Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

presports

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • presports

    Senzational ce preturi au oamenii aia acolo ! Cele mai joase ! Iar chinezismele sunt chilipir curat - merita facut stoc - poate e promotie
    Blade DHS PG 2
    FH: DHS Hurricane 3
    BH: Stiga Airoc Astro M

  • #2
    Acolo accepta si Visa Electron .
    Blade DHS PG 2
    FH: DHS Hurricane 3
    BH: Stiga Airoc Astro M

    Comentariu


    • #3
      Da si tu un link.

      Comentariu


      • #4
        a cumparat cineva de pe presports? ne poate da mai multe detalii? de unde vin? in cat timp?
        Blade: Butterfly Phalanx II fl
        FH: Yasaka Fusion max
        BH: Yasaka Mark V Gps max

        Comentariu


        • #5
          http://tenisdemasa.ro/forum/viewtopic.p ... s&start=45

          Aici in topicul asta s-a vorbit de el . Cica in 2 saptamani cam vine. La Visco a durat ceva mai mult , parca . Se pare ca si prin prioripost la Posta Romana tot cam asa dureaza - cel putin in cazul meu acusi se face saptamana de cand am comandat la Buzău .
          Blade DHS PG 2
          FH: DHS Hurricane 3
          BH: Stiga Airoc Astro M

          Comentariu


          • #6
            Un alt site interesant :
            http://oneofakindtrading.com.au/Shop/

            Se gasesc de exemplu : lemnul lui Wang Liqin si o gramada de fete chinezesti de la DHS si Friendship si alte marci - pentru amatorii de senzatii exotice . Numa' bani sa ai
            Blade DHS PG 2
            FH: DHS Hurricane 3
            BH: Stiga Airoc Astro M

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de gigea
              a cumparat cineva de pe presports? ne poate da mai multe detalii? de unde vin? in cat timp?
              Eu am luat de vre-o trei-patru ori de la ei. O paleta mi-a venit in cinci zile, in plic, ParAvion iar alta data un lemn, mi-a venit intr-o luna fix. Plata am facut-o cu card Mastercard Taifun BankPost.
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de vali
                Un alt site interesant :
                http://oneofakindtrading.com.au/Shop/
                Se gasesc de exemplu : lemnul lui Wang Liqin si o gramada de fete chinezesti de la DHS si Friendship si alte marci - pentru amatorii de senzatii exotice . Numa' bani sa ai
                ...dar spre deosebire de cei de la Vroco Sport nu au DHS Hurricane King [/url]
                Butterfly Grubba Carbon-AN All+
                FH: Tackiness Chop, BH: Yasaka Antipower

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de bilutza
                  Postat în original de vali
                  Un alt site interesant :
                  http://oneofakindtrading.com.au/Shop/
                  Se gasesc de exemplu : lemnul lui Wang Liqin si o gramada de fete chinezesti de la DHS si Friendship si alte marci - pentru amatorii de senzatii exotice . Numa' bani sa ai
                  ...dar spre deosebire de cei de la Vroco Sport nu au DHS Hurricane King [/url]
                  Apai poate Becali sa dea 100 de euroi pe aia
                  Blade DHS PG 2
                  FH: DHS Hurricane 3
                  BH: Stiga Airoc Astro M

                  Comentariu


                  • #10
                    Re: presports

                    Postat în original de vali
                    Senzational ce preturi au oamenii aia acolo ! Cele mai joase ! Iar chinezismele sunt chilipir curat - merita facut stoc - poate e promotie
                    Stai cuminte. Multe dintre ele sunt proaste cu bureti de calitatea celor de la canapea. Este drept nu toate, dar trebuie sa ai niste informatii de la cei care au mai folosit. Exista si de 2,5 USD care nu-s de aruncat. Uite un comentariu de pe un site strain:

                    I wasn't expecting much for $2.50, but the packaging was comparable to other chinese rubbers in the $10+ range, so I suppose thats good. Of the two sheets my friend recevied, we got a black one labeled 'mid-soft' in chinese and a red one labeled 'mid hard' which is the one I got. The label on mine says 44-46 degrees, but honestly it feels more like mid 30's to me. I suppose thats a bad sign for quality control/consistency. The topsheet is thin, semi-translucent, and tacky. The sponge is a light beige/white color and is supposed to be 2.2mm.

                    All indications up to this point suggested that this rubber wasn't going to be too quick, so I proceeded to apply about 5-6 layers of speed glue, until the rubber formed a taco-shaped dome. I had to use normal glue on the blade to make it stick, but the result was pleasant. Bouncing a ball on this fresh racket produced a high bounce. I tested this rubber on the robot. The sound was crisp, and at low to mid speeds it plays very well -- good communication and very high control. Looping against backspin was also a pleasure, but the spin was not very strong. When I began to test flat hitting and loop drives with higher racket speed, the rubber made loud cracking sounds on impact (so you have an idea how soft it is, nowhere even near 44-46). Speed was acceptable and again, very high control on all shots. I then tried pushing against backspin but despite the relatively tacky topsheet I just couldn't get this sheet to generate much spin. I confirmed this when I practiced service with this rubber.

                    I don't have much experience with soft rubbers, but I would say that this rubber speedglued feels and plays much like Yasaka Xtend, except with a lower max speed and spin - below those limits Tuple is very good. I wouldn't consider myself a very fast hitter, but I was easily maxing out the top gear on the rubber. Overall, I think a rubber like this at the $2.50 price range makes rubbers like BTY Flextra look pretty dumb and even 729FX look less attractive at their respective price points.

                    I would most likely recommend this to players who have developed a speed glue habit prematurely relative to their skill level and want a sheet they can glue to their delight yet have a racket thats controllable.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • #11
                      Mda , vezi nu e rau defel . In general gasesti pe net referinte despre fetele chinezesti si te poti ghida in alegere. In definitiv Ma Lin ,Wang Hao , Wang Liqin si destui de astia cu ochi mici folosesc produse de ale lor.

                      Am gasit pe ceva site-uri chiar si fețe Meteor
                      Blade DHS PG 2
                      FH: DHS Hurricane 3
                      BH: Stiga Airoc Astro M

                      Comentariu


                      • #12
                        Vali apropo de ce ai spus mai inainte, am o intrebare pt tine. Articolele de la Yasaka sau Butterfly le consideri articole chinezesti sau nu ? De fapt nu sunt chinezesti , sunt branduri japoneze, chiar daca au centre de productie si in Europa.
                        Blade : Nitakku Septear (OFF)
                        FH>Joola Express Two
                        BH>Butterfly Speedy PO

                        Comentariu


                        • #13
                          Nu inteleg intrebarea . Sunt branduri japoneze , dar Liqin si mai sunt destui joaca cu produse chinezesti. Si Linghui juca.
                          Blade DHS PG 2
                          FH: DHS Hurricane 3
                          BH: Stiga Airoc Astro M

                          Comentariu


                          • #14
                            Re: presports

                            Postat în original de VISCO
                            Postat în original de vali
                            Senzational ce preturi au oamenii aia acolo ! Cele mai joase ! Iar chinezismele sunt chilipir curat - merita facut stoc - poate e promotie
                            Stai cuminte. Multe dintre ele sunt proaste cu bureti de calitatea celor de la canapea. Este drept nu toate, dar trebuie sa ai niste informatii de la cei care au mai folosit. ......
                            Uite ce am mai gasit pe net :
                            However, one thing is very clear, all the Chinese team player uses all-wood blade.
                            The setup for a Chinese player is basically this:
                            Blade: European (Sweden mostly), STIGA and Avalox is the most common. The penholder uses Yasaka. (Japanese brand, but the blade is made in Sweden).
                            Forehand: Chinese. The topsheets are tacky and good control: Shanghai DHS H2, H3, 666. Tianjin 999 or 729. (Different brand such as Globe, Friendship, 3 nine or XuShaoFa). The sponge are usually medium to hard DHS 20 or 22 sponge.
                            Backhand: Japanese. Fast with softer sponge. More speed than spin. Bty Bryce, Bty Sriver, Nittaku Hammond Pro, STIGA mendo etc.
                            Two days ago, I read an article in Ping Pong world (or Table Tennis world, I am not sure about the English translation) regarding the reason behind the uses of Chinese rubber on the forehand:
                            The author of that article believed that the Chinese rubber is normally slower than non-Chinese rubber in air speed, but the speed and spin of the ball is faster and the jump is lower when the ball bounce on the table than non-Chinese rubber.
                            Blade DHS PG 2
                            FH: DHS Hurricane 3
                            BH: Stiga Airoc Astro M

                            Comentariu


                            • #15
                              Sensul intrebarii era ca din cei amintiti de tine doar Wang Liqin mai joaca cu articole DHS (Double Happiness) care sunt chinezesti , ceilalti doi , Ma Lin joaca cu Yasaka iar Wang Hao are gume Butterfly, dar sigur au ales brandurile astea din motive comerciale si nu pt ca sunt mai bune.


                              In concluzie (chiar daca la momentul cand am vazut ca i-ai amintit pe cei trei aveam o parere opusa) vreau sa ma alatur si eu celor care sustin ca articolele chinezesti , chiar daca sunt ieftine , si unele dintre ele au calitati mecanice mai slabe, totusi sunt bune, poate mult mai bune decat celebrele branduri Yasaka sau Butterfly, dar nu la fel de celebre, si poate de aceea au un alt pret.
                              Blade : Nitakku Septear (OFF)
                              FH>Joola Express Two
                              BH>Butterfly Speedy PO

                              Comentariu


                              • #16
                                Si asa ajungem din nou la subiectul "marketing" si ne mai luminam putin vazand ca de la un pret minuscul de producator se ajunge la niste preturi super-piperate, date de multe ori de reclama si de brand, la care se adauga geometric si adaosurile dealerilor care sunt mai mari la produsele cu brand de renume de parca meritul ar fi al lor (al dealerilor). Si pe urma apar pe aici oameni care se intreaba de ce preturile unor dealeri sunt mai mari decat ale altora (cand de fapt asta-i comertul) in loc sa faca ce trebuie: sa se informeze si sa informeze pe cat mai multi de unde se poate cumpara la fel de bun dar mai ieftin.
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • #17
                                  Cam asta e algoritmul . Brandul face banul . Interesant ca Butterfly care face fețe non-tacky ca sa racoleze staruri de genul lui Linghui s-a apucat sa scoata Tackifire si Tackiness . Banul sa iasa !
                                  Blade DHS PG 2
                                  FH: DHS Hurricane 3
                                  BH: Stiga Airoc Astro M

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Daca ar fi destepti comerciantii nostri romani ar putea sa reinnoade legaturile cu China si sa importe articole oleaca mai accesibile si cat de cat performante. Nu porcariile de palete Gold-cup din Metro care sunt departe de ce erau odata. M-am tzapit si eu stiind ca Gold-cup si Meteor erau cele mai bune marci de palete pe vremea impushcatului si am luat din Metro niste Gold-cup pentru colegi care nici nu taiau si amortizau si mingea
                                    Blade DHS PG 2
                                    FH: DHS Hurricane 3
                                    BH: Stiga Airoc Astro M

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      materiale dhs

                                      eu am luat ptr. un prieten un lemn palio si 2 fete DHS si anume : G555 si G777 . Ce pot sa va spun ca din G555 mingea sare f. tare ( dhs spune ca este o fata de rever , prietenul meu o foloseste pe forehand ) iar pe rever G777 este buna ptr. block-uri si mingi taiate , slow backhand ) . Lemnul este un " Palio " nu am auzit de vreun mare jucator din China sa foloseasca aceasta firma , dar este usor si sta f. bine in mana .
                                      blade : tbs st / fh : joola rhyzm 48 2.0 / bh : bty brycespeed fx

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Re: materiale dhs

                                        Postat în original de dan comsa
                                        eu am luat ptr. un prieten un lemn palio si 2 fete DHS si anume : G555 si G777 . Ce pot sa va spun ca din G555 mingea sare f. tare ( dhs spune ca este o fata de rever , prietenul meu o foloseste pe forehand ) iar pe rever G777 este buna ptr. block-uri si mingi taiate , slow backhand ) . Lemnul este un " Palio " nu am auzit de vreun mare jucator din China sa foloseasca aceasta firma , dar este usor si sta f. bine in mana .
                                        Acuma depinde de stil , dar fetele mai viteziste merg la rever pentru ca acolo nu prea ai loc sa iti faci avant si lovesti mai din scurt. Iar fetele cu mai mult spin merg la forehand pentru ca acolo suplinesti viteza fiindca ai loc de elan. Probabil asta e si motivul la setup-ul chinezilor .
                                        Blade DHS PG 2
                                        FH: DHS Hurricane 3
                                        BH: Stiga Airoc Astro M

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Mi-a venit comanda de la Presports :10 zile
                                          Blade DHS PG 2
                                          FH: DHS Hurricane 3
                                          BH: Stiga Airoc Astro M

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Wow , am primit fețele : Higher III si SP Transcend de la 729 Friendship . O sa le testez in curand , dar prima impresie e nemaipomenita . Pur si simplu se lipeste mingea de ele asa suprafața "sticky" au.
                                            Blade DHS PG 2
                                            FH: DHS Hurricane 3
                                            BH: Stiga Airoc Astro M

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de vali
                                              Daca ar fi destepti comerciantii nostri romani ar putea sa reinnoade legaturile cu China si sa importe articole oleaca mai accesibile si cat de cat performante. Nu porcariile de palete Gold-cup din Metro care sunt departe de ce erau odata. M-am tzapit si eu stiind ca Gold-cup si Meteor erau cele mai bune marci de palete pe vremea impushcatului si am luat din Metro niste Gold-cup pentru colegi care nici nu taiau si amortizau si mingea
                                              Unii comercianti Romani importa de la chinezi dar noi luam de la Presports . Stiai ca firma Pro Auto care importa Yasaka, are si produse Friendship?
                                              Lemn- Bty Viscaria
                                              FH - TENERGY 05
                                              BH - TENERGY 80

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Postat în original de VISCO
                                                Postat în original de vali
                                                Daca ar fi destepti comerciantii nostri romani ar putea sa reinnoade legaturile cu China si sa importe articole oleaca mai accesibile si cat de cat performante. Nu porcariile de palete Gold-cup din Metro care sunt departe de ce erau odata. M-am tzapit si eu stiind ca Gold-cup si Meteor erau cele mai bune marci de palete pe vremea impushcatului si am luat din Metro niste Gold-cup pentru colegi care nici nu taiau si amortizau si mingea
                                                Unii comercianti Romani importa de la chinezi dar noi luam de la Presports . Stiai ca firma Pro Auto care importa Yasaka, are si produse Friendship?
                                                Nu , dar cred ca m-ar costa mai mult transportul in tara decat par-avion
                                                Blade DHS PG 2
                                                FH: DHS Hurricane 3
                                                BH: Stiga Airoc Astro M

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Eu nu "cred" nimic, stiu ca am luat mai ieftin decat de afara, unele lucruri .
                                                  Lemn- Bty Viscaria
                                                  FH - TENERGY 05
                                                  BH - TENERGY 80

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X