Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Statistica

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Statistica

    Pina in acest moment, participarea amatorilor la turnee se prezinta astfel (ultimele 2A+, 5A, 3B):

    10 turnee- 15
    9 turnee - 10
    8 turnee - 13
    7 turnee - 20
    6 turnee - 14
    5 turnee - 23
    4 turnee - 81
    3 turnee - 67
    2 turnee - 123
    1 turneu - 495

    total - 861 participanti
    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

  • #2
    Foarte interesanta aceasta statistica, Florin!
    Normal, cei mai multi sunt localnicii, cu cate un turneu...
    Xiom -Mitzutani - Xiom

    Comentariu


    • #3
      Excelenta statistica.
      Dar cu turnee pe 03.mai, 10 mai, 17mai o sa fie mai greu sa participi la toate. Pe deoparte sunt cam dese, pe de alta parte ai de unde alege
      Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
      FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
      BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

      Comentariu


      • #4
        Re: Statistica

        Postat în original de FlorinBN
        Pina in acest moment, participarea amatorilor la turnee se prezinta astfel (ultimele 2A+, 5A, 3B):
        10 turnee- 15
        9 turnee - 10
        8 turnee - 13
        7 turnee - 20
        6 turnee - 14
        5 turnee - 23
        4 turnee - 81
        3 turnee - 67
        2 turnee - 123
        1 turneu - 495

        total - 861 participanti
        Ai luat in considerare si turneele care au expirat?

        Comentariu


        • #5
          Asta este dupa turneul de la București si dupa ce am taiat turneele care expira luna asta inclusiv, se va completa cu turneul B de la Constanța.
          TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

          Comentariu


          • #6
            Fiindca ai declansat statistica Florin chiar daca nu este sfirsitul anului, am sa va arat si eu ceva:
            Daca ne luam dupa forta participantilor la ultimele 4 turnee iata ce a iesit:

            Galați : 2631 pct. (numai primii 30, ca sa ne putem raporta la Buc.)
            Iași : 2166 pct.
            M.ciuc : 3199 pct.
            Buc : 1375 pct (mentionez ca 9 jucatori din 30 au pct. 0 in clasament)

            Bineinteles ca la București m-am referit numai la grupa Open.

            Am sa revin cu fisierul Excel ca sa va arat cum am facut.
            Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
            FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
            BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de marius
              Fiindca ai declansat statistica Florin chiar daca nu este sfirsitul anului, am sa va arat si eu ceva:
              Daca ne luam dupa forta participantilor la ultimele 4 turnee iata ce a iesit:
              Galați : 2631 pct. (numai primii 30, ca sa ne putem raporta la Buc.)
              Iași : 2166 pct.
              M.ciuc : 3199 pct.
              Buc : 1375 pct (mentionez ca 9 jucatori din 30 au pct. 0 in clasament)
              Bineinteles ca la București m-am referit numai la grupa Open.
              Am sa revin cu fisierul Excel ca sa va arat cum am facut.
              Forta participantilor nu se poate contabiliza dupa aceste puncte mai ales ca la București au fost extrem de multi (sau daca nu majoritatea) jucatori noi care nu s-ar face de ras de loc cu cei cu puncte multe.....si care dupa cum vad au apetit la turnee, deci prevad ca AMATouR-ul va fi mai greu ca niciodata pentru un jucator mediu ca mine care desi progresez constant ca joc, in clasament tot cobor..... tot ma gandesc unde o sa ajungem peste cativa ani cu valoarea jucatorilor, poate ca unul ca mine nu mai intra in primii 100, lucru care este imbucurator totusi pentru circuit.
              Si apropo de chestia asta tot stau si ma gandesc la cati jucatori buni sunt in AMATouR s-ar putea face macar 20 de echipe ce ar face fata la nivelul actual din div B........daca federatia ar avea ceva spirit de organizare si ceva dorinta s-ar putea face si la noi 7-8 divizii ca in Germania si atunci sa te tii nenicule de competitii......

              Comentariu


              • #8
                Filo, poti fi mandru deja cu ce ai realizat !

                N-ar strica sa faci o vizita la Federatie sa prezinti problema ...

                Suntem deja o fortza !!!

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de filo
                  Forta participantilor nu se poate contabiliza dupa aceste puncte mai ales ca la București au fost extrem de multi (sau daca nu majoritatea) jucatori noi care nu s-ar face de ras de loc cu cei cu puncte multe.....si care dupa cum vad au apetit la turnee, deci prevad ca AMATouR-ul va fi mai greu ca niciodata pentru un jucator mediu ca mine care desi progresez constant ca joc, in clasament tot cobor..... tot ma gandesc unde o sa ajungem peste cativa ani cu valoarea jucatorilor, poate ca unul ca mine nu mai intra in primii 100, lucru care este imbucurator totusi pentru circuit.
                  Si apropo de chestia asta tot stau si ma gandesc la cati jucatori buni sunt in AMATouR s-ar putea face macar 20 de echipe ce ar face fata la nivelul actual din div B........daca federatia ar avea ceva spirit de organizare si ceva dorinta s-ar putea face si la noi 7-8 divizii ca in Germania si atunci sa te tii nenicule de competitii......
                  Eu sunt perfect deacord ca 9 jucatori de la Buc nu au avut cota, dar de aici si pina la ce puctaje s-au acordat in turneul de M. Ciuc este distanta cam mare. Adica mai pe romaneste nu prea e corect.
                  Am sa mai fac si cotele ( forta ) la doua Turnee finale sa vedem acolo cum stam.
                  La turneele finale sau A+ acordam punctaje nu dupa nr de participanti. La M. Ciuc participarea a fost una de exceptie.
                  Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                  FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                  BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                  Comentariu


                  • #10
                    Adica n-am inteles.....

                    Comentariu


                    • #11
                      Adica, ma asteptam ca punctajul unui turneu asa de puternic si care s-a jucat pina la 2.15 sa fie altul
                      Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                      FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                      BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                      Comentariu


                      • #12
                        adica care altul?

                        Comentariu


                        • #13
                          Altul mai bun, bineinteles
                          Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                          FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                          BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                          Comentariu


                          • #14
                            Bineinteles de ce? Iar incepi matale cu discutii fara rost? Pe ce considerent sa dam unui turneu de 70 punctaje mai mari ca unuia de 90 ca eu tot nu inteleg care e problema.

                            Comentariu


                            • #15
                              Eu am incercat sa-mi argumentez pozitia. Tu de ce nu o faci civilizat (nu-mi place apelativul "matale")?
                              Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                              FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                              BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                              Comentariu


                              • #16
                                Poate nu am vazut bine, dar nu am cerut punctaje mai mari, dar mi s-au parut mai mici.
                                Cred ca era mult mai simplu sa spui ca ai acordat acelasi punctaj.
                                Blade: TSP Balsa 8.5 Top Speed​ //Re-Impact Medusa// Gergely Carbon​​
                                FH: Yasaka Rakza 7 soft // Yasaka Rakza 7 soft // Tenergy 05
                                BH:HALLMARK Power Spin // R.I.T.C.802-40 // Tenergy 05

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de marius
                                  Poate nu am vazut bine, dar nu am cerut punctaje mai mari, dar mi s-au parut mai mici.
                                  Cred ca era mult mai simplu sa spui ca ai acordat acelasi punctaj.
                                  Pai daca o luam asa era mai simplu sa-mi dati un telefon si va lamuream civilizat fara sa purtam discutii pe forum.

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Marius a vrut sa spuna ca la turnee cu mai multi competitori ar trebui acordate mai multe puncte,si daca ne gandim bine unde muncesti mai mult trebuie sa fi rasplatit ca atare

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      as dori sa fac o precizare legat de localitatea unde locuiesc.sa modificati in clasament ca sant din localitatea VALENII DE MUNTE JUD.PRAHOVA,NU DIN PITESTI,CUM APAR IN CLASAMENT.SI AS MAI DORI SA IMI ACORDATI INCA DOUA PUNCTE DE LA TURNEUL B DIN BUCURESTI DIN 26 IANUAREIE PROVENITE DE LA DEPLASARE MAI MULT DE 100 KM.
                                      YOU WANT SOME CANDY???DYIN' AIN'T MUCH OF A LIVIN' BOY!!!

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        OK, se rezolva.
                                        ... later in the night ... done ...
                                        TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X