Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

sugestii pentru ranguri utilizatori

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    Personal as mai adauga un calificativ gen negativ dar care sa nu afecteze reputatia user-ului.
    Exista postate mesaje cu probleme serioase de exprimare (unele dintre ele aproape de neinteles) sau chiar mesaje ale caror continut este real dar neexprimat "corespunzator". Ei, persoana respectiva poate n-a dorit sa ofenseze pe cineva ci doar sa-si exprime neplacerile vis-a-vis de un subiect si, parerea mea e ca, n-ar trebui sa i se acorde un calificativ care sa-i "stirbeasca" ratingul ci unul care sa atentioneze ca e ceva neclar cu postarea sa.
    Multi au dat calificativ negativ pentru o fraza dintr-un post si nu pentru tot ce continea acel post si, probabil ca daca ar fi existat varianta de mijloc nu i s-ar fi dat negativ din prima ci doar ar fi fost atentionat.
    Ca sa fiu mai clar, propun sa se adauge inca un calificativ gen negativ, sa-i zicem calificativ de atentionare iar la 5 sau ... de astfel de calificative sa i se scada un punct din rating (sau cum sunt ele calculate).
    Respect.
    Blade: lemn off...ce lemn !
    Bh: cu tepi
    Fh: fara tepi

    Comentariu


    • #52
      Multi abuzeaza de optiunile noi ale forumului acordand gratuit -1 sau -2 unor mesaje neutre.
      Am creat in mod special un topic pentru raportarea abuzurilor aici.
      lemn: Waldner Dotec Carbon
      fețe: Dignics 05/Dignics 05

      Comentariu


      • #53
        Am adaugat inca doua "promovari", negative de data asta:
        cine ajunge la -15 reputatie este automat "troll"
        cine ajunge la -25 reputatie este automat "banat"
        lemn: Waldner Dotec Carbon
        fețe: Dignics 05/Dignics 05

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de clau Vezi post
          Multi abuzeaza de optiunile noi ale forumului acordand gratuit -1 sau -2 unor mesaje neutre.
          Am creat in mod special un topic pentru raportarea abuzurilor aici.
          De-aia si propusesem ideea unui calificativ de atentionare ! Nu poti da un calificativ negativ pentru o fraza dintr-un text sau negativ unui cuvant/idee/exprimare/etc dintr-un context ! Cred ca se pot contoriza mai multe astfel de calificative iar la un numar de 3 sau 5 astfel de calificative sa se poate echivala cu un "nu-mi place mesajul".
          Cum era si exemplul tau Clau cel cu modificarea pretului unui lemn ! Si-a luat calificativ negativ un pic cam gratuit. Pana la urma urmei fiecare isi vinde produsul la ce pret doreste. Faptul ca a modificat pretul in timpul unei "tranzactii/discutii" (nu cunosc amanunte) este cumva necinstit, tine mai mult de caracter si de bun simt dar o atentionare cred ca era suficienta.
          Desigur ca nu poti totdeauna sa lasi mesaje "nepedepsite" daca acestea merita dar, ca sa folosesti un don't like pentru ceva cu importanta mica spre medie zic ca nu merita !
          Respect.
          Blade: lemn off...ce lemn !
          Bh: cu tepi
          Fh: fara tepi

          Comentariu


          • #55
            Facem offtopic:
            Era vorba de un calificativ acordat nu pentru o "schimbare marsava de pret".
            Era pentru un post total neutru, in care omul isi promova produsul si scadea pretul, ceva de genul:
            "Lemnul valabil la vanzare cu pret scazut la 110 lei".
            Deci a fost sau o greseala sau un "nu-mi place" gratuit.
            Sper ca m-am facut inteles.
            PS: multumim pentru sugestia cu un "calificativ de atentionare", nu mi se pare necesara.
            lemn: Waldner Dotec Carbon
            fețe: Dignics 05/Dignics 05

            Comentariu


            • #56
              Ma alatur și eu celor dispuși sa cotizeze la upgrade. Nu mi se pare normal sa stați sa va chinuiți sa ștergeți de m?na din baza de date diverse chestii. Chiar și fara astfel de "scamatorii" administrarea/moderarea mananca mult timp!
              Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
              Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

              Comentariu


              • #57
                Postat în original de clau Vezi post
                titlu reputatie vechime Nr posturi
                boboc <=0 <30 zile <10
                cadet 1 >30 zile >10
                junior 5 >90 zile >50
                senior 30 >180 zile >150
                maestru 100 >365 zile >1000
                intelept 250 >700 zile >2000
                Toate 3 conditiile trebuie indeplinite simultan.

                Astept in continuare sugestii si imbunatatiri pe aceasta tema.
                Poate ca ar fi mai bine daca s-ar mai creste putin la reputatie, pt fiecare rang, adica: pt junior - reputatie 10, pt senior- reputatie 50, pt maestru - reputatie 150 iar pt intelept - reputatie 300....adica sa se acorde o importanta mai mare reputatiei decat vechimii pt "urcarea" in rang...
                Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                Comentariu


                • #58
                  Postat în original de gabikr Vezi post
                  Poate ca ar fi mai bine daca s-ar mai creste putin la reputatie, pt fiecare rang, adica: pt junior - reputatie 10, pt senior- reputatie 50, pt maestru - reputatie 150 iar pt intelept - reputatie 300....adica sa se acorde o importanta mai mare reputatiei decat vechimii pt "urcarea" in rang...
                  In prima faza am vrut sa avem useri din toate categoriile si sa nu existe o vanatoare dupa like-uri.
                  Daca cresc acum "baremul" se vor supara multi ca au fost "retrogradati".
                  Dar aveti dreptate, chiar trebuie ridicata putin stacheta in privinta rangurilor. Mai astept alte pareri care sa sustina acest lucru.
                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de clau Vezi post
                    In prima faza am vrut sa avem useri din toate categoriile si sa nu existe o vanatoare dupa like-uri.
                    Daca cresc acum "baremul" se vor supara multi ca au fost "retrogradati".
                    Dar aveti dreptate, chiar trebuie ridicata putin stacheta in privinta rangurilor. Mai astept alte pareri care sa sustina acest lucru.
                    Clau, mai taie din ele.... Suntem un forum mic, dar plin de: "raza de lumina in ochiii tuturor" , "Idealul unui forumist", "este deja o vedeta"
                    Pe langa asta, prea usor se ajunge "Senior".
                    Nu are nimeni niciun motiv sa se supere ca a fost detronat. Conditiile sunt egale pentru toti. Eu unul nu am nicio problema cu asta!
                    We are what we repeatedly do. Excellence, then, is not an act, but a habit.
                    Aristotle



                    Stiga Offensive Classic ||| DHS G888 / Banco Ouragane

                    Comentariu


                    • #60
                      Mie imi placea cand eram "raza de lumina in ochii tuturor", asa mai orbeam si eu adversarul la masa si dadea pe langa minge
                      Blade-Darker speed 90
                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                      Bh- Testing

                      Comentariu


                      • #61
                        Postat în original de gabikr Vezi post
                        Poate ca ar fi mai bine daca s-ar mai creste putin la reputatie, pt fiecare rang, adica: pt junior - reputatie 10, pt senior- reputatie 50, pt maestru - reputatie 150 iar pt intelept - reputatie 300....adica sa se acorde o importanta mai mare reputatiei decat vechimii pt "urcarea" in rang...
                        Am facut modificarile. Intr-adevar e importanta si reputatia.
                        titlu reputatie vechime Nr posturi
                        boboc <=0 <30 zile <10
                        cadet 1 >30 zile >10
                        junior 10 >90 zile >50
                        senior 50 >180 zile >150
                        maestru 150 >365 zile >1000
                        intelept 300 >700 zile >2000
                        lemn: Waldner Dotec Carbon
                        fețe: Dignics 05/Dignics 05

                        Comentariu


                        • #62
                          Referitor la acordarea punctelor de reputatie,propun sa NU se acorde aceste puncte subiectelor care n-au legatura stricta cu tenisul de masa,gen ”muzica amatur”,”sa ne mai inveselim nitel”,etc.Aceste puncte trebuie acordate numai strict subiectelor legate de tenis de masă.Clau poate sa ne spuna daca este posibil sa se faca o diferentiere in acest sens.
                          Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                          Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                          Comentariu


                          • #63
                            E posibil sa diferentiem pe sectiuni cu versiunea full "Thanks/Like/Don't like".
                            lemn: Waldner Dotec Carbon
                            fețe: Dignics 05/Dignics 05

                            Comentariu


                            • #64
                              Pai hai sa cumparam versiunea full. Unde-i contul ala pentru donatii?
                              Blog de tenis de masă

                              Comentariu


                              • #65
                                Subscriu si eu... la cata lume viziteaza acest forum si cate concursuri sunt postate aici. Merita si ceva bani.
                                TsE

                                Comentariu


                                • #66
                                  Postat în original de grasomega Vezi post
                                  Pai hai sa cumparam versiunea full. Unde-i contul ala pentru donatii?
                                  Se va trece cat de curand la versiunea 5 de vBulletin, vedem atunci ce vom face.
                                  lemn: Waldner Dotec Carbon
                                  fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Ok, asteptam vesti . Si numarul de cont daca va fi cazul .
                                    Tibhar Evo FX-P | BTY Liu Shiwen | Tibhar Evo FX-P
                                    Tibhar Genius max | Primorac Blk Tag | Victas Limber

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Am spus dintotdeauna ca pentru a putea posta pe acest forum ar fi necesar o taxa anuala de user,asa ca-s 100% de acord !

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Nu stiu cati din userii noi ar dori sa plateasca pentru a avea acces la forum !
                                        In acest caz s-ar reduce drastic numarul utilizatorilor ceea ce n-ar fi deloc bine pentru trafic. Un trafic bun iti poate aduce si venituri, nu mai spun ca prin reclame se mai pot "compensa" si parte din chetuieli.
                                        Cred ca varianta cu "donatii" e mai plauzibila, in plus, nimeni nu te va dezbraca in pielea goala (fara sa-si doreasca acest lucru) iar pedepsele sunt mai mici !
                                        Blade: lemn off...ce lemn !
                                        Bh: cu tepi
                                        Fh: fara tepi

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de Vali 100% Vezi post
                                          Am spus dintotdeauna ca pentru a putea posta pe acest forum ar fi necesar o taxa anuala de user,asa ca-s 100% de acord !
                                          Nu cred ca este necesar, ba chiar ar fi in dezavantajul site-ului, cu atat mai mult al userilor...nu prea am vazut forumuri unde trebuie sa platesti pentru a posta, probabil doar pe acelea de intalniri, sau pe site-uri XXX...
                                          Din punctul meu de vedere, nici donatiile intr-un anumit cont nu ar fi necesare, atat timp cat acest forum prezinta activitatea unei asociatii legal constituite, unde se plateste cotizatie de catre fiecare membru...nu vad de ce nu s-ar gasi bani in conturile asociatiei pentru achizitionarea softului;... nu stiu cat costa acesta, dar ma gandesc ca nu ar trebui sa depaseasca valoarea a doua mese Donic Persson Classic 25, cu fileu cu tot...( )
                                          Daca acest soft costa mult mai mult, s-ar putea ca toate donatiile noastre oricum sa nu ajunga...hehe
                                          Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                          Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                          Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Nu a cerut nimeni nici donatii si nici plata pentru postare, si nici nu se va face asa ceva in viitor. Am explicat doar ca actualul soft de "like/don't like" nu are anumite facilitati si ca probabil il vom achizitiona intr-un viitor apropiat, dupa upgrade-ul la o versiune mai noua de forum.
                                            De asemenea, repet pentru a mia oara, acest forum nu reprezinta punctul de vedere sau modul de exprimare a nici unei asociatii care primeste taxe anuale de la membri sai. Acest site gazduieste pe oricine are ceva de spus in legatura cu tenisul de masa romanesc. Printre acestia se regasesc bineinteles si participantii si organizatorii de turnee Amatur.
                                            Va rog nu faceti confuzii!!
                                            lemn: Waldner Dotec Carbon
                                            fețe: Dignics 05/Dignics 05

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Postat în original de clau Vezi post
                                              De asemenea, repet pentru a mia oara, acest forum nu reprezinta punctul de vedere sau modul de exprimare a nici unei asociatii care primeste taxe anuale de la membri sai. Acest site gazduieste pe oricine are ceva de spus in legatura cu tenisul de masa romanesc. Printre acestia se regasesc bineninteles si participantii si organizatorii de turnee Amatur.
                                              Va rog nu faceti confuzii!!
                                              Scuze, se pare ca am fost intr-o confuzie...am crezut initial ca aceasta asociatie si-a facut acest site iar site-ul ii apartine...de aceea am avut acel punct de vedere.
                                              Ptii...incurcate sunt caile Domnului!!!
                                              Mai departe, cred ca admin si proprietarii site-ului decid ce si cum pe mai departe, si cum e mai bine atat pentru ei, cat si pentru utilizatorii acestuia...iar noi, userii, mai facem cate o carcoteala, pe ici pe colo...
                                              Stima!
                                              - - - Actualizat - - -
                                              ...iar acum , daca tot am intervenit si am intrezarit cam cum sta treaba...observ ca "Amatur" are un statut privilegiat pe site, avand un subforum separat...ceea ce nu stiu daca e bine sau nu, acest site nefiind "dedicat" Amaturului...
                                              Ar trebui ca si "Amatur", ca si "SKT" sau "Vivavsport', sau alte asociatii ce organizeaza concursuri, sa aiba rubrici separate la sectiunea "Concursuri" - "Concursuri nationale", impartite pe "competitii amatori" si "competitii preofesionisti" (EVENTUAL), iar aici sa fie iarasi subcategorii ale organizatorilor : Amatur, sport kombat, Vivasport, etc...cu subiectele postate ale concursurilor organizate de catre fiecare...daca tot este sa fim echidistanti...
                                              ...asta este parerea mea, membru "Amatur" de cativa ani... fara a incerca sa supar pe nimeni...
                                              Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                              Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                              Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                www.tenisdemasa.ro si Amatur au o colaborare speciala (parteneriat strategic) inca de la initiere, dezvoltarea celor doua entitati fiind in mare masura datorate sprijinului reciproc. Din acest motiv Amatur are o pozitie privilegiata in structura site-ului tenisdemasa.
                                                Amatur este miscarea nationala care antreneaza intreaga comunitate de amatori de tenis intr-un cadru organizat. SKT, Vivasport si alte cluburi de tenis au aderat la regulile si principiile Amatur, atat ca participanti, cat si ca organizatori. Competitiile organizate pe baza regulamentului Amatur sunt gazduite in topicul Amatur.
                                                Alte competitii pentru amatori sunt promovate punctual de catre diferiti organizatori, iar Federatia nu este interesata de promovarea competitiilor oficiale pe acest site.

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Multumesc pentru precizare, dl. Bodeanu...
                                                  Omul cat traieste, invata...acestea sunt aspecte ale organizarii Amaturului pe care nu aveam cum sa le stiu, iar aceste precizari sunt binevenite pentru toti cei care nu sunt membri ai "Amatur" de la infiintare...
                                                  Lemn: XIOM Vega Pro FL /Fh: Tenergy 05 /Bh: Stiga Calibra LT spin
                                                  Lemn: Butterfly Innerforce ZLC FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Xiom Vega Europe
                                                  Lemn: Butterfly Mizutani Jun FL /Fh: Tenergy 80 /Bh: Tenergu 80 FX

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Clau, te rog daca se poate sa modifici la user Zosim1 (Cunoscutul Emi) ca fiind "organizator turnee". El organizeaza turnee, este trecut in calendar (Victoria 31 aug) si cara cele mai multe mese de tenis prin tara la concursuri si nu numai....este si coorganizator la Brașov, a organizat primul turneu de anul acesta pe 5 ian, deasemenea la Gura Humorului (tabara si turneu),..etc.
                                                    Multumesc!
                                                    Hobby: Motoare si ski !
                                                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X