trebuie sa o alegi.Este aflata intr-o zona linistita,camere spatioase,CURATENIE!!!,aer conditionat,totul catalogat de mine la 5 margarete,zambile,ce vreti voi.Soarele ,plaja de trei ori mai mare(lata)de ce stiam noi,apa limpede ne-au facut un concediu de neuitat!
                  Si colac peste pupaza,zilnic am jucat tenis intr-o companie selecta:Geo,Petre,Sandu,Calin si inca cineva care ne-a rupt fasul!Cred ca din cauza berii!!!
                  Iti multumesc prietene pentru clipele petrecute la Vila Ozon!!!
                  Ca sa nu existe dubii,pentru anul viitor rezerv o camera de pe acum!!!
                  Cu stima si respect,
                  Alex Mureșanu

                  Comentariu


                  • Multumesc frumos, Alex !... si tu esti un om tare fain, cu care mi-a facut mare placere sa joc si sa ma intind la povesti pe terasa pana dupa miezul noptii !
                    Sa ne revedem sanatosi la anul !

                    -------------------------------------------------------------------------

                    Nomak, Noro... va astept cu drag la miscare !
                    Xiom -Mitzutani - Xiom

                    Comentariu


                    • Si eu tin sa ii multumesc lui George pt ca si-a facut timp si pt mine la un antrenament.
                      Alex, a fost o placere sa ma intanlesc cu prietenii din Sibiu.

                      Comentariu


                      • O frumusete pe care o percepi direct cu sufletul. Cu acest gand vei parasi Vila Ozon uimit de bunatatea acestei familii. Desi cazarea mea era in alta statiune, placerea de a ma regasi cu George, un prieten caruia in fata lui pot gandi cu voce tare, a fost enorma. La sala de tenis - Acapulco, am transat definitiv ideea ca dincolo de aparenta se afla o alta aparenta. Am vazut la "gicu_licu" cum bunul simt este geniul umanitatii iar in "Nomak", o prietenie care ar rezista cu usurinta timpului, distantei si tacerii. Va multumesc pentru aceste zile minunate!

                        Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                        Comentariu


                        • Numai cine nu a (de)pasit pragul..."Ozonului"..nu si-a incarcat plamanii (si sufletul) cu aerul tare (bun si relaxant) din Eforiei!Am crezut ca doar "pletosii" (ca mine si Alex)din "gasca" lui Kojak se aduna la George,dar vad ca ne fac concurenta si cei "normali"....Gelu,Sandu,...si NORO(cel... mai iubit dintre amaturisti!!).
                          Din partea mea nici un 4* de pe litoral nu ofera ceea ce "Ozonul" pune la dispozitia noastra!CHAPEAU,George!
                          I love table tennis !

                          Comentariu


                          • Multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase!... Este si pentru mine o mare placere sa ma regasesc cu prietenii mei amaturisti sau sa cunosc noi colegi, fiecare cu farmecul lui, oameni de calitate, cu suflet frumos !.. Am legat prietenii cu fiecare dintre voi si, sincer, ma simt mai implinit sufleteste ! Sa ne revedem sanatosi ani buni de-acum inainte !
                            Xiom -Mitzutani - Xiom

                            Comentariu


                            • Astazi am terminat sejurul la nenea George si imi pare rau ca s-a dus asa repede
                              Sa incepem cu .... hmmm gazdele prima data.
                              George, mare caracter, bun simt un om minunat din toate punctele de vedere de care m-am atasat la maxim, iar sotia, D-na Gina, nu am cuvinte la pozitiv si din partea mea un mare ++++++++ la Vila Ozon, curatenie ca la armata si dotari de maxim confort(aici intelegeti voi, curatenie, clima, plasma, apa calda etc toate privilegiile pentru un concediu reusit)
                              Sala de tenis unde am jucat la hotel Acapulco ofera conditii optime ca sa joci tenis la cel mai bun nivel.
                              Am petrecut momente de neuitat cu George, Noro(cu iarba lui de imi venea sa-i dau cu paleta pe faleza si cu care o sa raman prieten mult timp de acum inainte) D-nul Paul alias Gicu_licu, oltean de-al meu, iar aseara colac peste pupaza a venit si D-na Weiss Simona care ne-a rupt carca
                              Una peste alta o sa revin la nenea George si de acum inainte si cu care o sa raman prieten pentru totdeauna si multumesc pentru toata ospitalitatea Fam. Lica si tuturor cu care am dat niste meciuri, cu care am schimbat vorbe si cu care am bagat niste beri si niste cirese
                              Singurul lucru care nu mi-a placut e ca m-au cam topit la tenis
                              Multumesc inca odata nenea George si la anu o sa vin mai pregatit, promit.
                              Blade Buterfly Apolonia Tiago
                              FH Tenergy 80
                              BH Tenergy 05 FX

                              Comentariu


                              • George,pe perioada sederii mele la tine,din 23 Iulie până la 3o iulie inclusiv,sper să -mi "asiguri "o cât mai mare diversitate de jucători valoroși și nu numai la masa de joc.Cu tine și cu patronul de la Acapulco am tot jucat și îmi doresc să joc și cu alți amaturisti cu care nu am avut vreodată ocazia sa joc.Pe curând.
                                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                Comentariu


                                • George, la asa "presiuni" esti nevoit sa agati o firma cu numele clubului AmaTur. Spre sa ne revedem cat de curand. As fi vrut sa vin in perioada 23-30 iulie, dar vad ca se cer jucatori valorosi )) iar nivelul nu-mi permite. M-am resemnat!)
                                  Hobby: Motoare si ski !
                                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Nomak Vezi post
                                    Nenea , George vedeți ca vin lansat m?ine ))
                                    IDEM.Atat timp cat un jucator are MP-ul peste 19,la o judecata temeinica si indelungata, acesta se poate considera valoros la nivel de Amatur.Deci un jucator ca mine cu valoare de amator-avansat am ce ”invata”de la el si reprezinta o onoare pentru mine ca el sa si joace cu mine.Dar am sa joc acolo cu cine se nimereste la masa de joc,chiar si cu incepatori ,pentru ca ei sa mai invete cate ceva si astfel sa progreseze in timp in acest sport atat de indragit si mediatizat pe acest forum.Oricum toate meciurile vor fi de relaxare.Si eu sunt in curs de ”resemnare”,dar am sa ma ”tratez”in special cu namol si sa fac kinetoterapie la baza de tratament de acolo din apropiere.Tot pe curand.
                                    Ultima editare de PRIZA TOK; 22.iul.2016, 08:35.
                                    Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                    Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                    Comentariu


                                    • Nomak-Mihai, multumim de aprecieri!...esti un tip sufletist, cu umor, un baiat bun de pus la rana.

                                      Gelu, inteleg de ce nu mai vii... de obicei aveam multi amaturisti in vila perioada asta, dar probabil vazand ca vine dr. Ciobanu...si-au amanat/anulat si ei concediile !

                                      D-le doctor, va astept cu drag, ca imi sunteti tare simpatic !!... daca vreti sa intalniti jucatori cat mai valorosi, de ce nu incercati sa va mentineti la open?... aici, in concediu, credeam ca primeaza soarele, marea, voia-buna, berea, namolul, povestile la ceas de seara, relaxarea, nu nivelul si progresul.....dar o sa incerc sa aduc si jucatori de la C-ta pentru valoarea dvs.
                                      Drum bun si lin spre mare!... veniti catinel, nu lansat !
                                      Stima !
                                      Xiom -Mitzutani - Xiom

                                      Comentariu


                                      • 24.7.2016 - o seara de neuitat, cu meciuri frumoase, intr-o companie selecta : Mircea Neagu, Costi Corcoz, Gabi Ciobanu (Priza-Tok), Vijaica Paul si un jucator de liga inferioara din Bremerhaven-Germania, Adi Lewandovsky ! Executii maiastre, rasturnari de scor, bere si voie buna !

                                        Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_2605.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	90,1 KB 
ID:	775492Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_2604.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	90,3 KB 
ID:	775493
                                        Xiom -Mitzutani - Xiom

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                          IDEM.Atat timp cat un jucator are MP-ul peste 19,la o judecata temeinica si indelungata, acesta se poate considera valoros la nivel de Amatur.Deci un jucator ca mine cu valoare de amator-avansat am ce ”invata”de la el si reprezinta o onoare pentru mine ca el sa si joace cu mine.Dar am sa joc acolo cu cine se nimereste la masa de joc,chiar si cu incepatori ,pentru ca ei sa mai invete cate ceva si astfel sa progreseze in timp in acest sport atat de indragit si mediatizat pe acest forum.Oricum toate meciurile vor fi de relaxare.Si eu sunt in curs de ”resemnare”,dar am sa ma ”tratez”in special cu namol si sa fac kinetoterapie la baza de tratament de acolo din apropiere.Tot pe curand.
                                          Cum a fost la Eforie?

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Brulea Petre Vezi post
                                            Cum a fost la Eforie?
                                            A fost in primul rand foarte cald,iar referitor la tenisul de masa,s-au dat "lupte"aprige pentru fiecare minge,asta seara cand a fost ceva mai racoare.Mi-am dorit sa joc si cu tine,dar vezi nu au coincis perioadele de sedere la EFORIE-NORD.Poate alta data.
                                            Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                                            Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                                            Comentariu


                                            • In schimb, dupa antrenament, impreuna cu doctorul, ti-am probat si apreciat tuica , Petrica !! Buna "recolta" !
                                              Xiom -Mitzutani - Xiom

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de lica george Vezi post
                                                In schimb, dupa antrenament, impreuna cu doctorul, ti-am probat si apreciat tuica , Petrica !! Buna "recolta" !
                                                Daca a fost buna ,la anul promit ca aduc mai multa

                                                Comentariu


                                                • Nu aduce, Petreee... ca o bem !!
                                                  Xiom -Mitzutani - Xiom

                                                  Comentariu


                                                  • Abia astept sa vina seara si sa facem o partida de pomina!
                                                    Blade: Mizutani ZLC
                                                    FH Nittaku Fastarc G1
                                                    BH Xiom Sigma II Euro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X