Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Stiga Chop and Drive si Butterfly Tackiness Chop

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Stiga Chop and Drive si Butterfly Tackiness Chop

    Stiga Chop and Drive de 1,8 mm si Butterfly Tackiness Chop de 1,9 mm. cei care au jucat cu aceste fete ii rog sa precizeze punctele forte si slabe.stiu ca sunt foarte bune pt.jocul defensiv insa ma intereseaza si daca se poate da topspin cu adevarat daca sunt puse pe un lemn defensiv.

  • #2
    Adi cand vin la Baia Mare o sa te invat sa dai topspin si cu Stiga si cu Tackiness asta numai dac o sa-mi acorzi onoarea de a juca cu tine.

    Comentariu


    • #3
      "sa-mi acorzi onoarea de a juca cu tine" frumoase cuvinte,cred ca trebuie sa ma mut si eu in moldova , ca iti face bine.pai ai plecat fara sa lasi ceva in urma domn profesor placerea va fi de partea mea ca mai am multe de invatat.
      ps:mai raspunde si tu la telefon

      Comentariu


      • #4
        Personal, acum vreo 2 ani am incercat ambele fete. Recunosc ca "o mai mare atentie i-am acordat" fetei Tackiness Chop (asta deoarece cu fata Stiga nu aveam nicio treaba; nu simteam mai nimic...) Cu vechiul lipici speed-glue Tackiness Chop-ul este buna pentru jocul defensiv modern, totusi mult mai buna mi se pare Tibhar Super Defense 40, 1.6 mm(daca nu se trecea la VOC probabil as juca si acum cu ea)
        Daca te ajuta cu ceva, top 3 din punctul meu de vedere(fata forhand):
        1. Tenergy 05, 1.7 sau 1.9mm, in functie de grosimea lemnului pe care il folosesti
        2. Tibhar Super Defense 40. 1.6 mm
        3. Tackines Drive

        Comentariu


        • #5
          eu am renuntat la bty tackiness chop pentru gambler reflectoid care e mai controlabila, mai nesimtita la spin si mai buna la atacuri drepte...ce-i drept e mai lenta iar cu topspinul mai greu...
          tibhar def plus jumulita
          gambler reflectoid 1,0
          dawei 388 D-1 ox

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Joo Vezi post
            eu am renuntat la bty tackiness chop pentru gambler reflectoid care e mai controlabila, mai nesimtita la spin si mai buna la atacuri drepte...ce-i drept e mai lenta iar cu topspinul mai greu...
            da stiu, ai dreptate, am jucat cu reflectoid de 2,0.nu ma ajuta deloc si nu imi place pt. stilul meu.

            Comentariu


            • #7
              eu zic sa pui iarba si pe forhand apoi sa vezi topsin

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de muntean mircea Vezi post
                eu zic sa pui iarba si pe forhand apoi sa vezi topsin
                ma .ma bate gandul,dar numai dca o testez pe tine

                Comentariu


                • #9
                  salut!eu joc de doi ani cu tackiness chop I pe backhand si pot sa-ti zic ca e regina fetelor defensive( am jucat cu 1.3 si 1.5).nu exista fata cu care sa te aperi mai bine , control mare , spin mare .probabil ca 1.9 este ceva mai rapida.daca vei invata sa joci cu ea vei vedea ca creaza mari probleme adversarilor.
                  - cat priveste stiga chop&drive nu cred ca poate fi comparata cu tackiness chop fiind mai rapida si mult mai dispusa pt un joc de atac.mai repede poate fi comparata cu tackiness chop II sau tackiness drive.
                  - tibhar super defence 40 cat si donic slice 40 sunt mai rapide decat tackiness chop I si poti da topspin mai bine cu ele. acelasi lucru as putea sa zic si de joola topspin c.
                  - conteaza destul de mult si grosimea fetelor in functie de lemnul pe care il ai.
                  nu stiu daca te-am ajutat cu ceva dar iti urez succes si la cat mai multe victorii
                  BUTTERFLY TIMO BOLL ZLF
                  XIOM OMEGA VII PRO
                  GAMBLER ZERO

                  Comentariu


                  • #10
                    Buna ADI!Daca te intereseaza un Butterfly Tachinnes Chop 2 are un prieten si o vinde la 100ron sau la 90. Sau vrea sa schimbe cu dhs h3 neo.
                    ?Sometimes I win, sometimes I learn?

                    Comentariu


                    • #11
                      poti pune un tackiness chop 1 sau alte fete defensive pe lemn defensiv?cum se comporta?,dar pe lemne allspre off sau chiar off?asta e dilema mea de mult timp/multumesc anticipat oricui poate sa raspunda

                      Comentariu


                      • #12
                        Pentru un stil defensiv, fetele defensive se pun pe un lemn defensiv, nu?
                        Blog de tenis de masă

                        Comentariu


                        • #13
                          Pe alte lemne merg doar pentru stiluri combinate def/off.
                          Blog de tenis de masă

                          Comentariu

                          Who has read this thread:
                          Procesare...
                          X