Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Regulamentul 2013

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Exista posibilitatea ca, la turneele la care sectiunea Open si Amatori se desfasoara simultan, sa fie trecuti la open un numar de jucatori care au MP < 19 astfel incat sa se completeze ambele sectiuni.
    Sau, grupele inferioare la gramada 6-8 insi, primii 2 calificati trec in turneu de open, restul 2 calificati la turneu de amatori.
    Intr-un turneu la care nu sunt cel putin 1/4 din inscrisi la open ar trebui sa se joace la gramada, intr-una din variantele de mai sus.
    Oricum, open-istii vin la turneele B doar daca nu au contracandidati la medalii, si numai daca au nevoie de puncte. Exista riscul sa-si strice media la turneele B, daca dau de unul mai tare in 16-mi.
    O sa revin cu aceasta propunere pentru Regulament 2014.
    TsE

    Comentariu


    • Eu cred ca ar fi mai echilibrata participarea la turneele Amatur, daca MP> 18 pentru obligativitatea participarii la open.

      Comentariu


      • Postat în original de denesferi Vezi post
        Sa inteleg ca openistul nu este amator ? Este greseala lui, ca joaca mai bine ca voi ?
        da FERI MULTI OPENISTI NU SUNT AMATORI !! SUNT FOSTI JUCATORI PROFESIONISTI SAU LEGItIMATI UNDE SE FAC ANTReNAMENTE ASIDUIE CU SCHeMe DE JOC SI ANTRENORI ... IAR AMATORI SUNTEM CEI CA MINE CARE AM PRINS GUSTUL DE A JUCA PRIN DIVERSE BARURI SAU TERASE UNDE LA O BERE AM INCEPUT SA BATEM SI NOI MINGEA !!
        CA SUNT UNII FOsTI JUCATORI CARE SUNT DEPASITI DE ADEVARATII AMATORI cinste lor amatorilor si rusine celor care au avut antrenori si conditii bune pt performanta dar nu au reusit sa ajunga la aceasta !
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

        Comentariu


        • a ramas in vigoare mp 19 pentru trecerea la open?

          Comentariu


          • Postat în original de Oblio Vezi post
            a ramas in vigoare mp 19 pentru trecerea la open?
            In zece minute aveti regulamentul, intr-un nou post.
            ref la medie,...18 (s-a schimbat)
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • Am rasfoit " cu placere opiniile multora...vorba lui Plesu: avem o democratie sublima daca acceptam un ministru al culturii pe care sa-l cheme GIGEL...E TOTAL nefireasca adversitatea fata de cei de la ctg. open...dee ar "trebui" pedepsiti ca sunt buni . Am jucat pana acum cativa ani la unison,nu exista ctg. open , a fost OK mai stinjeniti eram noi cei de pe ultimele locuri din gr inf. cand jucam cu cei de pe primele locuri , dar eu consider ca a fost o provocare stimulativa...Trecut-au anii si de la cateva sute de amaturisti am ajuns iata la cateva mii si mi se pare firesc sa existe o diferentiere pe grupe , dar aici ar fi necesara o limitare de coeficient doar pt cei care i-ar "incurca" efectiv pe cei open-isti si nu i-ar putea ajuta nici la incalzire....da sa nu uitam ca open-isti sunt tot membri AMATUR si dau valoare si frumusete si savoare jocului cu mingea de celuloid....LA MULTI ANI ! ! !

              Comentariu


              • Postat în original de Popa Mircea Vezi post
                Am rasfoit " cu placere opiniile multora...vorba lui Plesu: avem o democratie sublima daca acceptam un ministru al culturii pe care sa-l cheme GIGEL...E TOTAL nefireasca adversitatea fata de cei de la ctg. open...dee ar "trebui" pedepsiti ca sunt buni . Am jucat pana acum cativa ani la unison,nu exista ctg. open , a fost OK mai stinjeniti eram noi cei de pe ultimele locuri din gr inf. cand jucam cu cei de pe primele locuri , dar eu consider ca a fost o provocare stimulativa...Trecut-au anii si de la cateva sute de amaturisti am ajuns iata la cateva mii si mi se pare firesc sa existe o diferentiere pe grupe , dar aici ar fi necesara o limitare de coeficient doar pt cei care i-ar "incurca" efectiv pe cei open-isti si nu i-ar putea ajuta nici la incalzire....da sa nu uitam ca open-isti sunt tot membri AMATUR si dau valoare si frumusete si savoare jocului cu mingea de celuloid....LA MULTI ANI ! ! !
                http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...582#post191582
                Ultima editare de GeluBv; 03.ian.2014, 03:44.
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X