Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sugestii pentru ranguri utilizatori

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #26
    Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
    Propun ca domnului DRAGOMIR sa i se acorde primul rang de INTELEPT,deoarece intruneste toate conditiile de mai sus si pe langa acestea datorita intelepciunii sale a fost printre primii care si-a deschis prin forte proprii o sala de tenis de masă.Apoi organizatorilor de turnee sa li se acorde un punctaj de reputatie suplimentar ori de cate ori organizeaza un turneu de tenis de masă,reputatia sa fie cuantificata si in functie de rangul turneului respectiv.
    Dl Dragomir e in grupul de organizatori. Nu am cum sa pun doua titluri. Oricum ar corespunde la sectiunea "intelepti" atat datorita reputatiei cat si vechimii si posturilor.
    Astept in continuare propuneri pentru cosmetizarea promovarilor.
    Culori pentru grupuri, nume mai sugestive, etc.
    lemn: Waldner Dotec Carbon
    fețe: Dignics 05/Dignics 05

    Comentariu


    • #27
      Postat în original de Kralizec Vezi post
      Clau, vezi, te rog, mesajul asta care nu prea-i ok. Apare cand tii mouse-ul pe stelute. Cred ca apare la cei care au sub 3 stelute.
      [ATTACH=CONFIG]4319[/ATTACH]
      Problema inca persista!

      Comentariu


      • #28
        Postat în original de Claudiu84 Vezi post
        Problema inca persista!
        inclusiv la clau-apare acelasi mesaj
        "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
        Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
        BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

        Comentariu


        • #29
          Salut Clau! Poate ar fi mai bine sa schimbi "bobocii" tinand cond ca o parte insemnata din colegi sunt la varste inaintate....(stiu ca aici este altceva)....este o propunere.
          Boboc = Nou/New
          Cadet = Incadrat
          Junior = Avansat
          Personal, fac confuzie intre boboc, cadet si junior.
          Despre culoare, ....(organizatori) poate ne atribui din nou acea culoare visinie...era cea mai faina! Daca este prea aproape de culoarea ta, macar schimb-o in altceva.
          Oricum este super, felicitari pt tot ce faci!
          Hobby: Motoare si ski !
          http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

          Comentariu


          • #30
            In loc de "Boboc" - "Novice" - o propunere
            "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
            Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
            BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

            Comentariu


            • #31
              Deocamdata am rezolvat cu problema de mai jos.
              Postat în original de Claudiu84 Vezi post
              Problema inca persista!
              Postat în original de viorel.andrei Vezi post
              inclusiv la clau-apare acelasi mesaj
              lemn: Waldner Dotec Carbon
              fețe: Dignics 05/Dignics 05

              Comentariu


              • #32
                Postat în original de GeluBv Vezi post
                Salut Clau! Poate ar fi mai bine sa schimbi "bobocii" tinand cond ca o parte insemnata din colegi sunt la varste inaintate....(stiu ca aici este altceva)....este o propunere.
                Boboc = Nou/New
                Cadet = Incadrat
                Junior = Avansat
                Personal, fac confuzie intre boboc, cadet si junior.
                Despre culoare, ....(organizatori) poate ne atribui din nou acea culoare visinie...era cea mai faina! Daca este prea aproape de culoarea ta, macar schimb-o in altceva.
                Oricum este super, felicitari pt tot ce faci!
                In orice sport exista categoriile cadet, junior, senior... deci astea le-as cam lasa.
                Daca pun "nou" in loc de bobob e cam prea neutru, nu are legatura cu nimic. Novice iarasi e un termen putin popular.
                Despre culori, alege altceva in loc de visiniu, dar care sa nu fie deja luat.
                lemn: Waldner Dotec Carbon
                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                Comentariu


                • #33
                  Postat în original de clau Vezi post
                  Despre culori, alege altceva in loc de visiniu, dar care sa nu fie deja luat.
                  Nu prea mai sunt. Poate ceva bolduit.
                  Hobby: Motoare si ski !
                  http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                  Comentariu


                  • #34
                    Postat în original de GeluBv Vezi post
                    Nu prea mai sunt. Poate ceva bolduit.
                    E deja bolduit.
                    Am ales culoarea DarkGoldenrod, bold, inainte era olive
                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                    Comentariu


                    • #35
                      Dl.Clau,
                      Ceva nu e in regula inainte cu 4 zile aveam reputatie pozitiva peste 100 si acum am minus 17 fara nici un vot plus ca acum.o luna un personaj mi-dat 26 de voturi nu-mi place in 15min pentru niste comentrii de acum 3luni.
                      Va rog sa ma lamuriti si pe mine cum se poate asa ceva.
                      Multumesc anticipat!

                      Comentariu


                      • #36
                        In urma cu 4 zile se faceau teste la modificarile care urmau sa se faca. Deocamdata conteaza "like" si "don't like" , reputatiile trecute au fost sterse, cele noi vor fi de cate 1 punct. Calculele cred ca sunt bune. O sa vedem ce mai modificam. Pot sa vina sugestii in continuare.
                        lemn: Waldner Dotec Carbon
                        fețe: Dignics 05/Dignics 05

                        Comentariu


                        • #37
                          0k.
                          Si cum ramane cu abuzurile gen 26 don't like de la acelasi user in 1O min?
                          Fiecare e -2 pucte!
                          Dvs va dati seama ca orice nou venit dupa 10 zile si 10 comentarii gen okA"da" poate sa va faca ratingul dvs mirific in unul negativ in maxim 2h?
                          Ultima editare de D.D.; 29.mai.2013, 19:16.

                          Comentariu


                          • #38
                            Trebuie sq dea numai 150 don't like.
                            Eu nu am avut anul asta reputatie negativa!

                            Comentariu


                            • #39
                              Postat în original de D.D. Vezi post
                              Trebuie sq dea numai 150 don't like.
                              Eu nu am avut anul asta reputatie negativa!
                              Am eu o solutie pentru dumneavoastra. Cu numai un Leu pentru un Vot scapati de toate problemele cand cineva va lasa un vot negativ imi trimiteti in msj mie si va las doua voturi pozitive in acest mod vorurile pozitive o se le depaseasca pe cele negative si reputatia o sa creasca cam cu 25%
                              Lasand gluma aveti dreptate cred ca singurul vinovat in aceasta situatie este cel care da voturi negative doar pentru ca nu ii place fata partenerului de dialog fara sa-si dea seama de actiunile sale.In acest caz cand se verifica ca in foarte putin timp un user da un numar mare de voturi pozitive sau negative unei singure persoane ar trebui sanctionat in un mod in care un un admin considera corect. Buna seara
                              Fh Tenergy 05
                              VISCARIA
                              Bh Vega Europa

                              Comentariu


                              • #40
                                Postat în original de D.D. Vezi post
                                0k.
                                Si cum ramane cu abuzurile gen 26 don't like de la acelasi user in 1O min?
                                Fiecare e -2 pucte!
                                Dvs va dati seama ca orice nou venit dupa 10 zile si 10 comentarii gen okA"da" poate sa va faca ratingul dvs mirific in unul negativ in maxim 2h?
                                Nu vreau sa dezbatem aici acea problema cu "don't like"-urile pe care le-ati primit. Deocamdata v-am urcat reputatia la una pozitiva.
                                Evident ca abuzurile se vor sanctiona.
                                Ca si o completare, "bobocii" nu pot da "like / don't like", iar cei care abuzeaza vor ramane definitiv fara dreptul de a folosi aceasta optiune.
                                Vreu sa mai spun ca noi avem versiunea "free", in care nu pot sterge "multumirile / nemultumirile".
                                O sa vorbesc cu Valentin sa vedem daca putem sa cumparam versiunea completa, care are mult mai multe optiuni, printre care stergere calificative, userul se poate razgandi si sa ia inapoi multumirea sau nemultumirea, activarea doar in anumite sectiuni, etc.
                                Versiunea FULL costa in jur de US $84.95.
                                lemn: Waldner Dotec Carbon
                                fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                Comentariu


                                • #41
                                  Totusi care-i logica :
                                  2 like sunt egale cu un don't like?
                                  Cu multumirile ce facem?
                                  Ultima editare de D.D.; 30.mai.2013, 17:23.

                                  Comentariu


                                  • #42
                                    Postat în original de D.D. Vezi post
                                    Totusi care-i logica :
                                    2 like sunt egale cu un don't like?
                                    Cu multumirile ce facem?
                                    Exact.
                                    Multumiri = imi place = reputatie acordata = 1 punct
                                    Nu-mi place = - 2 puncte
                                    lemn: Waldner Dotec Carbon
                                    fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                    Comentariu


                                    • #43
                                      Am intrebat care-i logica.
                                      Normal era unul la unu daca tot vreti comunism, adica in viziunea DVS. orice cadet (nu am zis niciodata boboc) eu am subliniat ca un nou venit momentan dupa 20 zile sa voteze ca orice guru (Senior sau Mare maestru) e absurd!
                                      In viziunea Dvs nu conteaza ca am oferit 500 de imi place, conteaza ca am primit 42 de nu-mi place din care 26 (eu am numarat numai 13 la profil dar mesajul primit imi indica 26) in 4 minute de la un singur user si la 2 luni dupa postarea mea .
                                      In cazul asta DA , chiar sunt dispus sa investec niste lei ca sa aveti reputatie negativa cu aceste ratinguri pentru care culmea vreti sa decontati si niste dolari.
                                      Astept MP cu nr de cont.
                                      Spasiva!
                                      Ultima editare de D.D.; 30.mai.2013, 20:38.

                                      Comentariu


                                      • #44
                                        Aproape de fiecare data cand domnul DD posteaza in contradictoriu cu Clau reuseste sa imi descreteasca fruntea! Este un talent si asta, sa recunoastem!

                                        Comentariu


                                        • #45
                                          Postat în original de clau Vezi post
                                          Nu vreau sa dezbatem aici acea problema cu "don't like"-urile pe care le-ati primit. Deocamdata v-am urcat reputatia la una pozitiva.
                                          Evident ca abuzurile se vor sanctiona.
                                          Ca si o completare, "bobocii" nu pot da "like / don't like", iar cei care abuzeaza vor ramane definitiv fara dreptul de a folosi aceasta optiune.
                                          Vreu sa mai spun ca noi avem versiunea "free", in care nu pot sterge "multumirile / nemultumirile".
                                          O sa vorbesc cu Valentin sa vedem daca putem sa cumparam versiunea completa, care are mult mai multe optiuni, printre care stergere calificative, userul se poate razgandi si sa ia inapoi multumirea sau nemultumirea, activarea doar in anumite sectiuni, etc.
                                          Versiunea FULL costa in jur de US $84.95.
                                          unde pot vira si eu bani?
                                          Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                                          Pe spate: Tenergy 80
                                          Pe fata.: Tenergy 64

                                          Comentariu


                                          • #46
                                            Offtopic:
                                            Fac un apel userilor de pe forum, nu mai dati "nu-mi place" lui D.D. Nu luati in seama circul pe care il face din cand in cand. Din contra, circul distreaza, omul merita "like-uri" si reputatie.
                                            Multumesc de intelegere.
                                            PS: D.D. nu conteaza ca ai oferit 500 de imi place... sau altfel zis nu conteaza ce crezi despre tine, conteaza ce cred ceilalti despre tine.
                                            lemn: Waldner Dotec Carbon
                                            fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                            Comentariu


                                            • #47
                                              Postat în original de cule Vezi post
                                              unde pot vira si eu bani?
                                              cule, nu o sa dam apa la moara carcotasilor, eu am prezentat mai sus acel pret pentru a-i explica lui D.D. din ce cauza nu am sters unele calificative "nu-mi place".
                                              Cand o sa fie nevoie de bani sunt sigur ca vor fi alte cai decat apel public pe forum.
                                              lemn: Waldner Dotec Carbon
                                              fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                              Comentariu


                                              • #48
                                                nunu..pe bune lasa un mp..cu contul respectiv
                                                - - - Actualizat - - -
                                                Postat în original de clau Vezi post
                                                cule, nu o sa dam apa la moara carcotasilor,
                                                carcotasi 50%; baieti rai 30%; iar restul de 20% sunt baieti buni aici pe forum..
                                                Lama:Timo Boll Tricarbon OFF+
                                                Pe spate: Tenergy 80
                                                Pe fata.: Tenergy 64

                                                Comentariu


                                                • #49
                                                  Poate unii vor intelege ce e cu sistemul de titluri propus mai sus:
                                                  Am primit un mesaj de la un utilizator care imi spune ca nu merita reputatia si stelele pe care le are.
                                                  Iata raspunsul meu:
                                                  Mesajele d-voastra au primit aprecieri de la utilizatori. Aveti in profil peste 11 pagini de mesaje apreciate, ceea ce nu poate fi o coincidenta sau o intamplare. Pana la urma un rang bun pe forum nu inseamna sa fii doxa de "tenis de masă" dar caracter deplorabil. Inseamna bun simt, credibilitate si apreciere din partea celorlalti.
                                                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                                                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                                  Comentariu


                                                  • #50
                                                    Clau.eu cred ca D.D nu are nevoie de un avocat care sa sara in apararea lui. D.D stie sa se apere si singur si deasemenea stie sa atace fara motiv pe oricine nu este de acord cu el. Sigur dupa cum vedem si la TV circul aduce audienta deci...este nevoie de circ...Sunt persoane care nu pot trai fara ..circ
                                                    Postat în original de clau Vezi post
                                                    Offtopic:
                                                    Fac un apel userilor de pe forum, nu mai dati "nu-mi place" lui D.D. Nu luati in seama circul pe care il face din cand in cand. Din contra, circul distreaza, omul merita "like-uri" si reputatie.
                                                    Multumesc de intelegere.
                                                    PS: D.D. nu conteaza ca ai oferit 500 de imi place... sau altfel zis nu conteaza ce crezi despre tine, conteaza ce cred ceilalti despre tine.
                                                    - - - Actualizat - - -
                                                    Vad ca D.D si-a schimbat..profilul....nu mai are varsta??????...si nu mai este oradean...ci este romanic din Romanica...interesant
                                                    - - - Actualizat - - -
                                                    P.S. Proverb-Lupul isi schimba parul dar naravul ba
                                                    ....din fericire .......suntem cu totii diferiti......

                                                    Enjoy PING-PONG-mottoul Campionatului mondial din China 2015
                                                    Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii.? Heinrich Heine

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X