tt-shop.ro 468x60vivasportshop.ro 1 468x60tenismasa.ro 468x60
Pagina 2 din 18 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 16 la 30 din 257

Subiect: Regulamentul 2013

înțelept
    Data înscrierii
    25.02.2008
    Locație
    Deva
    Vârstă
    68
    Postări
    2.894
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    77 z 17 h 3 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    3448
    Citat Postat în original de GeluBv Vezi post
    IN POSTUL NR16 "PROPUNERI PT......" Gabikr spunea, citez: Mai bine cate putin de la mai multi decat mai mult de la mai putini....adica ...asa dupa cum a spus dl. Toma, mai bine luam cate 1 leu, sau 2, sau 3 la fiecare turneu, in plus fata de taxa de inscriere...dl. Toma a dat si avantajele acestui sistem, nu mai revin.In plus, sunt multi jucatori care nu vin decat la turnee B organizate in imediata vecinatate a domiciliului (sau 1-2 turnee A), si nu are rost, pentru ei, ca, pentru 2-3 turnee pe an la care participa sa plateasca inca 20 de lei cotizatia in plus fata de taxa de participare la primul turneu din an...
    Acesta este un exemplu de democratie, si nu am sa stau sa dau copy -paste la propunerile din acel topic, in schim v-as ruga pe cei care sunteti nemultumiti sa aduceti dvs aici propunerea pe care ati facut-o la vremea respectiva, adica inainte de sedinta de la Brasov unde dupa cum spune nea Titi s-au intalnit "marionetele".
    Topic-ul pt propuneri contine 12 pagini, au fost printate de Sorin Botirca in 20 exemplare pt ca fiecare participant la sedinta sa aibe in fata aceste propuneri ale dvs. S-a discutat 6 ore despre ce s-a scris acolo, a fost luata in discutie fiecare propunere si votata (binenteles daca era propunere si nu atac la persoana).
    Dupa cum se stie pt unii totul pute si miroase, dar cand vorbim de concret nu se regasesc, iar afirmatiile dvs, dl.Matei nu au putut fi luate in calcul la sedinta pt ca nu au fost propuneri constructive.
    De exemplu sunt de acord cu Stefan Rus care spune despre sportivii ce fac performanta si se amesteca printre amatori. Aici are perfecta dreptate...la Sf.Gh. Nu s-a respectat regulamentul si ar fi de stiut ca pe viitor sa nu se mai repete.
    Cât despre regulament trebuie stiut ca a suferit mici modificari si pt a nu fii prea stufos in explicatii, se va face o anexa cu norme de aplicare, cu toate ca dupa parerea mea este simplu si nu ar trebui sa ne complicam.
    Asa este Gelule, papusarul sef se pricepe de minune sa va manipuleze
    - - - Actualizat - - -
    Citat Postat în original de Dan2 Vezi post
    Fondurile ce vor fi stranse din turneele B vor fi contabilizate pe fiecare zona. Ele vor fi directionate catre turneele B din aceeasi zona care vor suferi pierderi si pentru turnee de copii si incepatori. Daca Stefan Rusu, sau altcineva din partea salii Henri Barbusse se va ocupa regulat de atragerea copiilor si a incepatorilor in sala in care se fac si turneele pentru amatori, va putea primi sprijin pentru aceste turnee.
    S-a stabilit ca aceste fonduri nu sunt optionale. Inregistrarea rezultatelor si programarea turneelor ulterioare in cadrul Amatur se vor face numai dupa confirmarea lui Sorin Botirca. De aceea, rugam organizatorii de turnee B sa colaboreze cu coordonatorii de zona, asa incat fondurile pe care le vor avea la dispozitie sa fie cat mai bine folosite.
    Totodata, am rugamintea sa transmiteti (pe cat posibil grupat) informatii despre incadrarea in categorie a copiilor din clasele 1-4 (C) si 5-8 (J).
    Cine-si permite sa hotarasca, ca fondurile nu sunt optionale, inainte de a ne intreba pe toti membrii amaturului si a ne da toti incuviintarea ?!

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    55
    Postări
    5.609
    Timp total online
    129 z 10 h 3 m
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    15547
    Citat Postat în original de mateidumitru Vezi post
    Asa este Gelule, papusarul sef se pricepe de minune sa va manipuleze
    - -
    Cine-si permite sa hotarasca, ca fondurile nu sunt optionale, inainte de a ne intreba pe toti membrii amaturului si a ne da toti incuviintarea ?!
    Membrii amatur au propus si s-a tinut cont de aceste propuneri. Nici asa nu este bine?

senior
    Data înscrierii
    24.12.2012
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    56
    Postări
    217
    Timp total online
    5 z 3 h 25 m
    Timp online pe zi
    3 m
    Reputație
    380
    Multumesc d-le Dan Bodeanu pt asigurarile de eventual sprijin financiar, dupa colectarea taxei/turneu dar va asigur ca nu am nevoie. Prefer sa organizez mai multe turnee nepunctate in Circuit, decat sa platesc pesches pt initiativa si efortul meu personal. Ce pot sa va dau in schimb, pt supervizarea turneului final 2012 de la Sf Gheorghe, e cartonasul rosu!
    Dvs, Oficialul nr1 din Amatur, ati incalcat grav si cu buna stiinta Regulamentul favorizand participarea d-lor Marinescu si Craioveanu in categoria Open, ca sa va asigurati ca invingatorul va fi din Bucuresti. Calitatea de necontestat a sportivilor amintiti trebuia si putea fi pusa in valoare intr-un turneu Masters. Pacat ca dvs nu v-ati gandit la aceasta solutie eleganta! In 20.07.2006, cand fiul dvs Mihai castiga turneul A+ de la Cluj, mie si lui M Iusan ni s-a refuzat participarea la concurs, in urma votului organizat in sala de amicul Toth Laszlo. Dvs cu cine v-ati consultat in cazul mai sus amintit? Ori credeti ca puteti hotari in numele tuturor? Ia sa ascultam si parerille altor tenismeni!

înțelept
    Data înscrierii
    25.02.2008
    Locație
    Deva
    Vârstă
    68
    Postări
    2.894
    Timp total online
    77 z 17 h 3 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    3448
    Membrii amatur au propus si s-a tinut cont de aceste propuneri. Nici asa nu este bine?
    Care membri amatur ?... Te rog enumera-i de la 1 la 2500 sau 3000 sau macar cei ce activeaza pe forum si-atunci nu mai zic nimic. Pe mine,unul, nu m-a intrebat nimeni. Si, prin intrebare inteleg, o intrebare clara si la obiect, la care sa se poata raspunde prin da sau nu, aici pe forum, de catre fiecare user care activeaza aici. Se numara voturile si se aplica solutia care intruneste majoritatea. Mai simplu si mai democratic decit asa, nu se poate. Ceea ce face Dan Bodeanu este DICTATURA.

5. Îmi place stefan_rusu23 le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    30.12.2005
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    59
    Postări
    5.622
    Timp total online
    181 z 1 h 25 m
    Timp online pe zi
    1 h 22 m
    Reputație
    10624
    Citat Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
    Multumesc d-le Dan Bodeanu pt asigurarile de eventual sprijin financiar, dupa colectarea taxei/turneu dar va asigur ca nu am nevoie. Prefer sa organizez mai multe turnee nepunctate in Circuit, decat sa platesc pesches pt initiativa si efortul meu personal.
    E dreptul tau de a cantari avantajele si dezavantajele participarii in circuitul Amatur si de a alege cum doresti.

Dvs, Oficialul nr1 din Amatur, ati incalcat grav si cu buna stiinta Regulamentul favorizand participarea d-lor Marinescu si Craioveanu in categoria Open, ca sa va asigurati ca invingatorul va fi din Bucuresti. Calitatea de necontestat a sportivilor amintiti trebuia si putea fi pusa in valoare intr-un turneu Masters. Pacat ca dvs nu v-ati gandit la aceasta solutie eleganta!
    Sunt acuzatii pe care nu le accept: Marinescu a fost contestat la primul sau turneu la Mangalia de catre concitadini de-ai tai si nu s-au gasit informatii despre participarea sa nici in tara nici in alte parte, iar Craioveanu a participat mai putin de 6 luni in div A in primavara 2012 si a revenit in div. B din toamna, deci avea drept de participare. Ce paragraf din Regulament am incalcat? de ce nu a fost contestat, precum Marinescu? A fost totusi un participant care nu ar fi avut dreptul sa participe, dar nu a fost nici el contestat de nimeni: Costi Motoroi avea drept de participare numai dupa 1 ianuarie 2013.

In 20.07.2006, cand fiul dvs Mihai castiga turneul A+ de la Cluj, mie si lui M Iusan ni s-a refuzat participarea la concurs, in urma votului organizat in sala de amicul Toth Laszlo. Dvs cu cine v-ati consultat in cazul mai sus amintit? Ori credeti ca puteti hotari in numele tuturor? Ia sa ascultam si parerille altor tenismeni!
    Desi am fost prezent la Cluj, nu am participat la acel turneu, nu am initiat si nu am votat acel demers. Organizatorii turneului au fost concitadinii clujeni Toth Laszlo, Ciprian Bacotiu si Ticutz, iar regulamentul de atunci avea alte restrictii.

LE scuze, nu Ticutz, ci Bilutza..
    Ultima modificare făcută de Dan2; 09.01.2013 la 09:36.

maestru
    Data înscrierii
    25.11.2008
    Locație
    Bucharest, Romania
    Vârstă
    50
    Postări
    1.294
    Timp total online
    78 z 1 h 57 m
    Timp online pe zi
    35 m
    Reputație
    752
    Care membri amatur ?... Te rog enumera-i de la 1 la 2500 sau 3000 sau macar cei ce activeaza pe forum si-atunci nu mai zic nimic. Pe mine,unul, nu m-a intrebat nimeni. Si, prin intrebare inteleg, o intrebare clara si la obiect, la care sa se poata raspunde prin da sau nu, aici pe forum, de catre fiecare user care activeaza aici. Se numara voturile si se aplica solutia care intruneste majoritatea. Mai simplu si mai democratic decit asa, nu se poate.
    Eu sunt membru Amatur si m-am consultat cu domnul Dan Bodeanu, si cand am organizat turnee Amatur B, si cand au fost discutii despre regulament sau competitii. Avand privilegiul sa pot comunica direct sau telefonic cu dansul, i-am transmis din observatiile si criticile pe care le-am "incasat" si eu ca si organizator.
    De pilda, au fost participanti care n-au fost de acord sa platesca 10 lei cotizatie Amatur.
    Sau au fost participanti care si-au declarat alta localitate pentru a incasa ceva puncte in plus, pentru deplasare.
    Organizarea Amatur de la sfarsitul lui 2011 (regulamentul 2012) a precizat ceva persoane care sa stranga parerile celor din zona lor. Decat sa faceti asemenea afirmatii mai bine va adresati reprezentantului dumenavoastra zonal care v-a reprezentat la intilnirea de la Brasov - Sf. Gheorghe.
    Cred ca era ceva mai bine pentru imaginea tuturor, nu credeti?
    TsE

8. Îmi place marcu vasile, GeluBv le-a plăcut acest mesaj
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    55
    Postări
    5.609
    Timp total online
    129 z 10 h 3 m
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    15547
    Care membri amatur ?... Te rog enumera-i de la 1 la 2500 sau 3000 sau macar cei ce activeaza pe forum si-atunci nu mai zic nimic. Pe mine,unul, nu m-a intrebat nimeni. Si, prin intrebare inteleg, o intrebare clara si la obiect, la care sa se poata raspunde prin da sau nu, aici pe forum, de catre fiecare user care activeaza aici. Se numara voturile si se aplica solutia care intruneste majoritatea. Mai simplu si mai democratic decit asa, nu se poate. Ceea ce face Dan Bodeanu este DICTATURA.
    Nea Matei, eu unul m-am cam saturat, vad ca trebuie sa tot raspund la niste intrebari fara sfarsit. Orice post al dvs se refera la atac direct asupra lui D.B. Acum nu inteleg ce vreti sa spuneti, ca trebuie sa enumar amaturisti, ...mai bine citeste dumneata posturile din "propuneri pt regulament"creat de Sorin Botirca, unde nu ati avut nici o parere ref.la taxe, (acolo s-a discutat) in schimb ati intervenit pt masa de la Reghin unde ati platit mai mult....in rest ce propunere constructiva ati avut?
    Nu sunt av lui D.B., dar face bine ca nu intra in polemica cu dvs.

10. Îmi place victorache le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    21.05.2007
    Locație
    Plymouth UK
    Vârstă
    46
    Postări
    1.834
    Timp total online
    45 z 10 h 9 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    1514
    Adevarul este contradictoriu.

(gasi acus butonul cu citate )
    Ultima modificare făcută de Vali Suta; 08.01.2013 la 19:46.

12. Nu-mi place GeluBv nu le-a plăcut mesajul
    senior

Data înscrierii
    01.10.2005
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    36
    Postări
    469
    Timp total online
    38 z 10 h 39 m
    Timp online pe zi
    17 m
    Reputație
    77
    Citat Postat în original de Dan2 Vezi post
    Organizatorii turneului au fost concitadinii clujeni Toth Laszlo, Ciprian Bacotiu si Ticutz, iar regulamentul de atunci avea alte restrictii.
    D-le Bodeanu ati facut o afirmatie gresita si nu vreau sa fiu implicat in aceste discutii. Eu nu am organizat nici un concurs in Cluj.
    Butterfly VISCARIA
    FH Evolution MX-P
    BH Tenergy 05 FX

Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    30.12.2005
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    59
    Postări
    5.622
    Timp total online
    181 z 1 h 25 m
    Timp online pe zi
    1 h 22 m
    Reputație
    10624
    Citat Postat în original de tycutz Vezi post
    D-le Bodeanu ati facut o afirmatie gresita si nu vreau sa fiu implicat in aceste discutii. Eu nu am organizat nici un concurs in Cluj.
    Scuze pentru confuzie, nu mai stiu cine a fost al treilea organizator.

organizator turnee
    Data înscrierii
    04.04.2010
    Locație
    Cluj-Napoca, Romania
    Vârstă
    44
    Postări
    3.680
    Timp total online
    82 z 23 h 31 m
    Timp online pe zi
    38 m
    Reputație
    1716
    buna seara !! si la multi ani ! dupa cum stiti la dej ancercam sa facem cateva concursuri anual un A si cateva B ca sa zic asa am anuntat un concurs pe 19 ianuarie si dupa noul regulament trebuie sa platim amatourului 2 ron de caciula ! cand am transmis dlui profesor regulamentul mi sa pus o antrebare fireasca cred !! bine si cu acesti bani care merg la amatour ce se intampla ? unde ajung ei pe cine ajuta si cand vom fi si noi ajutati ? vreau sa spun ca la dej avem o sala noua in constructie unde ar fi mari nevoi de fonduri pt finalizare ...curent caldura gresie faianta etc daca amatourul ar putea sa ne sprijine cu ceva atunci sala sar putea deschide in 2-3 luni si ar fi multi copii fericiti ca ar avea unde sa se antreneze cu programe alternative de dimineata si de dupa masa precum si de mai multe concursuri ! DECI DACA S-AR INFAPTUI ASTFEL DE AJUTOARE DIN PARTEA AMATUOR ATUNCI EU ASI PLATI LA FIECARE CONCURS CHIAR SI CU 5 RON MAI MULT PT A AJUTA SI ALTI COLEGI DIN TARA IN ACEASI SITUATIE !!
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

16. Îmi place Vali Suta, INDISPONIBIL, stefan_rusu23 le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    21.05.2007
    Locație
    Plymouth UK
    Vârstă
    46
    Postări
    1.834
    Timp total online
    45 z 10 h 9 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    1514
    Nea Matei, eu unul m-am cam saturat, vad ca trebuie sa tot raspund la niste intrebari fara sfarsit.
    Nu esti obligat Gelu,....cine te satura ?..
    Ultima modificare făcută de Vali Suta; 08.01.2013 la 20:20. Motiv: saturatie

18. Îmi place Dan Universal le-a plăcut acest mesaj
    Nu-mi place GeluBv nu le-a plăcut mesajul
    Coordonator AmaTur
    Data înscrierii
    01.08.2010
    Locație
    Brasov
    Vârstă
    55
    Postări
    5.609
    Timp total online
    129 z 10 h 3 m
    Timp online pe zi
    59 m
    Reputație
    15547
    Citat Postat în original de Vali Suta Vezi post
    Nu esti obligat Gelu,....cine te satura ?..
    Ai ramas in urma Vali! citeste postul 19 si daca treb le scriu pe toate.

20. Îmi place INDISPONIBIL le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    21.05.2007
    Locație
    Plymouth UK
    Vârstă
    46
    Postări
    1.834
    Timp total online
    45 z 10 h 9 m
    Timp online pe zi
    20 m
    Reputație
    1514
    Ai ramas in urma Vali! citeste postul 19 si daca treb le scriu pe toate.
    scrie !

22. Îmi place INDISPONIBIL le-a plăcut acest mesaj
    Nu-mi place GeluBv nu le-a plăcut mesajul
    organizator turnee
    Data înscrierii
    21.05.2007
    Locație
    Plymouth UK
    Vârstă
    46
    Postări
    1.834