Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Petitie 3 ore sport/saptamana in scoli

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Petitie 3 ore sport/saptamana in scoli

    Am gasit pe facebookul domnului Cionoiu o petitie pentru introducerea a 3 ore saptamanal de sport in scoli,si nu doar 1 sau maxim 2 ca in prezent.
    http://www.causes.com/actions/166775...&utm_source=fb
    Este esentiala invatarea copilului de la varste cat mai fragede cu sportul,pentru a se evita pe viitor bolile cardiovasculare,sau obezitatea infantila,capitole la care suntem fruntasi din pacate in Europa
    Lemn:Butterfly Liu Shiwen
    FH: Tenergy 05
    BH: Dignics 05

  • #2
    E buna ideea dar din pacate putem semna noi o gramada de petitii ca tot degeab... Nimeni nu ne asculta si tot 1-2 ore vor ramane pe saptamana. Oricum tineretului din ziua de astazi nu prea le mai place sportul . Rar gasesti persoane tinere care sa faca sport si sa nu stea in fata calculatorului etc.

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Marius Bordeianu Vezi post
      E buna ideea dar din pacate putem semna noi o gramada de petitii ca tot degeab... Nimeni nu ne asculta si tot 1-2 ore vor ramane pe saptamana. Oricum tineretului din ziua de astazi nu prea le mai place sportul . Rar gasesti persoane tinere care sa faca sport si sa nu stea in fata calculatorului etc.
      Daca n-o semnezi, sigur e degeaba.
      Daca o semnezi, o sa vedem dupa aceea daca a fost degeaba sau nu.
      Blog de tenis de masă

      Comentariu


      • #4
        o semnasem deja.. dar am tot semnat multe petitii mereu cand gasesc..si momentan nu s-a facut nimic..de aceea ziceam. speram sa se faca acum..

        Comentariu


        • #5
          Din nefericire Marius Bordeianu are dreptate, majoritatea tinerilor prefera PC`ul in detrimentul sportului, pot fi si 4 ore de sport saptamanal daca elevii chilesc la ele.
          Cati profesori isi fac ora de sport serios ? sau incearca sa indrume un copil spre un sport, unde ar putea sa devina un performer.
          Trebuie sa umblam la mentalitate in primul rand apoi la numarul de ore.
          Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
          BH : Tenergy 05Fx
          FH : Tenergy 05Fx

          Comentariu


          • #6
            eu am spus-o din ceea ce am observat, deoarece inca sunt la liceu si am tot observat acest comportament.. sunt putini elevi care asteapta orele de sport pentru a face miscare(chiar daca profesorul isi face treaba).. restul chiulesc sau nu sunt interesati de aceste ore.

            Comentariu


            • #7
              Re: Petitie 3 ore sport/saptamana in scoli

              Stiu si eu ce se intampla, dar trebuie sa inceapa de undeva schimbarea, nu?
              Blog de tenis de masă

              Comentariu


              • #8
                In momentul de fata eu as vrea sa-i cunosc pe profesorii profesorilor de sport ai copiilor mei.
                SIncer, nu stiu cum de au ajuns in invatamant.
                Despre copiii - computerul conduce in lista lor de preferinte.
                TsE

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Emil Tudor Vezi post
                  In momentul de fata eu as vrea sa-i cunosc pe profesorii profesorilor de sport ai copiilor mei.
                  SIncer, nu stiu cum de au ajuns in invatamant.
                  Despre copiii - computerul conduce in lista lor de preferinte.
                  Emil, doar nu crezi ca cei mai capabili ajung in invatamant, nu? Adica, cel putin, nu cu nivelul de salarizare din Romania (la stat, vreau sa zic). Cred ca e valabil pentru orice materie, nu doar sport.
                  Acum, e drept, ca sunt si foarte multi capabili si bine intentionati, dar sunt minoritate...
                  Blog de tenis de masă

                  Comentariu


                  • #10
                    http://www.hotnews.ro/stiri-esential...u-realizez.htm

                    Comentariu


                    • #11
                      Sa fii avut acest demers succes ? in ciuda neincrederii unora?
                      Lemn:Butterfly Liu Shiwen
                      FH: Tenergy 05
                      BH: Dignics 05

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X