Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat - urgent!

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Ghita, ce minune ar fi daca ai accepta sa mergi la Cluj sau la Slanic Moldova! Crede si nu cerceta, Ghita! Asta pentru ca vad ca inca nu vrei sa te operezi, ceea ce este un lucru foarte bun! Sanatate si progrese maxime!
    www.clubarena08.ro

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de Visco Vezi post
      A, pai daca ai rezultate asa de bune de la "kineto", trebuie sa te tii de asta. Sunt oameni care se ridica din carutz cu rotile, dupa ani de kineto. Cand eram tanar, mergeam la "Dinamo" la o sala de culturism si era acolo un domn Cosma, care recupera pe "banda rulanta", oameni veniti in carutz sau adusi pe brate, numai cu exercitii cu ingreuieri.
      Am si eu dureri in zona vertebrelor toracale si uneori cervicale, dupa ce stau cu tricoul ud si rece pe mine la tenis si mai ales de la antrenamentul repetitiv pentru topspin de FH, dar imi trece intr-o zi- doua si nu m-am dus sa ma caut la doctor, ca oricum, am coloana facuta "praf" de la niste accidente din tinerete. Am noroc ca nu am dureri sau pareze pe picior sau mana. Mergem inainte.
      Drukeru, iti urez multa sanatate si cumpatare, dupa ce te vei recupera 100 %.
      Va multumesc si va doresc si dv-stra multa sanatate!
      - - - Actualizat - - -
      Postat în original de Sorin Botirca Vezi post
      Ghita, ce minune ar fi daca ai accepta sa mergi la Cluj sau la Slanic Moldova! Crede si nu cerceta, Ghita! Asta pentru ca vad ca inca nu vrei sa te operezi, ceea ce este un lucru foarte bun! Sanatate si progrese maxime!
      Multumesc mult Sorine...Nustiu ce sa zic, dar am prins sperante foarte mari de cand a inceput sa-mi dispara pareza...Sper sa fie totul bine...Si tie iti doresc foarte multa sanatate ca stiu ca esti cam pe acolo unde sunt si eu cu sanantatea...Numai bine!
      BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

      "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

      Comentariu


      • #28
        Revin cu raspunsul Pt Ghita-in legatura cu examinarea pe care am facut-o la chiropractician-astazi 12.06.2012
        Intre timp mi-am facut si RMN si acesta confirma dubla hernie de disc.....in fine este destul de serioasa problema,prima indicatie primita de la un neurochirurg a fost operatia
        ...Dar vestea buna este ca dupa 'tragerea de oase'pe care mi-a facut-o astazi chiropracticianul ma simt mult mai bine...adica de la 5 degete amortite mai am unul care este amortit iar durerea este diminuata mult.Astept cu nerabdare urmatoarele sedinte....o sa te tin la curent
        - - - Actualizat - - -
        P.S Intre timp am discutat cu alte persoane care au fost puse pe picioare de acest om...dupa ce fusesera programate pt operatie...
        ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

        Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
        Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

        Comentariu


        • #29
          Postat în original de sofidoor Vezi post
          Revin cu raspunsul Pt Ghita-in legatura cu examinarea pe care am facut-o la chiropractician-astazi 12.06.2012
          Intre timp mi-am facut si RMN si acesta confirma dubla hernie de disc.....in fine este destul de serioasa problema,prima indicatie primita de la un neurochirurg a fost operatia
          ...Dar vestea buna este ca dupa 'tragerea de oase'pe care mi-a facut-o astazi chiropracticianul ma simt mult mai bine...adica de la 5 degete amortite mai am unul care este amortit iar durerea este diminuata mult.Astept cu nerabdare urmatoarele sedinte....o sa te tin la curent
          - - - Actualizat - - -
          P.S Intre timp am discutat cu alte persoane care au fost puse pe picioare de acest om...dupa ce fusesera programate pt operatie...
          Multumesc...astept cu nerabdare sa vad cum evoluezi...Sanatate!
          Ultima editare de Ghiță Marta; 17.iun.2013, 09:30.
          BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

          "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

          Comentariu


          • #30
            Va salut,
            Vreau sa va multumesc tuturor pentru sustinere in primul rand...in al 2-lea rand pot sa va spun ca am la activ in jur de 32-33 de sedinte de kineto-terapie si dupa mine sunt recuperat in proportie de 80%...nu mai am dureri doar foarte mici pe picior si asta doar rar, pareza a disparut definitiv, pot misca degetele de la picior normal, doar ca nu am aceeasi forta ca si la celalalt(undeva tot cam la 80%)sper sa revina in totalitate...de curand am inceput sa joc din nou tenis dar nu la aceeasi intensitate avand la activ cam 3-4 antrenamente si pot spune ca ma simt destul de bine dupa ele...Vreau sa le multumesc celor de la clinica de recuperare a spatelui: REHA-Clinic, doctorului Lucian Galosi si angajatilor de acolo...aviz celor din Timișoara, cu probleme de spate: mergeti cu incredere la aceasta clinica...am vazut fel si fel de cazuri in acest timp, care si-au revenit...aveti aici adresa: http://www.reha.ro/ ...Acum totul depinde de mine cum am sa gestionez aceasta situatie, dar sper sa fie totul ok...am sa continui si cu tratamentul in paralel cu kineto-terapia pana o fi bine de tot...Va las sanatosi pe toti si sa ne vedem la concursuri...Multa Sanatate!
            BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

            "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

            Comentariu


            • #31
              Un articol legat de subiectul de mai sus :
              http://www.romanialibera.ro/stil-de-...main_pic6.html
              Afirmatiile din imaginea a saptea sunt cele mai interesante. Imaginile trebuie marite pentru a citi textul integral.
              Rudius

              Comentariu

              Who has read this thread:
              Procesare...
              X