Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Antrenor

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Antrenor

    ...ma tot intrebam de ce un jucator care ajunge la un inalt nivel de joc,mai are nevoie de antrenor.
    Ei bine,citeodata diferenta dintre doi jucatori care se cunosc foarte bine sau isi cunosc in detaliu stilul de joc, tine si de alti factori.
    Cum ar fi...partea mentala.Un sfat, o idee in astfel de momente conteaza enorm.Sa ai pe cineva atunci linga tine,conteaza.
    Eu unul m-am hotarit.Nu mai particip la nici un concurs fara antrenor.
    "sa reusesti sa joci bine,asa cum ti-ai propus si-n final sa pierzi de la 10-8 in decisiv,inseamna ceva,nu?"
    Mizutani SZLC
    Dignics 05

  • #2
    vin eu de antrenor la tine ce zici ? poate ca de antrenor as fi mai bun decat de jucator!!!!!

    Comentariu


    • #3
      Stiu si eu ce sa zic..... Daca imi aduc bine aminte Wang Hao a pierdut un meci cu Maze in care a condus cu 3-0 la seturi si in setul 4 avea minge de meci , l-a pus pe Maze in genunchi iar asta din urma de sub masa a dat numai el stie cum si a prins un tus.

      Ce m-a surprins mai tare : dupa punctul ala chinezul nu s-a mai regasit si a pierdut partida desi era clar jucatorul mai bun. ( in faza imediat urmatoare maze a pierdut la ma lin foarte usor )

      Morala : langa chinez era antrenorul lor national...... dar cand joci cu un adversar comparabil ca valoare eu zic ca depinde numai de tine sa iti controlezi emotiile. Sa nu mi-o iei in nume de rau dar eu cred ca un antrenor te ajuta pe parcursul meciului dar punctele decisive tin in totalitate de jucator. Astea fac diferenta intre campion si finalist.

      Eu sunt convins ca o sa-ti iei revansa si fara antrenor !!!!

      Comentariu


      • #4
        ala era Hao Shuai care e inca un copil si e mare diferenta intre el si Wang Hao.........

        Comentariu


        • #5
          Cascat mai sunt !!!!

          Asa e... Imi cer scuze.

          Dar intre noi fie vorba un "copil" antrenat in China sa devina un sportiv de performanta nu e genul de om despre care sa spui ca nu este bine pregatit psihic. Si toata pregatirea si antrenoru de pe margine nu l-au mai ajutat cu nimic.

          Inca o data imi pare rau pt confuzie ( ii cer scuze pe aceasta cale si lui Wang Hao .... poate urmareste si el forumul nostru cine stie )

          Comentariu


          • #6
            :d
            Butterfly M. Maze Carbon
            Butterfly Bryce- Fx

            Comentariu


            • #7
              ...fiu-miu m-a intrebat daca Otilia Badescu isi deschide o scoala de tenis...?!
              www.acsinia.artis.ro
              Mizutani SZLC
              Dignics 05

              Comentariu


              • #8
                nu e nevoie de antrenori

                Pe pagina Otiliei Badescu(www.otiliabadescu.ro) se vede clar ca a ajuns atat de sus doar cu talentul, fara antrenori. S-a antrenat singura si iata unde a ajuns.
                este evident ca se poate si fara, asa ca daca ea a putut, putem si noi, fara antrenor

                Comentariu


                • #9
                  Cum sa nu fie important antrenorul!?Si Waldner are antrenor....chiar mai tanar decit el de asta ce zici?
                  Eu cred ca glumesti! sau nu prea te pricepi...
                  Daca toti ar face de capul lor tenis unde s-ar ajunge?...
                  In cazul tenisului este foarte important sa incepi cu un antrenor valoros care poate sa te invete corect tenis. Oricum pana cand incep sa apara rezultatele la seniori este foarte important sa ai pe cineva permanent sa te indrume. Ca dupa ce te-ai consacrat, antrenorul nu mai are acelasi rol ca si cand ai inceput tenisul poate fi adevarat.
                  Daca faceti tenis de capul vostru nu aveti nici o sansa sa faceti istorie. Iar daca vreti sa faceti performanta trebuie sa aveti un antrenor de valoare, sa ai parteneri si sa stai 8 ore in sala pe zi, cel putin pana la juniori.
                  Nu v-ati intrebat niciodata de ce oare multi juniori valorosi(campioni europeni etc) nu au mai avut rezultate notabile la seniori??

                  Comentariu


                  • #10
                    ai pus punctul pe i. Normal ca e nevoie de antrenor. Numai ca din pagina Otiliei nu se intelege asta. Comparati pagina Otiliei si a lui Adrian Crisan, de exemplu. Nu toata lumea a uitat de unde a plecat

                    Comentariu


                    • #11
                      ...un antrenor poate sa schimbe cu citeva sfaturi modul tau de joc,tactica adoptata.
                      Si-n fond, de pe margine altfel vezi lucrurile.
                      Cind ai pe cineva linga tine,parca joci altceva.
                      Multi isi pun intrebarea...dar antrenorul e mai bun ca elevul?...stupid.
                      Nu asta conteaza.
                      Mizutani SZLC
                      Dignics 05

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X