Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Panoul ierbarului amator - clasamente

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Oktaw Marius
    Păi cine știe de când era? O fi fost veche... Singura iarbă care se făr?mă sub unghie este superblock, pe care am avut-o de nouă.

    https://www.google.ro/url?sa=t&sourc...Ohrin-TSdahRiE
    Pe mine ma țineau superblock-urile cca 1 an

    Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

    Comentariu


    • si acum cu ce joci?
      Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

      Comentariu


      • Postat în original de Adrian Veres Vezi post
        si acum cu ce joci?
        Giant Dragon cropcircles

        Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

        Comentariu


        • Salut Adrian,
          Vad ca ai set-upuri atat cu Dornenglanz cat si cu Grass D-Tecs. M-ar interesa, te rog daca poti sa-mi explici in cateva cuvinte care ar fi diferenta intre cele 2 fete. Eu joc acum cu Grass D-Tecs ( OX,rosu ) pe un lemn Dr.Neub.Combination Effect si utilizez mult block-ul, dar nu prea pot initia atacuri mai in forta la mingile joase, doar lifturi la mingile mai taiate, cu rezultate destul de bune pentru cine nu stie sa le "intoarca". Am si un Gras D-Tecs negru ( OX ) nou, dar nu sunt convins daca e diferenta intre culori.
          Multumesc!

          Comentariu


          • Buna ziua , in principiu Dornenglanz are 2 viteze mai putin decat grass dtecs(desigur ca ma refer la variantele ox) ambele blocheaza fenomenal insa un plus pentru Dornenglanz pentru ca " falfaie' mingea mai bine. Dornenglanz buna pe chop block / block , preluare serviciu insa nu exceleaza la durabilitate. Dtecs e buna la fel pe chop block / block si e mai buna la taiate de langa masa si departe de masa unde Dornenglanz nu prea face fata. Eu joc langa masa si rareori fac chop de la distanta de asta prima mea optiune este Dornenglanz. Este diferenta intre culori , la Grass Dtecs negru am vazut ca falfaie mingea mai mult decat la varianta rosie. Dtecs se comporta bine pe lemnul dumnevoastra fiind de esenta tare si rigid (banuiesc ca puneti lejer topspinurile de intensitate medie lejer pe masa) . Dornenglanz mai buna la atac din taiate decat Dtecs dar dupa cum am spus durabilitatea nu este punctul forte desi eu am pe lemn dornenglanz de 6 luni culoare neagra si inca se tine pana la un moment dat cand vor cadea inevitabil dintii. Eu joc cu sandwich pe forehand si asta ma ajuta sa atac agresiv mingile de pe masa si rareori atac cu iarba . In concluzie sunt doua ierburi "veninoase" insa pe mingea de plastic Dornenglanz incurca mai mult si are viteza mai mica!
            Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

            Comentariu


            • Ierburile roșii sunt mai deceptive decât cele negre.. (ma refer la Block). La atacuri și chop sunt mai bune ierburile negre

              Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

              Comentariu


              • Va multumesc la amandoi pentru clarificari !

                - - - Actualizat - - -

                Apropo de Dornenglanz, am dat si eu comanda acum la INTERS.pl de o fata negra ( 25.68 Euro cu totul - e redusa, 17.7 Euro fata, restul aux.+ transport ). Vine in 5 zile prin Posta Romana.

                Comentariu


                • https://www.tenis-de-masa.com/magazi...x-fara-burete/ gasiti aici la domnul Tigau si este in Romania!
                  Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                  Comentariu


                  • Postat în original de Adrian Veres Vezi post
                    https://www.tenis-de-masa.com/magazi...x-fara-burete/ gasiti aici la domnul Tigau si este in Romania!
                    Multumesc pt.info. In acest caz, am pierdut aprox.20 Lei, nu e problema, dar e de retinut pe viitor. Totusi, am auzit ca in unele cazuri, fetele luate de la unele firme de afara au proprietati superioare ( nu in toate cazurile si pt. toate firmele ) ! In alta ordine de idei, am un Lemn Impact Medusa si as incerca Dornenglanz-ul pe el, am incercat cu Grass D-Tecs, dar e un pic cam rapida, chiar daca cu aceasta combinatie ( Medusa + D-Tecs ) ai posibilitatea de a trage cu reverul ( iarba ) si mingi mai joase ( taiate ).

                    Comentariu


                    • Lemnul de care vorbiti merge foarte bine pentru bloc cat si pentru chop si cred ca daca puneti Dornenglanz pe el se vor impaca bine .

                      - - - Actualizat - - -

                      Aveti aici un filmulet de prezentare ce poate face Dornenglanz ox :

                      Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                      Comentariu


                      • Postat în original de Oktaw Marius
                        Salut Octaw,
                        Am auzit ca ti-ai pus iarba cu burete pe FH si ai pastrat iarba OX pe BH. Ce tip si ce grosime de burete ( daca poti divulga, bine-nteles )?
                        Multumesc.

                        Comentariu


                        • Are sau avea ca si mine Spinlord Waran cu burete de 2 deci sandwich nu iarba
                          Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                          Comentariu


                          • Postat în original de Adrian Veres Vezi post
                            Are sau avea ca si mine Spinlord Waran cu burete de 2 deci sandwich nu iarba
                            Multumesc. Se observa un nou trend foarte eficace, ceva de genul acesta are si d-nul Sicoe, din Turda ! In schimb, banuiesc ca avand acest gen de set-up, servele taiate nu mai pot fi atat de periculoase ca si cele cu burete si soft.

                            Comentariu


                            • Din contra waranul are mult efect in serviciu nu chiar ca softul dar pune probleme la fel de mari insa poate compensa prin faptul ca se poate ataca topspinul cu el si mingea merge in zig-zag !
                              Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                              Comentariu


                              • Multumesc, o sa incerc si eu sandwich-ul Waran, poate gasesc la SH.

                                Comentariu


                                • Foarte usor de lipit ox-urile cu folie dublu adeziva pentru cine inca nu stie:


                                  Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                  Comentariu


                                  • Eu inca lipesc cu lipici de apa , folia mi se pare ca ii da o viteza in plus si de aceea evit sa o folosesc.
                                    Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                    Comentariu


                                    • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	mecanism.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	51,3 KB 
ID:	776875
                                      Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                      Comentariu


                                      • De mult timp urmaresc nemtii de la Geblocktt , testeaza tot felul de ierburi si am remarcat clipul nou postat de ei cu : Revenirea Clasicelor in jocul cu mingea de plastic

                                        Se pare ca in mana potrivita Bomb Talent face minuni

                                        Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                        Comentariu


                                        • Dragi colegi ierbari,văd că puneți multă pasiune în joc și vorbiți in cunoștință de cauză.ma puteți orienta și pe mine de unde pot achiziționa un giant dragon dragon talon ox fara burete nou,este o iarbă excepțională care aruncă mingea plouata langa fileu cred că datorită geometriei zimților,nu mai se găsește în comerț sau poate nu știu eu precis de unde.

                                          Comentariu


                                          • https://www.tenis-de-masa.com/magazi...-dragon-talon/

                                            Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
                                            Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                            Comentariu


                                            • https://www.ttmall.ro/collections/fe...t-dragon-talon

                                              Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
                                              Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                              Comentariu


                                              • Mulțumesc mult o sa mi procur o fata aveți cumva rosie/99 lei include transportul,multumesc

                                                Comentariu


                                                • Talon merge bine pe Matusita ca reper fiind rapida are nevoie de un lemn moale cu unul rigid iti va arunca peste masa, sper sa iti fie de folos.

                                                  Trimis de pe al meu SM-A600FN folosind Tapatalk
                                                  Tot mai ești pasionat de ierburi, de plante, de culturile de tot felul?

                                                  Comentariu


                                                  • O folosesc pe lemn off+ sunt un ierbar de atac violent cu forehandului soft negru,iarba in rever îmi crează doar motivul atacului.serviciul cu iarba din rever e devastator sunt multi care nu le pun pe masa decent. in scurt timp o sa vă caut,mulțumiri.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X