Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Panoul ierbarului amator - clasamente

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Barbulescu Dan Vezi post
    Le mulțumesc tuturor care își fac timp să ne povestească din experiența lor! Cu voia dvs. am să adaug și eu câteva cuvinte...Am jucat până acum cu o iarbă de la dl. Laky (căruia ?i mulțumesc) TSP cactus. O față foarte bună dar nu se mai află pe listă..., am inceput căutările. Am încercat de la Joola , giant , nittaku, nu mai este același lucru, mi-am comandat mega block de la materialspezialist ( sper să ajungă, o astept de aproape o lună, poșta, un alt subiect interesant!).Dl Radu Serban joacă deja cu ea, poate ne spune o părere în plus? Sunt curios dacă a jucat cineva cu fețele long pimples de la der-materialspezialist?Din prezentare par ...dar stiți cum este...!Concluzia: încercările acestea au frumusețea lor, te transformi intr-un copil care abia așteaptă să joace!
    Buna ziua, aveti un raspuns in rubrica Apel catre ierbari!
    Daca aveti neclaritati va raspund pe MP

    Comentariu


    • Pentru cei care lipitul unei ierbi OX reprezintă încă o problemă(și credeti-mă că mai sunt destui) iata cum se realizeaza aceasta operatiune delicata fara ca iarba sa facă cute sau bule de aer, rezult?nd o lipire perfectă.
      Există și varianta folosirii unei folii dublu-adezivă dar din experienta mea, acest mod de lipire, adevărat mai confortabil, micsoreaza atât spinreversalul cat și efectul deranjant. Spor la treaba!
      aici"].
      Ultima editare de laky; 20.feb.2017, 14:57.
      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

      Comentariu


      • Postat în original de Oktaw Marius
        Bună ziua! Pe ce lemn folosiți badman? Varianta ox? Care sunt punctele forte și cele slabe, eventual în comparație cu ce ați mai folosit?
        Folosesc pe un lemn Joola Viva off clona a celebrului Stiga Clipper, folosesc badman reloaded varianta ox, ca si plusuri pentru Badman se pot ataca mingile cu backspin, produce mingi falfaite datorita faptului ca lemnul este medium hard, se preteaza bine la topspinuri moi se poate pune un fel de capac daca se inchide o idee unghiul , se lasa mana moale si se trage usor in spate! La topspinurie tari si in viteza merge bine un chop la semidistanta chiar daca e ox. Dezavantaj este ca nu intorc pleta destul de mult incat sa fac ravagii ) , este o iarba buna , inclusiv pe mingile de plastic, merge bine pe mingile drepte . Am mai folosit palio ck531a si double fish 1615, giant dragon giant long dar momentan sunt indragostit de Joola Badman Reloaded!
        Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

        Comentariu


        • Odata cu era de"plastic" pentru noi cei cu iarba am obsevat ca trebuie sa folosim mai mult atacul decat incurcarea adversarului cu inversrea efectului. Merg mult mai bine chop-urile de langa masa sau departe , pentru mine e un inceput dat fiind faptul ca folosesc ox e putin mai dificil, era blockerilor e pe sfarsit, mai ales cei carora le placea sa stea la masa si sa puna mingea inapoi cu diferite efecte...acum trebuie miscare si anume preluari cu iarba si atac cu forehandul.Am impresia ca in aceasta era plastica o iarba cu variatii de spin este mai buna decat una care e bazata doar pe inversarea lui...insa e parerea mea, acum incerc double fish 1615 cu rezultate si pro si contra, e o iarba relati ieftina si dupa spusele celor de afara de proasta calitate ca si material construit-eu inca nu ma pot pronunta inca dearece o folosesc de putin timp( am mai folosit-o putin si inainte insa pe alt lemn-acum o incerc pe un lemn off rigid -mediu tare cu miez de balsa ). O sa revin cu un review dupa ce o incerc mai mult!
          Ultima editare de Adrian Veres; 27.apr.2017, 15:17.
          Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

          Comentariu


          • Postat în original de laky Vezi post
            Pentru cei care lipitul unei ierbi OX reprezintă încă o problemă(și credeti-mă că mai sunt destui) iata cum se realizeaza aceasta operatiune delicata fara ca iarba sa facă cute sau bule de aer, rezult?nd o lipire perfectă...
            Puricand posturile despre iarba, am dat de acesta, pe care-l apreciez. Am niste intrebari:
            1. se stie de unde se poate face rost la noi, de acea folie din silicon?
            2. pentru cine a folosit aceasta metoda - ati incercat sa relipiti fata pe alt lemn tot cu aceasta metoda? Se poate face rezonabil in conditiile cand se stie ca fetele OX sunt foarte elastice si dupa dezlipire se pot deforma.
            Va multumesc.

            Comentariu




            • - - - Actualizat - - -

              Este incercat pe mingi de plastic! Scrie in clip!

              - - - Actualizat - - -



              - - - Actualizat - - -



              - - - Actualizat - - -

              Interesant Viper Nebauer:

              https://www.youtube.com/watch?v=0kdRKQf6Cwc&t=98s
              Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

              Comentariu


              • Lipire fata ox:

                Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                Comentariu


                • Nu e lipit cu folie are un clip in care da cu lipici pe fata si pe lemn dar nu-l am pus .

                  Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk
                  Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                  Comentariu


                  • Da scuze nu am fost atent la mesajul tau!

                    Trimis de pe al meu HTC Desire 820 folosind Tapatalk
                    Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                    Comentariu


                    • Stiti cumva ce fel de folie e cea transparenta si unde putem sa gasim la noi ceva echivalent?

                      Comentariu


                      • Stimati colegi(nevertebrate)
                        Pentru cei care nu se pot adapta la antispin, a aparut o iarba care este impinsa la limita maxima admisibila de ITTF ca frecare. Este omologata!
                        Aproape ca Super Block!
                        https://der-materialspezialist.com/R...-LONG::78.html
                        Restul e antrenament!
                        Mult succes tuturor in a toca atacantii!

                        Comentariu



                        • Nu mai cred demult in povestile cu Boomerag. Daca credeti ca aceasta fata de joc se apropie macar de Super Block, va inselati. Din clipuri, multe fete de joc par lente insa in realitate tind sa scoata ochiul adversarului cu viteza sa. Eu cred ca suntem tot mai inselati cu asemenea reclame iar era block-urile de masa cum le faceam pe vremuri devine o legenda de povestit nepotilor. Omologate, sunt acele zimti care iti permite sa faci doar aparare departe de masa, adica cele nepotriVite mie. Stima!
                          Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                          Comentariu


                          • Ca si iarba asta e si Blitzschlag de la Spinlord...all/def

                            Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk
                            Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                            Comentariu


                            • Sunt uimit de Spinlord Dornenglanz mai ales pe mingile de plastic , e fantastica mai jos cateva ipostaze in care joc cu iarba asta

                              Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                              Comentariu


                              • Care este iarba, Roșia sau neagra?
                                Iar tu care esti, în albastru sau in negru? [emoji3]
                                T05-ALC-T05
                                Adrian Gorum

                                Comentariu


                                • Postat în original de kdt123 Vezi post
                                  Care este iarba, Roșia sau neagra?
                                  Iar tu care esti, în albastru sau in negru? [emoji3]
                                  Imbracat in negru , iarba e culoarea negru si pe rever[emoji16]
                                  Pe forehand e alt pieptene dar cu zimtii mai scurti
                                  Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                  Comentariu


                                  • Pe un Lemn Levi Combi , o folosesc de 4 luni si nici un pips rupt, fata de joola Badman.... intoarce efectul mult mai mult si trimite multe mingi inselatoare , din toate ierburile care mi-au trecut prin mana...si mi-au trecut zic ca e cea mai ok mai ales ca merge fantastic pe mingile de plastic. In clip cu minge de plastic am jucat.
                                    Este prima varianta Dornenglanz .
                                    Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Oktaw Marius
                                      Lemn Levi combi am și eu unul de vânzare
                                      Al tău are și carbon sau doar strat de lemn mai închis la culoare? Eu joc cu dtecs și este ok, dar la anumite servicii sofisticate sau mingi cărora nu le citesc efectul mai greșesc. Vi la Sf Gheorghe sâmbătă? Poate facem un "schimb de experienta"

                                      Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
                                      E fara carbon, un lemn rigid cu miez de balsa si un strat inchis la culoare pe forehand unde am sandwich si ce sandwich Waran .Din pacate nu pot veni la Sf Gheorghe dar sunt convins ca o sa ne mai întâlnim.

                                      Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk
                                      Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Oktaw Marius
                                        Ai grija cu stratul maro, mulți cred ca este pt forehand. Dacă te uiți la consistenta furnirelor de suprafață vei observa ca cel rigid (def) este mai fin, peste stratul maro, pt reversal bun. Cel mai poros, mai flexibil, este pt forehand, sa te ajute la topspin. în cele mai multe cazuri sunt folosite invers. Oricum, lemnele Levi fără carbon nu au sweet spot mare, cel puțin mie mi se par fără control pe fh, când nu lovești cu mijlocul paletei

                                        Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk
                                        Ok mersi de observatie desi mie mi se pare ca cel maro e mai rapid si are control foarte bun.

                                        Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk
                                        Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                        Comentariu


                                        • Tibhar Grass D.tecs ox

                                          Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                          Comentariu


                                          • Am vizionat filmul.
                                            P?nă la sf?rșit.
                                            Blade : 729 Dinasty Hinoki off
                                            FH: Xiom Asia Japan
                                            BH:Xiom Asia Japan

                                            Comentariu


                                            • https://www.youtube.com/watch?v=CMT6yacec4Y&t=20s
                                              Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                              Comentariu


                                              • http://www.noppen-test.de 116 pagini de review la Spinlord Dornenglanz , o iarba buna , poate cea mai buna incercata de mine dureaza cateva luni pana se rup primii zimiti dupa care se inlocuieste. Am folosit doar negru , acum o am pe lemn din decembrie 2017 si e inca in conditie buna , o iarba relativ inceata cu zimtii stralucitori de unde si numele DornenGlanz care inseamna " spini stralucitori" E foarte buna pe blocuri de pe masa . Straluceste la mingile lovite din drop., arunca relativ scurt si mingea falfaie . Foarte buna !
                                                Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                                Comentariu


                                                • Am jucat și cu dornenglandz 5 antrenamente (maxim 10 ore) și i au căzut 5 zimți pe mijloc.. Mi s-a părut cea mai proasta calitativ..

                                                  Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Ma Rola Vezi post
                                                    Am jucat și cu dornenglandz 5 antrenamente (maxim 10 ore) și i au căzut 5 zimți pe mijloc.. Mi s-a părut cea mai proasta calitativ..
                                                    Cred ca varianta pe negru e mai durabila , daca ai pus-o pe un lemn rigid e clar ca o sa cada mai repde dintii, preferabil pe un lemn de rigiditate medie , mie la prima mi-au cazut dintii in aprox 3 luni , la a doua dupa cum am spus o am din decembrie 2017 si inca se tine , pe siteul german asa ziceau cei care au probat-o ca le-a picat dupa doua saptamani alti dupa 5-6 luni . Insa per total e foarte periculoasa trimite majoritatea mingilor in zig-zag si blocheaza la topspin cu mult backspin . Era sa uit : foarte buna pe mingi drepte ceea ce o face periculoasa pe mingea de plastic.
                                                    Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X