Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Spargere minge in timpul punctului

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Spargere minge in timpul punctului

    Daca in timpul unui smash foarte puternic mingea se sparge,dar ajunge pe masa adversarului,se considera punct sau se repeta punctul?

  • #2
    Din cate am vazut, este aproape imposibil ca mingea sa se sparga in doua (sau mai multe) bucati, iar daca este doar crapata, am vazut ca nu se repeta punctul.
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • #3
      Postat în original de grasomega Vezi post
      Din cate am vazut, este aproape imposibil ca mingea sa se sparga in doua (sau mai multe) bucati, iar daca este doar crapata, am vazut ca nu se repeta punctul.
      Eu am fost martor la o lovitura in care mingea a plecat in doua directii. Avem la Brașov un "spargator" care face mingea bucati si nu te mai gandesti daca repeti punctul, ci te gandesti daca trebuie sa porti casca de protectie.
      Hobby: Motoare si ski !
      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de GeluBv Vezi post
        Eu am fost martor la o lovitura in care mingea a plecat in doua directii. Avem la Brașov un "spargator" care face mingea bucati si nu te mai gandesti daca repeti punctul, ci te gandesti daca trebuie sa porti casca de protectie.
        Gelutu,spargatorul de nuci sau de biuci

        Comentariu


        • #5
          Postat în original de GeluBv Vezi post
          Eu am fost martor la o lovitura in care mingea a plecat in doua directii. Avem la Brașov un "spargator" care face mingea bucati si nu te mai gandesti daca repeti punctul, ci te gandesti daca trebuie sa porti casca de protectie.
          as incerca sa ghicesc... domnul Hutanu Alin ?
          We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
          Aristotle



          Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

          Comentariu


          • #6
            Corect! ) Am jucat si eu o data cu dansul.... trebuia sa ma feresc cand ridicam o mingie un pic mai sus de fileu). Oricum, are un FH foarte..."distructiv"

            Comentariu


            • #7
              Postat în original de Cosnic Vezi post
              as incerca sa ghicesc... domnul Hutanu Alin ?
              Care "domnul"? Poate "Terminatorul" caci cu lovitura aia chiar daca intra pe masa se termina punctul.
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de GeluBv Vezi post
                Care "domnul"? Poate "Terminatorul" caci cu lovitura aia chiar daca intra pe masa se termina punctul.
                Mai este si ,, PUSCASU " din Timișoara.
                Ar trebui pusi sa joace amindoi, sa vedem care moare primul

                Comentariu

                Who has read this thread:
                Procesare...
                X