Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Buget 2013 - Precizari legate de taxe si cotizatii

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Postat în original de Radu Serban Vezi post
    Sunt de acord cu dvs! Platesc ceva da îmi dati si chitanta?! în momentul când scrii ceva ar trebui sa ai si responsabilitate! Asa fiecare scrie ce vrea!
    in mometul cand scrii ceva,exista posibilitatea ca si tirajul prognozat sa nu fie ca si socoteala de acasa !

    Comentariu


    • #52
      Postat în original de mateidumitru Vezi post
      Mai ai multe de invatat si de aflat
      Am podul plin de astfel de invataturi
      BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
      FH - TENERGY 64
      BH - XIOM VEGA EUROPE

      Comentariu


      • #53
        Postat în original de victorache Vezi post
        Am podul plin de astfel de invataturi
        stai la casa,sau la ultimul etaj ?

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de Vali 100% Vezi post
          stai la casa,sau la ultimul etaj ?
          La cat se tot spala varza pe aici...am trebui sa am podul cat Liceul Caragiale din Ploiești
          Oricum nu mai conteaza,se pare ca e sport national...spalatul la varza
          BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
          FH - TENERGY 64
          BH - XIOM VEGA EUROPE

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de victorache Vezi post

            La cat se tot spala varza pe aici...am trebui sa am podul cat Liceul Caragiale din Ploiești
            Oricum nu mai conteaza,se pare ca e sport national...spalatul la varza
            asta de unde ai scos-o ? spalat la varza...
            in fine..
            sunt prea suptile pentru mine
            pa

            Comentariu


            • #56
              Postat în original de victorache Vezi post
              Am podul plin de astfel de invataturi
              mai VICTORACHE!
              nu vreau sa fac un atac la persoana. Am scris mai sus ca fiecare este liber sa exprime cea ce gandeste! Asta inseamna DEMOCRATIE! Eu am spus ca sustin financiar tot ce este despre acest site! TU in afara de a da contre mai stii ceva?

              Comentariu


              • #57
                Postat în original de Radu Serban Vezi post
                mai VICTORACHE!
                nu vreau sa fac un atac la persoana. Am scris mai sus ca fiecare este liber sa exprime cea ce gandeste! Asta inseamna DEMOCRATIE! Eu am spus ca sustin financiar tot ce este despre acest site! TU in afara de a da contre mai stii ceva?
                Pai initial era vorba de taxele si legile fixate de la București,de a nu fi luat de "fraier"....de a nu fi contrans in vre-un fel...si acum o schimbati din mers ca platiti dvs taxele site-ului si pe Apian Florin?Fiti consecvent dle Serban.Chiar nu doresc sa dau contre, doar argumentez ceea ce spun.Seara buna .
                Ultima editare de victorache; 11.feb.2013, 22:29.
                BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                FH - TENERGY 64
                BH - XIOM VEGA EUROPE

                Comentariu


                • #58
                  Postat în original de victorache Vezi post
                  Am podul plin de astfel de invataturi
                  Degeaba le tii in pod. Dar si in cap daca le ai si nu stii sa le folosesti, tot degeaba .

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de mateidumitru Vezi post
                    Degeaba le tii in pod. Dar si in cap daca le ai si nu stii sa le folosesti, tot degeaba .
                    Le am de la "invatatorii stoici" de pe aici,si-s la fel de folositoare ca o frectie la picior de lemn
                    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                    FH - TENERGY 64
                    BH - XIOM VEGA EUROPE

                    Comentariu


                    • #60
                      Postat în original de victorache Vezi post
                      Pai initial era vorba de taxele si legile fixate de la București,de a nu fi luat de "fraier"....de a nu fi contrans in vre-un fel...si acum o schimbati din mers ca platiti dvs taxele site-ului si pe Apian Florin?Fiti consecvent dle Serban.Chiar nu doresc sa dau contre, doar argumentez ceea ce spun.Seara buna .
                      DA. Platesc eu TOT!

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de Radu Serban Vezi post
                        pai nu este NORMAL?! sa fac un TURNEU gratis si sa platesc TAXE BUCURE?TIULUI?
                        Omule mai rasfoieste si tu paginile din urma din alte topicuri si poate observi ca taxele nu se platesc Bucureștiului

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de Radu Serban Vezi post
                          DA. Platesc eu TOT!
                          O sa pun o vorba buna la București,stiu eu la cine....si poate va face o diploma.
                          BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                          FH - TENERGY 64
                          BH - XIOM VEGA EUROPE

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de victorache Vezi post
                            Le am de la "invatatorii stoici" de pe aici,si-s la fel de folositoare ca o frectie la picior de lemn
                            Poate nu stiti, dar va anunt ca si in Divizia A am format o echipa! Politehnica Cluj! Daca o sa aveti curiozitate, a organizat etapa de la Cluj? Va intereseaza cat a costat un concurs de acest gen? Ca fapt divers, doar SALVAREA a fost 16 milioane de lei/ 3 zile! Este dreptul Dvs. sa vorbiti, sau sa ...
                            Inainte de a scrie ceva ganditi-va!

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de Radu Serban Vezi post
                              Poate nu stiti, dar va anunt ca si in Divizia A am format o echipa! Politehnica Cluj! Daca o sa aveti curiozitate, a organizat etapa de la Cluj? Va intereseaza cat a costat un concurs de acest gen? Ca fapt divers, doar SALVAREA a fost 16 milioane de lei/ 3 zile! Este dreptul Dvs. sa vorbiti, sau sa ...
                              Inainte de a scrie ceva ganditi-va!
                              foarte frumos...dar acest subiect este offtopic
                              BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                              FH - TENERGY 64
                              BH - XIOM VEGA EUROPE

                              Comentariu


                              • #65
                                Postat în original de dantim Vezi post
                                Omule mai rasfoieste si tu paginile din urma din alte topicuri si poate observi ca taxele nu se platesc Bucureștiului
                                Am impresia ca TU nu ai organizat in viata ta nici un turneu! Chiar sunt curios! Ai organizat vreodata un turneu?

                                Comentariu


                                • #66
                                  Domnule Radu nu era vorba de vreo organizare doar de taxe ,care dupa parerea dumneavoastra ajung la București
                                  - - - Actualizat - - -
                                  Apropo cu divizia ,va rog contactati Buzăul daca nu cunoasteti

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de mateidumitru Vezi post
                                    Cluburile de care vorbesti , apartin unor societati comerciale care, in mod normal, trebuie sa realizeze profit. Amaturul nu este societate comerciala.
                                    ... si nu trebuie sa adune fonduri pt acte mai mult sau mai putin caritabile precum: achizitionarea si repartizarea meselor de joc ori sustinerea (impusa) a sportului juvenil.
                                    Basme cu plata unor sume consistente pt acest site nu mai au trecere si doresc sa va informez ca dl Radu Serban s-a oferit voluntar sa achite pe viitor aceste cheltuieli pe baza de factura.
                                    In ce-l priveste pe dl Florin Apian, stiu ca nu a solicitat niciodata remunerarea activitatii sale de actualizare a clasamentului Amatur si pt sprijinul in organizarea de turnee beneficiaza doar de acces gratuit, deci nu genereaza costuri.
                                    Deci, pt ce anume se strang aceste fonduri? Ca sa aiba ce gestiona autodenumitul grup de initiativa condus de Dan2?
                                    Acest grup erijat (autoproclamat) coordonator in Amatur n-a fost propus si nici votat de membrii Circuitului. Ca atare nu are caderea, nici puterea de a modifica obiectul de activitate din competitie sportiva pt amatori in circ(uit) de intr-ajutorare!
                                    Din aceste motive si pt altele asemenea, in Ardeal s-a format un nou grup de initiativa (din care pot enumera pt moment pe: NISTOR DOREL BN, MATEI DUMITRU HD, RADU SERBAN CJ, VARADI TIBI BH, COSTEL BAIU MM, RUSU STEFAN CJ, lista ramanand deschisa) ce urmareste:
                                    1- Programarea si organizarea independenta (de București) a turneelor A din regiune
                                    2- Neamestecul Bucureștiului in problemele competitiilor din Ardeal, la care sunt invitati sa participe toti doritorii
                                    Acestea fiind spuse, va salut si va doresc tuturor participari cat mai reusite in Circuitul Amatur! SR
                                    Ultima editare de stefan_rusu23; 11.feb.2013, 23:45.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Postat în original de victorache Vezi post
                                      O sa pun o vorba buna la București,stiu eu la cine....si poate va face o diploma.
                                      Unde dai si unde.......crapa!

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
                                        Stimati colegi,

                                        In urma unei consultari a reprezentantilor regionali, am decis de comun acord sa suspendam OBLIGATIVITATEA achitarii de catre organizatori a taxei catre Fondul Amatur. Ramane la latitudinea organizatorilor care doresc sa sprijine aceasta miscare sa vireze ce suma considera dumnealor de cuviinta pentru sprijinul acestei miscari. Plafoanele de taxe de participare ale turneelor stabilite la intalnirea de la Brașov raman in vigoare, astfel:

                                        - turnee B: taxa maxima va fi de 20 lei/jucator;
                                        - turnee A: taxa maxima va fi de 25 lei/jucator;
                                        - turnee A+: taxa maxima va fi de 35 lei/jucator;
                                        - turneul final: maxim 40 lei/jucator.

                                        La capitolul cheltuieli vor avea prioritate cheltuielile legate de sustinerea site-ului si indemnizatia lui Florin Apian, ramanand ca celelalte cheltuieli sa le facem in masura in care reusim sa strangem ceva bani sau nu. In situatia in care nu se vor strange suficienti bani pentru premiile circuitului de la final de an, toti reprezentantii regionali vor gasi impreuna o sponsorizare care sa acopere aceasta cheltuiala.
                                        - - - Actualizat - - -
                                        Daca si interventia lui Sorin nu a reusit sa va lamureasca(care este un om ce nu prea ai ce sa ii reprosezi)chiar sinteti de....ANDO
                                        - - - Actualizat - - -
                                        Pentru cei ce nu stiu (Ando s-au Popa Popas cei ce desenau figurile aleea ,fara cuvinte)

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de victorache Vezi post
                                          O sa pun o vorba buna la București,stiu eu la cine....si poate va face o diploma.
                                          Sincer, nu cred ca avem nevoie. Dreptatea se castiga prin lupta, iar
                                          'RESPECTUL' SE IMPUNE
                                          Facand armata in Ardeal,
                                          Sudistii mai aflara o figura:
                                          Aruncatorul bate peste deal,
                                          Sergentul Pisti... peste gura!
                                          - - - Actualizat - - -
                                          Postat în original de dantim Vezi post
                                          - - - Actualizat - - -
                                          Daca si interventia lui Sorin nu a reusit sa va lamureasca(care este un om ce nu prea ai ce sa ii reprosezi)chiar sinteti de....ANDO
                                          - - - Actualizat - - -
                                          Pentru cei ce nu stiu (Ando s-au Popa Popas cei ce desenau figurile aleea ,fara cuvinte)
                                          ERATA
                                          Daca NICI interventia D-LUI Sorin (CARUIA NU AI CE SA-I REPROSEZI) n-a reusit sa va lamureasca, chiar sunteti de ..ANDO.
                                          Pentru cei ce nu stiu: Ando SAU Popa Popas ERAU cei ce desenau figurile ALEA fara cuvinte.
                                          Pot intelege ca nu mai simpatizezi ardelenii, dar cu limba romana de ce esti certat, d-le Dantim? Fiindca stai in București?

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                                            Sincer, nu cred ca avem nevoie. Dreptatea se castiga prin lupta, iar
                                            'RESPECTUL' SE IMPUNE
                                            Facand armata in Ardeal,
                                            Sudistii mai aflara o figura:
                                            Aruncatorul bate peste deal,
                                            Sergentul Pisti... peste gura!
                                            - - - Actualizat - - -
                                            Pur si simplu jenant! O bate aruncatorul peste deal, dar unii bat rau de tot campii....Mare-i gradina lui Dumnezeu...
                                            - - - Actualizat - - -
                                            Si unii poeti au sarit gardul...

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                                              Sincer, nu cred ca avem nevoie. Dreptatea se castiga prin lupta, iar
                                              'RESPECTUL' SE IMPUNE
                                              Facand armata in Ardeal,
                                              Sudistii mai aflara o figura:
                                              Aruncatorul bate peste deal,
                                              Sergentul Pisti... peste gura!
                                              - - - Actualizat - - -
                                              Nea Stefane sau Istfan baci tu sti se vorbeste bine romaneste
                                              ERATA
                                              Daca NICI interventia D-LUI Sorin (CARUIA NU AI CE SA-I REPROSEZI) n-a reusit sa va lamureasca, chiar sunteti de ..ANDO.
                                              Pentru cei ce nu stiu: Ando SAU Popa Popas ERAU cei ce desenau figurile ALEA fara cuvinte.
                                              Pot intelege ca nu mai simpatizezi ardelenii, dar cu limba romana de ce esti certat, d-le Dantim? Fiindca stai in București?
                                              - - - Actualizat - - -
                                              Daca si el ,nu nici el ca mai erau si altii care au incercat sa iti explice,Pisti baci daca vrei cumva sa te alint,nu ca am ceva cu ungurii ,chiar ii stimez
                                              ca si fiimiu ii jumate (nevastamea este unguroaica)dar vad ca tu esti penibil.

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                                                ...
                                                Din aceste motive si pt altele asemenea, in Ardeal s-a format un nou grup de initiativa (din care pot enumera pt moment pe: NISTOR DOREL BN, MATEI DUMITRU HD, RADU SERBAN CJ, VARADI TIBI BH, COSTEL BAIU MM, RUSU STEFAN CJ, lista ramanand deschisa) ce urmareste:
                                                1- Programarea si organizarea independenta (de București) a turneelor A si B din regiune
                                                2- Neamestecul Bucureștiului in problemele competitiilor din Ardeal, la care sunt invitati sa participe toti doritorii
                                                Acestea fiind spuse, va salut si va doresc tuturor participari cat mai reusite in Circuitul Amatur! SR
                                                Am placerea de a va anunta ca lista mai cuprinde inca 2 componenti: POP COSMIN si ROZENFELD CRISTIAN CJ, iar miscarea se bucura de o seama de simpatizanti, din care pot mentiona fara sa gresesc pe: ANTAL DENES BV, DENES FERI MS,...
                                                Lista s-ar putea extinde cu mare usurinta, daca n-ar fi atat de sfiosi ardelenii nostri. Indrazniti, d-lor! Stefan Rusu
                                                Ultima editare de stefan_rusu23; 17.feb.2013, 16:37.

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Postat în original de stefan_rusu23 Vezi post
                                                  ... si nu trebuie sa adune fonduri pt acte mai mult sau mai putin caritabile precum: achizitionarea si repartizarea meselor de joc ori sustinerea (impusa) a sportului juvenil.
                                                  Basme cu plata unor sume consistente pt acest site nu mai au trecere si doresc sa va informez ca dl Radu Serban s-a oferit voluntar sa achite pe viitor aceste cheltuieli pe baza de factura.
                                                  In ce-l priveste pe dl Florin Apian, stiu ca nu a solicitat niciodata remunerarea activitatii sale de actualizare a clasamentului Amatur si pt sprijinul in organizarea de turnee beneficiaza doar de acces gratuit, deci nu genereaza costuri.
                                                  Deci, pt ce anume se strang aceste fonduri? Ca sa aiba ce gestiona autodenumitul grup de initiativa condus de Dan2?
                                                  Acest grup erijat (autoproclamat) coordonator in Amatur n-a fost propus si nici votat de membrii Circuitului. Ca atare nu are caderea, nici puterea de a modifica obiectul de activitate din competitie sportiva pt amatori in circ(uit) de intr-ajutorare!
                                                  Din aceste motive si pt altele asemenea, in Ardeal s-a format un nou grup de initiativa (din care pot enumera pt moment pe: NISTOR DOREL BN, MATEI DUMITRU HD, RADU SERBAN CJ, VARADI TIBI BH, COSTEL BAIU MM, RUSU STEFAN CJ, lista ramanand deschisa) ce urmareste:
                                                  1- Programarea si organizarea independenta (de București) a turneelor A din regiune
                                                  2- Neamestecul Bucureștiului in problemele competitiilor din Ardeal, la care sunt invitati sa participe toti doritorii
                                                  Acestea fiind spuse, va salut si va doresc tuturor participari cat mai reusite in Circuitul Amatur! SR
                                                  In mod normal ar trebui ca turneele care se programeaza fara incuviintarea conducerii Amatur sa nu se puncteze in clasament. Este ca si cum ar organiza Clujul etapa de divizia B sau A fara incuviintarea FRTM. Asa si eu imi organizez un turneu de casa in care particip eu si inca cativa alesi de mine astfel incat sa ies eu pr primul loc si am pretentia sa mi se si puncteze in clasament.

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Sa renuntat la taxe ,acum ce m-ai vrei domnule Stefan ,autonomie
                                                    - - - Actualizat - - -
                                                    Celor care nu ma cunosc personal, nu-mi cunosc pregatirea si aspiratiile, n-au idee despre activitatea mea de organizator si sportiv, pt a preveni alte neintelegeri, vreau sa le adresez urmatoarea rugaminte:
                                                    D-lor, nu mai folositi invective (precum natang, frustrat, handicapat sau penibil), cand va aflati la sute de km in spatele calculatorului, ca sa evitati riscul de a deveni voi penibili in momentul unei eventuale intalniri!
                                                    Daca totusi, vreti sa va dovediti in acest fel barbatia, puteti trimite mesaje private, pt a nu mai aprinde spiritele, nici tulbura apele Amatur-ului. Va multumesc pt intelegere! Stefan Rusu
                                                    P.S. Accept fara rezerva critici legate de jocul la masa sau eventuale scapari in organizare...
                                                    De restul se ocupa familia, amicii, colegii de serviciu, vecinii si amantele. Ok?
                                                    - - - Actualizat - - -
                                                    P-ai vad ca tot dumneavoastra continuati d-l Stefan Rusu
                                                    - - - Actualizat - - -
                                                    Daca tot vreti sa faceti alt circuit atunci nu m-ai programati turnee in acest amatur,fara sa tineti seama de regulament.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X