Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

presports

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    1.Poate fi si o problema locala si de aceia este bine sa suni la serviciul carduri al bancii care ti la emis si sa intrebi daca a fost incercata o tranzactie in data de... si care sunt motivele pentru care nu a fost incheiata.
    2. A crede ca sub o anumita suma nu prezinti interes, este o gandire pur romaneasca
    Lemn- Bty Viscaria
    FH - TENERGY 05
    BH - TENERGY 80

    Comentariu


    • #52
      azi am primit de la presports comanda trimisa in 5 mai (anul asta)
      Blade DHS PG 2
      FH: DHS Hurricane 3
      BH: Stiga Airoc Astro M

      Comentariu


      • #53
        Da s-ar putea sa fie RDS-ul .Chestia cu gandirea pur romaneasca e relativa.Atat timp cat traim in Romanika ne lovim de vechile metehne transpuse intr-o democratie bubonica unde birocratia "smecherilor" a ajuns la rang de cinste.Altfel cunosc foarte bine fenomenul normalitatii de afara si anume ca orice euro este respectat ca si munca semenilor .Si daca mi se va raspunde ca cei din banci sunt seriosi (ma refer la partea romana) am motive sa ma indoiesc.
        Am sa incerc din nou binenteles, convins de voi cei care ati primit recent comenzile si nu de faptul ca cineva "m-a luminat" cu o gandire alta decat una "pur romaneasca"

        Comentariu


        • #54
          Nu trebuia sa ma exprim asa. Sunt bine intentionat. Cer scuzele de rigoare!
          Lemn- Bty Viscaria
          FH - TENERGY 05
          BH - TENERGY 80

          Comentariu


          • #55
            Las' ca va "impacati" voi la o bere... sunteti baieti buni amandoi, ca doar va cunosc!
            Visco e mereu bine intentionat (chiar daca uneori te mai "biciuie" cu vorba), Gabi un pic sensibil (ca si mine), indreptatit!
            Cu intalnirile directe la masa cum stati? Cine, cui da revansa?
            Xiom -Mitzutani - Xiom

            Comentariu


            • #56
              Pai nu stiu daca am jucat vreodata. Poate, cine stie?
              Lemn- Bty Viscaria
              FH - TENERGY 05
              BH - TENERGY 80

              Comentariu


              • #57
                BEREE!?? Dupa un primu' la 3...merge ca unsa! Sper sa-i fac fața lui Visco daca nu la masa cel putin la prima varianta.Cu sigurantza ne vom intalni la turneul de la Constanța, poate chiar mai devreme!Oricum multumesc ptr toate sfaturile despre "tehnicile" de achizitionare de pe presports.Succes!

                Comentariu


                • #58
                  Salutare...tare as vrea sa imi iau niste fețe noi ... doar ma interesez acum .. pt k nu am posibilitatea .. presport e cel mai ieftin ? am un card visa... as vrea bryce dar nu am bani .. asa k o sa ma axez pe sriver EL .. [gandesc eu k au hardness mai mare si o sa sara mai tare .. nu stiu dak e asa]. voi ce ma sfatuiti .. e ok sa fac "manevra" asta ? sau sa strang sa iau cva mai tare .. nu stiu ce.. help me pls ms
                  JonyerHinoki/Hammond


                  GodIsGreat!PraiseHim!

                  Comentariu


                  • #59
                    Ia fețe in functie de ce stil ai de joc , daca esti hard-hitter ia Bryce , daca nu vezi ce e mai potrivit
                    Blade DHS PG 2
                    FH: DHS Hurricane 3
                    BH: Stiga Airoc Astro M

                    Comentariu


                    • #60
                      sunt mai la inceput ... imi place sa dau topspin ...[ink invatz] si vreau fețe din care sa po sa joc si de departe ... si sa fie bune pt topspin ... si sa aibe viteza ... nu stiu ce e hrad-hitter... nu stiu expresii dastea mai invatzatzima si p min
                      JonyerHinoki/Hammond


                      GodIsGreat!PraiseHim!

                      Comentariu


                      • #61
                        Hai sa-ti spun eu cateva: in primul rand nu neaparat o fata rigida (tare) sare puternic. Elasticitatea, mai precis puterea repulsiva nu este neaparat direct proportionala cu "duritatea". Un exemplu foarte concludent il reprezinta fetele Tibhar Nimbus Soft care sunt foarte moi si sar mai bine decat multe, foarte multe fete tari. In al doilea rand Topspinul se da mai usor cu fete moi care ofera spin mecanic mai mare. Fac o diferenta intre spinul "natural" care tine de aderenta topsheetului (partea colorata rosu sau negru a fetelor) si cel mecanic care este o suma compusa din spinul "natural" + componenta vitezelor de lovire directa/tangentiala + timpul cat mingia sta ingropata in fata (dwell time). Ar fi de intrat prea mult in fizica pentru a explica pe deplin fenomenul si nu cred ca ar fi prea placut. Mai bine de spus ca"hard hitter" inseamna jucator care loveste puternic mai ales mingiile drepte (smash). Looperii sunt cei la care predomina loviturile prin frictiune (efect).
                        Lemn- Bty Viscaria
                        FH - TENERGY 05
                        BH - TENERGY 80

                        Comentariu


                        • #62
                          Scuze ca mai folosesc astfele de termeni dar scriu repede si cum imi vine pe moment. Visco a zis foarte bine. Ca sa completez pot zice ca daca lovesti puternic gen Kreanga, Schlager , Wang Liqin , Ryu Seung Min sau Andrei Filimon esti un hard-hitter, dai topspin prin lovire si mai putin prin frictiune poti folosi fete tari. Daca joci spin-controlat gen Crisan sau Samsonov mai mult decat Sriverele tale FX sau altceva soft nu ai nevoie.
                          Blade DHS PG 2
                          FH: DHS Hurricane 3
                          BH: Stiga Airoc Astro M

                          Comentariu


                          • #63
                            Niste rasp pe cinste .. ms mult baieti am inteles cu adevarat... pai .. imi palce sa dau ca wang liqin ... dar pare mai frumos prin frictiune ... anyway thx a lot
                            JonyerHinoki/Hammond


                            GodIsGreat!PraiseHim!

                            Comentariu


                            • #64
                              Buna ziua!
                              Am facut si eu o comanda pe presports. Am tot asteptat si dupa 12 zile, vazand ca nu primesc coletul de la ei am trimis e-mail sa-i intreb de ce. Mi-au raspuns ca nu au avut in stoc ceva si ca abia acum vor trimite produsele. Deci mai astept vreo 2 saptamani pana vine. Voi fi norocos daca imi vine coletul dupa o luna de la trimiterea comenzii.
                              S-au scuzat ca au incercat sa ma contacteze dar nu au putut deoarece am pus o adresa de hotmail. In fine, vraja marii cum se zice. Produsele pe care le-am comandat nu erau trecute "sold out". Site-ul contine o atentionare pentru asa ceva.
                              Intr-un cuvant, sunt dezamagit! Cine face comenzi pe presports trebuie sa fie pregatit sa astepte cca o luna pentru a primi produsele.
                              Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                              Comentariu


                              • #65
                                Dintre toti dealerii de la care am cumparat (si am foarte multi), Presports mi se par cei mai buni si corecti. Cand nu au un produs trec "sold out" in dreptul lui, nu vand pielea ursului din padure ca altii. Intradevar, au inceput sa mai aibe si ei scapari din astea dar mai rare, lucru care demonstreaza ca in toata lumea oamenii sunt la fel.
                                Am mai avertizat si o mai spun, este bine ca dupa lansarea comenzii pe orice site, sa fie urmarit "status-ul" ei si vazut cand intra in "dispatched". Numai atunci inseamna ca a fost expediata. Daca intr-o zi, doua nu e "dispatched", imediat mail si discutat cu ei variante.
                                Lemn- Bty Viscaria
                                FH - TENERGY 05
                                BH - TENERGY 80

                                Comentariu


                                • #66
                                  A incercat cineva de pe PING-PONG.COM.Eu am facut 2 comenzi de acolo doar ca am avut norocul sa mi le aduca cineva de acolo.Inainte nu faceau expeditii in afara USA si Canada,iar acum se pare ca da.Sunt foarte Ok.
                                  Xi En Ting-X828
                                  Pryde 30
                                  Calibra LT Sound

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Postat în original de Cip
                                    Buna ziua!
                                    Am facut si eu o comanda pe presports. Am tot asteptat si dupa 12 zile, vazand ca nu primesc coletul de la ei am trimis e-mail sa-i intreb de ce. Mi-au raspuns ca nu au avut in stoc ceva si ca abia acum vor trimite produsele. Deci mai astept vreo 2 saptamani pana vine. Voi fi norocos daca imi vine coletul dupa o luna de la trimiterea comenzii.
                                    S-au scuzat ca au incercat sa ma contacteze dar nu au putut deoarece am pus o adresa de hotmail. In fine, vraja marii cum se zice. Produsele pe care le-am comandat nu erau trecute "sold out". Site-ul contine o atentionare pentru asa ceva.
                                    Intr-un cuvant, sunt dezamagit! Cine face comenzi pe presports trebuie sa fie pregatit sa astepte cca o luna pentru a primi produsele.
                                    Asa am patit si eu . Am comandat 2 fete Sonex JP Soft si mi-au rapuns ca mai au doar rosie , iar pt neagra sa imi aleg eu ceva de banii aia. De acum inainte le trimit mail sa imi spuna in avans daca mai au produsul respective pe stoc. Probabil la cate kestii au, e greu sa tina updatat saitul.
                                    Blade DHS PG 2
                                    FH: DHS Hurricane 3
                                    BH: Stiga Airoc Astro M

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      comanda presport

                                      Am uitat sa va dau si feed-back-ul meu ... dupa 3 si 1/2 saptamani am primit in sfarsit notificare de la posta ca mi-a sosit un colet.... 3 (trei) zile am mers cautand ba la posta din cartier, ba la serviciul desfacere din gara, ba la posta internationala si pana la urma l-am "gasit". L-am deschis plin de sperante si ... mi-au trimis 2 Donic Gold in loc de 1 Gold si 1 Silver .... pana la urma au recunoscut ca 1 saptamana au asteptat Silver-ul si ... de nevoie mi-au trimis un Gold in locul lui. Nu sunt suparat, sunt fete super dar ... nimic nu e perfect in lumea aceasta mai ales cand se combina cu buna organizare a postei romane

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        conform legilor lui Murphy se pare ca totul merge din rau in mai rau ... peste tot
                                        Blade DHS PG 2
                                        FH: DHS Hurricane 3
                                        BH: Stiga Airoc Astro M

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Nici acum nu am primit coletul respectiv. A trecut deja o luna si 3 zile!
                                          Cica pe 21 iunie a plecat din Hong Kong. Oare cat sa mai dureze?
                                          Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Cere tracking numberul coletului de la presports. Probabil il ai in vreun mail de confirmare cand ai platit. Baga seria aceea pe saitul postei romane si vezi pe un de iti zace coletul. Eu am avut un lemn ce a stat la posta din Arad vreo 3 saptamani si nu mi-au trimis instiintare.
                                            Blade DHS PG 2
                                            FH: DHS Hurricane 3
                                            BH: Stiga Airoc Astro M

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              La ultima comanda Presports am avut un numar de inregistrare (air parcel) care nu era un traking number cu care se putea urmari pachetul ( nu avea acele litere in fata si in spatele numarului). A ajuns in doua saptamani. Cand aveti tracking number-ul puteti urmari pachetul si sa-l solicitati la posta inainte de a primi avizul lor. Un prieten de-al meu asa procedeaza si injumatateste timpul de expeditie! Odata, a avut pachetul dupa patru zile de la lansarea comenzii
                                              Lemn- Bty Viscaria
                                              FH - TENERGY 05
                                              BH - TENERGY 80

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                presports

                                                Incerc de citeva zile sa fac o comanda si nu reusesc. Totol e OK pina ce ajung la modalitatea de plata. Ieri am ajuns pina la alegerea tipului de card. Dupa click pe card, eroare! Astazi mesajul de eroare apare deja dupa alegerea modalitatii de plata, dupa click pe card cretit/debit, iarasi mesaj de eroare. Ce poate fi?
                                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Am tracking number-ul. Iata ce zice acolo:

                                                  Outward Registered Letter

                                                  Destination - Romania

                                                  The item left Hong Kong for its destination on 21-Jun-2008

                                                  To make further enquiry of this item, please complete the Online Enquiry Form or send the item number; the details of sender; addressee and contact information by fax to Mail Tracing Office. Our fax no. is (852) 2868 4723. You can also email or call our Mail Tracing Office at (852) 2921 2211 during office hours.
                                                  Online tracking information on the delivery status of registered mail/parcels sent overseas is available for selective destinations. You can connect to the mail tracking website of the destination below directly. For destinations not on the list, tracking information is only available up to departure from Hong Kong.

                                                  In fine. Cred ca il aduce cu caruta si de acolo. Mai astept vreo 3 luni. Bine ca au luat banii la timp.
                                                  Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Eu am facut card in euro special pentru comenzi online. Nu cred ca merge cu cel pe care il am pentru salariu.
                                                    Levi Harpy, Andro Rasanter R47, Andro Rasanter R47

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X