Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Muzica-Amatur

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Comentariu


    • Willie Dixon - I Am The Blues -60’

      Comentariu


      • Dropkick Murphys - The Season's Upon Us

        Un altfel de Craciun!

        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

        Comentariu


        • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
          Un altfel de Craciun!
          Ca si postul 1377, clipul ne reaminteste ca se apropie Craciunul, sarbatorile de iarna, perioada bilantului de an al fiecaruia dintre noi. Inainte de traditionalele urari, pe care o sa le fac insa intr-un post ulterior, mai apropiat de eveniment, va doresc ca bilantul anului sa fie pozitiv, in toate cele, iar noi sa revedem sanatosi, bucurosi si fericiti, in jurul mesei fermecate a marii familii AMATUR.
          Numai bine !
          - - - Actualizat - - -

          Comentariu


          • Comentariu


            • Muzica-Amatur


              - - - Actualizat - - -

              Comentariu


              • A sosit iarna pe ulite......si o data cu ea si al patrulea 'episod' din Cele patru anotimpuri ale lui Vivaldi-IARNA-
                8 min si ceva de vis-Auditie placuta.......langa soba.....
                ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                Comentariu


                • Marcus Miller - Estival Jazz Lugano 2008 ( 1 h 13’)

                  Comentariu


                  • Kris Kristofferson - For the good times


                    - - - Actualizat - - -
                    Don't look so sad
                    I know it's over
                    But life goes on
                    And this old world
                    Will Keep on turning
                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Extreme ? More Than Words

                      Comentariu


                      • Vă rog să aveți o viață frumoasă!

                        Departe gandul meu de a evoca in aceasta lucrare nostalgia unei perioade pe care o iubesc si nici ca doresc sa fac vreo "istorie" aici...este doar o calatorie aidoma cu cea vietii in care daca deschidem ochii vedem adevarurile in toata splendoarea lor si frumosul in straiele lui de sarbatore...da, viata are multe incercari pentru noi, dar daca trecem peste dorinta de a avea un "jeep" sau "piscina", daca inchidem televizorul mutilator de suflete si renuntam la intalnirile virtuale pentru cele din lumea reala cu prietenii, daca ne vizitam neanuntat parintii pentru a le spune ca sunt fermecatori, daca le punem copiilor nostri Led Zeppelin sau ne urcam in varful patului sa citim impreuna "La Medeleni", daca ne rugam singuri pentru sanatatea acestei lumi, daca vom iubi florile din mai si omul de zapada...atunci purta-vom cu totii in par un hippie blues ...

                        Va rog s-aveti o viata frumoasa !

                        Mike Godoroja



                        Am folosit melodia de mai sus pentru a alina tristetea din sufletul copilului meu, care plangea pentru 50 de sutimi "probabil" pierdute la teza de matematica si care ar putea sa-i strice media gimnaziala maxima, neuitand sa-i reamintesc ca trebuie sa ne viziteze peste ani pentru a ne spune ca suntem fermecatori, macar pentru tot Zeppelin-ul pe care i l-am pus sa asculte.
                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu



                        • In aceeasi nota, Marcele, acelasi Mike Godoroja, cu o piasa Led Zeppelin...ca tot ai amintit de celebra trupa...

                          Comentariu


                          • Dat fiind că nu țin minte să-i fi văzut pe acest thread, propun să ne aducem un pic aminte și de Duran Duran:

                            Ultima editare de Scuba; 06.dec.2013, 00:56.
                            Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
                            Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

                            Comentariu


                            • Pentru ca am ajuns prea tarziu la Brașov pentru a mai prinde ceva din concertul Voltaj sa ne inchipuim ca i-am prins in... Ultima secunda!
                              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                              Comentariu


                              • Muzica-Amatur


                                - - - Actualizat - - -
                                Si din country in blues:
                                Varianta Big Mama Thornton (originalul):

                                Si Janis Joplin :
                                Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
                                Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

                                Comentariu


                                • Sa dam Cezarului ce-i al Cezarului!
                                  Dintre "vajnicii" manuitori ai paletei și ascultatori pasionati ai acestui topic este singurul care a acces in grupele superioare ale Turneului Final. Ave Cezar!
                                  Este vorba despre "fața ?ntunecată a tenisului de masă" nemțean, încununat astă-seară (?n absență), Campion Județean Amatur.




                                  The lunatic is on the grass...
                                  Ultima editare de marcelgiosan; 07.dec.2013, 23:36.
                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu


                                  • Azi facuram un an cu acest post..la mai mare !

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Vali 100% Vezi post
                                      Azi facuram un an cu acest post..la mai mare !
                                      Te-ai grabit!
                                      Am si eu ceva special, da` la 17.52 h.
                                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                      Comentariu


                                      • Comentariu


                                        • La Multi Ani!

                                          Multumesc Domnului Iuliu Zedler, care mi-a ridicat mingea la fileu pentru acest post aniversar, prin surpriza pe care mi-a făcut-o la Turneul Final: câteva viniluri de colectie, printre care si Hotel California, piesă cu care Vali incepea acum un an un Thread ce ne-a prilejuit multă muzică bună.
                                          Ultima editare de marcelgiosan; 08.dec.2013, 17:58.
                                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                          Comentariu


                                          • Si ca un rezumat aniversar al thread-ului: Sultans of Swing !!
                                            Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
                                            Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

                                            Comentariu


                                            • Comentariu


                                              • Motorhead - I Ain`t No Nice Guy

                                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                                Comentariu


                                                • The Doors - live '68

                                                  Comentariu


                                                  • nu este chiar dedicat muzicii,insa mi-a placut tare mult
                                                    http://www.youtube.com/watch?v=ijHBd20B6JM#t=688

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X