Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Opinie despre Xiom Hayabusa Zi cu fete xiom sigma II Pro

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Opinie despre Xiom Hayabusa Zi cu fete xiom sigma II Pro

    Am achizitionat paleta de la www.tenismasa.ro .

    Am primit-o asamblata.

    Paleta a fost lacuita pt. a putea demonta fețele cu usurinta,fețele au fost lipite perfect,fara bucle de aer sau denivelari

    O treaba exelenta. Felicitari.

    Lemnul este excelent pt. jucatorii care vor sa studieze modalitatile de atac pe diferitele zone ale paletei si in zone diferite ale mingiei. Are acuratete excelenta in directionare,control excelent al inaltimii mingiei,al efectului , exact cum e scris in harta paletei. Daca lovesti exact in zonele descrise pe harta parca ai avea 4 palete diferite pe fiecare fața.

    Totusi,cand esti atacat,viteza lemnului te tradeaza si la distanta de masa e dificil sa castigi intr-un schimb prelungit.

    Este un lemn scoala care iti deschide poarta catre o lume a controlului absolut in ce priveste unghiurile si zonele de atac.

    Fetele raspund excelent ..si daca te obisnuiesti cu ele le poti considera o alternativa mai ieftina la Tenergy 05 dar de calitate asemanatoare.

    Pe acest lemn BH. pare lent si trebuie sa depui un efort suplimentar pe care nu trebuie sa il faci pe FH. Pare facut special pt. un lemn mai rapid.

    Manerul suna gol pe interior ceea ce face aceasta paleta una usor casabila.

    Concluzia mea :

    O paleta scoala, cu care poti juca pana la un anumit nivel si apoi trebuie sa treci pe ceva mai rapid.
    Nu as recomanda-o amatorilor care joaca cu genunchii drepti si inca nu au "mana". Desi este o paleta cu care se joaca de pe masa un astfel de amator care sta "de-a in picioarelea" nu va putea sa se bucure de calitatile acestui lemn . Si daca o loveste de masa din cauza accentului pe calitatea vibratiei..manerul poate ceda usor.
    Dar pentru amatorii sau viitorii profesionisti care sunt preocupati de tehnica este extraordinara. Tin cont de faptul ca vei simti nevoia sa treci la urmatorul nivel dupa o vreme.
    Dar e o distanta mare intre acest lemn si alte lemne scoala tocmai pt ca iti arata lucruri pe care altele nu le au.

    Pretul este cat o taxa la un curs bun Acum decide fiecare. Succes.
    Micro-Ferma Fox , specializata in productie 100% bio .

  • #2
    am deschis un topic la sectiunea echipamente, daca vrei sa-ti exprimi parerea despre acest lemn. multumesc.
    FH: GoldArc 8, 2.1
    STIGA XU XIN
    BH: XIOM VEGA SPO 2.0

    Comentariu

    Who has read this thread:
    Procesare...
    X