Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

presports

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de VISCO
    Eu nu "cred" nimic, stiu ca am luat mai ieftin decat de afara, unele lucruri .
    Pai nah, tu esti in București acolo. Eu trebuie sa platesc transportul la posta romaneasca
    Blade DHS PG 2
    FH: DHS Hurricane 3
    BH: Stiga Airoc Astro M

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de VISCO
      Eu nu "cred" nimic, stiu ca am luat mai ieftin decat de afara, unele lucruri .
      Da si tu o adresa sau ceva de la Pro Auto ca , cine stie ... Mersi!
      Blade DHS PG 2
      FH: DHS Hurricane 3
      BH: Stiga Airoc Astro M

      Comentariu


      • #28
        Cred ca e vorba de www.yasaka.ro

        Apropo de pretzuri:

        Exemplu:
        Mark V M2
        * pe presports e 17.25 Euro
        * pe yasaka.ro e 30 Euro
        * aici http://www.tenisdemasa.ro/index.php?menu=rr&page=6 e cu 31.25 $

        Yasaka Dynamix 17
        * pe yasaka.ro e 48.81 $ (36 E)
        * pe pagina http://www.tenisdemasa.ro/index.php?menu=b&page=8 e 64.95$

        Yasaka Gatien Extra 3D
        * pe dandoy e 104.46 RON Incl. VAT
        * pe yasaka.ro e 24 Euro = 81.36 RON

        Concluzia ... ma doare capul. Nici nu stiu de unde sa iau si ce. Bine ca deocamdata nu am bani.
        Imposibil e doar un cuvant.

        Comentariu


        • #29
          Da, despre Yasaka.ro este vorba, dar produsele RITC Friendship nu le au postate pe net. Iei numarul lor de telefon de pe site si intrebi daca au ce te intereseaza si cat costa transportul la Timișoara. Poti sa intrebi si de produse Donic ca aveau cand am fost eu ultima oara.
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #30
            Postat în original de VISCO
            Da, despre Yasaka.ro este vorba, dar produsele RITC Friendship nu le au postate pe net. Iei numarul lor de telefon de pe site si intrebi daca au ce te intereseaza si cat costa transportul la Timișoara. Poti sa intrebi si de produse Donic ca aveau cand am fost eu ultima oara.
            Visco, ai mai fost de curand la ei sa mai cumperi ceva? stiu ca acum vreo 2 ani era o tanti acolo (dna Radu parca) si aveam numarul ei de tel, dar am inteles ca nu mai e acolo si nici depozitul ala de unde luam eu de la ei echipamente..mai ai vreun contact de acolo?

            multumesc

            Comentariu


            • #31
              Nu am mai fost din vara trecuta dar daca nu mai sunt acolo trebuie sa fie in partea cealalta pe Bd. Timișoara nr 96.
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #32
                Ce nesimtiti .... trebuie sa merg sa scot pachetul de la vama , probabil se tem ca mi-au bagat malaiezienii cocaina in mingile Milky Way. Off , traim in Romanika
                Blade DHS PG 2
                FH: DHS Hurricane 3
                BH: Stiga Airoc Astro M

                Comentariu


                • #33
                  Cred ca mai degraba ca sa platesti vama pentru produse cumparate din Asia. Ce vrei, suntem in UE acum. Sa ne spui si noua daca ai platit ceva pe pachet si cat.
                  Butterfly Grubba Carbon-AN All+
                  FH: Tackiness Chop, BH: Yasaka Antipower

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de bilutza
                    Cred ca mai degraba ca sa platesti vama pentru produse cumparate din Asia. Ce vrei, suntem in UE acum. Sa ne spui si noua daca ai platit ceva pe pachet si cat.
                    Nu am platit nimic , numai mi l-au desfacut in fața . Era mai gros oleaca din cauza cutiilor cu mingi si cica daca e mai voluminos pachetul extracomunitar se ridica de acolo de la oficiul postal vamal dupa ce iti face control.
                    Daca e o scrisoare iti vine acasa. 4 fețe (pachetul initial) nu li s-au parut cine stie ce probabil , ca mi-a venit direct acasa.
                    Blade DHS PG 2
                    FH: DHS Hurricane 3
                    BH: Stiga Airoc Astro M

                    Comentariu


                    • #35
                      cred ca o sa comand si eu o data sa vad cum e
                      M. Maze FL
                      FH:Roundell Soft 1.9
                      BH: Tenergy 80 1.9

                      Comentariu


                      • #36
                        Postat în original de slizzel
                        cred ca o sa comand si eu o data sa vad cum e
                        Poti comanda si de mai multe ori . Sunt ok , oameni seriosi . Au cele mai mici preturi la fete chinezesti si sincer sa fiu sunt muuult mai multumit fata de Cermet . Au un spin SENZATIONAL
                        Blade DHS PG 2
                        FH: DHS Hurricane 3
                        BH: Stiga Airoc Astro M

                        Comentariu


                        • #37
                          presports

                          Cine a comandat de pe presports?E la fel ca pe dandoy?Poti comanda daca ai card al carui cont este in lei, si-ti transforma ei, sau cum e?Si in cat timp vin comenzile?
                          Gionis Def
                          Palio CK531A
                          Rakza 7 soft

                          Comentariu


                          • #38
                            presports

                            Orice card in lei acceptat de presports poate fi folosit, convertirea din lei in in alta moneda se face automat. Eu am comandat la inceputul lui decembrie, pachetul sosind dupa aproape o luna. Expeditia se face prin Hong-Kong, ceea ce explica poate intirzierea, plus aglomeratia dinaintea Craciunului...
                            Merita sa cumperi produse chinezesti care sunt super ieftine la ei. Pe Dandoy un Hurrican III este 21E, pe Presports 9.2 E !!! Depinde ce vrei sa iei. Iar daca urmaresti cu atentie promotiile poti sa faci economii serioase. Bafta la cumparaturi!
                            Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                            Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                            Comentariu


                            • #39
                              paypal

                              vazusem ceva legat de paypal, ma gandeam ca modul de plata e mai greoi, daca e asa simplu e ok...
                              Gionis Def
                              Palio CK531A
                              Rakza 7 soft

                              Comentariu


                              • #40
                                Re: paypal

                                Postat în original de valeriann
                                vazusem ceva legat de paypal, ma gandeam ca modul de plata e mai greoi, daca e asa simplu e ok...
                                merge si cu paypal si fara ..
                                Blade DHS PG 2
                                FH: DHS Hurricane 3
                                BH: Stiga Airoc Astro M

                                Comentariu


                                • #41
                                  apropo de presports, am comandat si platit in 04 mai, in aceeasi zi mi-au iesit banii din cont (conform extras de cont). din pacate, de atunci si pana acum, pe site-ul presports, comanda mea a ramas neschimbata: "processing". mi-au raspuns amabil la intrebare si au spus ca e normal....mi se pare ciudat ca in era in care totul se face prin internet in chestiune de minute, ei sa aiba nevoie de 7 zile sa proceseze plata unei comenzi. imi poate da cineva feed-back?

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    da-le mail
                                    Blade DHS PG 2
                                    FH: DHS Hurricane 3
                                    BH: Stiga Airoc Astro M

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      multumesc, le-am dat si au trimis pachetul...ultima intrebare: cu ce ajunge la mine (am ales varianta economica) ca vad ca ei trimit cu DHL si mi s-ar parea cel putin ciudat ca pentru cei 14 euro platiti de mine la transport, sa primesc pachetul in Romania cu DHL... ma gandeam ca undeva se transfera la posta normala.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        O sa primesti pachetul cu DHL si o sa scrie ca e din Hong Kong.Probabil o sa iti vina la un oficiu postal pt coletele externe

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Salut Iulian! E cam mult de sperat de la presports, dar poate ca tu ai noroc.Am avut si eu o comanda luna trecuta cu tot cu confirmare, dar n-am vazut nici in ziua de azi vreun produs.E foarte adevarat ca nici banii din cont nu mi i-au "saltat".Ma gandeam ca o comanda de 120 de euro poate ca nu-i satisface si ulterior am renuntat in favoarea celor din Buzău.Nici in momentul de fața nu-mi explic fenomenul!Iar prin DHL costurile se ridica peste cele de aici.Din cate am fost informat initial era vorba de doar 8 euro ptr transport.Succes!

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Te-ai uitat sa vezi daca au trimis pachetul? ca daca scrie ca e inca "pending" sau ceva de genul inseamna ca nu au ceva in stoc desi ma mir ,presports sunt cei mai seriosi pt ca ei daca nu au ceva scrie "sold out" nu cum fac altii....Eu nu am avut niciodata probleme cu ei si mi se par cei mai seriosi.Singurul inconvenient e ca de cand trimit cu DHL un colet vine in 2 saptamani fața de 1 saptamana cat era inainte ,in rest sunt profesionisti.Salut!

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Aaaaa am uitat sa spun ca am avut comenzi si de 30 de euro onorate de ei asa ca 120 de euro este o suma satisfacatoare

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                Cand incerci o reconfirmare ptr comanda cu banii in cont, cu mail trimis din nou dupa ce primesti confirmarea comenzii si vezi ca banii din cont nu se transfera prin banca nici dupa 10 zile ce sa mai astepti? Poate ca n-am avut eu noroc de data asta, ca altfel, in turnee, nu pot sa ma plang de "colegii" de grupa!

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Este o disfunctie. Daca ai indicat corect adresa ta de mail, trebuie sa-ti vina imediat o confirmare automata de la "shopper(at)uk.worldpay.com" caci ei sunt cei care intermediaza tranzactia si dupa maxim cateva ore, de la "Presports" care mai confirma odata tranzactia specificand numarul de inregistrare al acesteia si lista cu produsele comandate. Asa ca nu trebuie sa astepti cateva zile ca sa le primesti. Daca nu vin, inseamna ca ai gresit ceva si trebuie sa reiei procedura cu mai multa atentie. De asemenea trebuie sa te asiguri ca ai totalul necesar pt plata (suma de platit plus taxele de transport).
                                                  Lemn- Bty Viscaria
                                                  FH - TENERGY 05
                                                  BH - TENERGY 80

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Salut FUN, daca nu ti-a venit nici macar confirmarea de care vorbea Visco, unica explicatie pe care o am este ca ai internet de la RDS am facut ceva plati pe internet la bilete de avion si aveam cate un downtime exact cand trebuia confirmata plata de ramaneam intrebandu-ma daca s-a facut sau nu ... sau, mai rau, cumparam biletele de 2 ori ... probabil ca asta ti s-a intamplat si tie...

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X