Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

S-a stins o stea" o legenda a tenisului de masa romanesc"

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • S-a stins o stea" o legenda a tenisului de masa romanesc"

    La varsta de 69 de ani o inima buna a incetat sa mai bata, un suflet generos s-a ridicat la cer, iar noi ne luam ramas bun, cu durere profunda si ochii plini de lacrimi, de la marele jucator de tenis de masă DORIN GIURGIUCA. . Va ramane mereu in sufletele noastre.
    DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE !!!!
    Trebuie sa fac o scurta paranteza si sa spun ca împreuna cu Giurgiuca am adus în Europa lovitura de topsin, cu care am facut furori în competitiile la care am participat, ducând acest procedeu aproape de perfectiune. Aceasta realizare s-a datorat în primul rând faptului ca am fost primul antrenor din Europa care, folosind un aparat de filmat de 8 mm, am obtinut cadre foto, care m-au ajutat sa descompun aceasta miscare “furata” de la asiatici. Normal ca nimic nu s-ar fi putut realiza fara talentul de neegalat al acestui mare campion care a fost Dorin Giurgiuca. Sint vorbele lui Paneth Farkas.
    Ultima editare de toth laszlo; 05.iun.2013, 05:36.

  • #2
    Dzeu sa-l odihneasca.
    BLADE- BUTTERFLY TIMO BOLL ALC
    FH - TENERGY 64
    BH - XIOM VEGA EUROPE

    Comentariu


    • #3
      Dumnezeu sa l ierte

      Comentariu


      • #4
        O legenda a plecat dintre noi...

        DUMNEZEU sa-L odihneasca!!!Fost jucator de geniu ,talent extraordinar ,despre care se spune ca a adus in Romania ,in premiera ,topspinul,DORIN GIURGIUCA a pasit in alta lume...Despre el se pot spune multe lucruri -de la el am avut prima paleta performanta ,in 1978-A slujit toata viata culorile sportive ale Clujului,a fost inegalabil...Marele antrenor Farkas Paneth l-a descris mai mult decat laudativ in cartea sa ,,Paleta si Planeta" -Condoleante familiei ...

        Comentariu


        • #5
          Dumnezeu sa-l odihneasca.

          Comentariu


          • #6
            Dumnezeu sa`l odihneasca Marcel, el a fost domnul care m-a primit la sala la CSM cand eram in perioada facultatii si am progresat enorm in acea perioada, un om bun , care va ramane in amintirea multor oameni
            Blade :Butterfly Timo Boll Spirit
            BH : Tenergy 05Fx
            FH : Tenergy 05Fx

            Comentariu


            • #7
              http://www.ovidiublag.ro/2013/06/a-m...-mare-campion/
              Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

              Comentariu


              • #8
                Dumnezeu sa-l odihneasca pe Jeki,care a fost un mare ,mare jucator dar si un mare prieten....Dumnezeu sa-l ierte!

                Comentariu


                • #9
                  CLUBUL C.S.M. DORNA sectia TENIS DE MASA antrenor MARCU VASILE este alaturi de familie si de priteni pentru pierderea suferita. DUMNEZEU SA-L ODIHNESCA .SINCERE CONDOLIANTE FAMILIEI.
                  Blade . PHOTINO
                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                  Comentariu


                  • #10
                    Dumnezeu sa-l odihneasca.

                    Comentariu


                    • #11
                      Dumnezeu sa-L odihneasca !

                      Comentariu


                      • #12
                        Dl. DORIN GIURGIUCA a fost un mare jucator, de talie europeana, dar totodata a fost si cel care i-a initiat pe multi clujeni in tehnica tenisului de masa de performanta la varste fragede. Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca!

                        Comentariu


                        • #13
                          Dumnezeu s-al ierte si sa-l odihneasca .

                          Comentariu


                          • #14
                            Dumnezeu sa-l odihneasca.

                            Comentariu


                            • #15
                              de la dej cu durere an suflet dl dezso attila care la cunoscuit personal si chiar au jucat ampreuna transmite sincere condoleante familiei si dumnezeu sa al odihneasca !
                              pt noi cei care de abia lam vazut si cunoscut anul trecut la paneth farcas si am reusit sa facem o poza cu dl giurgiuca ne mandrim ca are radacini la dej ! fi-ei tarana usoara !
                              DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                              Comentariu


                              • #16
                                unde au loc funerarile si la ce ora ancep ? !!
                                DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                Comentariu


                                • #17
                                  astazi de la orele 11 la cimitirul iris drumul spre satul chinteni.de la real faci dreapta si cam 400m a doua strada la dreapta se zice si cimitirul Pomete.

                                  Comentariu

                                  Who has read this thread:
                                  Procesare...
                                  X