Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

presports

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Re: presports

    da merci ai fost foarte clar...am vazut ca la firme mari preturile sunt la fel cu ale furnizorilor din tara
    eu vroiam chinezarii ieftine de la presport, dar se pare ca tre sa ma interesez mai intai care e faza cu cei de la PayPal.
    Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
    FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
    BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

    Comentariu


    • Deci e tzeapa?
      Ultima editare de D.D.; 28.ian.2011, 21:22. Motiv: intrebare

      Comentariu


      • am comandat la presports ajutat de un prieten si in a 8 a zi dimineata coletul mi-a fost in tara...acum astept de 4 zile dupa serviciile romanesti...dupa track. number inca e la BSI București inca in prelucrare...deci oamenii de la presports sunt serioshi, la noi nu prea se misca
        blade:bty garaydia alc
        fh: Bty rozena
        bh: Bty t05fx

        Comentariu


        • am si eu o intrebare vis-a-vis de presport: prin care din variante ai platit paypal sau sitemul lor si cam la ce curs ti-au calculat valuta? Merci.
          Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

          Comentariu


          • dar pe site pretul este de ex RM 15.50. "RM" ce insemna ?
            Blade:Stiga CR Peter
            FH:Galaxy mars V2
            BH:Joola energy Green Power

            Comentariu


            • mary se poate selecta unde scrie in dreapta sus currencies si euro sau dolari SUA nu numai RM care inseamna Malaysian Ringgits moneda lor nationala!
              Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

              Comentariu


              • In ultima vreme a platit cineva TVA sau alte taxe vamale la colete venite de la presports?
                Blade DHS PG 2
                FH: DHS Hurricane 3
                BH: Stiga Airoc Astro M

                Comentariu


                • nu, am luat 2 fețe recent, nu am platit nimic in plus

                  am folosit ambele metode si NBpay ala si paypal, merg ambele
                  Lemn: Joola Zhou Qihao Super ALC 90 FL, 85gr
                  FH: Butterfly Tenergy 05 2.1
                  BH: Tibhar Quantum X Pro Max

                  Comentariu


                  • Daca valoarea produselor comandate depaseste 45Euro pe colet atunci se calculeaza TVA + taxe vamale + nu mai stiu ce taxa, si se paltesc.
                    ---------- Post added 08-Jun-2011 at 10:08 ----------
                    ... si se platesc. Mai mult sau mai putin.(la sensul figurat)

                    Comentariu


                    • Postat în original de vali Vezi post
                      Senzational ce preturi au oamenii aia acolo ! Cele mai joase ! Iar chinezismele sunt chilipir curat - merita facut stoc - poate e promotie
                      Spuneti-mi va rog, aici pe presports in ce moneda sunt afisate preturile?
                      ---------- Post added 19-Jun-2011 at 12:44 ----------
                      Postat în original de axel Vezi post
                      Spuneti-mi va rog, aici pe presports in ce moneda sunt afisate preturile?
                      ...am gasit gata, MULTUMESC
                      Setup : Tenergy 05 | Viscaria | Tenergy 64 FX

                      Lume multa, oameni putini...

                      Comentariu


                      • Postat în original de vali Vezi post
                        In ultima vreme a platit cineva TVA sau alte taxe vamale la colete venite de la presports?
                        TVA ar trebui sa se calculeze, numai in cazul tarilor membre UE. Malaezia si HK nu cred ca sunt... Acolo ar trebui sa se aplice numai vama si comisioanele ei.
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • Atentie am vorbit la paypal si mi-au zis ca toate cardurile visa au ca si valuta de baza (curenta) dolarul american (USD) asa incat daca e indicat sa selectati dolarul american pe presports pt. ca la orice alta valuta chiar si la euro se face practic o conversie de curs gen schimb valutar si se pierd niste banuti !
                          Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                          Comentariu


                          • "TVA ar trebui sa se calculeze, numai in cazul tarilor membre UE. Malaezia si HK nu cred ca sunt... Acolo ar trebui sa se aplice numai vama si comisioanele ei. "
                            Ce mi-a spus vamesa e exact invers.

                            Comentariu


                            • Postat în original de adishorul Vezi post
                              Atentie am vorbit la paypal si mi-au zis ca toate cardurile visa au ca si valuta de baza (curenta) dolarul american (USD) asa incat daca e indicat sa selectati dolarul american pe presports pt. ca la orice alta valuta chiar si la euro se face practic o conversie de curs gen schimb valutar si se pierd niste banuti !
                              eu stiam invers : toate cardurile mastercard sau maestro au la baza dolarul si e indicat sa platesti cu ele,cand moneda este dolarul american ,pe cand cumparaturile in euro este indicat sa le platesti cu carduri visa ,visa electron........
                              Blade TESTE
                              Fh TENERGY
                              ​Bh IARBA UZATA

                              Comentariu


                              • Postat în original de adriannn Vezi post
                                eu stiam invers : toate cardurile mastercard sau maestro au la baza dolarul si e indicat sa platesti cu ele,cand moneda este dolarul american ,pe cand cumparaturile in euro este indicat sa le platesti cu carduri visa ,visa electron........

                                Uite un nr. de telelefon 021 3084557 de la o banca nu-i spun numele ca nu facem reclama aici si iti va raspunde un sef serviciu carduri VISA care te va lamuri cum se compenseaza valutele la carduri si iti spun ca e asa cum am scris eu ..
                                Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                Comentariu


                                • eu stiam ,cum am zis eu, tot de la o banca.
                                  si din cate mai stiu dar,nu sunt sigur: master este companie cu sediu in state,iar visa companie cu sediul in europa(anglia?).
                                  rog sa corecteze cineva daca am gresit !!!!!
                                  Blade TESTE
                                  Fh TENERGY
                                  ​Bh IARBA UZATA

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Anndrei Vezi post
                                    "TVA ar trebui sa se calculeze, numai in cazul tarilor membre UE. Malaezia si HK nu cred ca sunt... Acolo ar trebui sa se aplice numai vama si comisioanele ei. "

                                    Ce mi-a spus vamesa e exact invers.
                                    Un exemplu simplu care-mi vine acum la indemana este "Dandoy Belgia". Inainte ca Romania sa intre in UE, cumparam de la ei sub pretul afisat pe site (fara TVA), dar exista vamuirea. Dupa aderare, a disparut vama (coletul vine la oficiul postal normal, unde vin si coletele din tara), dar sa introdus TVA 19% (acum 24%). Daca vama aplica TVA la produsele din import, atunci nu mai stiu ce sa cred. Inseamna ca le permite legea.
                                    Lemn- Bty Viscaria
                                    FH - TENERGY 05
                                    BH - TENERGY 80

                                    Comentariu


                                    • In principiu, istoria in afara ue sta cam asa. Tu ar trebui sa achiti valoarea produsului fara TVA, iar odata ajuns in tara, ti se pune vama, iar apoi tva pe prtul produsului + pretul transportului + vama
                                      Cel putin asa se intampla cu produsele din usa
                                      Marc Barbu, fotograf. www.marcbarbu.ro

                                      Comentariu


                                      • Din pacate presports nu mai vinde produse Butterfly in Romania. Era singurul loc unde mai se practicau preturi decente . Asa ca din punctul meu de vedere Gudbai Batarflai !
                                        Blade DHS PG 2
                                        FH: DHS Hurricane 3
                                        BH: Stiga Airoc Astro M

                                        Comentariu

                                        Who has read this thread:
                                        Procesare...
                                        X