Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Minge de 40 mm - Analiza pe toate fetele ...

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Minge de 40 mm - Analiza pe toate fetele ...

    Salut !
    Am redeschis un subiect dezbatut ceva vreme in urma despre ce ne asteapta in 2014 cand ITTF a hotarat sa ne schimbe "joaca" din nou...
    Urmeaza un sir de analize interesante facute de Preston Table Tennis Association cu ajutorul lui William Henzell.

    Episod 1 - Schimbarile ITTF plus comparatii fizice intre mingii



    Episod 2 - comparatii viteza, spin, saritura, etc



    Episod 3 - comparatii facute intre jucatori profesionisti cu diferite stiluri de joc




    Enjoy
    Cristake
    Mizutani ZLC | MX-S

  • #2
    Buna Ziua,

    Sa inteleg ca dv-stra nu va referiti doar la circumferinta mingii(vorbesc de aceasta schimbare, la care si acum jucam tot cu aceasta dimensiune), care este de 40mm, ci la materialul din care este confectionata ? Am inteles ca nu o sa se mai foloseasca celuloidul la constructie, ci ceva PVC...probabil vorbesc prostii, aflandu-ma in nesiguranta ...Cu stima!

    - - - Actualizat - - -

    Ahhhh...uitasem: tot de pe la carcotasi am auzit, ca, aceea minge din acel material nu o sa mai genereze acel efect ca si mingea asta de celuloid, indiferent de aderenta fetelor tacky sau non-tacky,iarba,anti,etc...o sa ajungem la tenisul din anii '30-40' cu mingi jucate mult si bine pe masa pentru spectacol, cu seturi de lunga durata...
    Ultima editare de Ghiță Marta; 13.mar.2013, 19:35.
    BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

    "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

    Comentariu

    Who has read this thread:
    Procesare...
    X