Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

"Top 16 Sibiu"

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • "Top 16 Sibiu"

    Sambata,26.01,cocheta sala a CS Romgaz Mediaș a gazduit "Top 16",competitie rezervata in exclusivitate amatorilor de tenis de masă din judetul Sibiu.Au fost prezenti(exceptand pe D.Temelie,C.Banta,L.Tincu,S.Mitzea,absenti din motive diferite)) cei mai buni ping-pongisti amatori din judetul nostru.Nivelul de joc a fost ridicat,am avut parte de cateva partide cu adevarat spectaculoase,echilibrul consemnandu-se in multe dintre ele,dovada ca unii dintre jucatori au realizat progrese reale fata de anul trecut si incep sa ameninte locurile fruntase ale ierarhiei.In situatia data,turneul a scos in evidenta urmatoarele:
    -disputa pentru locul 1 a constituit un alt episod din "telenovela" Govoreanu-Daneliuc,un (etern!)duel care continua si in acest an cu primul "touchee" realizat de "Govo";
    -revenirea in "top" a lui Aron Darie dupa problemele de sanatate resimtite anul trecut;
    -patrunderea altor doi ierbari in "topul" sibian(Nicula si Barac);
    Turneul a propus doua grupe inferioare de 8 jucatori,primii 4 au format gr.valorica I iar urmatorii 4 gr.valorica II,cu inregistrarea rezultatelor din inferioare.La final s-a consemnat urmatorul clasament:
    1.Florin Govoreanu(singurul fara infrangere)
    2.Gabi Daneliuc
    3.Aron Darie.
    4.Sorin Iancu
    5.Cornel Migea.
    6.Ioan Todarcea
    7.Csaba Zedler.
    8.C-tin Radu
    9.Dan Comsa
    10.D-tru Nicula
    11.Marius Barac
    12.Bela Benyovski
    13.Mitica Dragomir
    14.Dan Coma
    15.Radu Botianu
    16.Andrei Beches
    si Iuliu Zedler(in afara de concurs),"supervizor" din partea gazdelor,carora le multumim inca o data pentru disponibilitate.La revedere in 2014!
    I love table tennis !

  • #2
    Multumim pentru informatii ! Felicitari tuturor, sper ca anul viitor sa pot veni si eu.
    ce imi place sintagna aleasa de dumneavoastra: "telenovela" Govoreanu-Daneliuc
    Toate cele bune, domnul Csaba!
    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
    Aristotle



    Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de Cosnic Vezi post
      Multumim pentru informatii ! Felicitari tuturor, sper ca anul viitor sa pot veni si eu.
      ce imi place sintagna aleasa de dumneavoastra: "telenovela" Govoreanu-Daneliuc

      Toate cele bune, domnul Csaba!
      Intr-adevar,tinere coleg,prezenta ta si a lui Ovidiu(Bulea) anul viitor va fi mai mult decat obligatorie,ca o consecinta a saltului valoric remarcabil pe care l-a-ti realizat amandoi in anul precedent!
      I love table tennis !

      Comentariu


      • #4
        Top 16 Sibiu in imagini:

        Comentariu


        • #5
          frumos concurs, imi pare tare rau ca nu am putut sa-l duc pana la sfarsit si ca nu am apucat sa joc cu geo care vad ca devine pe zi ce trece un ierbar tot mai bun!
          ZJ-SZLC
          fh/bh- Btf Tenergy o5fx

          Comentariu


          • #6
            O sa revin mai tarziu cu ...o surpriza.
            - - - Actualizat - - -
            Desi nu are legatura cu tenisul de masa(decat prin persoana subsemnatului), are insa radacini in traditia populara locala. Este vorba de sarbatoarea breslelor numita: LOLELE. Aparuta ca manifestare a fortei breslelor sasesti din Agnita acum cateva sute de ani, pierduta in vremuri dar regasita in 1911, sarbatoarea are loc in fiecare an in ultima duminica din ianuarie sau prima din februarie si aduna an de an cca 200 de participanti lole si sute de oaspeti din tara si din strainatate, in special din Germania, unde inca traiesc comunitati de sasi proveniti de pe aceste meleaguri, multi dintre ei participanti activi si acum la acest obicei...
            Ar fi multe de povestit dar nu este locul aici. Las insa fotografiile sa vorbeasca si ...lansez o invitatie, de pe acum, la viitoarea manifestatie 2014.

            Comentariu


            • #7
              intr-adevar , a fost o intalnire minunata si o placere sa joc cu varfurile amatorilor din tenisul de masa sibian . promit ca in urmatorii 50 ani voi progresa intr-atat incat voi bate tot ce prind , ca o sa incep antrenamentele de karate . lasand gluma la o parte , felicitari celor care au prilejuit aceasta intalnire si sper sa ne vedem sanatosi la mesele de joc si in viitor .

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X