Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu international la slobozia-a doua editie-3 si 4 ianuarie 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de viospin Vezi post
    Legat de premii..nu s-au acordat premiile in functie de clasament..fiecare jucator a primit 1500E plus plata transportului cu avionul..bineinteles cazarea si masa..
    in legatura cu reactiile....e sambata azi , lumea se trezeste mai greu probabil
    am asistat live in prima zi la joc si am si scris cate ceva, ieri nu am mai putut ajunge dar am vazut la GSP
    - Filimon - in aceeasi forma maxima, dupa mine cel mai bun jucator al turneului
    - Cioti mult mai bine decat in prima zi
    - Creanga acelasi joc superb numai ca a pierdut meciurile fata de prima zi cand a avut 2 victorii
    - ceilalti ce putem spune Saive, Primorac, Crisan, .....o incantare sa ii vezi jucand
    "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
    Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
    BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de viorel.andrei Vezi post
      in legatura cu reactiile....e sambata azi , lumea se trezeste mai greu probabil
      am asistat live in prima zi la joc si am si scris cate ceva, ieri nu am mai putut ajunge dar am vazut la GSP
      - Filimon - in aceeasi forma maxima, dupa mine cel mai bun jucator al turneului
      - Cioti mult mai bine decat in prima zi
      - Creanga acelasi joc superb numai ca a pierdut meciurile fata de prima zi cand a avut 2 victorii
      - ceilalti ce putem spune Saive, Primorac, Crisan, .....o incantare sa ii vezi jucand
      Subscriu la cele relatate mai sus...cred ca,ieri nu-i rezistau mai mult de 1-2 jucatori din Europa la cat de hotarat a fost Andrei ieri,l-a batut si pe Kreanga,si nu in ultimul rand replicand cu un joc foarte incisiv,precis ,delectandu-ne cu multe lovituri decisive in jocul cu Gionis(care l-a batut pe Crisan relativ usor).
      O incantare pentru cine a putut fi prezent live,felicitari organizatorilor,care a facut un imens efort financiar pentru asa prezenta,dar cred ca ar trebui pe viitor sa fie un pic mai atenti cu locatia oferita unui asa spectacol(ziua trebuiau acoperite ferestrele laterale,seara mai multa lumina si un pic de caldura,fiind prea frig in sala pentru un asa specatcol ).Nu pot sa nu remarc o slaba prezenta a spectatorilor ,avand in vedere nivelul supercalitativ al turneului,prezenta dlui Filimon a Elisabetei Samara,si nu in ultimul rand felicitari inca o data GSPTv,care ,se pare ca e singurul post de televiziune national care transmite tenis de masă de cel mai inalt nivel .
      Cu speranta ca nu am avut in intentie sa judec pe nimeni,ci doar sa-mi expun o parere a unui simplu specator,m-as bucura ca sa avem parte mai des de asa spectacole .
      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
      FH - TENERGY 64
      BH - XIOM VEGA EUROPE

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de viospin Vezi post
        Legat de premii..nu s-au acordat premiile in functie de clasament..fiecare jucator a primit 1500E plus plata transportului cu avionul..bineinteles cazarea si masa..
        Sumele de premiere (8,6,4,2.000 E) au fost dezvaluite (si repetate de vreo 3 ori) de comentatorii postului GSP tv in transmisia directa de vineri seara. Daca nu este asa, nu am vina... Oricum, sper ca am apreciat si ne-am bucurat cu totii, iubitori ai t.m. de spectacolul oferit si am vrea sa vedem cat mai des astfel de demonstratii de maiestrie.

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de iuliu zedler Vezi post
          Sumele de premiere (8,6,4,2.000 E) au fost dezvaluite (si repetate de vreo 3 ori) de comentatorii postului GSP tv in transmisia directa de vineri seara. Daca nu este asa, nu am vina... Oricum, sper ca am apreciat si ne-am bucurat cu totii, iubitori ai t.m. de spectacolul oferit si am vrea sa vedem cat mai des astfel de demonstratii de maiestrie.
          Probabil ca s-a spus asa in scop comercial..nu se putea spune ca s-a dat cate 1500E de jucator..am vb cu unul dintre organizatori..oricum nu conteaza cati bani si cum s-au dat important este ca niste oameni cu inima mare si cu tenisul de masa in suflet ne-au bucurat cu un asemenea spectacol de neuitat

          Comentariu


          • #30
            Ce poti sa spui dupa asa spectacol? SUPERB !!!!!
            Felicitari organizatorilor !

            Comentariu


            • #31
              Sa ramanem doar cu amintirea acestui spectacol extraordinar, f?ra a ne putea "?mprospata" memoria macar cu cateva fotografii, daca nu si cu cateva filmulete postate?
              La un turneu demonstrativ de asemenea calibru este pacat ca singurele imagini sa fi fost cele de pe GSP TV, live...poate se va gandi cineva si la cei ce nu au fost prezenti in sala sau au ratat momentul de la TV...cred ca sunt multi care vor sa vada sau sa revada aceste momente de tenis de super-clasa.
              Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
              Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
              Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de viospin Vezi post
                Probabil ca s-a spus asa in scop comercial..nu se putea spune ca s-a dat cate 1500E de jucator..am vb cu unul dintre organizatori..oricum nu conteaza cati bani si cum s-au dat important este ca niste oameni cu inima mare si cu tenisul de masa in suflet ne-au bucurat cu un asemenea spectacol de neuitat
                Subscriu !
                Asteptam cu nerabdare spectacole sportive de asemenea anvergura, oriunde in tara.

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de victorache Vezi post
                  Subscriu la cele relatate mai sus...cred ca,ieri nu-i rezistau mai mult de 1-2 jucatori din Europa la cat de hotarat a fost Andrei ieri,l-a batut si pe Kreanga,si nu in ultimul rand replicand cu un joc foarte incisiv,precis ,delectandu-ne cu multe lovituri decisive in jocul cu Gionis(care l-a batut pe Crisan relativ usor).
                  O incantare pentru cine a putut fi prezent live,felicitari organizatorilor,care a facut un imens efort financiar pentru asa prezenta,dar cred ca ar trebui pe viitor sa fie un pic mai atenti cu locatia oferita unui asa spectacol(ziua trebuiau acoperite ferestrele laterale,seara mai multa lumina si un pic de caldura,fiind prea frig in sala pentru un asa specatcol ).Nu pot sa nu remarc o slaba prezenta a spectatorilor ,avand in vedere nivelul supercalitativ al turneului,prezenta dlui Filimon a Elisabetei Samara,si nu in ultimul rand felicitari inca o data GSPTv,care ,se pare ca e singurul post de televiziune national care transmite tenis de masă de cel mai inalt nivel .
                  Cu speranta ca nu am avut in intentie sa judec pe nimeni,ci doar sa-mi expun o parere a unui simplu specator,m-as bucura ca sa avem parte mai des de asa spectacole .
                  As remarca un lucru deosebit fata de cele intamplate la Slobozia in cele 2 zile de spectacol si anume faptul ca desi conditiile, asa cum s-a amintit mai sus, nu au fost din cele mai bune, insa la maxim din ce se putea scoate din acea locatie, toti jucatorii au prestat cu zambetul pe fata, nici unul din ei neschitand vreun gest ca ceva nu ar fi in ordine.
                  Asta ne arata faptul ca sunt profesionisti adevarati, ca tenisul si spectacolul oferit spectatorilor si telespectatorilor este cel care primeaza indiferent de conditiile unde joaca. Trebuie doar sa fim bucurosi si sa ne mandrim cu faptul ca avem jucatori de asemenea valoare si nu in ultimul rand niste oameni dispusi-organizatori sa aduca asemenea nume de top sa ne incante.
                  PS -ar fi frumos sa vedem mai multe poze sau inregistrari de la un asemenea eveniment.
                  "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                  Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                  BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                  Comentariu


                  • #34
                    Ceva Secvente de pe la turneu ?
                    Multumesc.
                    " Sa faci capitane o tara ca soarele sfant de pe cer ! " Corneliu Zelea Codreanu

                    Comentariu


                    • #35
                      http://www.facebook.com/photo.php?v=...type=2&theater
                      un set CRISAN-KREANGA
                      Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

                      Comentariu


                      • #36
                        Re: Turneu international la slobozia-a doua editie-3 si 4 ianuarie 2013

                        Un set Crisan - Saive:
                        Blog de tenis de masă

                        Comentariu


                        • #37
                          Am si eu ceva imagini , o sa incerc sa le pun pe forum , timp mai imi trebuie .
                          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                          Fete de palete tenis de masa
                          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X