Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu final pentru copii

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Turneu final pentru copii

    Stimati colegi,
    supun atentiei dvs intentia organizarii "Turneului final Amatur pentru copii"-Agnita-1 Iunie 2013.Luarile de pozitie ale unor membri marcanti ai circuitului,care contesta (vehement!) deciziile luate in cadrul adunarii de la Brașov, pun sub semnul intrebarii oportunitatea organizarii acestui turneu.
    Majoritatea deciziilor luate la Brașov au fost rezultatul propunerilor dvs facute pe Forum de-a lungul anului,propuneri menite sa asigure continuarea si imbunatatirea activitatii circuitului.
    Autogestionarea circuitului a impus stabilirea unei taxe de participare,la inceput, care s-a transformat ulterior in taxa de afiliere tocmai pentru a preintampina "anomaliile" semnalate anul trecut la sfarsit de an.Din capitalul rezultat se avea in vedere retribuirea(cu sume mai mult decat modice zic eu,dar acceptate de catre cei desemnati) celor implicati in bunul mers al Amaturului(Apian,Clau si Bodeanu),inbunatatirea logisticii si SPRIJINIREA TURNEELOR DE COPII!S-a acceptat si ideea organizarii unui turneu final pentru copii pentru care sa se aloce un anumit procent din acest capital,asa cum se procedeaza cu Turneul final la amatori.
    Se pare ca acest lucru,ca si altele,nu este pe placul unora dintre dvs care declara deschis ca:"Amaturul nu este organizatie de caritate"...lucru perfect adevarat de-altfel,si nici nu sunt dispusi sa "cumpere" mese pentru a fi folosite de altii...lucru la fel de probabil in multe cazuri.
    Va-ntreb totusi,cu oarecare retinere,cati dintre voi mai sunteti de acord ca Amaturul sa aloce o suma oarecare pentru sustinerea acestui turneu in exclusivitate pentru copii?Sau altfel spus....la cati dintre voi va mai pasa de copii!!E-adevarat,nu toti aveti copii si,poate,v-a-ti uitat de mult ce inseamna "bucuria" unui copil ..si fiecare sa-si vada de copilul sau asa cum poate si cum crede de cuvinta......
    Parinti,unchi,frati,nepoti sau celibatari convinsi,vaduvi,pensionati,etc,iubitori cu adevarat ai acestui minunat sport....parerea voastra conteaza!!!Gestul vostru conteaza si mai mult!Haideti sa facem o sarbatoare din acest turneu,asa cum noi,organizatorii,intentionam sa facem la Agnita.Sunt 200 de turnee pe an dedicate amaturistilor,e timpul sa organizam UN turneu macar in care sa fie si ei,copii,capul de afis!!!Vom face tot posibilul pentru copii prezenti la Agnit, ca ei sa petreaca momente de neuitat:un 1 Iunie de adevarata sarbatoare si un turneu pe masura,in care cei mai buni sa castige!Dorim sa acordam facilitati tuturor participantilor(copii si insotitori),dorim sa incepem sarbatoarea vineri seara si s-o incheiem sambata seara,chiar dumineca pentru unii caci vom organiza si un "B" dumineca in sala deja pregatita!"Nothing is impossible" este motto-ul nostru!Iar voi puteti contribui sau nu la indeplinirea lui!Stima.
    Ultima editare de csabazedler; 20.feb.2013, 09:20.
    I love table tennis !

  • #2
    Buna ziua, d-le Csaba Zedler! Ceea ce ati scris d-voastra este dureros! Din pacate, unii au timp de poezii, altii de vendete personale in loc sa se gandeasca si la copii!
    Va rog sa va faceti un buget ca sa incerc sa va ajut! Acest lucru nu implica din partea d-voastra nici un alt serviciu la schimb!
    Cu respect,
    Costin Motoroi

    Comentariu


    • #3
      Destul de putine reply-uri privind acest subiect.....daca ar fi fost un topic privind taxele "cerute" de bucuresteni ar fi avut cel putin 2-3 pagini de posturi...

      Comentariu


      • #4
        Intradevar,copii merita nu numai un turneu!!!Vom face tot posibilul sa fim acolo intr-un numar mare.
        Ar fi cazul sa ne gindim si la ei nu numai la noi iar daca va putem ajuta ,nu trebuie decit sa ne anuntati!

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de costinmotoroi Vezi post
          Buna ziua, d-le Csaba Zedler! Ceea ce ati scris d-voastra este dureros! Din pacate, unii au timp de poezii, altii de vendete personale in loc sa se gandeasca si la copii.
          Costin Motoroi
          Intrucat poezia imi face placere, iar la vendete ma forteaza unii sa recurg, tin sa va aduc la cunostinta ca ma preocupa si problema copiilor din Amatur, motiv pt care pe data de 24.03.2013 la POLUS, Cluj-N, se va desfasura un turneu pt copii, cu taxa=o si al carui Coorganizator va fi copilul de 12 ani Vlad Farcas. Cu respect: Stefan Rusu

          Comentariu


          • #6
            Cu acelasi respect, va informez ca mai sunt si altii care fac poezii! Iar pe copilul de 12 ani il apreciez in mod deosebit, probabil ca si eu il voi face coordonator. Daca totusi ati deschis subiectul, cred ca exagerati cu "sudistii". Cand eu atrageam atentia la greselile facute in Amatur d-voastra nu ati avut nici o reactie!
            Nici nu era vorba de d-voastra! Oricum, aveti aptitudini! Pacat ca nu mai exista Cenaclul Flacara.

            Comentariu


            • #7
              D-le Motoroi, exprimarea dvs f voalata m-a facut sa cred ca va referiti la mine in postul nr 2, de aceea v-am raspuns. Lipsa mea de reactie la oservatii mai vechi despre Amatur se datoreaza conectarii f recente la Net - nu la Circuit.
              Pe Vlad Farcas il puteti si dvs coopta, dar la evolutia sa, n-ati contribuit asa ca mine. Cu stima: Stefan Rusu

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de csabazedler Vezi post
                Stimati colegi,
                supun atentiei dvs intentia organizarii "Turneului final Amatur pentru copii"-Agnita-1 Iunie 2013.Luarile de pozitie ale unor membri marcanti ai circuitului,care contesta (vehement!) deciziile luate in cadrul adunarii de la Brașov, pun sub semnul intrebarii oportunitatea organizarii acestui turneu.
                Majoritatea deciziilor luate la Brașov au fost rezultatul propunerilor dvs facute pe Forum de-a lungul anului,propuneri menite sa asigure continuarea si imbunatatirea activitatii circuitului.
                Autogestionarea circuitului a impus stabilirea unei taxe de participare,la inceput, care s-a transformat ulterior in taxa de afiliere tocmai pentru a preintampina "anomaliile" semnalate anul trecut la sfarsit de an.Din capitalul rezultat se avea in vedere retribuirea(cu sume mai mult decat modice zic eu,dar acceptate de catre cei desemnati) celor implicati in bunul mers al Amaturului(Apian,Clau si Bodeanu),inbunatatirea logisticii si SPRIJINIREA TURNEELOR DE COPII!S-a acceptat si ideea organizarii unui turneu final pentru copii pentru care sa se aloce un anumit procent din acest capital,asa cum se procedeaza cu Turneul final la amatori.
                Se pare ca acest lucru,ca si altele,nu este pe placul unora dintre dvs care declara deschis ca:"Amaturul nu este organizatie de caritate"...lucru perfect adevarat de-altfel,si nici nu sunt dispusi sa "cumpere" mese pentru a fi folosite de altii...lucru la fel de probabil in multe cazuri.
                Va-ntreb totusi,cu oarecare retinere,cati dintre voi mai sunteti de acord ca Amaturul sa aloce o suma oarecare pentru sustinerea acestui turneu in exclusivitate pentru copii?Sau altfel spus....la cati dintre voi va mai pasa de copii!!E-adevarat,nu toti aveti copii si,poate,v-a-ti uitat de mult ce inseamna "bucuria" unui copil ..si fiecare sa-si vada de copilul sau asa cum poate si cum crede de cuvinta......
                Parinti,unchi,frati,nepoti sau celibatari convinsi,vaduvi,pensionati,etc,iubitori cu adevarat ai acestui minunat sport....parerea voastra conteaza!!!Gestul vostru conteaza si mai mult!Haideti sa facem o sarbatoare din acest turneu,asa cum noi,organizatorii,intentionam sa facem la Agnita.Sunt 200 de turnee pe an dedicate amaturistilor,e timpul sa organizam UN turneu macar in care sa fie si ei,copii,capul de afis!!!Vom face tot posibilul ca copii prezenti la Agnita sa petreaca momente de neuitat,un 1 Iunie de adevarata sarbatoare si un turneu pe masura,in care cei mai buni sa castige!Dorim sa acordam facilitati tuturor participantilor(copii si insotitori),dorim sa incepem sarbatoarea vineri seara si s-o incheiem sambata seara,chiar dumineca pentru unii caci vom organiza si un "B" dumineca in sala deja pregatita!"Nothing is impossible" este motto-ul nostru!Iar voi puteti contribui sau nu la indeplinirea lui!Stima.
                VivaSportShop va incerca sa alcatuiasca o "selectionata largita" a Bucureștiului.Sase copii din București sustinuti de VivaSportShop in parteneriat cu DONIC si YASAKA vor participa la acest turneu.Toate costurile vor fi suportate de noi.
                In acest scop vom organiza doua sau trei selectii pana la data de 01.IUNIE.2013
                Daca aveti nevoie de ajutor logistic(mese,separatoare,scorere,etc) va rog sa ne informati.
                Mult succes!

                Comentariu


                • #9
                  D-le Tanase,jos palaria in fata d-voastra! Iata ca sudistii sunt primii care sar in ajutor! O intrebare totusi: daca si eu fac o selectionata asta inseamna ca avem doua? Si inca una: daca eu adun 12 inseamna ca este " mai largita "?

                  Comentariu


                  • #10
                    Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                    D-le Tanase,jos palaria in fata d-voastra! Iata ca sudistii sunt primii care sar in ajutor! O intrebare totusi: daca si eu fac o selectionata asta inseamna ca avem doua? Si inca una: daca eu adun 12 inseamna ca este " mai largita "?
                    Inteleg ca este o intrebare retorica.
                    Cu cat mai multi copii la turnee cu atat mai bine.Totusi o diferenta intre "a aduna" si "a selectiona" trebuie facuta.Daca tot vrem sa fim "regionalisti" trebuie sa ne prezentam onorabil la un turneu final.
                    Nu putem sa-i facem de ras pe "sudistii" amintiti de dumneavoastra!
                    Iar copii terbuie sa se invete de mici cu competitia. Pentru ca in fazele finale trebuie sa ajunga in general cei mai valorosi.Iar valoarea sportiva se masoara prin munca,abnegatie,munca,tenacitate,munca,sacrificii, munca si un dram de talent.
                    Cu cat copii vor sta mai mult pe terenul de sport cu atat vor sta mai putin "dupa' blocuri" sau in fata calculatoarelor.
                    Lasand gluma la o parte,noi vom face deplasarea cu microbuzul clubului VIVA SPORT care are noua locuri si se conduce cu B-ul.Daca "strangeti" mai multi copii putem imparti cheltuiala cu deplasarea unui autocar de 49 locuri.In felul acesta au loc si cativa parinti insotitori fara de care o astfel de deplasare ar putea deveni greu de realizat.

                    Comentariu


                    • #11
                      Nu se pune problema sa-i facem de ras pe "sudistii"! Si nu stiu ce inseamna ca trebuie sa ne prezentam " onorabil "!
                      Este adevarat, acesti tineri trebuie sa se invete de mici cu competitia, dar totodata ei trebuie sa invete sa-si respecte adversarul, sa invete sa se bucure de sport, sa descopere un mod de viata sanatos! Daca d-voastra va doriti numai inalta performanta cred ca ati gresit competitia.
                      Este frumos sa vrei sa faci o selectionata a Bucureștiului, dar cred ca sunt mai multi in masura sa poata face acest lucru.

                      Comentariu


                      • #12
                        Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                        Nu se pune problema sa-i facem de ras pe "sudistii"! Si nu stiu ce inseamna ca trebuie sa ne prezentam " onorabil "!
                        Este adevarat, acesti tineri trebuie sa se invete de mici cu competitia, dar totodata ei trebuie sa invete sa-si respecte adversarul, sa invete sa se bucure de sport, sa descopere un mod de viata sanatos! Daca d-voastra va doriti numai inalta performanta cred ca ati gresit competitia.
                        Este frumos sa vrei sa faci o selectionata a Bucureștiului, dar cred ca sunt mai multi in masura sa poata face acest lucru.
                        Vad ca aveti chef de discutii in contradictoriu. De la a fi in masura sa faci pana la a face e cale lunga.Lasatii pe altii sa judece cine a gresit competitia sau subiectul!
                        Eu cred ca dumneavoastra a-ti gresit persoana cu care doriti sa dialogati in contradictoriu.Am incercat sa va raspund la postare crezand sincer ca sunteti interesat cu adevarat de o propunere de intrajutorare pentru bunul mers al acestui turneu.Am gresit.Imi cer scuze si inchei aici dialogul.
                        Selectionata de copii "București(at)VivaSportShop va participa la acest turneu final si vom face tot ceea ce depinde de noi pentru a ajuta la buna desfasurare a acestui eveniment.
                        In acest moment putem deplasa o selectionata de sase copii.Pana in Iunie se pot intampla multe si nu este exclus sa putem largi si mai mult aceasta selectionata.

                        Comentariu


                        • #13
                          Va anunt oficial ca la acest eveniment va participa si Selectionata de copii București - SPORT KOMBAT!
                          Noi ne vom alatura spiritului de sportivitate si pentru participarea la o competitie care se vrea a fi de masa, o competitie la care nu vom concura impotriva celorlalti ci vom incerca sa ne autodepasim!
                          Este de bine faptul ca exista tot mai multi oameni DEZINTERESATI si care se alatura acestui fenomen, fara tot felul de interese comerciale sau de reclama!
                          Pentru ajutorarea acestui turneu, am fost primul care m-am oferit.
                          O intrebare pentru organizatori: participantii la acest turneu pot fi si legitimati? Daca da, atunci ei vor fi impartiti in 2 categorii?
                          Ultima editare de costinmotoroi; 16.feb.2013, 14:39.

                          Comentariu


                          • #14
                            „Din pacate, unii au timp de poezii...” ce vreți sa spuneți?
                            daca nu ma înșel, ultima poezie postata pe forumul Amatur am scris-o tocmai cu g?ndul la cei care, în loc sa joace cât mai mult tenis, se angajeaza în polemici nesf?rșite și inutile.
                            iar mulți au înțeles „buștean” intenția mea și au continuat sa se certe exact pe pagina unde am postat eu poezia. îmi pare rau ca poezia a ieșit atât de prost
                            acestea fiind spuse, doresc doar sa va fac cunoscut ca aceasta remarca a dumneavoastra ma deranjeaza și ma jignește, domnule „costinmotoroi”...nu are rost sa mai lungesc discuția și sa mai spun în ce relație sunt eu cu copiii, dar asta-i alta poveste...

                            Comentariu


                            • #15
                              Stima si respect, d-le " adimucu "! Ce va face sa credeti ca este despre d-voastra? Nu faceti, va rog, aceeasi greseala ca d-nul SR. Si pana la urma d-nul Zedler a cerut ajutor! Cu ce il ajutam?
                              Apropo, chiar imi place ce scriti!

                              Comentariu


                              • #16
                                Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                Stima si respect, d-le " adimucu "! Ce va face sa credeti ca este despre d-voastra? Nu faceti, va rog, aceeasi greseala ca d-nul SR. Si pana la urma d-nul Zedler a cerut ajutor! Cu ce il ajutam?

                                Apropo, chiar imi place ce scriti!
                                Cata ipocrizie cu ultima remarca...dezgustator,dar tipic costimotoroi...
                                BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
                                FH - TENERGY 64
                                BH - XIOM VEGA EUROPE

                                Comentariu


                                • #17
                                  Ma adresez d-lui Director vanzari!
                                  Daca tot sunteti interesat de bunul mers al lucrurilor, va rog sa ne impartasiti si noua din experienta d-voastra si sa ne raspundeti la urmatoarele intrebari:
                                  1. daca o societate importa anumite materiale ( sa spunem ipotetic: mese de tenis ) are voie sa le vanda si sa nu plateasca TVA?
                                  2. in aceeasi situatie, are voie sa le doneze si totusi sa ia bani pe ele?

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    daca un om și jumatate a cerut ajutor trebuia sa-l oferiți daca puteți, nu sa raspundeți cu „din pacate unii au timp de poezii” . va rog cu respect sa scrieți exact cine-s cei care au timp de poezii data viitoare, iar atunci nu voi mai reacționa așa decât daca e vorba sigur despre mine! ca doar nu suntem la gradinița s-o luam prin eliminare, dupa cum iese fiecare și spune „eu nu!”, ”eu nu!”...așa veți ajunge sigur sa la spuneți tuturor „nu m-am referit la tine”...pâna la urma la cine v-ați referit?!?

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      De ce sunteti asa de suparat? Daca spui de exemplu " tara arde si baba se piaptana " suna mai bine?

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Sunt un outsider in Amatur ,si nu imi plac disputele , poate putin naiv , cred in placerea jocului , as dori sa particip si eu cu copiii la acest turneu .
                                        O intrebare as avea : varsta maxima la copii ar fi 14 sau 18 ani . Multumesc
                                        Lemn:Matsushita Def:,Fh:Nitaku P1Bh: TSP Curl P-4 Chop
                                        http://www.tenismasa.ro/

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de costinmotoroi Vezi post
                                          De ce sunteti asa de suparat? Daca spui de exemplu " tara arde si baba se piaptana " suna mai bine?
                                          nu sunt suparat, sunt jignit!
                                          nu conteaza în discuția asta ce face „baba” și nici nu ?nseamna ca „arde” ceva daca domnul Zedler a facut o propunere de toata lauda.
                                          eu sunt primul care ma bucur sa aud ca cineva chiar vrea sa-l ajute, iar pe dumneavoastra va apreciez ca vreți și puteți sa faceți asta!
                                          doar atât cred ca ați greșit de fapt, ca nu mai era nevoie sa scrieți „unii au timp de poezii”, era suficient sa fi scris doar „eu chiar vreau sa va ajut și îmi pare rau ca alții nu pot și ei”. mie acum îmi pare rau ca am deranjat sau plictisit cu poeziile mele naive și neinteresante.

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Prieteni ,nu va mai certati...sau continuati in privat...sau privata.
                                            e doar o initiativa minunata si nu-i ajutati asa cu nimic pe organizatori,ci doar alimentati cu tensiune inutila.
                                            o sa incerc sa vin si eu cu cativa copii,daca o sa gasim sprijin de undeva...la noi totul este GRATIS asa ca nu exista fonduri pe care sa ne certam...
                                            Blade...dr Neubauer Bulldozer anatomic handle
                                            FH. dr. Neubauer Domination red
                                            BH.dr. Neubauer Diamant



                                            WE WILL ROCK YOU...

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Stimati colegi,
                                              ma vad nevoit sa va reAMINTESC ca postul acesta a fost deschis pentru a semnala organizarea turneului final pentru copii si unele inconveniente referitoare la acesta!
                                              Va rog respectuos sa nu mai "poluati" postul deviindu-l de la subiectul initial,daca doriti cu-adevarat sa ne ajutati!
                                              Aici nu este vorba de a ne face publicitate(gratuita)!
                                              Va multumesc tuturor pentru bunele intentii dar pe cei care nu au inteles rostul prezentei interventii ii poftesc sa se "desfasoare" in alta "fereastra".
                                              I love table tennis !

                                              Comentariu

                                              Who has read this thread:
                                              Procesare...
                                              X