Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Noile arme Dr. Neubauer

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Nu e vorba ca joaca urat (in paranteza fie zis parca joaca cu o tigaie ) , ci ca la un bloc simplu , practic i se imprima mingi o grozavenie de efect pe care nu il poti intui. Probabil de asta s-au scos in afara alea frictionless - era prea putin contributia mainii si prea mult a "materialului".
    Blade DHS PG 2
    FH: DHS Hurricane 3
    BH: Stiga Airoc Astro M

    Comentariu


    • #52
      Prin bunavointa lui Rares, am testat vreo 20 minute in total Gorilla si Insider-ul.
      Pe lemne moi, defensive.
      Insuficient pentru o parere definitiva, dar asta e deocamdata:

      Gorilla:
      -rapida, dar nu de nejucat ; totusi n-am jucat lipit de masa ...
      -spin reversal si traiectorii stranii: da, exista, dar nu la nivelul Superblock-ului
      -chopul din aparare clasica se ridica putin (comparativ cu SuperAnti), deci necesita ajustari ale miscarii.
      -n-am atacat prea mult, dar are potential
      Per ansamblu, cere antrenament specific, multa atentie si rabdare.
      Noul DVD Neubauer probabil va aduce niste lovituri specifice eficiente.

      Insider:
      Iarba de succes de la TTMaster socheaza prin control si usurinta in utilizare inca de la primele lovituri.
      Blocul scurt functioneaza ireprosabil cu vechea gestica tip Neubauer, dar "deranjul" e minim, atacantul poate continua topspin dupa topspin ...
      Daca esti pasiv, te-ai ars...
      Atacul este punctul sau forte, deci trebuie un joc activ cu smash agresiv de indata ce mingea se ridica putin.
      Polivalent, promitator.
      Cere unele modificari de tactica !

      Daca as avea timp de antrenamente serioase, probabil as alege pe termen lung Gorilla.
      In schimb, Insider-ul se poate utiliza aproape "on the fly", cu mare grija de a nu te lasa macelarit de atacanti.

      Comentariu


      • #53
        Trebuie sa facem un antrenament comun de vreo 8 ore cel putin.......tu sa inveti sa joci cu fata, eu impotriva ei!!!!! Te invit la mine o data sa jucam.....

        Comentariu


        • #54
          Tocmai am facut un antrenament de vreo 3 ore c u Insiderul.Partener mi-a fost unul dintre cei mai buni topspinisti din circuitul Amatour
          La inceput am incercat jocul meu clasic de bloc aproape de masa...rezultatul?aproape catastrofal.Blocul n-are pic de spinreversal,sare destul de tare.Mingea ia o traiectorie dreapta care permite adversarului sa o returneze cu usurinta.Solutia in cazul Insider-ului e atacul bun care e insa la randul sau vulnerabil.Probleme mari am avut si la returnarea serviciilor de orice fel.

          Ei acum vine surpriza...incredibil cat e de buna la chop departe de masa:si pe FH si pe BH.Controlul e foarte bun,mingile venind foarte taiate.

          Fata are potential insa Gorilla nici Gorilla nu e de lepadat,fiind o fata antispin polivalenta care permite cu usurinta un joc deschis,combin at si pe defensiva si pe atac.

          Comentariu


          • #55
            (at)filo

            Corect. Asa e cel mai util pentru toti.
            Toti avem deopotriva ce invata, aparatori sau atacanti.
            In loc de dispute sterile, sa facem efortul de a studia impreuna !!

            (at)rares

            Mersi inca o data pentru oportunitate.
            N-am putut sa ramin mai mult la Bistrița, dar tinem legatura ...

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de leordarares
              La inceput am incercat jocul meu clasic de bloc aproape de masa...rezultatul?aproape catastrofal.Blocul n-are pic de spinreversal,sare destul de tare.Mingea ia o traiectorie dreapta care permite adversarului sa o returneze cu usurinta.
              Pai nu asa e normal sa sara mingea. Cand dau eu cu softul tu stii cum vine mingea...corect nu ar fi ca atunci cand dai tu cu marihuana aia sa stiu si eu la ce sa ma astept!!!!!!!!!!!!
              Primorac Carbon
              FH Dignics 09C
              BH JOOLA MAXX

              Comentariu


              • #57
                Dupa ce am scris un mesaj de vreo 15 randuri am hotarat ca cel mai intelept e sa nu il postez.Din respect pentru tine si pentru ceilalti forumisti, n-am raspund la micile tale rautati.

                Multa bafta

                Comentariu


                • #58
                  Bravo Rares. Asa fac si eu de multe ori. Scriu cate un mesaj maaaare mare, si pe urma-l sterg pentru ca-mi dau seama ca cel mai bun lucru este sa tac. Si pentru mine si pentru altii
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu


                  • #59

                    Te cred asa am scris si eu o gramada asa. Daca crezi ca te-am jignit pe tine cu ceva imi cer scuze. Dar cand vine unu care habar nu are ce joaca si mai si se da rotund si iti strica ziua cu o marihuana din aia e enervant.
                    Nu e corect sa dea efecte pe care nici el stie ce is. Tare is curios sa vad ce face fara doctor.
                    Pe de alta parte prostia e mare de partea cealalata a fileului. Foarte mare
                    Primorac Carbon
                    FH Dignics 09C
                    BH JOOLA MAXX

                    Comentariu


                    • #60
                      E, Rares stie ce face, ca nu a ajuns in primii 8 doar tinand de paleta. Au mai incercat si altii sa dea cu ierburi (si eu ) si cand au vazut ce "usor" este, au renuntat urgent. Si mai sunt multi care dau cu ierburi si sunt departe de varful clasamentului, deci...
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de VISCO
                        E, Rares stie ce face, ca nu a ajuns in primii 8 doar tinand de paleta. Au mai incercat si altii sa dea cu ierburi (si eu ) si cand au vazut ce "usor" este, au renuntat urgent. Si mai sunt multi care dau cu ierburi si sunt departe de varful clasamentului, deci...
                        Cred ca nu am fost inteles....nu era vorba de Rares
                        Primorac Carbon
                        FH Dignics 09C
                        BH JOOLA MAXX

                        Comentariu


                        • #62
                          Gata, nu mai caut nici ierburi, nici lemne ... am gasit solutia optima :

                          Si suna frumos, ca un xilofon !!!

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de ciprian
                            Gata, nu mai caut nici ierburi, nici lemne ... am gasit solutia optima :

                            Si suna frumos, ca un xilofon !!!
                            nu-mi dau seama ce tip de maner e
                            Blade: Tibhar Samsonov Alpha FL
                            Fh: Xiom Omega II euro black
                            Bh: Xiom Omega I euro max red
                            Glue: Xiom i-bond
                            http://www.okclub.lx.ro

                            Comentariu


                            • #64
                              noile arme....

                              Am si eu din superpaletele celor doi mari campioni. Minerul este sigur anatomic(de asta nu scapa nevasta-mea tigaia din mana). Invelisul de teflon reduce drastic frecarea. Fratilor, s-a descoperit cel mai bun antitopspin din lume !!!!!!
                              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                              Comentariu

                              Who has read this thread:
                              Procesare...
                              X