Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

TURNEU B" - CUPA "PINGPONGPRO" EDITIA a I-a - BUCURESTI - AMATORI "A" - 29.12.2012

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Loc
    Nume V. in gr. inf.
    1 Baluta Silviu
    2 Secu Valeriu
    3 Tudor Emil
    4 Negoita Eduard
    5-6 Goretchi Claudiu
    5-6 Tanase Tiberiu
    7-8 Matei Razvan
    7-8 Procopie Andrei
    9-12 Poenaru Adrian
    9-12 Dima Nicu
    9-12 Saulescu Dimitrie
    9-12 Drenea Dan
    13-16 Neagoe Costin Adrian
    13-16 Pavel Bogdan
    13-16 Gabor Matei
    13-16 Sersea Adrian
    17-24 Lungescu Adrian
    17-24 Giurgica Alexandru
    17-24 Ionita Dan
    17-24 Mutu Emilian
    17-24 Diaconu Nicolae
    17-24 Gramaticu Sorin
    17-24 Papacu Bejoli
    17-24 Drenea Calin
    25-26 Cernicenco George 4v
    25-26 Georgescu Costin 4v
    27-31 Bucur Bogdan 3v
    27-31 Cerbu Neculai 3v
    27-31 Pata Andrei 3v
    27-31 Fagarasu Florin 3v
    27-31 Cristoiu Sebastian 3v
    32-34 Ionita Gabrieli 2v
    32-34 Tanasa Razvan 2v
    32-34 Bicu Pavel 2v
    35-40 Tanase Dan 1v
    35-40 Buse Mihai 1v 1 rez. lipsa
    35-40 Constantin Marian 1v 1 rez. lipsa
    35-40 Chendreanu Marius 1v
    35-40 Lacatus Vasilica 1v
    35-40 Dinca Bogdan 1v
    41-47 Pata Mihaela 0v
    41-47 Vasluianu Catalin 0v
    41-47 Predut Bogdan 0v
    41-47 Diaconita Eduard 0v
    41-47 Mociornita Maria 0v
    41-47 Timisan Timotei 0v
    41-47 Mociornita Valentin 0v
    Sper sa nu fi gresit si sa se vada bine tabelul.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #52
      Re: TURNEU B" - CUPA "PINGPONGPRO" EDITIA a I-a - BUCURESTI

      Teoretic, jucatorii noi sunt din București.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #53
        Postat în original de Cornel 67 Vezi post
        Eu am propus ca din cand in cand, de cateva ori pe an (5-6) sa se organizeze turnee in amatur in care iarba, superblock sau superdefense sa fie interzise complet (chiar daca sunt omologate) si de asemenea sa se organizeze turnee numai pentru ierbari daca cineva doreste acest lucru. Eu neorganizand turnee nu pot sa fac acest lucru dar d-voastra d-le Tanase o puteti face, chiar in afara circuitului Amatur. Eu unul sunt sigur ca cei care nu sunt acomodati cu iarba vor da buluc la un astfel de turneu, nu sunt convins insa ca si ierbarii vor fi foarte fericiti sa joace intre ei dar ma rog, pot incerca.
        Despre propunerea d-voastra ca ierbarii sa joace la open eu zic ca vreti sa le stricati sarbatorile openistilor, sunt putini openisti care sa nu aiba probleme in fața unui ierbar bun, zic asta pentru ca ei nu prea au jucat contra lor nu ca nu ar avea valoare, norocul lor este ca ierbarii nu intind coarda prea tare si raman sa joace la amatori
        Eu as spune ca ierbarii sa fie obligati sa joace la open iar softistii sa fie obligati sa joace la amatori !?

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
          Sistemul pe care l-am implementat in eliminatoriu, cel cu recalificari Looser/Winner Bracket de la dl. dr. Toma Iulian, am reusit impreuna cu Cristi Cionoiu dupa foarte multa consultanta telefonica sa il adaptam, s-a dovedit a fi d.p.m.d.v mult mai interesant, dand ocazia mai multor meciuri, dar si surprizelor !
          Ma bucur ca am putut sa te ajut, chiar asa, de la distanta Sunt curios sa vad cum au functionat adaptarile pe care le-ati facut. Oricum, dupa cum am mai spus, consider ca sistemul asta este mult mai bun fata de un eliminatoriu clasic, sper sa-l vedem folosit mai mult si mai des in AmaTUR. Poate dau o tura prin Buc pe 11-13 ian si poate reusesc sa vad si eu ce ati facut. Oricum, felicitari si bun venit intre organizatori
          Iulian Toma

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de dr.Toma Vezi post
            Ma bucur ca am putut sa te ajut, chiar asa, de la distanta Sunt curios sa vad cum au functionat adaptarile pe care le-ati facut. Oricum, dupa cum am mai spus, consider ca sistemul asta este mult mai bun fata de un eliminatoriu clasic, sper sa-l vedem folosit mai mult si mai des in AmaTUR. Poate dau o tura prin Buc pe 11-13 ian si poate reusesc sa vad si eu ce ati facut. Oricum, felicitari si bun venit intre organizatori
            Foarte motivant. Multi jucatori ramaneau mirati ca mai au de jucat chiar daca au pierdut un meci in eliminatorii.
            Mai e ceva de lucrat la sistemul de repartizare din grupele superioare in tablou.
            Adaug si eu felicitari lui George si echipei lui de organizare.
            TsE

            Comentariu


            • #56
              Multumim frumos pentru aprecieri si pentru sfaturi !
              Ma voi consulta si cu ceilalti colegi in tot ceea ce s-a scris pe forum si nu numai si cu siguranta urmatorul turneu va fi unul mai reusit !
              Toate cele bune,
              George Durdun

              www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
              www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
              Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
              https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X