Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

CHESTIONAR 2 GRUPE

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    exemplu recent de la nationalele de seniori: erau jucatori ajunsi pe tablou pe partea cu crisan si deja se lamentau ca nu au sanse...(pe partea cu filimon mai sperau, ca andrei mai are "caderi" in joc), dupa ce pierdeau spuneau ca au cazut de pe un "cal frumos"!
    aici, partea cu placerea de a juca e una si cea de competitie-sport-orgoliu e alta, care pot fi insa asociate in proportii oarecum egale insa rezultatul nu mai este oricum = hobby!...
    daca sunt competitori tip "kamikaze" care au placerea infrangerilor in sport dinainte stiute sau cred ei ca pot invata din meciuri de 0-3, fara sa se intalneasca cu mingea, doar de dragul de a fi adversarul nu-stiu-carui fost legitimat, atunci sa facem cumva sa aiba dreptul la placuta(dupa ei) umilinta! Hobby este un cuvant care exprima cu totul altceva, vezi DEX.
    prietenii legam oricum, schimbam pareri, chiar daca jucam pe categorii valorice, iar placerea e mai mare sa pot juca 6-7 meciuri echilibrate decat sa iau 3 batai la zero si sa ma intreb cine dracu m-a pus sa bat drumul pana acolo ca sa joc cu jucatori ce nu sunt pe calibrul meu?
    unde mai e placerea, "hobby-ul", cand simti doar frustrare?
    Xiom -Mitzutani - Xiom

    Comentariu

    Who has read this thread:
    Procesare...
    X