Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Un offf... legat de orele de incepere a turneelor

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Toti oamenii gresesc ,dar cei ce isi indreapta greseala ar trebui stimati.
    El este unul dintre acei oameni care au invatat din greseli si urmatorul turneu cred ca a demonstrat cu virf si indesat.
    Deci toata stima pentru astfel de oameni.

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de lica george Vezi post
      Ar fi si aceasta o solutie cu eliminatoriile dupa grupele inferioare, dar se vede ca nu a fost imbratisata de alti organizatori!
      Stimate Cornel, ca si in postarea ta precedenta, mai in gluma mai in serios, vad ca te duci doar in extreme!... nu doresc "raul" colegilor openisti, dar nici mereu binele lor, in detrimentul nostru, doar pentru ca stiu dansii mai mult tenis. Daca doresc sa fim tratati toti corect si nediscrimnatoriu, asta nu inseamna comunism Cornele! Eu nu ma consider in clasa inferioara ("muncitoare"), chiar daca nu stiu destul tenis! Eu stiu ca platim aceleasi taxe si facem aceleasi eforturi ca sa ajungem la un turneu! Daca tu esti dispus la vesnice concesii si crezi ca astfel progresem, imi permit sa cred ca te inseli... nu progresam privind la turnee la colegii de Open de la 13,30 la 16.00, cand de obicei luam o pauza fortata! Nici cand jucam pe mese mai proaste, mai slab luminate, mai inghesuite cu doua grupe!
      Maine iti doresc un turneu...capitalist, aerisit, civilizat si plin de progrese!
      Scuze Georgica, ai si tu dreptatea ta.

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de dantim Vezi post
        Toti oamenii gresesc ,dar cei ce isi indreapta greseala ar trebui stimati.
        El este unul dintre acei oameni care au invatat din greseli si urmatorul turneu cred ca a demonstrat cu virf si indesat.
        Deci toata stima pentru astfel de oameni.
        De acord!
        Ultima editare de lica george; 26.ian.2013, 20:27.
        Xiom -Mitzutani - Xiom

        Comentariu


        • #29
          Daca e vorba de performat ,aici vorbind strict de tenis de masă nu cred ca dvs sunteti in masura sa ma evaluati,sau sa ne comparam pentru ca nu e cazul , vorbind de cele doua laturi ,jucator de tenis de masă activ si organizator.Mai aveti de muncit pentru a atinge un anumit nivel! Deocamdata excelati in pareri pe forum,haideti sa vorbim mai putin si sa facem mai mult. Astept turneul de la Eforie!Eu zic ca la noi la Călărași se vede ce am facut in ultimii 3 ani,avem 30 de jucatori activi,vreo 10 tineri care vin din urma,am reusit sa dezvoltam tenisul de masa in zona asta.Eu zic sa incheiem aici dialogul,nu are sens sa continuam,mai ales ca eu cu oamenii din zona asta am o relatie deosebita,aici vb de domnii Medeleanu,Motisan,Fratea,care au dovedit de multe ori ca sunt modesti si au caracter!O zi buna!
          Blade : Nitakku Violin FH : Tenergy 05 fx max: Nitakku Beautry-2,0.

          Comentariu


          • #30
            Eu incheiasem subiectul, dar… vad ca tot veniti peste mine!
            In acest topic era vorba despre altceva.
            Printre altele am amintit initial doar ca am jucat pe o masa proasta la Călărași fara sa jignesc… iar dvs vad ca ati luat foc !
            D-le Stanciu, nu mi-am permis sa ma compar cu nivelul dvs. Se poate asa ceva ?
            Aveti dreptate… noi astia, ca simpli jucatori activi, (’’clasa muncitoare’’) nu avem competenta/pregatirea/dreptul sa facem observatii ’’burgheziei’’(ca sa-l parafrazez pe Cornel 67) daca ceva e in neregula la nivel organizatoric !
            Iar daca ne permitem… si mai avem si dreptate, ne mai dati si doua palme!
            Postul in care va tot cereti scuze pt lumina si masa hobby, pt intarzierea meselor de la Viva (aici nefiind vina dvs) va face cinste si imi da dreptate… ei bine, ati omis sa va referiti si la simulacrul de sandwich cu apa !... amical va spun : mai bine nu le dadeati decat sa ne ofensati cu acele produse ciudate !
            De obicei, dupa cate un turneu, participantii mai exprima cate un multumesc/felicitari organizatorilor… dar dupa acel turneu nu s-a intamplat !
            Vad ca (va faceti ca) pricepeti greu : noi, in calitate de jucatori/clienti, venim sa beneficiem de niste servicii contra-cost, anuntate la un anumit standard (turneu A, A+, B, etc). Dvs. in calitate de organizatori, trebuie sa asigurati aceste servicii la standardele respective.
            Cum au existat acele deficiente, asumati-vi-le si nu ma mai tot certati ! ; nu mai mutati discutia catre alte argumente : turneul excelent din octombrie si dezvoltarea tenisului de masa in zona. Sau ca sunt eu fitzos, fara caracter, lipsit de modestie, etc.
            Ce legatura are sula cu prefectura ?!
            Cat priveste caracterul… prieten adevarat iti este cel care iti spune ce si unde gresesti, nu cel care tace ori te minte ca esti bun si iscusit!
            Referitor la servicii de tenis, pana acum vara de vara am oferit servicii de joc si antrenament a peste 100 amatori care fie mi-au calcat si pragul casei, fie doar au fost pe litoral si le-am oferit gratuit locatia de tenis !
            Va invit sa le parcurgeti comentariile/impresiile la http://www.tenisdemasa.ro/forum/show...ment-masa-ittf
            si abia apoi sa incercati sa faceti aluzii la adresa persoanei mele ! Ma cam luati la ’’pret de matineu’’…
            Vorbind de standarde si nivel, nu sunt strain de fenomenul organizatoric ; am organizat si administrat la randul meu timp de 6 ani nenumarate competitii sportive de fotbal si tenis-fotbal in cadrul Complexului Sportiv privat EDEN, (relatate si in presa locala constanteana-exista arhiva).
            Revenind, eu stiu doar ca mi-am expus indreptatit si civilizat niste nemultumiri, nu am pus la indoiala faptul ca sunteti o persoana sufletista, dedicata acestui Circuit Amatur !
            Dar daca n-as fi si eu la randul meu sufletist, n-as pierde timpul pe aici sa-mi exprim opiniile !
            Spor la treaba !
            Ultima editare de lica george; 28.ian.2013, 13:13. Motiv: x
            Xiom -Mitzutani - Xiom

            Comentariu


            • #31
              Nu mai fiti atat de carcotasi, d-lor!
              Toate pasurile dvs pot fi exprimate mult mai elegant, fara sa va aratati cu degetul unii pe altii.
              De aceea, vreau sa expun f concret propria opinie despre programul si desfasurarea marilor turnee:

              Durata competitiei se pote reduce eliminand timpii morti, dupa cum urmeaza:
              1) Utilizareea grupelor inferioare stabilite din ajun (cu putine retusuri!) pt inceperea efectiva mai devreme a jocurilor, tinand cont de MP-ul celor inscrisi pt echilibrul valoric dorit si f necesar
              Obs: Pt aceasta se cere seriozitate (parolism) din partea celor care se inscriu/retrag de pe lista de participare!!!
              2) Ora de incepere poate ramane 10, acceptand intrarea cu intararziere in concurs a sportivilor ce vin de la mare distanta, (ori au probleme deosebite), daca anunta organizatorul si confirma (telefonic) in timp util intentia de participare.
              3) Stabilirea grupelor superioare in timpul desfasurarii primei etape (nu dupa ce s-a incheiat jocul din ultima grupa inferioara), anuland astfel inevitabila pauza ce depaseste adesea 60 min
              Obs: Pt asta e nevoie de un organizator nejucator sau de o echipa, in care se poata suplini cu succes munca necesara cata vreme organizatorul se afla la masa de joc.
              4) Pregatirea tabloului eliminatoriu (cand/unde e posibil) pe timpul disputarii grupelor superioare
              5) Prezenta in sala a spotivilor ce urmeaza sa intre la masa de joc...

              Armonia dintre jucatorii amatori si cei de Open se pote realiza prin:
              1) Incurajarea sportivilor amatori cu MP 16-18 sa participe (daca doresc) la categoria Open, pt crestere valorica
              2) Acordarea de premii asemanatoare pt cele 2 categorii: Amatori si Open
              Obs: Daca primii sant mai multi, ceilalti sunt mai valorosi, ridicand nivelul competitiei

              In speranta ca n-am suparat pe nimeni, va doresc tuturor succese in organizare si participare la turneele AMATUR. Stefan Rusu

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X