Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

OFERTA de SPONSORIZARE pentru AMATUR

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
    Iata mai jos un motiv major desprins din Statutul FRTM:
    "STATUTUL FEDERATIEI ROMANE DE TENIS DE MASA
    CAPITOLUL I
    DENUMIRE, COMPONENTA, FORMA JURIDICA, SCOP, DURATA DE FUNCTIONARE, PATRIMONIU INITIAL, SEDIU, ?NSEMNE
    Articolul 1
    Conform Legii educatiei fizice si sportului nr. 69/2000, Federatia Romana de Tenis de Masa este o structura sportiva de interes national, singura autorizata sa desfasoare, sa organizeze si sa controleze activitatea de tenis de masă din România.
    "
    Asadar in clipa urmatoare constituirii oricarei asociatii care isi propune dezvoltarea tenisului de masa, organizarea de circuite sau concursuri de tenis de masă, FRTM POATE CERE DESFIINTAREA ACESTEI ASOCIATII!
    QED sau NO COMMENT!
    Haide domnule Botarca, argumentatia prea e trasa de par !!!! Asta inseamna ca orice competitie ce se organizeaza in domeniul tenisului de masa in Romania, de exemplu Campionatul Municipal din Miercurea Ciuc, daca nu e sub egida FRTM, contravine legii si organizatorii pot fi actionati in justitie? Si din cauza asta nu exista legal Amaturul???
    Un vestit profesor isi sfatuia elevii sa fie foarte cumpatati in vorbire, sa numere in sinea lor pana la 10, si apoi sa spuna ceea ce au de spus. In locul dumneavoastra as fi numarat pana la o mie... si as fi tacut malc!!! Juristii de pe forum, sa-si expuna punctul de vedere...daca mai e nevoie!
    Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
    Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

    Comentariu


    • #27
      Campionatul municipal este una iar federatia este altceva, si in București exista dar jucam cu legitimatii de municipiu si nu de federatie.
      Sorin cam are dreptate,pentru ca nici campionatul Bucurestean (calificari si calificari divizie)nu este asociatie non-profit.
      - - - Actualizat - - -
      Oricum sint si alte dezavantaje,cine este curios poate sa caute in statut ce implica o asociatie non-profit.
      Este foarte usor sa isi dea cineva cu parerea, ca este bine sau nu,dar cel mai bine este sa se documenteze inainte.

      Comentariu


      • #28
        Daca se poate sa ne aratati cateva dezavantaje concrete si nu speculatii, gen drobul de sare, d-le Botirca si d-le Petrov.

        Comentariu


        • #29
          Eu l asi pune sef de sef pe gigi spin,si regulamentul scris in turceste de sultan....mehmet sergoz ...tradus de dl. Denes,din brasov.
          - - - Actualizat - - -
          MI SE ARE ..CORECT.DATI LIKE.
          - - - Actualizat - - -
          PARE,SCUZE.
          - - - Actualizat - - -
          EU,....LIKE,LIKE,LIKE...SA NE TRAIESTI...GIGI .SPIN.

          Comentariu


          • #30
            Sa inteleg ca nu exista decat o singura teama si anume frica de federatie! SE FACE CUMVA ACEASTA EROARE INTENTIONAT ?
            DAR DACA FEDERATIA AR SPRIJINI ACEASTA MISCARE DE MASA? CINE AR CASTIGA SI CINE AR PIERDE?
            SI DACA AR EXISTA O HARTIE OFICIALA CU SPRIJINUL FEDERATIEI PENTRU DEZVOLTAREA ACESTUI SPORT SI PENTRU ATRAGEREA COPIILOR SI A TINERILOR ? CINE NU AR FI DE ACORD?
            SCOPUL PRINCIPAL AL FEDERATIEI ESTE INALTA PERFORMANTA SI NU SPORTUL DE MASA!
            DACA O ASOCIATIE NON-PROFIT NU ADERA LA FEDERATIE SI NU IMPIEDICA BUNUL MERS AL EI CATRE INALTA PERFORMANTA ATUNCI NIMENI NU CERE DESFIINTAREA EI.
            SI CHIAR DACA S-AR INTAMPLA ASA CEVA, CE ESTE DE PIERDUT? DONATIA SI SPONSORIZAREA MEA?
            D-LE BOTIRCA, ATUNCI CAND ATI ORGANIZAT BARAJE DE PROMOVARE IN DIVIZIA B SI ETAPE DE CAMPIONAT NU VA MAI ERA FRICA DE FEDERATIE!
            Ultima editare de costinmotoroi; 05.feb.2013, 18:22. Motiv: COMPLETARE

            Comentariu


            • #31
              Postat în original de costinmotoroi Vezi post
              Sa inteleg ca nu exista decat o singura teama si anume frica de federatie! SE FACE CUMVA ACEASTA EROARE INTENTIONAT ?
              DAR DACA FEDERATIA AR SPRIJINI ACEASTA MISCARE DE MASA? CINE AR CASTIGA SI CINE AR PIERDE?
              SI DACA AR EXISTA O HARTIE OFICIALA CU SPRIJINUL FEDERATIEI PENTRU DEZVOLTAREA ACESTUI SPORT SI PENTRU ATRAGEREA COPIILOR SI A TINERILOR ? CINE NU AR FI DE ACORD?
              Sa fii oare una din "cartitele" mai sus,vis-a-vis de ce precizeaza Sorin?
              BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
              FH - TENERGY 64
              BH - XIOM VEGA EUROPE

              Comentariu


              • #32
                DRAGA domnule Costin MOTOROI,sunt instructor antrenor de tenis de masă la VATRA DORNEI.Am 31 de copii INSCRISI PANA ACUM .Singurul sponsor al clubului pana in prezent am fost eu(am cumparat aproape tot ce am putut sa le cumpar din propria mea pensie).Caut de nu stiu cand un sponsor oficial pentru acest club.Cateodata simt ca o iau razna ca nu mai am resurse de unde sa iau pentru acesti copii.Dar de unde am de unde nu am incerc sa fac ca acest club sa nu se darame .De ati sti ce frumos este atunci cand intrii in sala si ii vezi figurile alea zambarete,uiti de toate necazurile.Ma lupt singur cu mkorile de vant si nu am nici un ajutor din partea nimanui.Daca sunteti atat de hotarat sa sponsorizati o grupare de tenis va invit sa ne ajutati .Mai multe date va pot oferi la telefon 0756258169.
                Daca vrei sa faci performantqa trebuie sa ai materiale de performanta,asa sa joci banbilici mai bine nu te apuca.Asa sunt eu,am putin dar bun.Totusi am uitat sa mentionez ca o mare parte de vina ca nu am desfiintat pana acum acest club o au si cei mai buni prieteni de pe site amatur.Care pe aceasta cale vreau sa le multumesc
                Ultima editare de marcu vasile; 05.feb.2013, 19:59.
                Blade . PHOTINO
                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                  D-LE BOTIRCA, ATUNCI CAND ATI ORGANIZAT BARAJE DE PROMOVARE IN DIVIZIA B SI ETAPE DE CAMPIONAT NU VA MAI ERA FRICA DE FEDERATIE!
                  Cred ca nu ati judecat d-le Motoroi cand ati facut afirmatia de mai sus! Toate cele erau organizate sub tutela FRTM!

                  Legat de teama exprimata de mine in legatura cu statutul FRTM, nu stiu cine si-ar putea lua o asemenea responsabilitate in conditiile in care reprezentantul legal al asociatiei suporta consecintele (administrative, penale, pecuniare, etc.).

                  Din punctul meu de vedere cine doreste sa faca Asociatia Amatur este liber sa o faca, mie imi ajunge cand stiu ce bataie de cap am cu ale mele!
                  www.clubarena08.ro

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                    Dragi colegi si stimati conducatori ai Circuitului de masa Amatur!
                    Sunt bucuros ca sunt in masura sa va ofer posibilitatea unei solutii din punct de vedere financiar! Va voi pune la dispozitie sub forma de donatie toate sumele necesare infiintarii unei asociatii non-profit! In momentul in care aceasta asociatie va avea o forma legala, voi sponsoriza timp de UN AN DE ZILE cheltuielile legate de contabilitate si site.

                    ACEASTA DONATIE SI SPONSORIZARE NU IMPLICA PARTICIPAREA MEA IN CONDUCEREA AMATURULUI, NICI ACUM SI NICI IN VIITOR!
                    Costi,
                    Din cate stiu donatia nu este necesara persoanelor juridice,ci se poate face oricui ..ca daia e donatie
                    Sper ca intuitia sa nu ma insele si cumva sa scapam de ..dracu si sa dam de taso
                    Bodeanu nu este asa de greu de dat jos cum se tot vorbeste,dar atata timp cat nimic nu este concret si nici o propunere nu este ferma,cu acoperire,sustinuta,"ie vorbe-n vant".
                    Am si eu nemultumiri la greu referitor la noile masuri luate cu taxarea,limitarea participantilor,impunerea unei taxe minime,investitia pentru mese..insa in acest sens astept ca dl.Cozma sa redeschida topicul dedicat(fara numar) Organizatorilor de orice fel
                    Bafta !

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                      Cred ca nu ati judecat d-le Motoroi cand ati facut afirmatia de mai sus! Toate cele erau organizate sub tutela FRTM!
                      Legat de teama exprimata de mine in legatura cu statutul FRTM, nu stiu cine si-ar putea lua o asemenea responsabilitate in conditiile in care reprezentantul legal al asociatiei suporta consecintele (administrative, penale, pecuniare, etc.).
                      Din punctul meu de vedere cine doreste sa faca Asociatia Amatur este liber sa o faca, mie imi ajunge cand stiu ce bataie de cap am cu ale mele!
                      Este cat se poate de evident cat este de selectiv dl PRESEDINTE Motoroi.Sigur ca poate gandi...dar numai in sensul si directia numai de domnia sa dorita,Sorine.A inceput,mai nou sa umble la coarda sensibila ,numita copii...eu propun sa sponsorizeze cluburile de copii de la Agnita,Vatra Dornei,Baicoi...e la liber,e mai ieftin,si sigur nu v-a intra in nici o disputa cu nimeni in acest sens,mai mult, cred ca ar avea muuuult mai multe aprecieri,ca sa nu mai fie vorbe-n vant,cum bine preciza Vali mai sus.
                      Ultima editare de victorache; 05.feb.2013, 19:52.
                      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                      FH - TENERGY 64
                      BH - XIOM VEGA EUROPE

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                        Ce pot sa mai spun? Rar am vazut atata ura, atata minciuna, atata denaturare a adevarului! Cei care au urmarit posturile mele si raspunsurile d-voastra la ele si-au dat seama ca urmariti ceva anume! D-voastra faceti atacuri la persoana si tot d-voastra va plangeti! SUNTETI CUMVA STAPANUL ACESTUI FORUM? DACA NU VA CONVINE CINEVA SAU IDEILE ALTUIA, TREBUIE SA IL ATACATI GRATUIT? NU PUTETI SA DUCETI O LUPTA DE IDEI? POATE NU STITI, DAR CAMPANIA ELECTORALA A LUAT SFARSIT!

                        CEEA CE ATI SPUS SUNA A AMENINTARE!!!!!

                        - - - Actualizat - - -

                        Sa stiti ca exista o asociatie non-profit independenta dar provenita din Amatur: SPORT KOMBAT. Aceast club a luat fiinta datorita Amaturului si a unor sportivi care sau nascut din Amatur: Alex Ciobanu, Bogdan Trifu, Rares Leorda. La acest club inca sunt legitimati Nascu Serban, Radu Costica, Florin Apian, Farkas Gabor, Kantor, Zidar, Toncean, Navacioiu, Teodor Cristian, Mihai Craioveanu, Petrov Dan si inca nu am terminat.
                        Dar aici sunt implicat! Sunt conducatorul acestui club! Nu pot sa-l implic in ceva atat de serios, poate la un nivel mic! De aceea as fi vrut sa nu am nici un fel de implicare la nivel de conducere in AMATUR! TOCMAI CA SA NU EXISTE NICI UN FEL DE CONFLICT DE INTERESE!
                        Stimate domnule Motoroi,

                        Daca tot sunteti liderul unei asemenea asociatii Non Profit SK, de ce nu o promovati si mergeti in paralel cu Amaturul? De ce vreti sa stricati ceva ce merge asa cum merge? Va ganditi ca doar dvs si inca o mana de oameni vreti "schimbari" in aceasta organizatie?
                        Va ganditi ca daca "noua" celor multi chiar ne PLACE asa cum este??? si venim cu placere la turnee?
                        De ce vreti sa ne luati ceva ce noua ne place? Observ si nu vreau aici sa interpretati, dar in ultima perioada ati deschis tot felul de teme, subiecte in care faceti acuzatii destul de grave la adresa "unora" din aceste miscare...ma intreb si eu acum la cat ma duce si pe mine capul... daca nu cumva exista si un interes personal al dvs. pt toate schibarile pe care le doriti... Nu va ganditi ca sunteti cam SINGURUl care "se zbate" pt altceva? dar nu va intrebati ca suma celor care doreste schimbarea este infima? Credeti ca daca erau "destui" care doreau schibare in Amatur, mai existau si altii care sa "se implice" macar pe jumatate cat va implicati dvs?
                        Eu unul merg pe principiul ca "Daca voi nu ma vreti, eu nici atat nu va vreau", incercati...poate o sa aveti mai multa "liniste"
                        Si inca ceva, parerea mea PERSONALA este ca doriti sa invrajbiti lumea si sa agitati apele...scopul.. doar dvs il stiti.
                        Este prima oara cand raspund la un astfel de post si promit ca este ultima. Sper sa tratati raspunsul meu "ca atare" si sa ne vedem cu bine la masa de jos...asta este scopul, parca....

                        Cu stima,
                        Mircea Dumitrescu

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de mike29 Vezi post
                          Stimate domnule Motoroi,

                          Daca tot sunteti liderul unei asemenea asociatii Non Profit SK, de ce nu o promovati si mergeti in paralel cu Amaturul? De ce vreti sa stricati ceva ce merge asa cum merge? Va ganditi ca doar dvs si inca o mana de oameni vreti "schimbari" in aceasta organizatie?
                          Va ganditi ca daca "noua" celor multi chiar ne PLACE asa cum este??? si venim cu placere la turnee?
                          De ce vreti sa ne luati ceva ce noua ne place? Observ si nu vreau aici sa interpretati, dar in ultima perioada ati deschis tot felul de teme, subiecte in care faceti acuzatii destul de grave la adresa "unora" din aceste miscare...ma intreb si eu acum la cat ma duce si pe mine capul... daca nu cumva exista si un interes personal al dvs. pt toate schibarile pe care le doriti... Nu va ganditi ca sunteti cam SINGURUl care "se zbate" pt altceva? dar nu va intrebati ca suma celor care doreste schimbarea este infima? Credeti ca daca erau "destui" care doreau schibare in Amatur, mai existau si altii care sa "se implice" macar pe jumatate cat va implicati dvs?
                          Eu unul merg pe principiul ca "Daca voi nu ma vreti, eu nici atat nu va vreau", incercati...poate o sa aveti mai multa "liniste"
                          Si inca ceva, parerea mea PERSONALA este ca doriti sa invrajbiti lumea si sa agitati apele...scopul.. doar dvs il stiti.
                          Este prima oara cand raspund la un astfel de post si promit ca este ultima. Sper sa tratati raspunsul meu "ca atare" si sa ne vedem cu bine la masa de jos...asta este scopul, parca....

                          Cu stima,
                          Mircea Dumitrescu

                          CHOOOOO...
                          BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                          FH - TENERGY 64
                          BH - XIOM VEGA EUROPE

                          Comentariu


                          • #38
                            Oferta asta de sponsorizare seamana cu oferta de privatizare a Oltchimului de care Dan Diaconescu

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de sevraj Vezi post
                              Oferta asta de sponsorizare seamana cu oferta de privatizare a Oltchimului de care Dan Diaconescu
                              Esti un element negativ,care se pune de-a curmezisul bunei intentii a sus-numitului,asa ca te rog frumos nu fi rautacios ,malitios,si pus pe atac dur la persoana,si te rog sa-ti alegi cu mare grija cuvintele si sa-ti revizuiesti cat mai grabnic atitudinea negativa si sfidatoare
                              Ultima editare de victorache; 05.feb.2013, 20:22.
                              BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                              FH - TENERGY 64
                              BH - XIOM VEGA EUROPE

                              Comentariu


                              • #40
                                Postat în original de victorache Vezi post
                                Esti un element negativ,care se pune de-a curmezisul bunei intentii a sus-numitului,asa ca te rog frumos nu fi rautacios ,malitios,si pus pe atac dur la persoana,si te rog sa-ti alegi cu mare grija cuvintele
                                Multumesc pentru atentionare. Promit ca pe viitor o sa am grija

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de mike29 Vezi post
                                  Stimate domnule Motoroi,
                                  Daca tot sunteti liderul unei asemenea asociatii Non Profit SK, de ce nu o promovati si mergeti in paralel cu Amaturul? De ce vreti sa stricati ceva ce merge asa cum merge? Va ganditi ca doar dvs si inca o mana de oameni vreti "schimbari" in aceasta organizatie?
                                  Va ganditi ca daca "noua" celor multi chiar ne PLACE asa cum este??? si venim cu placere la turnee?
                                  De ce vreti sa ne luati ceva ce noua ne place? Observ si nu vreau aici sa interpretati, dar in ultima perioada ati deschis tot felul de teme, subiecte in care faceti acuzatii destul de grave la adresa "unora" din aceste miscare...ma intreb si eu acum la cat ma duce si pe mine capul... daca nu cumva exista si un interes personal al dvs. pt toate schibarile pe care le doriti... Nu va ganditi ca sunteti cam SINGURUl care "se zbate" pt altceva? dar nu va intrebati ca suma celor care doreste schimbarea este infima? Credeti ca daca erau "destui" care doreau schibare in Amatur, mai existau si altii care sa "se implice" macar pe jumatate cat va implicati dvs?
                                  Eu unul merg pe principiul ca "Daca voi nu ma vreti, eu nici atat nu va vreau", incercati...poate o sa aveti mai multa "liniste"
                                  Si inca ceva, parerea mea PERSONALA este ca doriti sa invrajbiti lumea si sa agitati apele...scopul.. doar dvs il stiti.
                                  Este prima oara cand raspund la un astfel de post si promit ca este ultima. Sper sa tratati raspunsul meu "ca atare" si sa ne vedem cu bine la masa de jos...asta este scopul, parca....
                                  Cu stima,
                                  Mircea Dumitrescu
                                  Apreciez modul civilizat in care v-ati expus parerea. Daca toti ar proceda ca d-voastra atunci sunt sigur am gasi un limbaj comun. Voi incerca sa va explic anumite lucruri:
                                  1.Foarte simplu se poate refuza oferta mea! Fara incercari de denigrare, fara intimidari, fara reprosuri!
                                  2.Eu nu am cum sa schimb sau sa stric aceasta "organizatie". Atentie la acest cuvant pe care il folositi!
                                  3.Mana de oameni la care va referiti reprezinta mai mult decat "degetul mijlociu" al unui stimabil coleg!
                                  4.Este adevarat ca v-ati expus doar "parerea personala" deci nu inseamna ca vorbiti in numele "celor multi"!
                                  Totusi apreciez intentia d-voastra si consider ca nu ati facut un atac la persoana! Cu aceeasi stima!
                                  - - - Actualizat - - -
                                  Postat în original de Vali 100% Vezi post
                                  Costi,
                                  Din cate stiu donatia nu este necesara persoanelor juridice,ci se poate face oricui ..ca daia e donatie
                                  Sper ca intuitia sa nu ma insele si cumva sa scapam de ..dracu si sa dam de taso
                                  Bodeanu nu este asa de greu de dat jos cum se tot vorbeste,dar atata timp cat nimic nu este concret si nici o propunere nu este ferma,cu acoperire,sustinuta,"ie vorbe-n vant".
                                  Am si eu nemultumiri la greu referitor la noile masuri luate cu taxarea,limitarea participantilor,impunerea unei taxe minime,investitia pentru mese..insa in acest sens astept ca dl.Cozma sa redeschida topicul dedicat(fara numar) Organizatorilor de orice fel
                                  Bafta !
                                  Tot respectul pentru tine Vali! Parerea ta conteaza enorm, nu numai pentru mine dar si pentru foarte multi implicati in aceasta miscare ( NU organizatie ). Eu nu fac altceva decat sa creez o alternativa. Daca nu se doreste, se poate refuza. Toate cele spuse de mine in acest topic au fost expuse cu scopul de a clarifica ce doresc sa fac si de ce fac. Sigur ca, daca nu se doreste acest lucru, voi renunta si voi incerca sa fac SINGUR ceea ce mi-am propus: indrumarea copiilor catre sport in detrimentul calculatorului si a strazii. Din pacate, acest lucru se poate face EFICIENT numai sub o forma legala.
                                  Am vazut ca exista oameni de mare caracter care, cu pasiunea si munca lor, reusesc sa tina langa tenisul de masa un numar destul de insemnat de copii. DOAR CU EFORTURILE LOR.
                                  Daca se refuza ajutorul meu in cadrul Amatur, voi incerca sa gasesc alternative! Care sa nu mai depinda de tot felul de degete!

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                    Apreciez modul civilizat in care v-ati expus parerea. Daca toti ar proceda ca d-voastra atunci sunt sigur am gasi un limbaj comun. Voi incerca sa va explic anumite lucruri:
                                    1.Foarte simplu se poate refuza oferta mea! Fara incercari de denigrare, fara intimidari, fara reprosuri!
                                    2.Eu nu am cum sa schimb sau sa stric aceasta "organizatie". Atentie la acest cuvant pe care il folositi!
                                    3.Mana de oameni la care va referiti reprezinta mai mult decat "degetul mijlociu" al unui stimabil coleg!
                                    4.Este adevarat ca v-ati expus doar "parerea personala" deci nu inseamna ca vorbiti in numele "celor multi"!
                                    Totusi apreciez intentia d-voastra si consider ca nu ati facut un atac la persoana! Cu aceeasi stima!
                                    Pt ca am simtit "putina rautate " in vorbele dvs va rapund puntual:
                                    - la pct. 1 nu ma priveste personal cine si ce voteaza. eu unul voi merge si voi organiza turnee sub egida Amatur.
                                    - la pct. 2 va citeZ ORGANIZ??IE, organizatii, s.f. 1. Asociatie de oameni cu conceptii sau preocupari comune, uniti conform unui regulament sau unui statut, în vederea depunerii unei activitati organizate. este un citat din DEX
                                    la pct. 3 ...degetul mijlociu al colegului poate fi interpretat dupa judecata fiecaruia deci poate reprezenta orice ne trece prin cap. depinde de imaginatia fiecaruia...
                                    - la pct. 4 CORECT este doar parerea me pe care o sustin si intradevar nu vb in numele nimanui.
                                    Intadevar intentia mea nu este sa fac un atac la persoana. Vreau doar sa nu se schimbe entuaziasmul pe care eu il vad la oamenii care vin sa joace tenis de masă la turneele Amatur.
                                    Cu stima.

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Postat în original de mike29 Vezi post
                                      - la pct. 2 va citeZ ORGANIZ??IE, organizatii, s.f. 1. Asociatie de oameni cu conceptii sau preocupari comune, uniti conform unui regulament sau unui statut, în vederea depunerii unei activitati organizate. este un citat din DEX
                                      Din nou, trebuie sa apreciez intentia d-voastra de dialog! Totusi, acea organizatie la care va referiti este compusa din toti participantii din Amatur sau REPREZINTA NUMAI UN GRUP RESTRANS?
                                      Nu de alta, dar masa totala a celor din Amatur este ETEROGENA!

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                        Cand am deschis acest topic stiam ca o sa fiu atacat. Este pacat! Atunci cand cei care ma ataca vor dovedi ca ei sunt cei nevinovati, sau ca nu sunt AVOCATII DIAVOLULUI, atunci ma voi retrage!
                                        Poate ca acesti oameni nu au copii! Poate ca acesti oameni nu mai cred in nimic! Poate ca acesti oameni nu mai viseaza!

                                        PACAAAAAAAATTTTTTT!!!!!!!!!
                                        Costi,
                                        De atacat nu te-a atacat nimeni, din contra, prin toate topicurile deschise de tine, tu esti cel care ataca. Cei care ti-au raspuns nu sunt nici AVOCATII DIAVOLULUI, nici dusmanii tai. Pur si simplu ti-au raspuns la problemele ridicate.

                                        Am mai discutat aceasta problema anul trecut, dar din pacate nu ai reusit sa dai nici-un raspuns, poate reusesti acum.
                                        Hai sa reluam discutia pe forum, referitor la dezavantajele majore ale acestei idei:

                                        1. O asociatie non profit trebuie sa aiba niste membri fondatori.
                                        Intrebarea principala: Citi? Si cine sunt aceia? Si daca mie nu-mi place de o parte din ei, ce fac, renunt sa mai joc tenis, sau imi fac si eu asociatia mea?

                                        2. Spui ca sponsorizezi un an de zile cheltuielile cu aceasta asociatie non profit.
                                        Si apoi ce faci? Ii lasi pe fondatori cu ochii in soare? Sa vina cu bani de-acasa?

                                        3. Ca sa fac parte din aceasta asociatie , va trebui sa platesc o cotizatie, deoarece din ce-am inteles eu, sponsorizarile ce vor veni se vor duce pentru organizarea de turnee cu taxa 0, pentru dezvoltarea centrelor de copii, etc, adica in nici-un caz pentru cheltuielile curente ale unei firme. Pai si atunci cit va fi cotizatia membrilor? 2-3 milioane/an? Nu, merci, nu vreau sa ma inscriu.
                                        Vorba unui amaturist: prefer sa iau lapte la nepoti, decit sa dau bani aiurea….

                                        Iar daca iau in calcul si dezavantajul major subliniat de Sorin, cu atit mai mult nu vreau.

                                        Ti s-a sugerat ca daca tot ai o asociatie non profit, de ce nu o dezvolti, cum s-a dezvoltat si Amaturul?

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                          dragi colegi si stimati conducatori ai circuitului de masa amatur!
                                          Sunt bucuros ca sunt in masura sa va ofer posibilitatea unei solutii din punct de vedere financiar! Va voi pune la dispozitie sub forma de donatie toate sumele necesare infiintarii unei asociatii non-profit! In momentul in care aceasta asociatie va avea o forma legala, voi sponsoriza timp de un an de zile cheltuielile legate de contabilitate si site.
                                          Aceasta donatie si sponsorizare nu implica participarea mea in conducerea amaturului, nici acum si nici in viitor!
                                          hehehehehehe....esti tare fratica,tine-o tot asa,pina la urma dai tu de capul "problemei")))))))))))).ma intrebam si eu ca si alti oameni de pe acest site.OARE CIT TUPEU POATE SA MAI ASCUNDA MOTOROI ASTA ?!?!?!.esti tare fratica,tine-o tot asa......daca vezi ca nu reusesti cu acest topic,deschidealtu,nu te lasa deloc))))))))))baga mareMotoroiule la topicuri.....))))))
                                          Ultima editare de vasile fodoran; 05.feb.2013, 22:44.

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Sa traiesti nea Toma! Intotdeauna este o placere pentru mine atunci cand dialoghez cu un om bazat pe o gandire logica, de sahist, care analizeaza toate posibilitatile pentru a da lovitura fatala. Acum, poate nu ai avut rabdarea sa citesti unele din asa numitele "raspunsuri". Deoarece esti unul dintre cei pe care ii apreciez pentru corectitudine si impartialitate, te rog sa analizezi acele "raspunsuri" care, culmea, apartin unui organizator si mai mult de atat: unui DIRECTOR DE "VANZARI".
                                            Si acum, sa trecem la treaba! Din nou!
                                            1. si 2. Nu eu sunt in masura sa va dau solutii! Eu v-am dat o OPORTUNITATE! Daca nu va dati seama de puterea care o aveti prin ETEROGENITATEA Circuitului Amatur inseamna ca stati in fata unei alte mese de joc. In Amatur sunt oameni mult mai destepti si decat mine si poate decat toti care au scris pe acest topic! Dati-le o sansa sa iasa la iveala si atunci o sa gasiti toate solutiile! Nu ingraditi posibilitatile acestui Circuit!
                                            3. Din pacate ati inteles gresit! Nu confundati ceea ce as face eu din postura unui conducator al Amaturului cu ceea ce vreau sa fac in SKT. DE CATE ORI TREBUIE SA REPET CA NU VREAU SA FAC PARTE DIN CONDUCEREA CIRCUITULUI ?????

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Am citit dezbaterile din acest topic si am incercat sa trag o concluzie .Este un punct de vedere personal.
                                              Dl Motoroi este unul din cei care au investit bani in t.d.m ,fiind unul din finantatorii echipelor S.K.
                                              Are o fundatie a carui scop principal este indrumarea copiilor spre sport in general si t.d.m in special.
                                              Este dispus sa finanteze Amaturul pentru a activa intr-un cadru jurisdictional.
                                              Pana aici totul e OK.
                                              Suspiciunile vis-a-vis de bunele lui intentii deriva din insistenta cu care propune infiintarea asociatie non-profit Amatur,fapt agreat de unii si dezagreat de altii.
                                              Eu propun o initiativa care sa impace si capra si varza: infiintarea unui circuit national pentru copii,sponsorizat de Fundatia non-profit mai sus mentionata,dotat cu trofeul"Costi Motoroi" sau "SPort Kombat"sau cum se numeste asociatia respectiva.
                                              Sunt multe localitati care pot gazdui etape din acest circuit si unde sunt copii entuziasti care nu fac parte din cluburi sportive.Pe astea din zona le cam pot enumera:Rădăuți,V.Dornei,Suceava,Bacău,Moinesti,Bo toșani.Ca sa nu mai zic de cate or mai fi in restul tarii.Se poate alcatui un calendar,se poate tine un clasament separat,castigatorii pot primi diverse premii (palete,mingi),se pot oferi la sfarsit de an 1-2 mese S.H sau Active(sunt foarte bune pt copii).Toate aceste in spiritul statutului fundatiei dlui Motoroi.Interesele Amaturui si a dlui Motoroi ar fi pe deplin congruente in acest mod.
                                              In ceea ce priveste infiintarea unei Asociatii legal constituite in scopul primirii de finantari,va supun atentiei urmatorul aspect:in mai toate orasele exista cluburi sportive private,care au prinse in statut mai toate sporturile,inclusv t.d.m.Daca nu exista,se poate infiinta un club sportiv privat de catre dvs,fara cheltuieli mari.Prin intermediul acestui club se pot obtine finantari de la Consiliile Locale.Noi am procedat in acest mod si avem sanse mari sa obtinem bani pentru niste mese si alte materiale.I-am dat lui Costin Corcoz(la cererea acestuia) prin email toate atachmenturile continand anexele ce trebuie completate pt participarea la licitatia de fonduri,i le puteti cere
                                              Ultima editare de cata_60; 06.feb.2013, 09:42.
                                              of all the things i lost i miss my mind the most

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Salut! indiferent de divergentele dintre noi(din cauza carora ma vad nevoit SA-MI CER SCUZE) nu cred ca ai inteles substratul acestor mesaje trimise sau,"infiintate" de Costi.Nu cred ca vreodata el o sa ajute vreun club nou infiintat(nu cred si pace),daca nu are ceva interese..........f.frumoasa gindirea voastra( a celor din Moldova),regiune care este putin vitregita din punctul de vedere al sportului si nu numai.......sfatul meu prietenesc este sa cautati "ajutoare" pe la alte persoane de pe acest site care au posibilitati .........inclusiv cei de la Viva care ,cred ca ar putea ajuta aceasta zona cu ceva fețe de paleta utilizate..o zi buna si sa ne revedem buni amici.

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                                  Sa traiesti nea Toma! Intotdeauna este o placere pentru mine atunci cand dialoghez cu un om bazat pe o gandire logica, de sahist, care analizeaza toate posibilitatile pentru a da lovitura fatala. Acum, poate nu ai avut rabdarea sa citesti unele din asa numitele "raspunsuri". Deoarece esti unul dintre cei pe care ii apreciez pentru corectitudine si impartialitate, te rog sa analizezi acele "raspunsuri" care, culmea, apartin unui organizator si mai mult de atat: unui DIRECTOR DE "VANZARI".
                                                  Si acum, sa trecem la treaba! Din nou!
                                                  1. si 2. Nu eu sunt in masura sa va dau solutii! Eu v-am dat o OPORTUNITATE! Daca nu va dati seama de puterea care o aveti prin ETEROGENITATEA Circuitului Amatur inseamna ca stati in fata unei alte mese de joc. In Amatur sunt oameni mult mai destepti si decat mine si poate decat toti care au scris pe acest topic! Dati-le o sansa sa iasa la iveala si atunci o sa gasiti toate solutiile! Nu ingraditi posibilitatile acestui Circuit!
                                                  3. Din pacate ati inteles gresit! Nu confundati ceea ce as face eu din postura unui conducator al Amaturului cu ceea ce vreau sa fac in SKT. DE CATE ORI TREBUIE SA REPET CA NU VREAU SA FAC PARTE DIN CONDUCEREA CIRCUITULUI ?????
                                                  Multumesc, dar nici acum, ca si anul trecut, nu ai reusit sa raspunzi la aceste intrebari.
                                                  Lumea asteapta raspunsuri, nu propuneri de OPORTUNITATI.
                                                  Oportunitatile sunt pentru oamenii de afaceri, ce vor sa cistige bani, nu pentru noi, amatorii, ce jucam de placere.
                                                  Apropo de AVOCATII DIAVOLULUI, as vrea sa-ti povestesc o scurta istorioara.
                                                  Se spune ca inainte de a intra in IAD, exista o plancarta, pe care scrie” Bine ati venit”!
                                                  Cum ai trecut insa poarta iadului, si citesti plancarta pe partea cealalta, scrie: “ Dracul v-a luat”
                                                  Asa si cu tine: ne prezinti partea frumoasa a OPORTUNITATII, cu sponsorizari, copii, etc, in schimb partea cealalta, cu dezavantaje, o lasi in suspans.
                                                  Pai pina la urma, cine este Avocatul Diavolului?
                                                  P.S. Stii insa ce-mi place? Ca nu te lasi, ai o imaginatie debordanta cu tot felul de denumiri pentru topicuri, si asa cum remarca si nea Vasile Fodoran, abia astept topicul urmator.

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Domnule Cozma! Va multumesc din suflet ca ati inteles scopul acestui demers al meu! Ideea d-voastra este excelenta!
                                                    SUNT DE ACORD CU PROPUNEREA D-VOASTRA!
                                                    D-le Toma, va implor sa nu asociati numele d-voastra cu cel al nedomnului Fodoran!!!
                                                    Imi este rusine sa arat ce mesaje am primit de le dansul!! Pline cu cele mai variate injuraturi!!
                                                    Daca nu ma credeti, cred ca Apian are acces la ele! Daca Fodoran nu inceteaza cu aceste aberatii, ma voi vedea silit sa le postez!
                                                    Ma voi gandi la o varianta de colaborare intre SKT si Amatur pentru punerea in aplicare a proiectului social conceput pentru atragerea copiilor si tinerilor catre sport.
                                                    Acest proiect este realizat de catre A.S. CLUBUL SPORT KOMBAT si Asociatia " SPORT pentru MINTI DESCHISE "
                                                    Iata ca atunci cand mai multi oameni cauta solutii LE GASESC.
                                                    Ultima editare de costinmotoroi; 06.feb.2013, 10:20.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X