Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Panoul ierbarului amator - clasamente

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • De la ttmall.ro o am pe asta,nu mai au .nu se mai găsește .lemn balsa am avut prima data a fost ok până la un punct e mai bună iarba rapida pleacă tare din donic otcharov carbon speed merge pentru mine e ok mersi mult în curând va caut

    Comentariu


    • Postat în original de arjen_robben Vezi post
      Dragi colegi ierbari,văd că puneți multă pasiune în joc și vorbiți in cunoștință de cauză.ma puteți orienta și pe mine de unde pot achiziționa un giant dragon dragon talon ox fara burete nou,este o iarbă excepțională care aruncă mingea plouata langa fileu cred că datorită geometriei zimților,nu mai se găsește în comerț sau poate nu știu eu precis de unde.
      https://www.tenis-de-masa.com/magazi...-dragon-talon/

      Comentariu


      • Postat în original de arjen_robben Vezi post
        O folosesc pe lemn off+ sunt un ierbar de atac violent cu forehandului soft negru,iarba in rever îmi crează doar motivul atacului.serviciul cu iarba din rever e devastator sunt multi care nu le pun pe masa decent. in scurt timp o sa vă caut,mulțumiri.
        Lemnul of+ iți va crea mari probleme din momentul în care vei da de un adversar care va juca și altceva decat țăcăneală sau mingi ?mpinse alandala. Un topspin puternic pe BH, va face ca din bloc mingea să sară ca din perete!
        Un atac violent cu FH de lângă masă este la fel de eficient și cu un lemn mai puțin rapid decât cel pe care îl ai. Ierburile ox sunt foarte pretențioase, nu se simt bine pe lemnele rapide, asa că vezi un lemn din gama DEF+-ALL-.
        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

        Comentariu


        • Si cu permisiunea domnului Laky as vrea sa completez ca in momentul in care dai de un atacant care da topsinurile in forta si din lemnul all sau def + sare mingea afara si atunci esti nevoit sa faci un pas in spate si sa joci defensiv clasic sau sa combini stilurile de bloc la masa cu aparare clasica pentru a face fata!
          Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

          Comentariu


          • Postat în original de laky Vezi post
            Lemnul of+ iți va crea mari probleme din momentul în care vei da de un adversar care va juca și altceva decat țăcăneală sau mingi ?mpinse alandala. Un topspin puternic pe BH, va face ca din bloc mingea să sară ca din perete!
            Un atac violent cu FH de lângă masă este la fel de eficient și cu un lemn mai puțin rapid decât cel pe care îl ai. Ierburile ox sunt foarte pretențioase, nu se simt bine pe lemnele rapide, asa că vezi un lemn din gama DEF+-ALL-.
            Depinde mult ce stil joci, eu joc 75-80 % atac deci pe mine ma ajuta varianta asta, cu lemn rapid.De acord ca la un atacant puternic sare mingea tare din iarba,in acest caz incerc sa rotesc paleta si sa dau topspinuri de rever cu fața soft.E mai greu, precizia e mai proasta, insa poate surprinde si poate schimba jocul in favoarea mea.

            Comentariu


            • Salutare a jucat cineva cu striga horizontal 20 cu burete de 0,3-0,6 mulțumesc anticipat

              Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

              Comentariu


              • Ce se poate spune despre ea eu înainte am jucat cu tibhar grass dtecs ox

                Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                Comentariu


                • Salut din cate stiu e buna de jucat aparare clasica daca joci departe de masa ar putea fi buna insa daca joci la masa ramai la dtecs ,parerea mea e una obiectiva deoarece nu am jucat cu ea.

                  Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
                  Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                  Comentariu


                  • O să o încerc astăzi mi-a ajuns și sunt nerăbdător sa joc cu ea eu ce e drept mă îndepărtez de masa deci fac apărare moderna dar și atac cu ea mulțumesc

                    Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                    Comentariu


                    • Atunci ar trebui sa iti fie buna mult succes iti doresc!

                      Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
                      Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                      Comentariu


                      • Postat în original de Adrian Veres Vezi post
                        Si cu permisiunea domnului Laky as vrea sa completez ca in momentul in care dai de un atacant care da topsinurile in forta si din lemnul all sau def + sare mingea afara si atunci esti nevoit sa faci un pas in spate si sa joci defensiv clasic sau sa combini stilurile de bloc la masa cu aparare clasica pentru a face fata!
                        Absolut corect! Topspinul in forta poate fi anihilat doar prin chop-Block sau aparare clasica de la distanță.
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • Am reușit sa joc cu striga horizontal 20 e o provocare pe care o accept e bună ptr atac dar greoaie ptr apărare dar.... revin după mai mult antrenament.......

                          Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                          Comentariu


                          • DR.NEUBAUER GANGSTER




                            DEATH METAL TT ( O Iarba care o detin si o testez in momentul de fata)


                            Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                            Comentariu


                            • Buna ziua dragi colegi .As dori un sfat ,o părere ,care ar fi cel mai bun lemn pt chop si Block (iarba cu burete ,tsp curl p1)si pe FH Butterfly 05 fx.....(momentan joc cu un kazac C le la Levi micșorat(tip ALC),este prea rapid pe BH ....astept păreri ...

                              Comentariu


                              • Dat fiind faptul că o paletă este bună în funcție de abilitățile jucătorului, deci lucrurile sunt relative, nu este bine să cauți cel mai bun lemn pentru că nu există. Există lemne bune, dintre care ai putea selecta unul după multe antrenamente și comparații, în funcție de propriul stil, ..... etc. Drept sugestie de lemn bun și nu prea scump, ar fi BLOCKBUSTER (ALL) de la DER MATERIALSPEZIALIST, cu mâner drept (pentru a ?ntoarce mai ușor paleta în m?nă). în rest ..... succes la antrenamente și concursuri.
                                Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                                FH: Butterfly - Dignics 80
                                BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                                Comentariu


                                • Postat în original de giani73 Vezi post
                                  Buna ziua dragi colegi .As dori un sfat ,o părere ,care ar fi cel mai bun lemn pt chop si Block (iarba cu burete ,tsp curl p1)si pe FH Butterfly 05 fx.....(momentan joc cu un kazac C le la Levi micșorat(tip ALC),este prea rapid pe BH ....astept păreri ...
                                  Cel mai bun lemn cu compozit pt. Chop/Block cu iarbă este Nittaku Shake Defence dar si acesta trebuie putin micșorat pt.un Fh ofensiv.Iar lemn all wood este Tachi sau Titan dar putin mai rapid
                                  Ps. Tsp curl p1-r este o iarba pentru chop de la distanta
                                  Ultima editare de phill; 08.dec.2018, 22:09.
                                  *** T05/JWM/GD 612

                                  Comentariu


                                  • Dacă ai testat dr Neubauer cum o stăpânești din imagine pare ok

                                    Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                                    Comentariu


                                    • Eu joc cu lemn Spinlord Ultracarbon Def + iarba Spinlord Zeitgeist cu burete de 0,6 mm + Spinlord Degu 2mm (shortpips). Se simte extraordinar.

                                      Trimis de pe al meu ANE-LX1 folosind Tapatalk
                                      Blade : Spinlord Ultracarbon Def
                                      FH : Spinlord Degu 2.1 mm
                                      BH : Spinlord Sternenfall OX

                                      Comentariu


                                      • Buna ziua pt Bloc ca lemne sunt cateva bune : Dr Neubauer Kung Fu, Dr. Neubauer Bloodhound, domnul Levi face unele bune insa eu prefer combinatia nou descoperita carbon plus strat de pluta, folosesc ca si lemn BlutenKirche combi Ice&fire cu Spinlord Dornenglanz ox iarba si Spin Lord Waran shortpips pe forehand , lemnul e relativ ieftin si merge si pe chop si mai ales merge bine pe bloc .

                                        Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
                                        Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de Adrian Veres Vezi post
                                          DR.NEUBAUER GANGSTER




                                          DEATH METAL TT ( O Iarba care o detin si o testez in momentul de fata)


                                          Ceva rezultate concrete? E chiar asa de mortală?
                                          Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                          Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                          Comentariu


                                          • Domnule Adrian aș fi bucuros și onorat dacă am putea avea o discuție telefonica eu fiind de modă veche (sau născut mai devreme) nr. meu 0787606101 mulțumesc

                                            Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de laky Vezi post
                                              Ceva rezultate concrete? E chiar asa de mortală?
                                              Este "mortala" atata timp cat se foloseste activ , de exemplu foarte buna pe chop block insa pe blocul pasiv e inofensiva, are zimtii extrem de moi ma duce gandul ca si constructie la Dawei 388d 1 . Este insensibila la efecte insa intoarce efectul doar la folosirea activa. Merge bine pe lemne tari rigide si cu strat de carbon. Cumva reduce rata de eroare cu 20 -30 % adica pun mai multe mingi pe masa pana pregatesc atacul insa nu incurca la preluarea pasiva a serviciilor insa cand preiau servicii taiate cu flick mingea falfaie . Per total nu este o iarba slaba insa necesita agresivitate pentru a isi arata valoarea. Pentru jocul pasiv as merge mai bine cu Dr Neubauer Desperado 2 insa ca si Dornenglanz cad repede zimtii. Inca o chestiune legata de death metal e foarte buna pe atac.

                                              Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
                                              Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                              Comentariu


                                              • Se apropie de Monster

                                                Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de sorinzamfiroaia2 Vezi post
                                                  Domnule Adrian aș fi bucuros și onorat dacă am putea avea o discuție telefonica eu fiind de modă veche (sau născut mai devreme) nr. meu 0787606101 mulțumesc

                                                  Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk
                                                  O sa va sun!

                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  Foarte interesant cum un aparator modern cum a fost Chen Weixing ne arata cum sa folosim iarba.

                                                  Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                                  Comentariu


                                                  • Adriane după părerea ta care este mai bun lemnul combi de la Levi (kazakC) sau kokutaku ( lemnul cre joci tu !"""

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X