Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Lasa criticile deoparte si uita-te aici:
    http://www.megaupload.com/?d=268TUK7J
    E vorba de un video Training Videos - Persson Training (2) (Language EN,CN,JP).
    acolo poti sa vezi cum isi lipeste el paleta.
    fiecare scrie aici ce considera nu ce i se pare ca ar trebuii lu x si y.
    Butterfly M. Maze Carbon
    Butterfly Bryce- Fx

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de VISCO
      Salutari seniorilor pe care-i urmaresc de mult si poate voi avea candva onoarea de a fi putin "umilit" in scop didactic, la o masa in IDM, de unul sau mai multi dintre acestia.

      Pai.....sambata asta am putea sa ne intalnim daca vrei. Eu nu pot sa te "umilesc" in scop didactic dar pot sa-ti ofer niste meciuri interesante

      Comentariu


      • #53
        Visco, informatia nu era gresita. In momentul cand pui lipici rapid pe o fata, ea se dilata. Daca o tai la dimensiunile lemnului, cu timpul, ea va reactiona mai putin la efectul lipiciului si se va dilata mai putin. Deci, vei avea niste fete mai mici decat lemnul

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de bogdan
          Lasa criticile deoparte si uita-te aici:
          http://www.megaupload.com/?d=268TUK7J
          E vorba de un video Training Videos - Persson Training (2) (Language EN,CN,JP).
          acolo poti sa vezi cum isi lipeste el paleta.
          fiecare scrie aici ce considera nu ce i se pare ca ar trebuii lu x si y.
          Multumesc tuturor celor care au raspuns mesajului meu si sa-i asigur pe toti ca nu "galceava" era target-ul. In privinta a ceea ce a scris Bogdan vreau sa-l contrazic fara incrancenare cum ca un topic are un subiect care daca nu se respecta, iese un "ghiveci" Romanesc. Nimeni nu spune ca cineva trebuie sa spuna ce vrea altcineva dar propunerea era sa se discute pe marginea subiectului initiat. X (Elefantelul roz) a avut o initiativa foarte buna cand a deschis acest topic, deoarece pentru cei care nu cunosc detaliile confectionarii unei palete de top, informatiile de aici pot fi esentiale. Draga Bogdan, multumesc foarte mult pentru link-ul indicat. Sper sa ne cunoastem!
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de Razvan
            Visco, informatia nu era gresita. In momentul cand pui lipici rapid pe o fata, ea se dilata. Daca o tai la dimensiunile lemnului, cu timpul, ea va reactiona mai putin la efectul lipiciului si se va dilata mai putin. Deci, vei avea niste fete mai mici decat lemnul
            Ok, Razvan, informatia nu era gresita dar din cauza saraciei de informatie, asta a inteles un profan (eu).Intre timp, pt a nu gresi , am apelat la serviciile unui jucator care a mai taiat multe fete. Multe salutari.
            Lemn- Bty Viscaria
            FH - TENERGY 05
            BH - TENERGY 80

            Comentariu


            • #56
              Pai.....sambata asta am putea sa ne intalnim daca vrei. Eu nu pot sa te "umilesc" in scop didactic dar pot sa-ti ofer niste meciuri interesante [/quote]

              sambata nu prea pot ca sunt dupa serviciu de noapte si nu sunt prea valid ,
              dar poate duminica la matineu???
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #57
                cu placere.
                sper sa ne cunoastem.
                Butterfly M. Maze Carbon
                Butterfly Bryce- Fx

                Comentariu


                • #58
                  Este cineva care a folosit remover ( care a curatat de adeziv buretii fetelor)?
                  Am vazut la Tibhar un astfel de cleaner (rapid clean remover).
                  "For the removal of glue remnants from blades and rubbers. 250 ml"
                  Stie cineva o substanta care sa poata fi folosita cu succes fara a deteriora buretii?
                  Lemn- Bty Viscaria
                  FH - TENERGY 05
                  BH - TENERGY 80

                  Comentariu


                  • #59
                    Da, mana ta.
                    Fara gluma, incearca sa faci o "spartura" in stratul de adeziv, sau sa-l dezlipesti putin de burete intr-o margine (ar fi mai indicat). Dupa care, tragi usor de marginea dezlipita in sensul de intindere a adezivului, nu in contrasens cum ti s-ar parea logic. Ai sa vezi ce usor se desprinde.
                    Cu putina rabdare, in 15 min. ai curatat o fata.

                    Acest procedeu l-am invatat de la (at)bebe, si-i multumesc pe aceasta cale.
                    Blade: Butterfly Cofferlait FL or Viscaria
                    FH: Sriver G2 FX 2.1 - red
                    BH: Sriver G2 FX 2.1 - black

                    Comentariu


                    • #60
                      Postat în original de adytzu
                      Da, mana ta.
                      Fara gluma, incearca sa faci o "spartura" in stratul de adeziv, sau sa-l dezlipesti putin de burete intr-o margine (ar fi mai indicat). Dupa care, tragi usor de marginea dezlipita in sensul de intindere a adezivului, nu in contrasens cum ti s-ar parea logic. Ai sa vezi ce usor se desprinde.
                      Cu putina rabdare, in 15 min. ai curatat o fata.
                      Acest procedeu l-am invatat de la (at)bebe, si-i multumesc pe aceasta cale.
                      Ok, multumesc Adytzu.
                      In afara de metoda "jupoaie parizeru'" a mai incercat cineva si altceva?
                      Lemn- Bty Viscaria
                      FH - TENERGY 05
                      BH - TENERGY 80

                      Comentariu


                      • #61
                        Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

                        Salut
                        Scuzati ca redeschid acest topic dar nu am inteles nimic din el, vreau sa imi tai fetele si nu stiu cum trebuie procedat ca fetele sa iasa drepte si fara imperferctiuni
                        Am vz mai multe metode
                        1. Se lipeste feta si apoi se decupeaza cu foarfeca care se uda in prealabil cu apa +sapun , am mai incercat metoda asta dar nu stiam de apa iar rezultatul a iesit....colturos
                        2. Se traseaza conturul paletei pe fata si apoi se decupeaza in acelasi mod
                        Mentionez ca am comandat fete Omega III max si nu folosesc speed glue
                        Multumesc

                        Comentariu


                        • #62
                          Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

                          Vino miine la Miramar pe la 10.00 ca o sa fiu acolo si daca ma anunti din timp , vin eu cu ce trebuie si iti fac paleta pe "viu " si o sa vezi cum stau lucrurile .
                          Intinirea de miine totusi depinde de mai multe , ca nici nu stiu daca e deschis miine acolo , dar ... vedem .
                          Suna-ma si vedem cum facem .
                          Palete si accesorii tenis de masa la preturi de importator
                          Fete de palete tenis de masa
                          TT.MGVSPORT - www. ttsport.ro

                          Comentariu


                          • #63
                            Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

                            Postat în original de valigti
                            Vino miine la Miramar pe la 10.00 ca o sa fiu acolo si daca ma anunti din timp , vin eu cu ce trebuie si iti fac paleta pe "viu " si o sa vezi cum stau lucrurile .
                            Intinirea de miine totusi depinde de mai multe , ca nici nu stiu daca e deschis miine acolo , dar ... vedem .
                            Suna-ma si vedem cum facem .
                            Salut
                            Mersi de oferta, dar inca nu mi-au ajuns nici lemnul nici fetele, poate te contactez cand am sa le primesc

                            Comentariu


                            • #64
                              Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

                              Postat în original de krazyeone
                              Salut
                              Scuzati ca redeschid acest topic dar nu am inteles nimic din el, vreau sa imi tai fetele si nu stiu cum trebuie procedat ca fetele sa iasa drepte si fara imperferctiuni
                              Am vz mai multe metode
                              1. Se lipeste feta si apoi se decupeaza cu foarfeca care se uda in prealabil cu apa +sapun , am mai incercat metoda asta dar nu stiam de apa iar rezultatul a iesit....colturos
                              2. Se traseaza conturul paletei pe fata si apoi se decupeaza in acelasi mod
                              Mentionez ca am comandat fete Omega III max si nu folosesc speed glue
                              Multumesc
                              Sau poti folosi un cutter simplu, ca in exemplul de mai jos... asta ca a treia varianta la cele doua mentionate de tine
                              DHS Hurricane King
                              XIOM Vega Pro 2.0
                              XIOM Vega Pro 2.0

                              Comentariu


                              • #65
                                Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

                                voua va merg filmele de pe youtube pentru ca mie de ex la asta imi da
                                An error occurred, please try again later.

                                Comentariu


                                • #66
                                  Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

                                  Postat în original de Mugurescu
                                  Postat în original de krazyeone
                                  Salut
                                  Scuzati ca redeschid acest topic dar nu am inteles nimic din el, vreau sa imi tai fetele si nu stiu cum trebuie procedat ca fetele sa iasa drepte si fara imperferctiuni
                                  Am vz mai multe metode
                                  1. Se lipeste feta si apoi se decupeaza cu foarfeca care se uda in prealabil cu apa +sapun , am mai incercat metoda asta dar nu stiam de apa iar rezultatul a iesit....colturos
                                  2. Se traseaza conturul paletei pe fata si apoi se decupeaza in acelasi mod
                                  Mentionez ca am comandat fete Omega III max si nu folosesc speed glue
                                  Multumesc
                                  Sau poti folosi un cutter simplu, ca in exemplul de mai jos... asta ca a treia varianta la cele doua mentionate de tine
                                  Daca nu te bazezi sa tai din prima (trebuie sa ai un cutter fffff ascutit,) sfatul meu este sa ai langa tine un pahar cu apa in care sa inmoi tot timpul lama ca sa fie uda in momentul taierii si sa tai finut de mai multe ori succesiv pe aceeasi linie.... Am invatat si eu de la altii mai meseriasi
                                  Mult succes..
                                  Timo Boll Forte
                                  Tenergy 05 2.1 black
                                  Tenergy 64 1.9 red

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

                                    sau poti sa tai normal "cu colturi" , iar apoi sa o pui la punct cu un smirghel fin.
                                    Lemn : Xiom Axelo
                                    FH : Bty G3FX 2.1
                                    BH : Bty G2FX 1.9


                                    Lemnonic Crisan
                                    FH : Yasaka GPS Max
                                    BH : Yasaka GPS Max

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

                                      Din cate vad in filmulet sub paleta mai este o placa ceva , probabil sa mearga cutterul mai repede, eu am incercat mai demult cu cutterul dar nu am reusit, cei drept era mai gros si nu era asa flexibil
                                      Dar este mai bine sa lipesc fata intai si apoi sa tai sau poti sa dai contur la fata o tai si apoi o lipesti
                                      Multumesc

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

                                        Postat în original de krazyeone
                                        Din cate vad in filmulet sub paleta mai este o placa ceva , probabil sa mearga cutterul mai repede, eu am incercat mai demult cu cutterul dar nu am reusit, cei drept era mai gros si nu era asa flexibil
                                        Dar este mai bine sa lipesc fata intai si apoi sa tai sau poti sa dai contur la fata o tai si apoi o lipesti
                                        Multumesc
                                        Intai lipeste si dupa aia taie..
                                        Timo Boll Forte
                                        Tenergy 05 2.1 black
                                        Tenergy 64 1.9 red

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

                                          Intai lipeste fata pe lemn si apoi taie cu o foarfeca mica (de unghii ) exact dupa lemn , eu asa am facut si iasa perfect. Daca lipesti pe baza de apa poti linistit sa tai dupa lemn, cu speed glue se mai strang fetele dupa lipire.
                                          Blade: Butterfly Schlager Carbon
                                          FH:TENERGY 05
                                          BH:TENERGY 05

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

                                            Postat în original de Hades
                                            Intai lipeste fata pe lemn si apoi taie cu o foarfeca mica (de unghii ) exact dupa lemn , eu asa am facut si iasa perfect. Daca lipesti pe baza de apa poti linistit sa tai dupa lemn, cu speed glue se mai strang fetele dupa lipire.
                                            Ok , mersi, din cate vad in filmulet iese perfect cu cutterul, sau omul asta a taiat mii de fete pana a ajuns la performanta asta
                                            So cutter sau foarfeca

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z


                                              Lui Waldner nu ii prea pasa de aspect
                                              Blade DHS PG 2
                                              FH: DHS Hurricane 3
                                              BH: Stiga Airoc Astro M

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

                                                Sigur le-a taiat cu securea )
                                                Blade: Butterfly Schlager Carbon
                                                FH:TENERGY 05
                                                BH:TENERGY 05

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

                                                  " hades " vine si de la trupa hades almighty ?
                                                  Poți vorbi neintrebat dar nu intreba nevorbit.

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Re: Cum sa "faci" o paleta de la A la Z

                                                    Postat în original de Hades
                                                    Sigur le-a taiat cu securea )
                                                    Probabil isi permite sa schimbe fetele regulat deci nu cred ca are vreo importanta cum arata

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X