Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Jucator preferat

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Jucator preferat

    ...ar fi interesant sa aflam ce jucator avem preferat.
    Al meu este J.O.Waldner.
    Un stil aparte,o legenda as spune,in tenisul de masa.
    Un exemplu de urmat.
    http://rapidshare.de/files/6961106/Athe ... g.wmv.html
    Mizutani SZLC
    Dignics 05

  • #2
    Samsonov. Calm, relaxat, un jucator inteligent.

    Comentariu


    • #3
      Crisan pentru calmul din timpul jocului si jocul langa fileu, Ma Lin pentru stilul de luptator si cum stie sa foloseasca forhandul, Kreanga pentru backhand si Schlager pentru servele sale.

      Comentariu


      • #4
        Pai ai cam facut asa un fel de superjucator !!! Daca ar fi sa te opresti doar la unul care ar fi acela ?

        Comentariu


        • #5
          Nici nu cred ca ar fi nevoie sa am un singur favorit pentru ca fiecare jucator are particularitatile sale mai bune sau mai rele, iar noi ca `ucenici` in ale sportului putem sa admiram, sa luam aminte si sa incercam sa invatam de la acesti jucatori cam ce se joaca in acest moment in tenisul de masa mondial. Daca ar fi sa fac o lista cu toti jucatorii care-mi plac ar fi destul de lunga si chiar daca nici un jucator nu este perfect, totusi este de admirat cum unii jucatori isi valorifica punctele tari si isi ascund punctele slabe.
          Poate ca ar fi mai bine sa spunem stilul carui jucator il preferi si atunci eu l-as alege pe Ma Lin.

          Comentariu


          • #6
            Sa fiu sincer, daca pui problema asa, eu raman cu gura cascata cand vad orice profesionist jucand. Imi dau seama ca eu n-o sa pot juca niciodata asa si ii admir pe toti si ii respect fie doar si pentru orele intregi de antrenamente.
            Eu cand am zis ca-l prefer pe Samsonov tot la stilul lui de joc ma refeream

            Comentariu


            • #7
              Aloha,

              KREANGA ! KREANGA ! KREANGA !

              Comentariu


              • #8
                Re: Jucator preferat

                Postat în original de katyacsinia
                J.O.Waldner.
                Un stil aparte,o legenda as spune,in tenisul de masa.
                ...40 si inca joaca!
                Mizutani SZLC
                Dignics 05

                Comentariu


                • #9
                  Adrian Crisan!!!! este si normal !!!
                  Lemn : Donic Crisan Titanium
                  FH : Donic Sonex JP : rosu
                  BH : Donic Sonex : negru
                  www.versuri-muzica.tk

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: Jucator preferat

                    [quote="katyacsinia"]...ar fi interesant sa aflam ce jucator avem preferat.

                    Jan-Ove Waldner s-a nascut in StocKholm pe 3 octombrie 1965.
                    Impreuna cu fratele sau a participat la primul concurs pe cind avea 6 ani.
                    La 9 ani a devenit campion la grupa sa de virsta.La 16 ani a cistigat primul sau Porsche pe care l-a putut conduce doi ani mai tirziu.
                    Jucatorul Waldner de la virsta de 15 ani ,e total diferit de cel de acum.
                    "Jan-Ove juca aproape de masa sa cistige energie si timp.Si-a imbunatatit jocul de backhand tot timpul".
                    Acum spune el ,jocul a devenit foarte rapid,serviciul-scoaterea lui conteaza foarte mult si este important sa ataci imediat dupa servici.
                    A fost campion olimpic in 1992,de doua ori campion mondial,o data campion europeean si de 7 ori cistigator in Europe Top 12.
                    "Waldner este un Mozart al tenisului de masa,deoarece poate sa joace in diferite compozitii,strategii la masa"-este o metafora care de multe ori aparea in ziare.

                    De ce m-a atras pe mine stilul sau de joc ?
                    Da impresia unui foarte mic efort in joc,redirectionari ale mingilor foarte precise,un joc tactit bine pus la punct.Loviturile sale nu par dificile sau tari insa sint foarte eficiente.
                    Foarte greu de jucat c-un astfel de adversar.
                    Mizutani SZLC
                    Dignics 05

                    Comentariu


                    • #11
                      Kalinikos Kreanga is the best! Imi place deoarece are cel mai cotat rever din lume, zic eu...E incredibil cum poate sa varieze jocul cu reverul.

                      Comentariu

                      Who has read this thread:
                      Procesare...
                      X