Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

OFERTA de SPONSORIZARE pentru AMATUR

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • OFERTA de SPONSORIZARE pentru AMATUR

    Dragi colegi si stimati conducatori ai Circuitului de masa Amatur!
    Sunt bucuros ca sunt in masura sa va ofer posibilitatea unei solutii din punct de vedere financiar! Va voi pune la dispozitie sub forma de donatie toate sumele necesare infiintarii unei asociatii non-profit! In momentul in care aceasta asociatie va avea o forma legala, voi sponsoriza timp de UN AN DE ZILE cheltuielile legate de contabilitate si site.

    ACEASTA DONATIE SI SPONSORIZARE NU IMPLICA PARTICIPAREA MEA IN CONDUCEREA AMATURULUI, NICI ACUM SI NICI IN VIITOR!

  • #2
    Postat în original de costinmotoroi Vezi post
    Dragi colegi si stimati conducatori ai Circuitului de masa Amatur!
    Sunt bucuros ca sunt in masura sa va ofer posibilitatea unei solutii din punct de vedere financiar! Va voi pune la dispozitie sub forma de donatie toate sumele necesare infiintarii unei asociatii non-profit! In momentul in care aceasta asociatie va avea o forma legala, voi sponsoriza timp de UN AN DE ZILE cheltuielile legate de contabilitate si site.
    ACEASTA DONATIE SI SPONSORIZARE NU IMPLICA PARTICIPAREA MEA IN CONDUCEREA AMATURULUI, NICI ACUM SI NICI IN VIITOR!
    Nu contest aceasta initiativa dar scrie si tu avantajele si dezavantajele pentru Amatur.
    Sa vada toti participantii daca este bine sau nu,pentru ca nu toata lumea are idee ce inseamna asociatie non-profit.

    Comentariu


    • #3
      Nu exista nici un dezavantaj! La cati bani se strang, din taxe, se pot acoperi toate cheltuielile!
      In plus se pot ajuta, mult mai eficient, copii si tinerii nostri! Poate reusim sa ii tinem departe de mirajul strazii, de dependenta de calculator, de droguri sau de jocuri de noroc. TOTUL CU AJUTORUL SPORTULUI! SI A OAMENILOR MARINIMOSI!

      Comentariu


      • #4
        eu votez da pentru o asa gandire sanatoasa pt copii nostrii si pt noi sunt convins ca va fi mult mai bine ca asociatie non profit cu contabilitate si cu statut juridic decat acum !!
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

        Comentariu


        • #5
          D-nul Petrov a intrebat de avantajele unei asociatii non-profit. Cateva va pot spune si eu:
          1. Se creeaza conditiile necesare pentru incheierea contractelor de sponsorizare. Personal, am contacte cu mai multe firme de renume interesate sa sponsorizeze o competitie cu deschidere nationala si cu caracter de masa.
          2. Gestionarea eficienta a resurselor umane si financiare.
          3. Existenta unei contabilitati asigura transparenta necesara pentru crearea unui climat de incredere intre conducatori si participanti.
          4. Existenta circuitului sub forma de personalitate juridica creaza posibilitatea aplicarii unei politici economice de dezvoltare. Cu un minim de cheltuiala se pot concepe strategii de marketing prin care sa promovam aceasta competitie.
          5. Putem crea scoli de tenis de masă pentru copii si tineri recunoscute la nivel national.
          6. Putem crea o alternativa ( prin sport ) pentru copiii din centrele de plasament de pe intreg teritoriul tarii.
          7. Se obtine recunoasterea, la nivel national si chiar international, a unei miscari sportive de masa cu implicatii profund sociale.
          Voi reveni si cu alte avantaje. Poate mai gasiti si domniile voastre cateva.
          Ultima editare de costinmotoroi; 04.feb.2013, 23:18.

          Comentariu


          • #6
            va ateptam pe dvs .. sunteti o adevarata bibleoteca !!
            de cand urmaresc topicurile din acest an acest topic mi se pare cu adevarat cel m ai bine venit si constructiv sunt profund miscat de gandul ca se poate dezvolta acest sport incurajand cop[ii din centrele de plasament din tara sa poata participa ,la concursuri si sa fie ajutati sa anvete acest sport !! aveti ganduri mari dle Costi eu o sa va sustin atat cat pot an campania dvs care sper sa devina campania celor multi din amatour !!
            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

            Comentariu


            • #7
              INSa TREBUIE SA ANTREB .. CINE SE VA OCUPA DE TOATE ACESTE ASPECTE SCRISe DE DVS MAI SUS ? trebuie sprijin la nivel de primariii legislatie .. trebuie sa fie o persoana cu abilitati juridice si cu cateva relatii pt ca cel putin sa se poata ancepe aceste planuri frumoase ale dvs ! cine se poate ocupa la nivel de judet de aceste aspecte ';?
              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

              Comentariu


              • #8
                Nu cred ca acestea sunt piedici de netrecut! Ganditi-va ca deja exista o structura de conducere! Acesti oameni asigura organizarea circuitului, prin munca voluntara, de mai mult timp. Sunt sigur ca printre cei din Amatur exista si juristi si economisti dispusi sa ajute la crearea unei miscari IMPORTANTE pentru sportul de masa romanesc cu implicatii in mediul social.

                Comentariu


                • #9
                  OOOOFFFFFFFF...ce bine era acum ceva ani,cand nu erau implicati ceea ce se numeste popular...ochiul dracului.Ce bine era cand nu se strangeau bani pentru site,pentru sustinerea micilor cheltuieli specifice,pentru mese...samd.Cand cineva s-a gandit ca se pot cumpara cateva mese in spiritul intrajutorarii unora,au sarit ceilalti ca ei nu sunt ajutati.Mai nou, e unul pe forum care cauta cu toata disperarea sa ameninte,sa atace ca nu e ok una sau alta,ca nu e fair-play nu stiu ce prevedere din regulament,ca nu stiu ce taxe nu sunt constitutionale sau nu sunt declarate ca si veniturile la adim financiara,ca vine cu garda financiara si ne arata cum trebuie facut ca numai el stie cum,mai nou ca e mai bine,totusi ,sa facem un sondaj despre ciclul menstrual al ratelor de munte sau de camp...sau de balta,nici el nu mai stie pe cine si cum sa mai revoce si sa se mai certe.....samd.Vad ca incearca o noua strategie,a inceput sa vina sa alinte acum...acum nu mai e acel gigi contra,ci chiar vine cu ganduri cat se poate de blajine si feciorelnice,ca sponsorizeaza direct si neconditionat nu stiu ce cheltuieli ale AMATUR-ului,daaaar...dar cu conditia de a se infiinta acea societate non profit.Oare acum cativa ani,cand s-a tot propus aceeasi legiferare a acestei miscari,de ce oare nu s-a ajuns la un rezultat?Pai din cate stiu eu nimeni nu si-a luat obligatia la tot ceea ce implica aceasta organizare,respectiv obligatiile legale si financiare,in special.Cu alte cuvinte,acum se poate pune mana pe anumite fonduri rambursabile sau nu,dar numai avand o forma de organizare legala.Chiar ne crede novici pe toti,cand se bate cu pumnul in piept ca suporta toate cheltuielile de infiintare si mentenanta pe 12 luni,doar asa din filantropie?De ce nu a luat aceeasi decizie si atunci cand s-a ma incercat intrarea intr-o forma legala ca si asociatie non-profit?Simplu...atunci nu erau aceste fonduri.Sincer nu ma intereseaza mai deloc aceasta poveste,dar parca prea se adevareste vorba din popor cum ca hotii striga hotii.
                  - - - Actualizat - - -
                  Postat în original de alehandro Vezi post
                  INSa TREBUIE SA ANTREB .. CINE SE VA OCUPA DE TOATE ACESTE ASPECTE SCRISe DE DVS MAI SUS ? trebuie sprijin la nivel de primariii legislatie .. trebuie sa fie o persoana cu abilitati juridice si cu cateva relatii pt ca cel putin sa se poata ancepe aceste planuri frumoase ale dvs ! cine se poate ocupa la nivel de judet de aceste aspecte ';?
                  Alehandro...intreaba-l te rog..de ce nu a luat initiativa aceasta acum cativa ani ?NU era nici atata incrancenare pe vremea aia,era mult mai ok de realizat atunci,dar nu erau banii de acum,crede-ma
                  BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                  FH - TENERGY 64
                  BH - XIOM VEGA EUROPE

                  Comentariu


                  • #10
                    Cand am deschis acest topic stiam ca o sa fiu atacat. Este pacat! Atunci cand cei care ma ataca vor dovedi ca ei sunt cei nevinovati, sau ca nu sunt AVOCATII DIAVOLULUI, atunci ma voi retrage!
                    Poate ca acesti oameni nu au copii! Poate ca acesti oameni nu mai cred in nimic! Poate ca acesti oameni nu mai viseaza!
                    PACAAAAAAAATTTTTTT!!!!!!!!!

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                      Cand am deschis acest topic stiam ca o sa fiu atacat. Este pacat! Atunci cand cei care ma ataca vor dovedi ca ei sunt cei nevinovati, sau ca nu sunt AVOCATII DIAVOLULUI, atunci ma voi retrage!
                      Poate ca acesti oameni nu au copii! Poate ca acesti oameni nu mai cred in nimic! Poate ca acesti oameni nu mai viseaza!
                      PACAAAAAAAATTTTTTT!!!!!!!!!
                      Poate tu nu stii dar la Baicoi,suntem primii care am inceput cu concurs de copii,si continuam in aceeasi nota,dar se pare ca nu vezi copacii din pricina padurii.Dar ce frumos si lacrimogen pui problema....m-ai emotionat pana la lacrimi de crocodil...din ala de Nil,crocodilul de Nil(trebuie precizat ca sa nu se interpreteze,of course).
                      PS: si inca nu te-am atacat ,nici nu doresc asta,doar am reactionat la atacurile tale(gen AVOCATII DIAVOLULUI).PUNCT.
                      Ultima editare de victorache; 05.feb.2013, 00:12.
                      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                      FH - TENERGY 64
                      BH - XIOM VEGA EUROPE

                      Comentariu


                      • #12
                        Asociatia ,,Sport pentru Minti Deschise” are ca scop principal eradicarea dependentelor nocive asupra omului, in primul rand a dependentei fata de droguri, jocuri de noroc si bauturi alcoolice.
                        Un rol important il are identificarea surselor care creaza dependenta si gasirea mijloacelor de combatere ale acestora. Pot exista situatii cand, din neatentie sau din rea vointa, aceste surse reusesc sa se foloseasca de societatea in care traim si sa-si faureasca o aparenta forma legala.
                        Un exemplu real il reprezinta salile de pariuri sportive in cadrul carora functioneaza si diferite jocuri de noroc. Accesul la aceste jocuri il au si minorii, lucru care este interzis de lege, dar care nu este pus in practica deoarece nu exista nimeni la intrare care sa legitimeze jucatorii. Totodata, se accepta introducerea banilor, in masinile de jocuri de noroc, în mod direct de catre jucatori, deci fara a se putea controla daca acestia au varsta permisa de lege.
                        Copiii si tinerii cad mult mai usor prada acestor carente sociale si de aceea trebuie sa constientizam acest fenomen si sa luptam pentru contracararea lui. In momentul in care acesti tineri devin dependenti, problemele create se acutizeaza intai in familie, apoi in societate.
                        In mod clar, exista o relatie de cauzalitate intre dependenti si sursa care creeaza dependenta. Daca eliminam sursa, in primul rand nu mai apar noi dependenti; in al doilea rand, vechii dependenti au o sansa in plus de vindecare, mai ales daca urmeaza un program sau un tratament de specialitate.

                        In concluzie, Asociatia ,, Sport pentru Minti Deschise ” lupta prin toate mijloacele legale pentru a face cunoscute si eliminate, de catre institutiile statului, a scaparilor din legislatie care permit existenta sub forma legala a diferitelor surse ce creeaza dependenta. Totodata, Asociatia ,, Sport pentru Minti Deschise ” are ca scop promovarea sportului ca un mijloc eficace de ajutorare a dependentilor, dar si a altor categorii sociale, deoarece poate fi privit ca un mod de viata sanatos, ca un mod de educatie, integrare sau socializare.
                        PRESEDINTE
                        CONSTANTIN MOTOROI

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                          Asociatia ,,Sport pentru Minti Deschise” are ca scop principal eradicarea dependentelor nocive asupra omului, in primul rand a dependentei fata de droguri, jocuri de noroc si bauturi alcoolice.
                          Un rol important il are identificarea surselor care creaza dependenta si gasirea mijloacelor de combatere ale acestora. Pot exista situatii cand, din neatentie sau din rea vointa, aceste surse reusesc sa se foloseasca de societatea in care traim si sa-si faureasca o aparenta forma legala.
                          Un exemplu real il reprezinta salile de pariuri sportive in cadrul carora functioneaza si diferite jocuri de noroc. Accesul la aceste jocuri il au si minorii, lucru care este interzis de lege, dar care nu este pus in practica deoarece nu exista nimeni la intrare care sa legitimeze jucatorii. Totodata, se accepta introducerea banilor, in masinile de jocuri de noroc, în mod direct de catre jucatori, deci fara a se putea controla daca acestia au varsta permisa de lege.
                          Copiii si tinerii cad mult mai usor prada acestor carente sociale si de aceea trebuie sa constientizam acest fenomen si sa luptam pentru contracararea lui. In momentul in care acesti tineri devin dependenti, problemele create se acutizeaza intai in familie, apoi in societate.
                          In mod clar, exista o relatie de cauzalitate intre dependenti si sursa care creeaza dependenta. Daca eliminam sursa, in primul rand nu mai apar noi dependenti; in al doilea rand, vechii dependenti au o sansa in plus de vindecare, mai ales daca urmeaza un program sau un tratament de specialitate.

                          In concluzie, Asociatia ,, Sport pentru Minti Deschise ” lupta prin toate mijloacele legale pentru a face cunoscute si eliminate, de catre institutiile statului, a scaparilor din legislatie care permit existenta sub forma legala a diferitelor surse ce creeaza dependenta. Totodata, Asociatia ,, Sport pentru Minti Deschise ” are ca scop promovarea sportului ca un mijloc eficace de ajutorare a dependentilor, dar si a altor categorii sociale, deoarece poate fi privit ca un mod de viata sanatos, ca un mod de educatie, integrare sau socializare.
                          PRESEDINTE
                          CONSTANTIN MOTOROI
                          Foarte ok,si felicitari pentru asa actiune...dar nu confunda AMATUR-ul cu asta.Esti intr-o mare eroare,dle PRESEDINTE.
                          BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                          FH - TENERGY 64
                          BH - XIOM VEGA EUROPE

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                            Dragi colegi si stimati conducatori ai Circuitului de masa Amatur!
                            Sunt bucuros ca sunt in masura sa va ofer posibilitatea unei solutii din punct de vedere financiar! Va voi pune la dispozitie sub forma de donatie toate sumele necesare infiintarii unei asociatii non-profit! In momentul in care aceasta asociatie va avea o forma legala, voi sponsoriza timp de UN AN DE ZILE cheltuielile legate de contabilitate si site.

                            ACEASTA DONATIE SI SPONSORIZARE NU IMPLICA PARTICIPAREA MEA IN CONDUCEREA AMATURULUI, NICI ACUM SI NICI IN VIITOR!
                            O oferta generoasa din partea dumneavoastra. Eu cred ca ar trebui sa mergeti inainte cu ideea asta si sa deschideti o asociatie non-profit independenta de Amatur. Oricum, cu idealurile si avantajele descrise mai sus, o sa se inghesuie lumea sa faca parte din ea si sa plateasca cotizatia, nu?

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                              Totodata, Asociatia ,, Sport pentru Minti Deschise ” are ca scop promovarea sportului ca un mijloc eficace de ajutorare a dependentilor, dar si a altor categorii sociale, deoarece poate fi privit ca un mod de viata sanatos, ca un mod de educatie, integrare sau socializare.
                              Postat în original de victorache Vezi post
                              Foarte ok,si felicitari pentru asa actiune...dar nu confunda AMATUR-ul cu asta.Esti intr-o mare eroare,dle PRESEDINTE.
                              Cele scrise mai sus va arata DE CE MA IMPLIC! Aceasta implicare a mea nu poate exista decat daca exista ceva oficial!
                              Prin actiunile d-voastra de denigrare a unei campanii cu caracter social si sportiv nu aratati decat cat de meschina este gandirea d-voastra!

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de lauritheone Vezi post
                                O oferta generoasa din partea dumneavoastra. Eu cred ca ar trebui sa mergeti inainte cu ideea asta si sa deschideti o asociatie non-profit independenta de Amatur. Oricum, cu idealurile si avantajele descrise mai sus, o sa se inghesuie lumea sa faca parte din ea si sa plateasca cotizatia, nu?
                                Asta ii tot "recomand" si eu,dar se pare ca nu intelege,probabil ca nu-i sunt prea "comestibili" AVOCATII DIAVOLULUI
                                Ultima editare de victorache; 05.feb.2013, 00:31.
                                BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                FH - TENERGY 64
                                BH - XIOM VEGA EUROPE

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de lauritheone Vezi post
                                  O oferta generoasa din partea dumneavoastra. Eu cred ca ar trebui sa mergeti inainte cu ideea asta si sa deschideti o asociatie non-profit independenta de Amatur. Oricum, cu idealurile si avantajele descrise mai sus, o sa se inghesuie lumea sa faca parte din ea si sa plateasca cotizatia, nu?
                                  Parca sunteti un pic malitios, dar aveti dreptate! Ma voi gandi si la aceasta posibilitate! In ziua de astazi este mult mai usor sa faci rau decat bine! Dar fiecare cu drumul lui!

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                    Parca sunteti un pic malitios, dar aveti dreptate! Ma voi gandi si la aceasta posibilitate! In ziua de astazi este mult mai usor sa faci rau decat bine! Dar fiecare cu drumul lui!
                                    Ce bine-ar fi sa te potolesti odata,si sa-ti vezi de drumul tau,asa cum spui aici,intr-un final la o ora atat de devreme.Si nu e nimeni indeajuns de rau,vehement si diabolic pe cat ai fost tu in aceste topic-uri deschise tot de tine in ultimele luni.
                                    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                    FH - TENERGY 64
                                    BH - XIOM VEGA EUROPE

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de victorache Vezi post
                                      Ce bine-ar fi sa te potolesti odata,si sa-ti vezi de drumul tau,asa cum spui aici,intr-un final la o ora atat de devreme.Si nu e nimeni indeajuns de rau,vehement si diabolic pe cat ai fost tu in aceste topic-uri deschise tot de tine in ultimele luni.
                                      Ce pot sa mai spun? Rar am vazut atata ura, atata minciuna, atata denaturare a adevarului! Cei care au urmarit posturile mele si raspunsurile d-voastra la ele si-au dat seama ca urmariti ceva anume! D-voastra faceti atacuri la persoana si tot d-voastra va plangeti! SUNTETI CUMVA STAPANUL ACESTUI FORUM? DACA NU VA CONVINE CINEVA SAU IDEILE ALTUIA, TREBUIE SA IL ATACATI GRATUIT? NU PUTETI SA DUCETI O LUPTA DE IDEI? POATE NU STITI, DAR CAMPANIA ELECTORALA A LUAT SFARSIT!
                                      CEEA CE ATI SPUS SUNA A AMENINTARE!!!!!
                                      - - - Actualizat - - -
                                      Sa stiti ca exista o asociatie non-profit independenta dar provenita din Amatur: SPORT KOMBAT. Aceast club a luat fiinta datorita Amaturului si a unor sportivi care sau nascut din Amatur: Alex Ciobanu, Bogdan Trifu, Rares Leorda. La acest club inca sunt legitimati Nascu Serban, Radu Costica, Florin Apian, Farkas Gabor, Kantor, Zidar, Toncean, Navacioiu, Teodor Cristian, Mihai Craioveanu, Petrov Dan si inca nu am terminat.
                                      Dar aici sunt implicat! Sunt conducatorul acestui club! Nu pot sa-l implic in ceva atat de serios, poate la un nivel mic! De aceea as fi vrut sa nu am nici un fel de implicare la nivel de conducere in AMATUR! TOCMAI CA SA NU EXISTE NICI UN FEL DE CONFLICT DE INTERESE!

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                        Ce pot sa mai spun? Rar am vazut atata ura, atata minciuna, atata denaturare a adevarului! Cei care au urmarit posturile mele si raspunsurile d-voastra la ele si-au dat seama ca urmariti ceva anume! D-voastra faceti atacuri la persoana si tot d-voastra va plangeti! SUNTETI CUMVA STAPANUL ACESTUI FORUM? DACA NU VA CONVINE CINEVA SAU IDEILE ALTUIA, TREBUIE SA IL ATACATI GRATUIT? NU PUTETI SA DUCETI O LUPTA DE IDEI? POATE NU STITI, DAR CAMPANIA ELECTORALA A LUAT SFARSIT!
                                        CEEA CE ATI SPUS SUNA A AMENINTARE!!!!!
                                        - - - Actualizat - - -
                                        Sa stiti ca exista o asociatie non-profit independenta dar provenita din Amatur: SPORT KOMBAT. Aceast club a luat fiinta datorita Amaturului si a unor sportivi care sau nascut din Amatur: Alex Ciobanu, Bogdan Trifu, Rares Leorda. La acest club inca sunt legitimati Nascu Serban, Radu Costica, Florin Apian, Farkas Gabor, Kantor, Zidar, Toncean, Navacioiu, Teodor Cristian, Mihai Craioveanu, Petrov Dan si inca nu am terminat.
                                        Dar aici sunt implicat! Sunt conducatorul acestui club! Nu pot sa-l implic in ceva atat de serios, poate la un nivel mic! De aceea as fi vrut sa nu am nici un fel de implicare la nivel de conducere in AMATUR! TOCMAI CA SA NU EXISTE NICI UN FEL DE CONFLICT DE INTERESE!
                                        Stiu de existenta SK(si felicit baietii ce au facut treaba foarte buna in competitiile FRTM) dar tu te-ai intrebat vreodata de ce acei jucatori din cadrul clubului Sport Kombat nu se asociaza cu tine?Cand ai sa gasesti raspunsul sigur te vei lumina.
                                        PS: adevarat cu campania electorala,s-a sfarsit....dar pentru tine s-a sfarsit.
                                        Ultima editare de victorache; 05.feb.2013, 08:13.
                                        BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                        FH - TENERGY 64
                                        BH - XIOM VEGA EUROPE

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          FELICITARI! poate ca se va concretiza intr-o forma sau alta ceea ce propuneti dvs. Eu va felicit sincer pentru IMPLICARE! In ceea ce priveste atacurile la gestul dvs. trebuia sa va asteptati deoarece asta ne caracterizeaza ca popor: sa moara capra vecinului, chiar daca eu nu am varza sau am dar o tin pentru mine

                                          Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                          Dragi colegi si stimati conducatori ai Circuitului de masa Amatur!
                                          Sunt bucuros ca sunt in masura sa va ofer posibilitatea unei solutii din punct de vedere financiar! Va voi pune la dispozitie sub forma de donatie toate sumele necesare infiintarii unei asociatii non-profit! In momentul in care aceasta asociatie va avea o forma legala, voi sponsoriza timp de UN AN DE ZILE cheltuielile legate de contabilitate si site.
                                          ACEASTA DONATIE SI SPONSORIZARE NU IMPLICA PARTICIPAREA MEA IN CONDUCEREA AMATURULUI, NICI ACUM SI NICI IN VIITOR!
                                          Crestem CAMPIONI! Antrenam INTELIGENTA! CS VOINTA Cluj

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Datorita existentei unor oameni ca d-voastra, d-le Pascu, sunt de atatia ani in Amatur! Va multumesc pentru incurajari si d-voastra si celorlalti!

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Costi ,sint si dezavantaje

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Iata mai jos un motiv major desprins din Statutul FRTM:
                                                "STATUTUL FEDERATIEI ROMANE DE TENIS DE MASA
                                                CAPITOLUL I
                                                DENUMIRE, COMPONENTA, FORMA JURIDICA, SCOP, DURATA DE FUNCTIONARE, PATRIMONIU INITIAL, SEDIU, ?NSEMNE
                                                Articolul 1
                                                Conform Legii educatiei fizice si sportului nr. 69/2000, Federatia Romana de Tenis de Masa este o structura sportiva de interes national, singura autorizata sa desfasoare, sa organizeze si sa controleze activitatea de tenis de masă din România.
                                                "
                                                Asadar in clipa urmatoare constituirii oricarei asociatii care isi propune dezvoltarea tenisului de masa, organizarea de circuite sau concursuri de tenis de masă, FRTM POATE CERE DESFIINTAREA ACESTEI ASOCIATII!
                                                QED sau NO COMMENT!
                                                www.clubarena08.ro

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Este de altfel si motivul pentru care FRTM nu poate ataca Amaturul, pentru ca din punct de vedere legal nu au ce ataca, este doar o miscare constituita ad-hoc si voluntara si nu poti acuza din punct de vedere juridic pe nimeni. Odata constituita o astfel de miscare poti foarte usor sa o combati prin cele aratate mai sus. Va rog sa observati ca se spune foarte clar "sa organizeze si sa controleze activitatea de tenis de masă din Romania". Nu se face precizarea ca e tenis profesionist sau Amator, ca se adreseaza numai celor care sunt membrii FRTM sau alte restrictii. Nu, stimati colegi! FRTM poate guverna orice miscare de tenis de masă sau orice circuit sau orice altceva ar avea legatura cu tenisul de masa, daca doreste.
                                                  Poate chiar unii dintre colegii nostri care fac atat de mult scandal sunt "cartitele FRTM" si doresc destabilizarea acestei miscari intr-un fel sau altul, fie si numai prin infiintarea unei forme asociative care ar putea fi foarte usor combatuta dupa aceea!
                                                  Va las pe fiecare sa trageti concluziile de rigoare! Eu le-am expus pe ale mele!
                                                  www.clubarena08.ro

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X