Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Panoul ierbarului amator - clasamente

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Buna ziua,

    vreau sa vorbesc putin despre: Palio CK531A

    Viteza 5.5
    Spin 4.0
    Control 7.3
    Deceptie 6.4
    Inversarea spinului 7.6

    In afara de Joola Badman reloaded , palio este una dintre cele mai bune ierburi pe care le-am incercat pe un lemn situat la limita intre off- si off si anume Joola Viva.Desi joc cu iarba doar se cateva luni fiind suprins placut de dark side of table tennis, am incercat pe parcurs mai multe ierburi in varinata ox pana la 1 mm burete grosime ,Joola Badman este o iarba buna dar poutin incontrolabila pe lemn off asa ca am apelat palio ck531a in varianta 0.5 mm pe rever. Surprinderea mea a fost utilitatea ei la topsin bloc cu paleta deschisa si impinsa inainte usor, backspinul rapid cu care intoarce mingile m-a incurajat sa o folosesc mai mult sa ii exploatez calitatile. La serviciu returnarea efectului pot zice ca este medie insa controlul este foarte bun, se pot plasa mingi cu usurinta pe masa. Buna este si la bloc impotriva smash-urilor tot cu paleta deschisa insa doar de pe masa!!! La taiat merge bine de la semidistanta , distanta si de pe masa cu o traiectorie destul de joasa si repet cu un spin reversal mediu! Merege la lifturi doar de masa insa! se poate ataca cu reverul mingile inalte si seminalte de pe masa! Push lejer in mingile venite din antispin! O iarba buna zic eu , nu dintre cele mai bune , insa care isi face treaba cu desarvarsire!
    Ultima editare de Adrian Veres; 21.oct.2016, 10:08.
    Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

    Comentariu


    • #77
      De mingile de plastic ma tem si eu , vega lpo de la xiom -citisem si eu pe undeva nu mai retin unde ca sunt pentru noile mingi, dar daca nu mai imprima atat de mult efect adversarul ce sa returnam cu ele?? Nu stiu cum folositi dvs iarba dar eu o folosesc la returnari de servicii si la blocuri , cu cele de celuloid ma distrez insa cu cele de plastic nu am jucat desi am vazut ca marii jucatori folosesc tsp-ul si feint long la mingile de plastic, acum nu stiu ce sa zic pentru ca nu am experimentat si ei fac choppul departe de masa la topspinuri , in concluzie mie mi frica de mingile de plastic si am citit si mi s-a spus ca totusi fetele sandwich ar fi bune pentru stilul asta de mingi acum o sa vedem!
      Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

      Comentariu


      • #78
        Vezi . Se pare ca pentru noi ierbarii, noile mingi sunt un cui in talpa. Acest lucru s-a demonstrat si la turneul de la Gheorgheni unde s-a jucat cu mingi de plastic. Rezultatul pentru ierbari este destul de nașpa, spin reversal si efect perturbator sensibil mai mic decat in cazul mingilor de celuloid iar chopul cu iarba creaza un spin mai mic. In plus se sparg intr-o veselie!
        Traiasca ITTF!!!!
        Ultima editare de laky; 08.nov.2016, 12:21.
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • #79
          Dragi confrati ?botanisti?, dupa cum bine stiti ultimul refugiu al ierburilor friction less,care este Circuitul Amatur, va disparea incepand cu 1 iulie 2017 prin votul aproape unanim (Corcoz contra, restul pentru) al consiliului director. Unii dintre impatimitii acestui tip de iarba, au anticipat aceasta decizie si au trecut din timp la ierburile cu frecare(cele aprobate), la antitopspin sau pur si simplu au revenit la softuri. Totusi exista foarte multi jucatori in Amatur care mai joaca cu friction less. Amaturul e prea frumos pentru a nu merita o incercare de a trece in ?zona regulamentara? a listelor ITTF. Ar fi bine ca toti cei care au trecut cu succes la ierburi aprobate, sa-si descrie experimentul, abordand fetele si lemnele pe care ?le-au tranzitat?, si la ce setup au ajuns in final(daca au ajuns!)
          Personal am probat o groaza de ierburi (si as mai proba). As aminti ?titularul? din semnatura:
          Tibhar grass Dtecs-pentru mine este pana acum regele ierburilor OX. Foarte bun la bloc, chopbloc si chop de la distantă. Se simte la fel de bine pe lemnele de balsa(Andro Fiber comp Def, Dr. Neubauer Firewall+, si lemnele RE Impact) pana in ALL+(pentru cei care pe FH prefera jocul drept) dar si pe allwood (BT Joo Se Hyuk se pare ca e preferatul multora) sau lemne compozite de aparare(Nitaku Shake defence, BT Gionis carbon Def, Kazak Def+). Reversalul si efectul deranjant(acel falfait al mingii) e cel mai bun si cu antrenament adecvat pe BH poate deveni chiar un mijloc de atac redutabil. Totusi multora s-ar putea sa li se para prea rapid. Dar cu rabdare poti ajunge s-o stapanesti foarte bine
          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

          Comentariu


          • #80
            Eu stiu ca am votat impotriva

            Comentariu


            • #81
              Stiti care e problema la inceput au interzis fetele tratate si aici ma refer la competitiile internationale sub egida ittf si asa au aparut fetele fara frictiune direct de la producator , pana acum toate bune si frumoase insa in momemntul in care in amatur se scot fetele fara frictiune.. ei bine apar cele cu frictiune prajite in microunde sau parlite la Uv , deci pana la urma tot o sa fie probleme si cum in amatur nu sunt aparate de masurat frictiunea no sa fie prea mari probleme pentru cei ingeniosi si inventivi!)
              Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

              Comentariu


              • #82
                Postat în original de laky Vezi post
                Reversalul si efectul deranjant(acel falfait al mingii) e cel mai bun si cu antrenament adecvat pe BH poate deveni chiar un mijloc de atac redutabil.
                Eu am urmarit "falfaitul" ala timp de 5 seturi "pline", chiar e deranjant si risti sa contactezi putin strabism (orizontal si/sau vertical)...

                Comentariu


                • #83
                  Postat în original de laky Vezi post
                  Dragi confrati ?botanisti?, dupa cum bine stiti ultimul refugiu al ierburilor friction less,care este Circuitul Amatur, va disparea incepand cu 1 iulie 2017 prin votul aproape unanim (Corcoz contra, restul pentru) al consiliului director. Unii dintre impatimitii acestui tip de iarba, au anticipat aceasta decizie si au trecut din timp la ierburile cu frecare(cele aprobate), la antitopspin sau pur si simplu au revenit la softuri. Totusi exista foarte multi jucatori in Amatur care mai joaca cu friction less. Amaturul e prea frumos pentru a nu merita o incercare de a trece in ?zona regulamentara? a listelor ITTF. Ar fi bine ca toti cei care au trecut cu succes la ierburi aprobate, sa-si descrie experimentul, abordand fetele si lemnele pe care ?le-au tranzitat?, si la ce setup au ajuns in final(daca au ajuns!)
                  Personal am probat o groaza de ierburi (si as mai proba). As aminti ?titularul? din semnatura:
                  Tibhar grass Dtecs-pentru mine este pana acum regele ierburilor OX. Foarte bun la bloc, chopbloc si chop de la distantă. Se simte la fel de bine pe lemnele de balsa(Andro Fiber comp Def, Dr. Neubauer Firewall+, si lemnele RE Impact) pana in ALL+(pentru cei care pe FH prefera jocul drept) dar si pe allwood (BT Joo Se Hyuk se pare ca e preferatul multora) sau lemne compozite de aparare(Nitaku Shake defence, BT Gionis carbon Def, Kazak Def+). Reversalul si efectul deranjant(acel falfait al mingii) e cel mai bun si cu antrenament adecvat pe BH poate deveni chiar un mijloc de atac redutabil. Totusi multora s-ar putea sa li se para prea rapid. Dar cu rabdare poti ajunge s-o stapanesti foarte bine
                  Desi nu am incercat atat de multe ierburi ca dumneavoastra, si eu zic ca Tibhar Grass Dtecs este cea mai buna fata dintre cele omologate pentru cei care pana acum jucau cu cele fara frecare, si eu am facut parte din acest grup. In proportie de 98 la suta voi ramane cu aceasta fata, dar voi scimba lemnul cu unul mai putin lent, pe langa caracteristicele enumerate de dumneavoastra pentru Dtecs ar mai fi si ca este destul de deranjanta pentru adversar, si se poate directiona excelent mingea pe masa adversarului.
                  P S. De efectul deranjant ati amintit si dumneavoastra.
                  Ultima editare de liviut12; 06.dec.2016, 19:05.

                  Comentariu


                  • #84
                    Postat în original de laky Vezi post
                    Dragi confrati „botanisti”, dupa cum bine stiti ultimul refugiu al ierburilor friction less,care este Circuitul Amatur, va disparea incepand cu 1 iulie 2017 prin votul aproape unanim (Corcoz contra, restul pentru) al consiliului director. Unii dintre impatimitii acestui tip de iarba, au anticipat aceasta decizie si au trecut din timp la ierburile cu frecare(cele aprobate), la antitopspin sau pur si simplu au revenit la softuri. Totusi exista foarte multi jucatori in Amatur care mai joaca cu friction less. Amaturul e prea frumos pentru a nu merita o incercare de a trece in „zona regulamentara” a listelor ITTF. Ar fi bine ca toti cei care au trecut cu succes la ierburi aprobate, sa-si descrie experimentul, abordand fetele si lemnele pe care „le-au tranzitat”, si la ce setup au ajuns in final(daca au ajuns!)
                    Personal am probat o groaza de ierburi (si as mai proba). As aminti „titularul” din semnatura:
                    Tibhar grass Dtecs-pentru mine este pana acum regele ierburilor OX. Foarte bun la bloc, chopbloc si chop de la distantă. Se simte la fel de bine pe lemnele de balsa(Andro Fiber comp Def, Dr. Neubauer Firewall+, si lemnele RE Impact) pana in ALL+(pentru cei care pe FH prefera jocul drept) dar si pe allwood (BT Joo Se Hyuk se pare ca e preferatul multora) sau lemne compozite de aparare(Nitaku Shake defence, BT Gionis carbon Def, Kazak Def+). Reversalul si efectul deranjant(acel falfait al mingii) e cel mai bun si cu antrenament adecvat pe BH poate deveni chiar un mijloc de atac redutabil. Totusi multora s-ar putea sa li se para prea rapid. Dar cu rabdare poti ajunge s-o stapanesti foarte bine
                    Am renuntat la Superblock de aproape 3 ani.Tranzitia a fost lunga si dureroasa, timp in care am incercat mai multe tipuri de fete(short pips, anti, softuri defensive). La un moment dat ma stabilisem la Tibhar super defence, asta pana cand cineva m-a batut numai din serve!!! Dupa care am reluat cautarile in partea omologata a dark side lui si m-am oprit de vreo 6 luni la Anti power si lemnul din semnatura.Nu a fost dragoste la prima vedere, dar cu putina ambitie i-am aflat toate punctele tari.Sunt mai mult ca sigur ca voi ramane cu ea iar cautarile mele s-au terminat. O recomand din plin.
                    Blade:Primorac carbon
                    FH:Xiom Vega Def
                    BH:Yinhe Pluto

                    Comentariu


                    • #85
                      Postat în original de Mihai Vranceanu Vezi post
                      Eu stiu ca am votat impotriva
                      Informatia o am de la Corcoz Costin, vorbesc dupa el!
                      Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                      Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                      Comentariu


                      • #86
                        Eu deja joc de 4 zile cu Dr.Neubauer Buffalo de 1,2(l-am mai incercat si am scris si pe site) si sunt foarte multumit. In sensul ca cei care aveau "pica" pe mine si de multe ori chiar ma bateau(cu greu), acum ii incurc si mai tare. La bloc pe masa au mari probleme daca spinul e mare. Intr-adevar sare mai tare din ea, dar in schimb poti ataca usor dupa ce pui bloc si iti impinge mingea inapoi, foarte usor!!! E chestie de antrenament si de obisnuinta! Trebuie sa ai un robot acasa si sa te antrenezi! La chop se comporta excelent!
                        Am comandat din Germania toata gama(0,6 ; 1.00; 1,5 si 2 mm) de Mega Block. In reclama lor si ca date tehnice, Mega Bolck este identic ca SB, chiar mai bun, in sensul ca poti ataca usor cu el, este mai lent , iar spinul reversal e mai mare. Chiar spune, pe site-ul lor, ca puteti uita de SB pentru ca Mega Block este viitorul. Iar eu ii cred! Ai o arma perfecta, iar acum este doar chestie de antrenament(din greu) ca sa fim la acelasi nivel cum am fost. Abia astept sa-i bat (din nou) pe cei care sunt frustati in AMATUR de faptul ca pierd cu cei ca noi si care au votat fara un pic de discernamant.
                        Sunt foarte curios ce o sa mai inventeze "Frustatii" care ascund "micimea si impotenta " lor in spatele unor regulamente care nu ar trebui sa deterioreze spiritul AMATUR!
                        AMATUR este afiliata la FRTM sau ITTF, sau este al oamenilor liberi!

                        Comentariu


                        • #87
                          Mie mi s-a parut poezie fata de superblock Nu m-a deranjat catusi de putin. Din contra, mingea parca venea ideal pentru atac, care-mi mergea atat cu iarba Giant Dragon Attack Long cat si cu Donic Bluefire Japan 03. E adevarat ca v-am prins chiar la inceput. Poate ca la urmatoarea intalnire imi veti da iarasi batai de cap...

                          Dintre ierburile permise recomand cu caldura Giant Dragon Dragon Talon, care e o clona de Grass D'Tecs ceva mai lenta decat originala si de 3 ori mai ieftina. Fiind Allaround, permite toate loviturile, dar atacul e totusi dificil. Mi-a placut si Yasaka AntiPower.

                          Postat în original de Radu Serban Vezi post
                          Eu deja joc de 4 zile cu Dr.Neubauer Buffalo de 1,2(l-am mai incercat si am scris si pe site) si sunt foarte multumit. In sensul ca cei care aveau "pica" pe mine si de multe ori chiar ma bateau(cu greu), acum ii incurc si mai tare. La bloc pe masa au mari probleme daca spinul e mare. Intr-adevar sare mai tare din ea, dar in schimb poti ataca usor dupa ce pui bloc si iti impinge mingea inapoi, foarte usor!!! E chestie de antrenament si de obisnuinta! Trebuie sa ai un robot acasa si sa te antrenezi! La chop se comporta excelent!
                          Am comandat din Germania toata gama(0,6 ; 1.00; 1,5 si 2 mm) de Mega Block. In reclama lor si ca date tehnice, Mega Bolck este identic ca SB, chiar mai bun, in sensul ca poti ataca usor cu el, este mai lent , iar spinul reversal e mai mare. Chiar spune, pe site-ul lor, ca puteti uita de SB pentru ca Mega Block este viitorul. Iar eu ii cred! Ai o arma perfecta, iar acum este doar chestie de antrenament(din greu) ca sa fim la acelasi nivel cum am fost. Abia astept sa-i bat (din nou) pe cei care sunt frustati in AMATUR de faptul ca pierd cu cei ca noi si care au votat fara un pic de discernamant.
                          Sunt foarte curios ce o sa mai inventeze "Frustatii" care ascund "micimea si impotenta " lor in spatele unor regulamente care nu ar trebui sa deterioreze spiritul AMATUR!
                          AMATUR este afiliata la FRTM sau ITTF, sau este al oamenilor liberi!
                          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                          Comentariu


                          • #88
                            Poate ne face domnul Precup o paralela intre Giant Dragon Talon OX si Giant Dragon Long OX in ceea ce priveste viteza, controlul, efectul deranjant(„falfaitul” mingii), sensibilitatea la spinul de intrare, capacitatea de a intoarce spinul prin diferite procedee tehnice(bloc, chop bloc, chop), abilitati de atac.
                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                            Comentariu


                            • #89
                              Giant dragon long ox am folosit eu ,la prima vedere este o fata cu zimtii medii spre mici si in principiu la block (de pe masa) merge bine , efect deranjant la returnarea serviciilor destul de mic in schimb produce "wobbling balls" sau falfait cum zice domnul Laky la chopuri efectuate in apropierea mesei si la chop block! ! Eu am folosit pe un lemn off mediu tare si se poate ataca cu ea! Are un control bunicel , mingile venite din ea nu coboara asa mult- cum ar zice englezul medium throw! Unele servicii lungi fara efect pot fi liftate altele nu, insa aici e vorba de antrenament nu pentru ca fata nu poate, poate pentru ca agata putin deci are destula frictiune! Mingile din atacurile cu Giant dragon long sunt foarte greu de returnat! Concluzia finala -o iarba all se poate face orice cu ea insa nu exceleaza la nici un capitol!
                              Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                              Comentariu


                              • #90
                                Cu Giant Long n-am jucat datorita review-urilor nu tocmai entuziaste de pe tabletennisdb.com

                                De la Giant Dragon am mai folosit Meteorite, Meteorite Soft si Attack Long.

                                Meteorite si Meteorite Soft mi s-au parut identice. Au control foarte bun, viteza mica spre medie, sunt bune pentru bloc si impins si medii pentru chop. Spin reversal-ul nu m-a impresionat. E greu de atacat cu ele cu majoritatea lemnelor. Donic Epox Control e unul din cele potrivite, dar nu imi place deloc pentru forehand. Ale d-lui Levi sunt cu cateva clase peste el. Ca sa rezum, Meteorite nu aduce un mare plus fata de ierburi foarte ieftine precum Galaxy Neptune. Incurca in principal prin plasamentul bun pe care-l poti da mingii si faptul ca poti s-o tii usor foarte aproape de fileu.

                                Attack Long e buna pentru bloc si impins, medie pentru atac, chop bloc si chop de langa masa. Are panza pe post de burete, deci e ceva mai grea si durabila decat o iarba OX traditionala. Am jucat cu ea aproximativ un an, cu rezultate putin sub cele avute cu Dragon Talon. Pe majoritatea partenerilor mei de joc nu ii incurca, spre deosebire de Dragon Talon.
                                DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                Comentariu


                                • #91
                                  Buna ziua, o intrebare : De la 01.07.2017 pe langa fetele interzise se interzice cumva folosirea unei ierburi aprobate in varianta ox in Amatur>? Stie cineva daca e adevarat acest zvon? Va multumesc anticipat!
                                  Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Probabil ca se va aplica lista ITTF in mare masura.
                                    Fetele OX sunt fete acceptate si de ITTF asa ca n-ar trebui sa va faceti probleme.
                                    Nu stiu de ce nu se afiseaza odata lista si in Amatur cu atat mai mult cu cat mi se pare lipsa de respect sa schimbi regulile unui joc in timpul anului competitional. Oricum e sfarsitul anului asa ca...
                                    Am fost si eu de-acord cu interzicerea fetelor nonfriction neaprobate (desi nu ma deranjeaza aproape deloc jocul lor) dar doar cu inceperea unui nou an competitional si nu mai devreme de 1 an calendaristic.
                                    Jumatate de an e prea putin pentru a te obisnui cu altceva !
                                    Blade: lemn off...ce lemn !
                                    Bh: cu tepi
                                    Fh: fara tepi

                                    Comentariu


                                    • #93
                                      Va multumesc , eu folosesc iarba aprobata in varianta ox si de aceea am intrebat , multumesc inca odata pentru raspuns!
                                      Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Postat în original de Adrian Veres Vezi post
                                        Buna ziua, o intrebare : De la 01.07.2017 pe langa fetele interzise se interzice cumva folosirea unei ierburi aprobate in varianta ox in Amatur>? Stie cineva daca e adevarat acest zvon? Va multumesc anticipat!
                                        Buna ziua,

                                        Fete interzise nu sunt, ci doar fete care nu sunt omologate de ITTF. Referitor la materialele OX, ca sa fie interzise pe viitor in Amatur, chiar si cele omologate in ITTF, totul e posibil. Noi romanii suntem mai catolici decat Papa!
                                        Cum ne alegem conducatorii asa vom avea si legile!(regulile).
                                        Dar nu mor caii cand vor cainii!
                                        "I'll be back"

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Chop Block cu Tibhar Grass Dtecs varianta OX



                                          Chop Block cu Joola Badman Reloaded varianta OX



                                          ---------- Post added 11.01.2017 at 16:30 ----------

                                          Chop block cu Giant Dragon Talon varianta OX



                                          ---------- Post added 11.01.2017 at 17:02 ----------

                                          Chop Block cu Giant Dragon SnowFlake varianta Ox


                                          ---------- Post added 13.01.2017 at 10:05 ----------

                                          Am jucat si eu in sfarsit cu mingile de plastic avand tema ca Joola Badman Reloaded nu va face fata ..surpriza ...inainte sa concluzionez pot spune clar si apasat ca cine nu stie juca impotriva ierbii cu mingile de celuloid nu va stii sa joace nici cu mingile de plastic! Un plus am observat la blocuri, mingea de plastic is pierde din viteza ceea ce favorizeaza mult mai bine blocul la topspin! Inca nu m-am elucidat cu spinul , nu mi se pare ca ierbarii sau antispinarii sa fie viciati de lipsa spinului! La taiate ceva mai mult control de langa masa eu folosesec varianta ox si nu ma aventurez sa tai departe de masa! Ce mi-a placut mult sunt serviciile cu iarba merg foarte incet si cad aproape imediat langa fileu ceva de genul unei serve scurte ce face adversarul sa o ridice mai mult sau o da in fileu! In concluzie blocul m-a impresionat , spinul sa zic 20 % mai mic decat celuloidul dar aici nu sunt 100% sigur, mingile sunt mai grele si favorizeaza timpul de reactie datorita micsorarii vitezei! Asa ca :Frati ierbari iarba pune inca probleme si cu mingile de plastic asa ca nu disperati! Va multumesc .
                                          Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Le mulțumesc tuturor care își fac timp să ne povestească din experiența lor! Cu voia dvs. am să adaug și eu câteva cuvinte...Am jucat până acum cu o iarbă de la dl. Laky (căruia ?i mulțumesc) TSP cactus. O față foarte bună dar nu se mai află pe listă..., am inceput căutările. Am încercat de la Joola , giant , nittaku, nu mai este același lucru, mi-am comandat mega block de la materialspezialist ( sper să ajungă, o astept de aproape o lună, poșta, un alt subiect interesant!).Dl Radu Serban joacă deja cu ea, poate ne spune o părere în plus? Sunt curios dacă a jucat cineva cu fețele long pimples de la der-materialspezialist?Din prezentare par ...dar stiți cum este...!Concluzia: încercările acestea au frumusețea lor, te transformi intr-un copil care abia așteaptă să joace!
                                            Ultima editare de Barbulescu Dan; 28.ian.2017, 13:10.

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Si eu am comandat megablock din 16.01.2017 astept si cred ca va dura asa cum ziceti dvs. o luna! In momentul de fata nu am incercat nimic de la dermaterialspezialist, insa acum joc cu joola badman si imi place!
                                              Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Totul tine de antrenament, dar dacă sti să-ti alegi echipamentul potrivit, asta poate conta!Jucăm ca să ne simțim bine, e frumos dacă putem să si castigam cateodata! Anumite fete avantajaza incepatori, sau pe cei care nu au foarte mult timp de antrenamente. Sunt si eu unul dintre ei si ca sa tin cat de cat pasul am apelat la o astfel de fata! Dar pana la urma tot omul joaca!O sa ne adaptam si important este prietenia!

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Inca doua saptamani de teste, asta pentru ca m-am lasat purtat de recenzii false: De data aceasta anti. A-B-S si Bison. Raspunsul este acelasi: 0. Frustrant nu este faptul ca pierd meciuri de la persoane care activeaza modest la categoria Amatori ci comportamentul dumnealor de dupa meci. Ma intreb cu ar fi fost daca se interziceau si anti si sanchwish-urile sau poate anumite softuri.. Eu n-as fi avut nicio problema deoarece sunt profesionist de unde iau salariul. Schimbarile aceastea ce au loc la ITTF, adoptate de noi, amaturistii, ne schimba si pe noi, dar nu in bine. Ne decimeaza! Sincer, nu mai pot invata un alt stil de joc acum. Nu am timp si nu este nevoie sa ma justific. Sunt confuz si ca mine cred eu mai sunt cativa...Ma simt interzis si asta ma lasa si cu aripi taiate si cu un gust schimbat. Este doar un mesaj nostalgic...Fara atac cu reverul. Stima!
                                                  Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Adrian Veres Vezi post
                                                    Si eu am comandat megablock din 16.01.2017 astept si cred ca va dura asa cum ziceti dvs. o luna! In momentul de fata nu am incercat nimic de la dermaterialspezialist, insa acum joc cu joola badman si imi place!
                                                    g[SIZE=2]
                                                    y
                                                    [/SIZE
                                                    Pentru exactitate Joola Badman Reloaded. O fata foarte buna, deranjanta atat la chop cat si la chopblock. Ceva mai inceata decat Tibhar Grass Dtecs si implicit mai manevrabila. Este totusi mai putin deranjanta, dar datorita controlului superior se ajunge la acelasi procent de reusita al loviturilor. In varianta OX se preteaza la un joc defensiv foarte deranjant de langa masa cu posibilitatea de a ataca surprinzator mingile cu efect. Poti scoate cu ea orice fel de serve, cele cu sidespin si efect lateral printr-un push scurt sau un lift usor. Servele tari, date drepte sau cu topspin se returneaza de la o distanta mai mare de masa cu un chop energic. A fost fata cu care am facut tranzitia de la fetele friction less la cele cu frictiune. Tranzitia necesita insa o ajustare a
                                                    stilului de joc prin renuntarea la blocul pasiv atat de indragit in epoca SB si inlocuirea acestuia cu chopbockul care poate fi la fel de parsiv! In varianta 1,2mm necesita un.joc msi departe de masa in cazul in care se joaca defensiv. Dar in cazul in care se joaca activ, mingile atacate provoaca o cadere a sistemului nervos al adversarilor, majoritatea mingilor returnate ajungand in fileu! Nu mai vorbesc de invartitul paletei care poate provoca adevarate dezastre. Toate acestea nu vin de la sinez, ci in urma unor antrenamente asidue.
                                                    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                                    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X