Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Muzica-Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Comentariu


    • Fluturi Pe Asfalt - Fără Legătură



      - - - Actualizat - - -

      Comentariu


      • Postat în original de Bogy Vezi post
        Drive test cu Rick Beato. Habar n-am cine este nenea asta, dar se pricepe.
        Oricum, se pare ca si Joe Bonamassa si John Mayer au nevoie de ajutorul lui tata Clapton
        P.S. Folkistule treci peste postul asta. Nu-i de tine

        Joe Bonamassa and John Mayer.




        John Mayer and Eric Clapton - Crossroads.




        Joe Bonamassa and Eric Clapton - Further On Up the Road.

        Comentariu


        • Romantic World

          Comentariu


          • Remember I.Gyuri Pascu

            Remember Ioan Gyuri Pascu (31.08.1961 - 26.09.2016)








            Comentariu




            • Postez o varianta din 1982 a super-hitului "The man who sold the world' interpretata de Midge Ure care mi se pare foarte interesanta.

              Auditie placuta.

              Comentariu




              • - - - Actualizat - - -

                Comentariu


                • Autograph - Turn Up the Radio

                  Comentariu


                  • Postat în original de Vali Suta Vezi post
                    Folkistule, daca chiar daca ai platit 49,50 de lire sa-l vezi pe Bonamassa, e tot degeaba.
                    In fond e simplu. Si cind inveti sa joci tenis de masă, nu poti sa incepi direct cu topspin, inveti sa dai contre la inceput. Sti tu, alea in diagonala.
                    Asa e si la muzica. Nu sari de la folk (si Fuego) direct la Bonamassa. Trebuie sa incepi cu inceputul si, ai noroc, sint dispus sa te ajut.
                    Asadar, incepem cu Robert Johnson. Sint doua piese clasice, nu ar trebui sa-ti puna prea mari probleme

                    Sweet Home Chicago.




                    Crossroads.

                    https://www.youtube.com/watch?v=GsB_...QMEsaBOlZ_U2qQ
                    BLADE: Stiga Allround Classic
                    FH: Stiga Almana Sound
                    BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                    Comentariu


                    • Postat în original de Bogy Vezi post
                      Folkistule, daca chiar daca ai platit 49,50 de lire sa-l vezi pe Bonamassa, e tot degeaba.
                      In fond e simplu. Si cind inveti sa joci tenis de masă, nu poti sa incepi direct cu topspin, inveti sa dai contre la inceput. Sti tu, alea in diagonala.
                      Asa e si la muzica. Nu sari de la folk (si Fuego) direct la Bonamassa. Trebuie sa incepi cu inceputul si, ai noroc, sint dispus sa te ajut.

                      https://www.youtube.com/watch?v=GsB_...QMEsaBOlZ_U2qQ
                      Dragul meu Bogy,
                      am platit 51.70 lire,insa nu asta e o problema (asta e cand nu ai experienta la concerte,faci confuzii si-n interpretarea unui bilet,plateam si mai mult ,insa biletele la vip au fost vandute instantaneu).Apoi vezi tu...ca de cele mai multe ori jucatorii.. nu sunt la fel de buni ca antrenori...(ma rog,poate cei care incep cu.. sfarsitul.. au statistici mai bune Tu te poti considera privilegiat,am sa te sun de la concert..sa-ti trimit pulsul...

                      Comentariu


                      • Comentariu


                        • Postat în original de Vali Suta Vezi post
                          Dragul meu Bogy,
                          am platit 51.70 lire,insa nu asta e o problema (asta e cand nu ai experienta la concerte,faci confuzii si-n interpretarea unui bilet,plateam si mai mult ,insa biletele la vip au fost vandute instantaneu).Apoi vezi tu...ca de cele mai multe ori jucatorii.. nu sunt la fel de buni ca antrenori...(ma rog,poate cei care incep cu.. sfarsitul.. au statistici mai bune Tu te poti considera privilegiat,am sa te sun de la concert..sa-ti trimit pulsul...
                          Vasilica taica, de ce sa vorbim de experienta la concerte? Nu are sens. Eram in liceu cind am fost la Guns N' Roses, si tu probabil te chinuiai sa treci in anul patru de faculta. Si inca mergeai la Cenaclul Flacara. Dar nu despre asta e vorba.
                          M-ai rugat sa te introduc in tainele bluesului. Ca te duci la Bonamassa la concert si tu habar n-ai ce-i aia blues. Si sa nu te faci de rusine pe acolo. Bine ca nu ai mai gasit bilete la VIP, ca te faceau aia harcea-parcea. Bai folkistule, aia de la VIP stiu meserie, nu gluma. Asa te mai amesteci prin multime, o scalzi tu cumva.
                          Am zis ok, hai ca merita si folkistul o sansa, sa scape de Fuego, Seicaru si Hrusca.
                          Asadar, eu ma tin de promisiune si continuam meditatiile cu John Lee Hooker si Bonnie Raitt (da folkistule, sint si gagici care cina blues, ce te miri asa?).

                          John Lee Hooker - Boom Boom.




                          Bonnie Raitt - Love Me Like A Man.




                          Bonnie Raitt and John Lee Hoocker - I'm In The Mood .

                          Ultima editare de Bogy; 04.oct.2018, 01:26.
                          BLADE: Stiga Allround Classic
                          FH: Stiga Almana Sound
                          BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                          Comentariu


                          • Hard Times - John Lee Hooker





                            Comentariu


                            • Comentariu




                              • - - - Actualizat - - -

                                Comentariu


                                • Toby Mac - Speak Life



                                  Tin sa multumesc pe aceasta cale adversarilor care mi-au spus un cuvant de incurajare chiar si dupa partidele in care am jucat ca o ciubota.
                                  "Tenisul de masa este cel mai important lucru dintre cele mai putin importante ale vietii"
                                  https://www.youtube.com/watch?v=ZdoaO-6Z2pg&t=1s- un mesaj despre cel mai important lucru in viata

                                  Comentariu


                                  • Comentariu


                                    • Comentariu


                                      • The Moody Blues



                                        Comentariu


                                        • Un pusti de 10 ani a urcat pe scena alaturi de Foo Figters pentru a interpreta piesa 'Enter Sandman' a celor de la Metallica.

                                          Totul s-a intamplat la concertul sustinut de Foo in Kansas. Pustiul s-a ales si cu chitara, iar Grohl i-a spus sa nu cumva sa o vanda pe eBay.

                                          Comentariu


                                          • Alter Bridge - Blackbird





                                            - - - Actualizat - - -



                                            - - - Actualizat - - -

                                            Comentariu


                                            • Sad Song - Elton John, Eric Clapton, Mark Knopfler - Knebworth 1990.

                                              https://www.youtube.com/watch?v=Dcfk...BOlZ_U2qQ&t=0s
                                              Ultima editare de Bogy; 17.oct.2018, 00:04.
                                              BLADE: Stiga Allround Classic
                                              FH: Stiga Almana Sound
                                              BH: Stiga Neos Sound Synergy Tech

                                              Comentariu


                                              • Paris Blues

                                                Comentariu




                                                • - - - Actualizat - - -

                                                  Comentariu


                                                  • Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X