Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sugestii pentru ranguri utilizatori

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Clau, ce-am facut de mi-ai luat toate stelutele, mi-ai luat sase argintii si sase rosii pt una galbena
    Multumesc pt ultimele tale posturi, de astazi!
    Hobby: Motoare si ski !
    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de GeluBv Vezi post
      Clau, ce-am facut de mi-ai luat toate stelutele, mi-ai luat sase argintii si sase rosii pt una galbena
      Multumesc pt ultimele tale posturi, de astazi!
      Pai ai pierdut bronzul si argintul in favoarea aurului.
      lemn: Waldner Dotec Carbon
      fețe: Dignics 05/Dignics 05

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de GeluBv Vezi post
        mi-ai luat sase argintii si sase rosii pt una galbena
        6 argintii si 6 un fel de maro ...

        Cele rosii-s cele mai faine, dar alea dau cu minus
        TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

        Comentariu


        • #79
          Postat în original de GeluBv Vezi post
          Clau, ce-am facut de mi-ai luat toate stelutele, mi-ai luat sase argintii si sase rosii pt una galbena
          Multumesc pt ultimele tale posturi, de astazi!
          Nu mai fi asa de incruntat, ca tot Gelu al nostru ai ramas

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de FlorinBN Vezi post
            6 argintii si 6 un fel de maro ...

            Cele rosii-s cele mai faine, dar alea dau cu minus
            Cred ca Gelu e nostalgic dupa cele rosi a le lui cel banat de curand(stelute care le-a daruit, nu primit)

            Comentariu


            • #81
              ...Si de acum incolo va "incepe" sa "ruleze" doar filmul ..."GOANA DUPA ...AUR"...cu ..."Charlie Chaplin"-ii nostri de pe forum...
              FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

              Comentariu


              • #82
                Cred ca sistemul de rating al utilizatorilor de pe forum ar trebui putin modificat. A se tine cont de reputatie + vechime pe forum este util insa la numarul de posturi ar fi problema. Poti ajunge un "maestru" doar dintr-un singur cuvant scris de mai mult ori pe zi, asa cum vad la anunturile "vanzare-cumparare" sau postand diferite link-uri de pe youtube (asa cum fac si eu in special la capitolul "muzica amatur"). Am observat faptul ca anumiti "juniori" isi aduc o contributie mai fructuoasa decat multi "seniori" ori "maestri" si de asemeni au un numar de aprecieri mult mai mare. Poate aceste doua lucruri ar trebui sa conteze. Este o parere personala ce nu doreste a leza pe nimeni. Stima!
                Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                Comentariu


                • #83
                  Postat în original de NoRo Vezi post
                  Cred ca sistemul de rating al utilizatorilor de pe forum ar trebui putin modificat. A se tine cont de reputatie + vechime pe forum este util insa la numarul de posturi ar fi problema. Poti ajunge un "maestru" doar dintr-un singur cuvant scris de mai mult ori pe zi, asa cum vad la anunturile "vanzare-cumparare" sau postand diferite link-uri de pe youtube (asa cum fac si eu in special la capitolul "muzica amatur"). Am observat faptul ca anumiti "juniori" isi aduc o contributie mai fructuoasa decat multi "seniori" ori "maestri" si de asemeni au un numar de aprecieri mult mai mare. Poate aceste doua lucruri ar trebui sa conteze. Este o parere personala ce nu doreste a leza pe nimeni. Stima!
                  Care e propunerea?
                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                  Comentariu


                  • #84
                    Este gresit sa ii dai cuiva un rang inalt doar pentru ca are multe postari. In asa fel se incurajeaza aparitiile nesemnificative. Se poate ajunge "maestru" facand palmares doar din sectiunea "Fight" si nu e corect. Ar fi doua variante: Ori se renunta la contorizarea anumitor sectiuni ( ex: General), ori se face un calcul legat doar de vechime si reputatie renuntand definitiv la numarul de postari. Ma depaseste insa modul de calcul, dar aici Clau, grasomega, gabikr si Claudiu84 sunt adevarati experti.
                    Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                    Comentariu


                    • #85
                      Promovarile pot fi determinate de urmatorii factori:
                      - nr mesaje
                      - reputate
                      - vechime

                      Se poate jongla cu aceste 3 conditii. se poate sa conteze doar 2 sau 1 sau toate 3 in diferite combinatii.
                      In momentul de fata setarile sunt urmatoarele:

                      titlu reputatie vechime Nr posturi
                      boboc <=0 <30 zile <10
                      cadet >=1 >=30 zile >=10
                      junior >=10 >=90 zile >=50
                      senior >=50 >=180 zile >=150
                      maestru >=150 >=365 zile >=1000
                      intelept >=300 >=700 zile >=2000
                      troll <-14 - -
                      banati <-24 - -
                      Toate 3 conditiile trebuie indeplinite simultan.
                      Daca ulterior reputatia scade sub intervalul din tabel, utilizatorul retrogradeaza in grupul corespunzator. (la retrogradare se tine cont doar de reputatie, vechimea si posturile neavand cum sa scada).
                      Reputatia creste cu 1 punct la fiecare "multumesc sau imi place post" si scade cu 2 puncte la fiecare "nu-mi place post".
                      Pot acorda "multumiri / nu-mi place" doar cei ce sunt macar cadet.
                      De asemenea oricine de la cadet in sus poate acorda 1 punct de "reputatie" pentru mesaje ce considerati ca merita, bineintele adaugand un comentariu.

                      Statistici actuale:

                      înțelepți - 5
                      Maeștri - 18
                      Seniori - 202
                      Juniori - 371
                      Cadeți - 690
                      Boboci - 5,611
                      Troll - 12
                      Useri Banați -95
                      Useri dezactivați - 3
                      Users Awaiting Email Confirmation -320

                      PS:
                      Orice abuzuri de "multumiri sau nu-mi place" precum si acordari de calificative vor fi sanctionate, respectivii utilizatori ramanand fara dreptul de a acorda pe viitor reputatii si multumiri.
                      Astept in continuare sugestii si imbunatatiri pe aceasta tema.
                      lemn: Waldner Dotec Carbon
                      fețe: Dignics 05/Dignics 05

                      Comentariu


                      • #86
                        Am sesizat ca numarul total de utilizatori de pe forum a crescut de la numarul 250 parca de prin august 2012 la 3552 acum in noiembrie 2016?


                        "Cei mai mulți utilizatori conectați: 3.552, pe 15.11.2016 la 16:49."

                        Este o greseala de tastatura sau asa a si fost?
                        blade :TB ALC
                        fh : joola rhyzm-P, 2.0
                        bh : andro rasant grip, 2.0

                        Comentariu


                        • #87
                          Postat în original de lucian75 Vezi post
                          Am sesizat ca numarul total de utilizatori de pe forum a crescut de la numarul 250 parca de prin august 2012 la 3552 acum in noiembrie 2016?
                          "Cei mai mulți utilizatori conectați: 3.552, pe 15.11.2016 la 16:49."

                          Este o greseala de tastatura sau asa a si fost?
                          Trebuie să fi fost o afluență de roboți/spiders la momentul respectiv. Cifra se înregistrează automat.
                          Cifra e imensă pentru acest forum care numără 7311 membri, din care 1296 membri activi.
                          Practic, în fiecare zi intră pe forum în jur de 450 de membri activi.
                          Precedentul record de simultaneitate data din 18 august 2014 când s-au înregistrat 261 de utilizatori conectați simultan (membri + vizitatori + roboți).
                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • #88
                            Roboteii acum au aflat de turneul nostru final ... n-ar fi exclus sa ne intalnim cu ei pe drum
                            TEnergy 05 FX // Timo Boll ALC 30th A // TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • #89
                              clau dupa update-ul de azi sunt cumva probleme?
                              Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                              Pe spate: Tenergy 80
                              Pe fata.: Tenergy 64

                              Comentariu


                              • #90
                                Postat în original de cule Vezi post
                                clau dupa update-ul de azi sunt cumva probleme?
                                S-au rezolvat!
                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • #91
                                  Postat în original de cule Vezi post
                                  clau dupa update-ul de azi sunt cumva probleme?
                                  Multi utilizatori ai forumului s-au plans ca le-a scazut in ultima vreme reputatia. Mai jos explicatia:

                                  S-a intamplat din cauza ca forumul "Sa ne mai inveselim putin" a fost sters, s-au pierdut acolo mii de mesaje, unele cu "like-uri".
                                  Drept urmare, beneficiarii acelor like-uri (glumetii) au pierdut respectivele puncte si implicit din stelutele de la profil si reputatie.

                                  PS: In curand, cu ajutorul Asociatiei AmaTUR, vom achizitiona pachetul complet (PRO) de la "Acordare like/dont like". In acel moment vom dezactiva anumite forumuri (General, Fight Club, etc) de la acordare de reputatie.
                                  Mai pe scurt, nu cred ca este relevant pentru reputatia unui user cate bancuri a scris in sectiunea General, sau cate atacuri la persoana are in "Fight Club".
                                  Pentru reputatia unui utilizator ar trebui sa conteze mesajele care ajuta comunitatea.
                                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Postat în original de clau Vezi post
                                    Multi utilizatori ai forumului s-au plans ca le-a scazut in ultima vreme reputatia. Mai jos explicatia:

                                    S-a intamplat din cauza ca forumul "Sa ne mai inveselim putin" a fost sters, s-au pierdut acolo mii de mesaje, unele cu "like-uri".
                                    Drept urmare, beneficiarii acelor like-uri (glumetii) au pierdut respectivele puncte si implicit din stelutele de la profil si reputatie.

                                    PS: In curand, cu ajutorul Asociatiei AmaTUR, vom achizitiona pachetul complet (PRO) de la "Acordare like/dont like". In acel moment vom dezactiva anumite forumuri (General, Fight Club, etc) de la acordare de reputatie.
                                    Mai pe scurt, nu cred ca este relevant pentru reputatia unui user cate bancuri a scris in sectiunea General, sau cate atacuri la persoana are in "Fight Club".
                                    Pentru reputatia unui utilizator ar trebui sa conteze mesajele care ajuta comunitatea.
                                    koRect! Si ar mai fi de adaugat si sutele de "up" la vanZare- cumparAre.
                                    Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Timpul petrecut pe site al utilizatorilor,
                                      ar merita o bonificatie in acordarea si trecerea de la un statut la altu.

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Ar fi o idee, nea Deni, dar ma gandesc ca, in goana dupa stelute si culori deosebite, un "vanator" ar putea lasa un calculator sau laptop deschis toata ziua astfel incat sa fie online macar 12 ore pe zi si sa-i creasca "media".

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Postat în original de clau Vezi post
                                          In curand, cu ajutorul Asociatiei AmaTUR, vom achizitiona pachetul complet (PRO) de la "Acordare like/dont like". In acel moment vom dezactiva anumite forumuri (General, Fight Club, etc) de la acordare de reputatie.
                                          Mai pe scurt, nu cred ca este relevant pentru reputatia unui user cate bancuri a scris in sectiunea General, sau cate atacuri la persoana are in "Fight Club".
                                          Pentru reputatia unui utilizator ar trebui sa conteze mesajele care ajuta comunitatea.
                                          Am instalat versiunea PRO pentru "like/Thanks/dont like" - Multumim Asociatiei AmaTUR care a platit aceasta modificare!
                                          Schimbari majore:
                                          1. Userii isi pot sterge calificativele acordate daca se razgandesc sau daca au gresit
                                          2. Am scos de la acordarea calificativelor unele forumuri: General, Fight Club, etc
                                          3. Adminii si moderatorii pot sa stearga si ei anumite intrari pe baza de user/perioada de timp
                                          4. Mai sunt si alte optiuni pe care le voi activa curand (culori pentru anumite mesaje cu multe like/dont like)
                                          5. Alte imbunatatiri le veti descoperi singuri
                                          lemn: Waldner Dotec Carbon
                                          fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Am limitat la 5 numarul de "nu-mi place" care pot fi acordate intr-o zi.
                                            Dupa acordarea a 5 "nu-mi place" intr-o singura zi, butonul dispare pentru a reaparea in ziua urmatoare.
                                            lemn: Waldner Dotec Carbon
                                            fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              S-a intamplat ceva cu rangul utilizatorilor.
                                              Pana mai ieri eram la "seniori" acum sunt trecut la "juniori". Am vazut si alti forum-isti care au fost "retrogradati" si altii nu.
                                              Stie cineva care ar fi motivul?
                                              blade :TB ALC
                                              fh : joola rhyzm-P, 2.0
                                              bh : andro rasant grip, 2.0

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Postat în original de lucian75 Vezi post
                                                S-a intamplat ceva cu rangul utilizatorilor.
                                                Pana mai ieri eram la "seniori" acum sunt trecut la "juniori". Am vazut si alti forum-isti care au fost "retrogradati" si altii nu.
                                                Stie cineva care ar fi motivul?
                                                Nu esti singurul caz, si eu eram tot senior pana mai acum cateva zile. Este o eroare cu siguranta... Oricum, ca sa ajungi "Intelept" pe aici, trebuie sa bei tone de bere (nu la modul general)
                                                Ultima editare de gpopescu; 03.aug.2017, 11:59.
                                                blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Postat în original de lucian75 Vezi post
                                                  S-a intamplat ceva cu rangul utilizatorilor.
                                                  Pana mai ieri eram la "seniori" acum sunt trecut la "juniori". Am vazut si alti forum-isti care au fost "retrogradati" si altii nu.
                                                  Stie cineva care ar fi motivul?
                                                  Postat în original de gpopescu Vezi post
                                                  Nu esti singurul caz, si eu eram tot senior pana mai acum cateva zile. Este o eroare cu siguranta... Oricum, ca sa ajungi "Intelept" pe aici, trebuie sa bei tone de bere (nu la modul general)
                                                  Sunteti foarte pe faza ambii.
                                                  Am facut un update la forum si dureaza cam jumatate de ora actualizarea rangurilor.
                                                  In timp ce scriam deja vad ca s-a facut actualizarea.
                                                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                                                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de gpopescu Vezi post
                                                    Nu esti singurul caz, si eu eram tot senior pana mai acum cateva zile. Este o eroare cu siguranta... Oricum, ca sa ajungi "Intelept" pe aici, trebuie sa bei tone de bere (nu la modul general)
                                                    Daca-mi permiteti...: ""In vin sta intelepciunea, in bere libertatea, iar in apa sunt bacterii !" Benjamin Franklin

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X