vivasportshop.ro 2 468x60tt-shop.ro 468x60tenismasa.ro 468x60
Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 16 la 30 din 79

Subiect: Buget 2013 - Precizari legate de taxe si cotizatii

organizator turnee
    Data înscrierii
    04.04.2010
    Locație
    Cluj-Napoca, Romania
    Vârstă
    45
    Postări
    3.855
    Mulțumesc / Îmi place post
    Timp total online
    86 z 21 h 54 m
    Timp online pe zi
    37 m
    Reputație
    1804
    Citat Postat în original de dantim Vezi post
    O poollllca,era bine 10 lei ca inainte sau marit la 15 sau 20 de participant,pe an ca nu mai erau atitea comentari mai ales din partea unor organizatori marunti

- - - Actualizat - - -

Cine va tine sa nu participati la mai multe turnee.
    Noi pinguinii care ne place acest sport ne si deplasam prin tara,si deplasarile astea eu cred ca nu sunt sponzorizate de cineva
    cum caracterizati dvs organizatorii marunti sau mari organizatori ? nu vad ca dvs sa fiti organizator sau poate ma ansel !! va vad prezent peste tot doar cu replici contra tuturor nu inteleg de ce ? ce aveti cu cine aveti ? sau doar aveti mult timp liber ?
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

dantim
    Guest
    Citat Postat în original de alehandro Vezi post
    cum caracterizati dvs organizatorii marunti sau mari organizatori ? nu vad ca dvs sa fiti organizator sau poate ma ansel !! va vad prezent peste tot doar cu replici contra tuturor nu inteleg de ce ? ce aveti cu cine aveti ? sau doar aveti mult timp liber ?
    Nu cred ca sint contra tuturor,sint contra celor care nu consider eu ca au dreptate.

3. Îmi place vasile fodoran le-a plăcut acest mesaj
    Adrian Lazaroiu
    Guest
    Ma ridic si spun: LA TARGOVISTE TOATE CONCURSURILE A si B VOR COTIZA COMFORM HOTARARII DE LA BRASOV. Pe aceasta cale fac apel catre toti coordonatorii zonali, cerandu-le verticalitate, sa nu faca pasul inapoi doar pentru a face pe plac unor carcotasi care oricum nu au nimic de pierdut, nici ei, nici participantii de la concurs ci doar organizatorii. De asemenea ma adresez organizatorilor care au concursuri ce nu le acopera cheltuiala sa faca acest aspect cunoscut si bineinteles sa nu achite nimic.

organizator turnee
    Data înscrierii
    04.04.2010
    Locație
    Cluj-Napoca, Romania
    Vârstă
    45
    Postări
    3.855
    Timp total online
    86 z 21 h 54 m
    Timp online pe zi
    37 m
    Reputație
    1804
    Nu cred ca sint contra tuturor,sint contra celor care nu consider eu ca au dreptate.
    atunci va invit sa va expuneti punctul dvs de vedere corect si nepartinitor doar al dvs si nu al unui grup de interese!!
    ps eu nu am nimic personal cu dvs doar vam raspuns in fuctie de subiect !! stima !
    DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

dantim
    Guest
    atunci va invit sa va expuneti punctul dvs de vedere corect si nepartinitor doar al dvs si nu al unui grup de interese!!
    ps eu nu am nimic personal cu dvs doar vam raspuns in fuctie de subiect !! stima !
    Astept intrebarile si am sa va raspund la subiect.
    - - - Actualizat - - -
    Apropo cu grupul de interese ,sint exagerat de neutru.

organizator turnee
    Data înscrierii
    04.04.2010
    Locație
    Cluj-Napoca, Romania
    Vârstă
    45
    Postări
    3.855
    Timp total online
    86 z 21 h 54 m
    Timp online pe zi
    37 m
    Reputație
    1804
    nu mi-ati raspuns la intrebare ! care sunt in opinia dvs organizatorii marunti asa cum ia-ti denumit dvs mai sus si care sunt marii organizatori ? prin ce se deosebesc unii de altii?

dantim
    Guest
    Organizatorii marunti sint cei care vor sa cistige de pe urma unui turneu,si cei mari sint cei care o fac din inima ,nu dau exemple pentru ca sint
    exagerat de neutru ,cum ti-am mai scris

9. Îmi place vasile fodoran le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    04.04.2010
    Locație
    Cluj-Napoca, Romania
    Vârstă
    45
    Postări
    3.855
    Timp total online
    86 z 21 h 54 m
    Timp online pe zi
    37 m
    Reputație
    1804
    sa fim seriosi !! cine nu vre sa castige ,, daca se poate ? si an multe locuri se poate!

dantim
    Guest
    sa fim seriosi !! cine nu vre sa castige ,, daca se poate ? si an multe locuri se poate!
    Una este sa scoti cheltuielile si niste bani in plus pentru munca depusa si lumea care participa sa fie multumita,indiferent de taxa
    si alta sa incerci sa faci bani si sa iti bati joc de cei care vin si participa.

12. Îmi place vasile fodoran le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    04.04.2010
    Locație
    Cluj-Napoca, Romania
    Vârstă
    45
    Postări
    3.855
    Timp total online
    86 z 21 h 54 m
    Timp online pe zi
    37 m
    Reputație
    1804
    probabil cunoasteti cazuri concrete de asemenea turnee!. impartasitile cu noi sa nu mai mearga lumea la acele concursuri unde se pune accent pe bani si nu asigura conditiile promise !

organizator turnee
    Data înscrierii
    18.02.2012
    Locație
    Vatra Dornei
    Vârstă
    54
    Postări
    2.575
    Timp total online
    52 z 9 h 16 m
    Timp online pe zi
    25 m
    Reputație
    3300
    Dupa felul cum discutati imi dau seama ca vreti sa fiti primii in polemica organizatorilor care nu depun toate eforturile ptr.organizarea concursurilor in cele mai bune conditii.Ei bine am sa va spun cu parere de rau ca asa ceva nu exista in acest turneu.Fiecare are de comentat indiferent unde se duce ,ba ca nu merge lumina ,ba ca jucatorii(unii jucatori)sunt legitimati,ba ca au dat prea putina cafea si tot asa pana cand odata si odata cineva va spune gata ajunge hai sa facem o selectie si sa jucam numai unde se merita.Nu este corect.Mai rau sau mai bine atat a putut acel organizator sa faca.Atunci hai sa facem un tipar in care sa includem tot ce este ffff.bine sa facem ca sa organizam un concurs,iar cei care nu se incadreaza sa nu mai aiba voie sa desfasoare aceste activitati.Credeti ca o sa se poata ,va raspund tot eu NU SE POATE.De ce ? tot eu va raspund .Conditiile de joc nu pot fi oferinte niciodata la fel peste tot(este lesne de inteles de ce).unii au sala prea mica si mesele sunt inghesuite,altii au mese mai proaste si mingea nu sare la fel,alti sunt mai grasi ,altii sunt mai slabi,vedeti unde duc discutiile astea NICAERI.Masurile pe care dorim sa le luam .sunt adevarate vise.ACESTE DISCUTII NU SE VOR TERMINA NICIODATA.Ne batem cu morile de vant.Amaturul este o organizatie care se practica tenisul dupa bunul plac a fiecaruia.Nu ma obliga nimeni sa ma duc sau sa nu ma duc la un turneu.Daca am la ce ma duce ma duc daca nu stau frumos la gura sobei si depan amintiri din copilarie.SA FIM SERIOSI cee ce vrem sa facem este frumos dar ce mai tura vura constiinta unora fata de colegi lasa de dorit asa ca probleme se va discuta la infinit si vor ramane la nivelul vorbe fratilor.O singura persoana am vazut de cand sunt in AMATUR ca a luat cu adevarat opinie la un concurs pentru nerespectarea regulamentului de organizare si acela a fost la ultimul concurs CUPA UNIRI de la CLUJ este vorba de domnul RUSU STEFAN un om cu un caracter de luptator .Un om care a avut curaj sa faca la fata locului ce alti fac pe la colturi.Ia sa luam toti atitudine asa cum a facut dumnealui sa vedeti ca altfel vor sta lucrurile.Degeaba vorbim si umplem situl cu scrisori care mai de care mai pompoase si in jigniri adresate unuia sau altuia .ESTE PACAT NU ASTA MERITA ACEST SPORT ,dupa mine l-as categorisi unul dintre cele mai nobile sporturi de masa,care formeaza oameni cu caractere de invingator , adevarati luptatori.VA SALUT CU STIMA ADEVARATA al dumneavoastra MARCU
    P.S.Sa stii dragule ca nu exista organizatori marunti sau organizatori mari,toti sunt organizatori Implicate si tu mai mult si ai sa vezi cum te simt daca dupa atata munca de organizare o ei in barba de la cine stie ce individ care nu stie nici cat e negru sub unghie ce inseamna.
    Ultima modificare făcută de marcu vasile; 08.02.2013 la 10:17.
    Blade . PHOTINO
    Fh. JOOLA RYZHN 2.0
    Bh.:JOOLA RYZHM 2.0 MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

dantim
    Guest
    Domnul Marcu,nu am treaba cu conditiile de joc,eu am treaba cu aceei organizatori care scriu una cind afiseaza organizarea unui turneu
    si cind ajungi acolo si vezi este alta,legat de premii sau de conditiile de desfasurare.Nu vreau sa le scriu pentru ca este parerea mea personala
    si nu mai vreau eu sa particip la ele .Sanatate multa.

16. Îmi place mateidumitru, marcu vasile, vasile fodoran le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee

Data înscrierii
    08.07.2012
    Locație
    Craiova
    Vârstă
    36
    Postări
    854
    Timp total online
    27 z 18 h 22 m
    Timp online pe zi
    14 m
    Reputație
    1154
    Mai Dane daca tot te vad asa inversunat o sa urmaresc primul turneu la care te duci si o sa vin si eu sa iti aduc o sticla de vin ca mi-ai strigat ca nu aduc o sticla de vin, la prima participare Promit ca vin cu o sticla de vin,vrei sa vin si cu apa minerala??

18. Mulțumesc INDISPONIBIL au mulțumit pentru mesaj
    Îmi place victorache le-a plăcut acest mesaj
    organizator turnee
    Data înscrierii
    18.02.2012
    Locație
    Vatra Dornei
    Vârstă
    54
    Postări
    2.575
    Timp total online
    52 z 9 h 16 m
    Timp online pe zi
    25 m
    Reputație
    3300
    Domnul Marcu,nu am treaba cu conditiile de joc,eu am treaba cu aceei organizatori care scriu una cind afiseaza organizarea unui turneu
    si cind ajungi acolo si vezi este alta,legat de premii sau de conditiile de desfasurare.Nu vreau sa le scriu pentru ca este parerea mea personala
    si nu mai vreau eu sa particip la ele .Sanatate multa.
    Cu treburi din astea sunt deacord cu tine,dar degeaba le pui pe site ,acolo la fata locului trebuie pusa problema si batut obrazul celui care isi bate joc de musafir.
    Blade . PHOTINO
    Fh. JOOLA RYZHN 2.0
    Bh.:JOOLA RYZHM 2.0 MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

20. Îmi place INDISPONIBIL, mateidumitru, Dan Universal le-a plăcut acest mesaj
    senior
    Data înscrierii
    26.01.2009
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    45
    Postări
    582
    Timp total online
    10 z 23 m
    Timp online pe zi
    4 m
    Reputație
    73
    Ar merge varianta da-ti un leu pentru Ateneu(turneu)
    Gluma gluma,dar nu cred ca s-ar supara cineva dintre participanti sa scoata din buzunar un leu in plus pentru munca lui Florin sau a lui Clau.
    Se poate pune o cutie la fiecare turneu si cine vrea pune cine nu asta este .
    Din greseala, sau graba am apasat "nu imi place". Intentia era sa apas "imi place". Imi cer scuze pt eroare.
    LEMN: DONIC Waldner Dotec Carbon
    FH: DONIC Baracuda 2.0
    BH: XIOM Omega IV Elite

22. Îmi place marcu vasile, INDISPONIBIL le-a plăcut acest mesaj

Subiecte similare

1. Precizari turnee Topoloveni
    De Sorin Botirca în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 05.06.2010, 00:56
  2. Taxe vamale pt colet echipament extern ?
    De lica george în forumul Anunțuri Vânzare-Cumpărare
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 12.01.2008, 02:03
  3. Răspunsuri: 99
    Ultimul post: 29.03.2006, 18:39
  4. PRECIZARI
    De filo în forumul Organizare AmaTur
    Răspunsuri: 21
    Ultimul post: 09.01.2006, 20:30

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte