Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Buget 2013 - Precizari legate de taxe si cotizatii

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Dupa felul cum discutati imi dau seama ca vreti sa fiti primii in polemica organizatorilor care nu depun toate eforturile ptr.organizarea concursurilor in cele mai bune conditii.Ei bine am sa va spun cu parere de rau ca asa ceva nu exista in acest turneu.Fiecare are de comentat indiferent unde se duce ,ba ca nu merge lumina ,ba ca jucatorii(unii jucatori)sunt legitimati,ba ca au dat prea putina cafea si tot asa pana cand odata si odata cineva va spune gata ajunge hai sa facem o selectie si sa jucam numai unde se merita.Nu este corect.Mai rau sau mai bine atat a putut acel organizator sa faca.Atunci hai sa facem un tipar in care sa includem tot ce este ffff.bine sa facem ca sa organizam un concurs,iar cei care nu se incadreaza sa nu mai aiba voie sa desfasoare aceste activitati.Credeti ca o sa se poata ,va raspund tot eu NU SE POATE.De ce ? tot eu va raspund .Conditiile de joc nu pot fi oferinte niciodata la fel peste tot(este lesne de inteles de ce).unii au sala prea mica si mesele sunt inghesuite,altii au mese mai proaste si mingea nu sare la fel,alti sunt mai grasi ,altii sunt mai slabi,vedeti unde duc discutiile astea NICAERI.Masurile pe care dorim sa le luam .sunt adevarate vise.ACESTE DISCUTII NU SE VOR TERMINA NICIODATA.Ne batem cu morile de vant.Amaturul este o organizatie care se practica tenisul dupa bunul plac a fiecaruia.Nu ma obliga nimeni sa ma duc sau sa nu ma duc la un turneu.Daca am la ce ma duce ma duc daca nu stau frumos la gura sobei si depan amintiri din copilarie.SA FIM SERIOSI cee ce vrem sa facem este frumos dar ce mai tura vura constiinta unora fata de colegi lasa de dorit asa ca probleme se va discuta la infinit si vor ramane la nivelul vorbe fratilor.O singura persoana am vazut de cand sunt in AMATUR ca a luat cu adevarat opinie la un concurs pentru nerespectarea regulamentului de organizare si acela a fost la ultimul concurs CUPA UNIRI de la CLUJ este vorba de domnul RUSU STEFAN un om cu un caracter de luptator .Un om care a avut curaj sa faca la fata locului ce alti fac pe la colturi.Ia sa luam toti atitudine asa cum a facut dumnealui sa vedeti ca altfel vor sta lucrurile.Degeaba vorbim si umplem situl cu scrisori care mai de care mai pompoase si in jigniri adresate unuia sau altuia .ESTE PACAT NU ASTA MERITA ACEST SPORT ,dupa mine l-as categorisi unul dintre cele mai nobile sporturi de masa,care formeaza oameni cu caractere de invingator , adevarati luptatori.VA SALUT CU STIMA ADEVARATA al dumneavoastra MARCU
    P.S.Sa stii dragule ca nu exista organizatori marunti sau organizatori mari,toti sunt organizatori Implicate si tu mai mult si ai sa vezi cum te simt daca dupa atata munca de organizare o ei in barba de la cine stie ce individ care nu stie nici cat e negru sub unghie ce inseamna.
    Ultima editare de marcu vasile; 08.feb.2013, 09:17.
    Blade . PHOTINO
    Fh. Tibhar ev. Mx-p
    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

    Comentariu


    • #27
      Domnul Marcu,nu am treaba cu conditiile de joc,eu am treaba cu aceei organizatori care scriu una cind afiseaza organizarea unui turneu
      si cind ajungi acolo si vezi este alta,legat de premii sau de conditiile de desfasurare.Nu vreau sa le scriu pentru ca este parerea mea personala
      si nu mai vreau eu sa particip la ele .Sanatate multa.

      Comentariu


      • #28
        Mai Dane daca tot te vad asa inversunat o sa urmaresc primul turneu la care te duci si o sa vin si eu sa iti aduc o sticla de vin ca mi-ai strigat ca nu aduc o sticla de vin, la prima participare Promit ca vin cu o sticla de vin,vrei sa vin si cu apa minerala??

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de dantim Vezi post
          Domnul Marcu,nu am treaba cu conditiile de joc,eu am treaba cu aceei organizatori care scriu una cind afiseaza organizarea unui turneu
          si cind ajungi acolo si vezi este alta,legat de premii sau de conditiile de desfasurare.Nu vreau sa le scriu pentru ca este parerea mea personala
          si nu mai vreau eu sa particip la ele .Sanatate multa.
          Cu treburi din astea sunt deacord cu tine,dar degeaba le pui pe site ,acolo la fata locului trebuie pusa problema si batut obrazul celui care isi bate joc de musafir.
          Blade . PHOTINO
          Fh. Tibhar ev. Mx-p
          Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de dantim Vezi post
            Ar merge varianta da-ti un leu pentru Ateneu(turneu)
            Gluma gluma,dar nu cred ca s-ar supara cineva dintre participanti sa scoata din buzunar un leu in plus pentru munca lui Florin sau a lui Clau.
            Se poate pune o cutie la fiecare turneu si cine vrea pune cine nu asta este .
            Din greseala, sau graba am apasat "nu imi place". Intentia era sa apas "imi place". Imi cer scuze pt eroare.

            Comentariu


            • #31
              Domnilor, sunt nou in aceasta comunitate dar am sa ma invechesc pentru ca imi place ceea ce faceti. Am citit cateva pagini din acest topic. Parerea mea este ca taxele sunt destul de mici pentru a fi necesar sa creeam polemici pe acesta tema. De ce nu luati in calcul ca daca vrei sa joci tenis de masă, sah, biliard, etc., la orice club care ofera aceste facilitati, platesti 8 - 20 lei/ora. Tinand cont de faptul ca, concursurile organizate de dvs. implica logistica, multa munca si responsabilitate eu cred ca tarifele sunt de bun simt si merita platite. Cei care sunt de alta parere pot sa nu mai participe sau sa se apuce sa organizeze dumnealor in alte conditii. Eu cred ca sunt foarte multi oameni de buna credinta care vor veni in continuare la concursuri si se vor simti bine. Vor veni pentru ca le place acest sport si le plac oamenii pe care ii intalnesc la astfel de competitii.
              Parerea mea : continuati ceea ce faceti, carcotasi exista peste tot.
              Ultima editare de Dan_s; 11.feb.2013, 10:13.
              Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de Dan_s Vezi post
                Domnilor, sunt nou in aceasta comunitate dar am sa ma invechesc pentru ca imi place ceea ce faceti. Am citit cateva pagini din acest topic. Parerea mea este ca taxele sunt destul de mici pentru a fi necesar sa creeam polemici pe acesta tema. De ce nu luati in calcul ca daca vrei sa joci tenis de masă, sah, biliard, etc., la orice club care ofera aceste facilitati, platesti 8 - 20 lei/ora. Tinand cont de faptul ca, concursurile organizate de dvs. implica logistica, multa munca si responsabilitate eu cred ca tarifele sunt de bun simt si merita platite. Cei care sunt de alta parere pot sa nu mai participe sau sa se apuce sa organizeze dumnealor in alte conditii. Eu cred ca sunt foarte multi oameni de buna credinta care vor veni in continuare la concursuri si se vor simti bine. Vor veni pentru ca le place acest sport si le plac oamenii pe care ii intalnesc la astfel de competitii.
                Parerea mea : continuati ceea ce faceti, carcotasi exista peste tot.
                Cluburile de care vorbesti , apartin unor societati comerciale care, in mod normal, trebuie sa realizeze profit. Amaturul nu este societate comerciala.

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de mateidumitru Vezi post
                  Cluburile de care vorbesti , apartin unor societati comerciale care, in mod normal, trebuie sa realizeze profit. Amaturul nu este societate comerciala.
                  Corect AMATUR-ul nu e societate comerciala,dar cheltuielile exista,sub orice forma de organizare ar fi aceste concursuri.Si bine a punctat Dan_s mai sus,cu acele comparatii de preturi,dar asa e cum si incheie postul...aceea ca exista peste tot acei carcotasi.
                  BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                  FH - TENERGY 64
                  BH - XIOM VEGA EUROPE

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de mateidumitru Vezi post
                    Cluburile de care vorbesti , apartin unor societati comerciale care, in mod normal, trebuie sa realizeze profit. Amaturul nu este societate comerciala.

                    Cu tot respectul, am sa incerc sa ma abtin sa mai comentez. Aceasta este parerea mea si fiind un forum public mi-am permis sa postez, dar este DOAR PAREREA MEA.
                    Pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic.

                    Comentariu


                    • #35
                      Postat în original de Dan_s Vezi post
                      Domnilor, sunt nou in aceasta comunitate dar am sa ma invechesc pentru ca imi place ceea ce faceti. Am citit cateva pagini din acest topic. Parerea mea este ca taxele sunt destul de mici pentru a fi necesar sa creeam polemici pe acesta tema. De ce nu luati in calcul ca daca vrei sa joci tenis de masă, sah, biliard, etc., la orice club care ofera aceste facilitati, platesti 8 - 20 lei/ora. Tinand cont de faptul ca, concursurile organizate de dvs. implica logistica, multa munca si responsabilitate eu cred ca tarifele sunt de bun simt si merita platite. Cei care sunt de alta parere pot sa nu mai participe sau sa se apuce sa organizeze dumnealor in alte conditii. Eu cred ca sunt foarte multi oameni de buna credinta care vor veni in continuare la concursuri si se vor simti bine. Vor veni pentru ca le place acest sport si le plac oamenii pe care ii intalnesc la astfel de competitii.
                      Parerea mea : continuati ceea ce faceti, carcotasi exista peste tot.
                      Ceea ce sustineti Dvs. este Ok. Dar nu putem sa fim de acord cu cei care i-am primit in " casa noastra" si sa ne impuna anumite lucruri! EU cred ca acesta "miscare" ar trebui sa aiba urmatoarea filozofie: LIBERTATE ABSOLUTA! Fara constrangeri!
                      Stiu ca taxele si legile se fac la BUCURESTI! Poate ca asta este o deformatie pt cei care traiesc acolo! Eu nu sunt de acord cu impunerile, iar cum spune dl. Matei, nici nu vreau ca cineva sa ma tina de "fraier"!

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de Radu Serban Vezi post
                        Ceea ce sustineti Dvs. este Ok. Dar nu putem sa fim de acord cu cei care i-am primit in " casa noastra" si sa ne impuna anumite lucruri! EU cred ca acesta "miscare" ar trebui sa aiba urmatoarea filozofie: LIBERTATE ABSOLUTA! Fara constrangeri!
                        Stiu ca taxele si legile se fac la BUCURESTI! Poate ca asta este o deformatie pt cei care traiesc acolo! Eu nu sunt de acord cu impunerile, iar cum spune dl. Matei, nici nu vreau ca cineva sa ma tina de "fraier"!
                        Nu cred ca va ia nimeni de fraier,aveti niste prejudecati muuult prea pronuntate, acut intiparite si complet nefondate.Luati exemplu lui Lazaroiu,si o sa vedeti asa zisa imbogatire pe marginea acestor concursuri AMATUR.Si credeti-ma nu-i impune nimeni nimic atat lui cat si nici unui alt organizator de turnee...si aici pot da exemple ca Sorin Botarca de la Topoloveni,Florin Apian de la Bistrița,Toth Laszlo de la Cluj Napoca,Vali Suta de la Curtea de Argeș,Dan Chirap de la Gura Humorului,Fane Medeleanu de la Mangalia,Gelu Vladoiu de la Brașov,Bogdan Roman de la Arad,Florin Toma de la Pitești... sunt cei mai reprezentativi pe care mi i-am amintit acum.Cine vrea sa faca face,si cei de mai sus chiar fac...cine nu..carcoteste.
                        Nu conteniti sa tot infierati absolut gratuit pe cei care,democratic alesi,conduc AMATUR-ul,tot ii dati inainte cu subiecte ieftine si demult iesite din actualitatea acestei miscari numite AMATUR.Evident ca nimic nu este perfect,nici acest regulament nu este,dar el poate fi imbunatatit cum de altfel se v-a imbunatati(actualiza) de la an la an dupa cum s-a hotarat in decembrie si dupa cum se v-a hotara la urmatoarea intalnire a celor alesi de marea majoritate din AMATUR.
                        Aveti o varsta,care va obliga la a reflecta cu mai mare maturitate asupra continutului postarilor pe forum,cat si fara a avea prejudecatile pe care le expuneti intre ghilimelele postului de mai sus,putina maturitate si disciplina daca am avea sigur nu am tot bate apa-n piua.
                        Ca si parerea lui Dan_s,precizez ca aici este o parere personala fara atacuri la persona.No offense.
                        Ultima editare de victorache; 11.feb.2013, 19:45.
                        BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                        FH - TENERGY 64
                        BH - XIOM VEGA EUROPE

                        Comentariu


                        • #37
                          Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                          Vali era bine daca veneai la Brașov pentru ca aveai o imagine mult mai clara. Ceea ce stabilisem la Brașov era un lucru foarte bun pentru dezvoltarea Amatur si toti organizatorii prezenti au fost de acord cu noul sistem de taxe, eu chiar am fost unul dintre promotorii ideii alaturi de dl. Toma (sistemul vechi avea carente la modul de colectare si genera nemultumirea celor care plateau vis-a-vis de cei care nu plateau; nemultumiri exprrimate public de exemplu de nea Titi fata de colegii de la Deva care desi nu au platit cotizatia anul trecut au beneficiat de o masa Amatur oferita ca premiu la Turneul pe echipe si alte exemple de jucatori notorii care pur si simplu nu au vrut sa plateasca 10 lei ca toti ceilalti).

                          Acum, pe noul sistem de taxare, s-au trezit 2-3 carora nu le convine asta. Sincer imi pare rau ca a trebuit sa facem un pas inapoi pentru ca asta inseamna stagnarea Amatur cel putin in acest an. Programul dotarii cu mese este un program binevenit in contextul in care de la an la an numarul jucatorilor creste in Amatur. Personal imi pare si mai rau pentru ca anul asta am fi putut sa dam 1-2 mese si in regiunea noastra si nu cred ca strica la Curtea de Argeș, Valcea, Tg Jiu sau Turnu Severin sa primeasca o masa din fondul Amatur. In conditiile actuale, programul de dezvoltare este incert daca nu mort din fasa. Sper totusi ca majoritatea organizatorilor sa nu gandeasca romaneste ("daca nu da nimeni de ca sa dau eu?") si sa sprijine in masura posibilitatilor Fondul Amatur pentru ca avem mare nevoie sa oferim o rasplata pe masura valorii jucatorilor care la sfarsitul anului se vor dovedi mai buni si de ce nu poate reusim si sa strangem bani pentru 2-3 mese fie ele si SH.

                          Consider ca oricum toate contrele de pe forum din ultima vreme s-au purtat doar datorita lipsei de tact a unora care in loc sa ceara niste lamuriri incep sa arunce direct cu noroi si deoarece nu li se raspunde la fel devin si mai iritati si zgomotosi.

                          Cum spunea un coleg: "Sa ne dea Dumnezeu minte!"
                          mama ei de tableta ca am vrut sa dau - imi place mesajul - si am apasat pe langa
                          BLADE: NITTAKU SEPTEAR
                          FF: XIOM VEGA EUROPE MAX
                          BH: XIOM VEGA EUROPE MAX

                          jucam tenis ... si asta ne ocupa tot timpul

                          Comentariu


                          • #38
                            Postat în original de victorache Vezi post
                            Nu cred ca va ia nimeni de fraier,aveti niste prejudecati muuult prea pronuntate, acut intiparite si complet nefondate.Luati exemplu lui Lazaroiu,si o sa vedeti asa zisa imbogatire pe marginea acestor concursuri AMATUR.Si credeti-ma nu-i impune nimeni nimic atat lui cat si nici unui alt organizator de turnee...si aici pot da exemple ca Sorin Botarca de la Topoloveni,Florin Apian de la Bistrița,Toth Laszlo de la Cluj Napoca,Vali Suta de la Curtea de Argeș,Dan Chirap de la Gura Humorului,Fane Medeleanu de la Mangalia,Gelu Vladoiu de la Brașov,Bogdan Roman de la Arad,Florin Toma de la Pitești... sunt cei mai reprezentativi pe care mi i-am amintit acum.
                            Nu conteniti sa tot infierati absolut gratuit pe cei care,democratic alesi,conduc AMATUR-ul,tot ii dati inainte cu subiecte ieftine si demult iesite din actualitatea acestei miscari numite AMATUR.Evident ca nimic nu este perfect,nici acest regulament nu este,dar el poate fi imbunatatit cum de altfel se v-a imbunatati(actualiza) de la an la an dupa cum s-a hotarat in decembrie si dupa cum se v-a hotara la urmatoarea intalnire a celor alesi de marea majoritate din AMATUR.
                            Aveti o varsta,care va obliga la a reflecta cu mai mare maturitate asupra continutului postarilor pe forum,cat si fara a avea prejudecatile pe care le expuneti intre ghilimelele postului de mai sus. No offense..
                            Dl.Coleg,
                            sunt obligat sa va raspund
                            într-adevar am ajuns la o"vârsta" în care trebuie sa am "grija" ce scriu! Dar "democratia" îmi da dreptul sa scriu si "prostii"! Unii o sa accepte ce scriu , altii o sa citeasca si o sa judece daca este bine sau rau, iar altii( ca si dvs.) o sa raspunda, în fel si chip! Eu joc " ping-pong" de placere! Cu mare placere o sa ajut anumite cluburi sa se dezvolte! Cu mare placere o sa ofer 100 de Euro( de expl) clubului din Vatra Dornei lui dl. Marcu! Dar nu o sa dau nici un ban celor care ma forteaza! Sper ca ati înteles!
                            ?n continuare asi vrea sa va spun ca nu este prost cine manînca 10 p?ini, ci este prost cel care ?i da!
                            Apropo! Cine ia ales "democratic" sa reprezinte ARDEALUL?

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de Radu Serban Vezi post
                              Ceea ce sustineti Dvs. este Ok. Dar nu putem sa fim de acord cu cei care i-am primit in " casa noastra" si sa ne impuna anumite lucruri! EU cred ca acesta "miscare" ar trebui sa aiba urmatoarea filozofie: LIBERTATE ABSOLUTA! Fara constrangeri!
                              Stiu ca taxele si legile se fac la BUCURESTI! Poate ca asta este o deformatie pt cei care traiesc acolo! Eu nu sunt de acord cu impunerile, iar cum spune dl. Matei, nici nu vreau ca cineva sa ma tina de "fraier"!
                              Cu toata stima, D-le Serban, sa stiti ca nu chiar totul vine de la... București.
                              Daca va uitati in topicul deschis de Sorin Botirca, referitor la propuneri pentru 2013, eu sunt cel ce a propus o taxa de concurs, in functie de valoarea turneului(A+; A sau B) in locul cotizatiei, si nu sunt din București.
                              Dar stiti de ce? Deoarece sunt destui care au participat la turneele organizate sub egida Amaturului, si nu au binevoit sa plateasca acei 10 lei. Si ca sa va dau o cifra, din 2400 de participanti in 2012, la diferite turnee, doar 750 au platit cotizatia...
                              Au fost unii, asa cum remarca si D-l Matei, care au participat la turneul pe echipe si dupa ce l-au cistigat, au primit si premiul cel mare: o masa profesionala. fara sa-si fi platit cotizatia!!
                              Cit despre Libertate Absoluta, este o utopie.
                              Nici in Statele Unite, care se spune ca este cea mai democratica tara din lume, nu exista regula ca fiecare sa faca ce vrea si cind vrea.

                              Comentariu


                              • #40
                                Postat în original de Radu Serban Vezi post
                                Dl.Coleg,
                                sunt obligat sa va raspund
                                într-adevar am ajuns la o"vârsta" în care trebuie sa am "grija" ce scriu! Dar "democratia" îmi da dreptul sa scriu si "prostii"! Unii o sa accepte ce scriu , altii o sa citeasca si o sa judece daca este bine sau rau, iar altii( ca si dvs.) o sa raspunda, în fel si chip! Eu joc " ping-pong" de placere! Cu mare placere o sa ajut anumite cluburi sa se dezvolte! Cu mare placere o sa ofer 100 de Euro( de expl) clubului din Vatra Dornei lui dl. Marcu! Dar nu o sa dau nici un ban celor care ma forteaza! Sper ca ati înteles!
                                ?n continuare asi vrea sa va spun ca nu este prost cine manînca 10 p?ini, ci este prost cel care ?i da!
                                Apropo! Cine ia ales "democratic" sa reprezinte ARDEALUL?
                                Se pare ca sunteti intr-o mare eroare....banii pe care tot sustineti ca va forteaza cineva sa-i dati,NU SUNT DE LA JUCATORI....acesti bani de dau de la ORGANIZATORI,s-a plafonat obligativitatea organizatorilor de a oferi la un concurs decat O STICLA DE APA.Daca un organizator ofera mai mult decat o sticla de apa,este numai placerea,puterea sau orice altceva numai ca nu este obligat sa mai dea acea gustare(care fie vorba intre noi a iscat alte topic-uri de controverse).Sper ca acum ati inteles ca nu va baga nimeni mana in buzunar,cum sustineti mai sus,intr-o foarte mare eroare,dupa cum spuneam la inceputul postului.Clar acum dle Serban?No offense..
                                BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                FH - TENERGY 64
                                BH - XIOM VEGA EUROPE

                                Comentariu


                                • #41
                                  Postat în original de victorache Vezi post
                                  Corect AMATUR-ul nu e societate comerciala,dar cheltuielile exista,sub orice forma de organizare ar fi aceste concursuri.Si bine a punctat Dan_s mai sus,cu acele comparatii de preturi,dar asa e cum si incheie postul...aceea ca exista peste tot acei carcotasi.
                                  Da, cheltuielile exista, dar nivelul lor trebuie controlat. Si nu este obligatoriu sa existe si profit, sau daca exista, el trebuie sa apartina strict organizatorului local.
                                  - - - Actualizat - - -
                                  Postat în original de victorache Vezi post
                                  Nu cred ca va ia nimeni de fraier,aveti niste prejudecati muuult prea pronuntate, acut intiparite si complet nefondate.Luati exemplu lui Lazaroiu,si o sa vedeti asa zisa imbogatire pe marginea acestor concursuri AMATUR.Si credeti-ma nu-i impune nimeni nimic atat lui cat si nici unui alt organizator de turnee...si aici pot da exemple ca Sorin Botarca de la Topoloveni,Florin Apian de la Bistrița,Toth Laszlo de la Cluj Napoca,Vali Suta de la Curtea de Argeș,Dan Chirap de la Gura Humorului,Fane Medeleanu de la Mangalia,Gelu Vladoiu de la Brașov,Bogdan Roman de la Arad,Florin Toma de la Pitești... sunt cei mai reprezentativi pe care mi i-am amintit acum.Cine vrea sa faca face,si cei de mai sus chiar fac...cine nu..carcoteste.
                                  Nu conteniti sa tot infierati absolut gratuit pe cei care,democratic alesi,conduc AMATUR-ul,tot ii dati inainte cu subiecte ieftine si demult iesite din actualitatea acestei miscari numite AMATUR.Evident ca nimic nu este perfect,nici acest regulament nu este,dar el poate fi imbunatatit cum de altfel se v-a imbunatati(actualiza) de la an la an dupa cum s-a hotarat in decembrie si dupa cum se v-a hotara la urmatoarea intalnire a celor alesi de marea majoritate din AMATUR.
                                  Aveti o varsta,care va obliga la a reflecta cu mai mare maturitate asupra continutului postarilor pe forum,cat si fara a avea prejudecatile pe care le expuneti intre ghilimelele postului de mai sus,putina maturitate si disciplina daca am avea sigur nu am tot bate apa-n piua.
                                  Ca si parerea lui Dan_s,precizez ca aici este o parere personala fara atacuri la persona.No offense.
                                  Intreaba-l pe Dorel Nistor, citi bani i-a cerut Dan Bodeanu din taxa de participare, la un turneu de la Bistrița.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de victorache Vezi post
                                    Se pare ca sunteti intr-o mare eroare....banii pe care tot sustineti ca va forteaza cineva sa-i dati,NU SUNT DE LA JUCATORI....acesti bani de dau de la ORGANIZATORI,s-a plafonat obligativitatea organizatorilor de a oferi la un concurs decat O STICLA DE APA.Daca un organizator ofera mai mult decat o sticla de apa,este numai placerea,puterea sau orice altceva numai ca nu este obligat sa mai dea acea gustare(care fie vorba intre noi a iscat alte topic-uri de controverse).Sper ca acum ati inteles ca nu va baga nimeni mana in buzunar,cum sustineti mai sus,intr-o foarte mare eroare,dupa cum spuneam la inceputul postului.Clar acum dle Serban?No offense..
                                    Ok.Incepand de azi, 11.02.2013, platesc eu TOT! Site-ul(vreau factura) si pe dl. Apian!

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                      Da, cheltuielile exista, dar nivelul lor trebuie controlat. Si nu este obligatoriu sa existe si profit, sau daca exista, el trebuie sa apartina strict organizatorului local.
                                      De unde aceasta preconceptie ca cineva de la centru impune dari in bani organizatorilor dle Matei?Refuz sa cred ca le cere cineva bani organizatorilor de turnee,si nu numai ca refuz,dar eu personal sunt convins ca sunteti intr-o mare eroare.
                                      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                      FH - TENERGY 64
                                      BH - XIOM VEGA EUROPE

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Postat în original de Adrian Lazaroiu Vezi post
                                        Ma ridic si spun: LA TARGOVISTE TOATE CONCURSURILE A si B VOR COTIZA COMFORM HOTARARII DE LA BRASOV. Pe aceasta cale fac apel catre toti coordonatorii zonali, cerandu-le verticalitate, sa nu faca pasul inapoi doar pentru a face pe plac unor carcotasi care oricum nu au nimic de pierdut, nici ei, nici participantii de la concurs ci doar organizatorii. De asemenea ma adresez organizatorilor care au concursuri ce nu le acopera cheltuiala sa faca acest aspect cunoscut si bineinteles sa nu achite nimic.
                                        Nu am participat la discutia de la Brașov dar am luat cunostinta de majoritatea punctelor de vedere exprimate acolo. Si la concursurile organizate in Focșani se va tine cont de hotararile luate acolo.
                                        Ultima editare de Corcoz Costin; 11.feb.2013, 20:26. Motiv: omitere

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de Corcoz Costin Vezi post
                                          Nu am participat la discutia de la Brașov dar am luat cunostinta de majoritatea punctelor de vedere exprimate acolo. Si la Focșani se va tine cont de hotararile luate la BV.
                                          Este clar ca daca nu exista cineva care sa conduca se va ajunge la "anarhie"! Sa nu se înteleaga ca eu am ceva cu "cineva"! Dar atentie!Nu sunt de acord sa platesc "ceva" pentru ce nu sunt de acord! Nimeni nu poate sa-mi impuna ceva pâna când nu este OFICIAL! Eu nu fac parte din cei 95% care merg la scarbici!

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Postat în original de Radu Serban Vezi post
                                            Este clar ca daca nu exista cineva care sa conduca se va ajunge la "anarhie"! Sa nu se înteleaga ca eu am ceva cu "cineva"! Dar atentie!Nu sunt de acord sa platesc "ceva" pentru ce nu sunt de acord! Nimeni nu poate sa-mi impuna ceva pâna când nu este OFICIAL! Eu nu fac parte din cei 95% care merg sa scarbici!
                                            E o tara libera,desigur.Si apropo...cred ca sunt multi pe aici,care nu fac parte in acei 95%,si nu ies asa in frunte,nu ca ar fi rau sa faca parte din acei 95%.

                                            Ps; vis-a-vis de cine sa conduca AMATUR-ul...cititi va rog topic-urile destinate acestui subiect.O sa fiti surprins de ce o sa descoperiti acolo in acest sens.O adevarata "anarhie"
                                            BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                            FH - TENERGY 64
                                            BH - XIOM VEGA EUROPE

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Postat în original de Radu Serban Vezi post
                                              Este clar ca daca nu exista cineva care sa conduca se va ajunge la "anarhie"! Sa nu se înteleaga ca eu am ceva cu "cineva"! Dar atentie!Nu sunt de acord sa platesc "ceva" pentru ce nu sunt de acord! Nimeni nu poate sa-mi impuna ceva pâna când nu este OFICIAL! Eu nu fac parte din cei 95% care merg la scarbici!
                                              Cat de tare, tocmai dumneavostra sa spuneti aceasta fraza!

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                pai nu este NORMAL?! sa fac un TURNEU gratis si sa platesc TAXE BUCURE?TIULUI?

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Postat în original de sevraj Vezi post
                                                  Cat de tare, tocmai dumneavostra sa spuneti aceasta fraza!
                                                  Sunt de acord cu dvs! Platesc ceva da îmi dati si chitanta?! în momentul când scrii ceva ar trebui sa ai si responsabilitate! Asa fiecare scrie ce vrea!

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Postat în original de victorache Vezi post
                                                    De unde aceasta preconceptie ca cineva de la centru impune dari in bani organizatorilor dle Matei?Refuz sa cred ca le cere cineva bani organizatorilor de turnee,si nu numai ca refuz,dar eu personal sunt convins ca sunteti intr-o mare eroare.
                                                    Mai ai multe de invatat si de aflat

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X